Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Rusya Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana departmanımıza hoş geldiniz,

Adana’dan Rusya vizesi için başvuru yapacak olan kişiler hazırlamış olduğunuz bu sayfada edinecekleri bilgilerle başvurularını daha sağlıklı bir şekilde yapabilmektedir.

Rusya vizenizi çabuk ve kolay bir şekilde Adana’dan alabilmek için sayfamızda yazılmış olan bilgileri dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Sayfamızdaki şubemize ilişkin İletişim bilgilerini alıp Adana şubemizle ile iletişim kurarak vizenizi Adana’dan alabilmek amacıyla yapılması gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Detaylı bilgileri almak için lütfen çağrı merkezimizi arayarak veya [email protected] e-posta adresine yazarak talebinizi iletiniz.

Düşüncelerinizi [email protected] e-posta adresine yazarak tavsiye ve şikâyetlerinizi bize iletebilirsiniz.

İlgi ve merakınız için size teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Rusya vizenizi Adana’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 4 aşama

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayarak iletişim kurun.
  2. Adım: Evrakları size gönderilecek e-mailde bulunan bilgilere göre hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları Adana departmanımıza elden getirerek ya da kurye veya kargo ile göndererek teslim edin.
  4. Adım: Temsilcilerimizle iletişime geçerek başvurunuza dair güncel durumu öğrenin ve vize işlemleri sonuca bağlandıktan sonra pasaportunuzu alın.

Rusya vizesi Adana başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Rusya vizesi Adana başvuruları için seyahat niyetiniz ve durumunuza yönelik evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat niyetiniz ve durumunuza yönelik vermeniz gereken Rusya vizesi başvuru belgeleri hakkında bilgi edinebilmek için lütfen telefon veya e-mail ile Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurarak güncel evrak listesini isteyiniz. Temsilcilerimizin bu isteğiniz karşısında size göndereceği e-mailde Rusya vizesi için gereken evraklar hakkında detaylı olarak hazırlanmış güncel bilgileri göreceksiniz.

Rusya vizenizin çıkması için Rusya vize başvuru şartlarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Bu nedenle eksik evraklarınızı hazırlamaya veya hazırlayamadığınız evraklar yerine başka evrak hazırlayabilip hazırlayamayacağınıza, hazırlayabilecekseniz bu evrakların neler olduğu bilgisine temsilcilerimiz ile iletişim içinde olarak sahip olabilirsiniz.

Buna ilave olarak temsilcilerimiz ya da Rusya Konsolosluğu ek belge getirmenizi talep edebilir. Böyle bir talep olması halinde ek belgenin hazırlanması önemli olmaktadır. Eksik evrak getirmeniz veya ek evrakı getirememeniz durumunda Rusya Konsolosluğuna hitaben bu durumla ilgili bir mektup vermeniz istenebilir.

Rusya vize başvurularınız için departmanımıza yapılacak ziyaretler hakkında

Rusya vizesine Adana’dan başvuruda bulunacak kişiler departmanımıza çalışma zamanlarımız içerisinde kendileri için uygun bir zamanda gelebilirler. Kişilerin yeterince zamanı olmaması halinde ise danışmanlarımızla zaman kaybetmek görüşme sağlayabilmesi için danışmanlarımızdan randevu için talepte bulunabilirler.

Vize Merkezi Adana departmanımıza;

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri: 09.00 / 19.00 saatleri içinde,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde gelebilirsiniz.

Rusya vizesiyle ilgili başvurular için departmanımıza gelişiniz öncesi randevu almanız şart değildir.

Rusya vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Rusya vizesine Adana’dan bulunacak başvurularda Rusya’ya gidiş tarihinize kadar vize işlemleri için yeterli zamanın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Rusya vizesine Adana’dan bulunacağınız başvurular için ihtiyaç duyacağınız süre İstanbul ve Ankara’dan bulunacağınız başvurularınkine göre daha çok olabilir. Rusya vize işlemleri için Rusya’ya gidiş tarihinize en erken 3 ay kala başvurabilmektesiniz. Rusya vizesi için Adana’dan başvuracak kişilerin başvuru zamanının Rusya’ya gidiş tarihinize en geç 1 ay kala yapmaları tavsiye edilir.

Ayrıca Konsolosluğun çalışmadığı günlerin ve vize başvurularının yoğun olduğu sezonların yukarıda dile getirilen süreleri içermediğine dikkat ediniz.

Seyahat niyetinize uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Rusya vizesi için başvurmadan önce seyahat niyetinizi net bir şekilde belirleyin.

Rusya’da ikamet eden arkadaş veya yakınınız tarafından bir istek yani davet mektubu gelmiş ise Rusya aile ve arkadaş ziyareti vize türü için başvurun ve bu vize türü için gereken evrakları hazırlayın.

