Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 72

Rusya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Trabzon Rusya Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz. Trabzon’dan ve çevre illerden Rusya’ya vize başvurusu yapmak isteyen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Rusya vizesi başvurularını, Trabzon Vize Merkezi ile yapabilirler. Vize Merkezi Trabzon şubesi, Rusya vizesi başvuru işlemlerinizi, sizin adınıza yürüterek, vizenizi kolayca almanızda size yardımcı olacaktır.

Rusya Konsoloslukları, vize başvurularını şahsen yapmanızı talep etmemektedir. Bu nedenle, Rusya vizesi başvurusu için, parmak ibrazı ve mülakat aşaması olmadan, gerekli evrakları Vize Merkezi Trabzon şubesine ileterek, Rusya vizesi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Rusya vizesi başvurularında, bölge ayrımı bulunmamaktadır. Dolayısıyla, başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden kargo/kurye yoluyla göndererek veya Vize Merkezi şubelerinden size en yakın şubeyi ziyaret ederek yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesini 0850 460 17 72 numarasından arayabilir ya da [email protected] adresine iletişim bilgilerinizi ileterek vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Rusya vizesini, Trabzon Vize Merkezi güvencesiyle, sorunsuz bir şekilde almak için, lütfen aşağıda verdiğimiz bilgileri ve Rusya vizesi hakkında ön bilgilendirmeyi kapsayan vize işlemleri bölümünü dikkatlice okuyun.

Trabzon Vize Merkezinden Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Aşağıdaki 5 adımı takip ederek, vize başvuru işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

  1. Adım: Rusya Trabzon vize departmanını arayarak, sizden istenen evrak listesinin ve Rusya vizesi ile ilgili bilgilendirmelerin yer aldığı bilgi e – postasını talep edin.
  2. Adım: Vize uzmanlarımızın size iletmiş olduğu belgedeki, Rusya vizesi için gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığınız Rusya vizesi başvuru dosyasını, Vize Merkezi Trabzon şubesine kargo/kurye yoluyla ya da şahsen kendiniz şubemize gelerek ulaştırın.