Rusya’da ikamet eden arkadaş veya yakınınız yok ve bu ülkeye sadece turist olarak seyahat edecekseniz Rusya turistik vize için başvurun ve bu vize türü için gereken evrakları hazırlayın. Rusya’da yer alan firmayla görüşmede bulunacak veya bu firmayla konferans ya da toplantıda olacak veya Rusya’da fuara katılacak veya müşteriye ziyaret yapacaksanız Rusya ticari vizesine başvuruda bulunun ve bu vize türü için gereken evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Adana’dan yapacağınız Rusya vize başvurusunda problem yaşamadan Rusya vizenizin çıkması için evraklarınızı size gönderdiğimiz e-mailde bulunan bilgilere göre hazırlayın. Tam olmayan veya gerçek olmayan bilgi içeren evraklarla bulunacağınız vize başvurularınızda vize işlemlerinizin süresini olumsuz olarak etkilenebilir veya vizenizin çıkmayabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Rusya vize işlemleri için danışmanlarımıza ulaştıracağınız başvuru evraklarınızda gösterilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Rusya vize işlemleri için hazırlanan vize talep dilekçesi ile seyahat ve konaklama belgeleri gibi diğer evraklarda bulunan seyahat tarihleri konsolosluğun vizenizin geçerliliğinin başlatacağı tarihler olacaktır. Vize işlemlerinizin sonucu düşündüğünüz süreden önce açıklansa bile vizenizin süresi evraklarınızda göstermiş olduğunuz tarihlere göre başlayacaktır. Bu nedenle Rusya vizenizin geçerlilik süresinin başlangıcına kadar Rusya’ya yasal olarak giriş gerçekleştiremeyeceksiniz.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Kalacağınız otel ve uçak bileti için ödeme gerçekleştirerek Rusya vizesi için başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için isim ve soyisminizi bulunduran ön rezervasyon belgelerinizi teslim ediniz. Adana departmanımız, kalacağınız otel ve uçak bileti ile ödeme gerçekleştirerek vize başvurusunda bulunmanız takdirde sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Rusya Konsolosluğu gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanızı isteyebilir. Bu tarz bir durum yalnızca Konsolosluğun bildirmiş olduğu başvuru sahipleri için geçerlidir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Rusya vizesine Adana’dan başvuruda bulunduktan sonra vize işlemleri sırasında Rus makamları telefon ya da mail yoluyla size bir bildirimde bulunmuşsa lütfen bu durumu temsilcilerimize de bildirmeyi unutmayınız. Rus makamları başvuru sahiplerinin belgelerinde bulunan bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve bunun gibi durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak Rus makamlarının yetkisi dahilinde oluşmaktadır.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Rusya vize işlemleri için normal şartlarda mülakat yapılmamaktadır. Ancak Rus makamları vize işlemleri sırasında gerek görmesi halinde vize başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Bu ve bunun gibi durumlar başvuru sahibinin durumuna göre istisnai olarak gerçekleşir. Böyle durumların oluşması Vize Merkezi’nden bağımsız olup Rus makamlarının yetkisi altındadır.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Adana’dan Rusya vizesi için başvurmanız durumunda ortalama 4 ile 10 iş günü arasında başvurunuz sonuçlanır. Söz edilen bu süre kesin süre olmayıp başvuruların normal şartlar altında sonuçlanmasıyla belirlenmiş bir süredir. Yabancı uyruğa sahip Türkiye’de ikamet izni olan kişilerin yapmış olduğu başvurular daha uzun sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın sonuçlanma süresi için müdahalede bulunmaya yetkisi yoktur.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Rusya vize başvurunuza ilişkin işlemler sonuçlanınca açıklanan sonuç olumsuz olabilir. Rusya vize başvurunuz için açıklanan sonuç olumsuz olursa konsolosluk size hangi nedenden dolayı sonucun olumsuz sonuçlandığına ilişkin bir mektup verebilir. Konsolosluğun verdiği mektubu okuyarak sonucun olumsuz olmasına ilişkin nedenlerini öğrenebilirsiniz. Rusya vize işlemleriniz sonrası sonucun ret (olumsuz) olarak açıklanması durumunda herhangi bir vize ücreti iade edilmemektedir.

Temsilcilerimizin vize başvurularınızın süresi ve sonucuna dair verilecek kararlara müdahalede bulunmaya yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Adana departmanımız, Rusya vize başvuruları hakkında sadece başvurularınızı yapma, başvurunuza ilişkin işlemleri takip etme, hazırlayamadığınız belgelerinizin tamamlama ve başvuru sonuçlanınca pasaportunuzu geri alma hususlarında yetkilidir.

Vize Merkezi Adana departmanımız hakkında

Rusya vize işlemleri ve Dünya’daki diğer ülkelerin vize işlemleri için hizmet vermekte olan Vize Merkezi Adana şubemiz Vize Merkezi Adana ve çevre yerlerde yaşayan kişiler için daha etkili bir hizmet vermek amacıyla açılmıştır. Amacımız Rusya ve Dünya’daki diğer ülkelerle ile ilgili vize işlemleri sırasında karşılaşılabilecek olası sorunları önlemek veya en az düzeye indirgemektir.

Almanya Vizesi Ofisleri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp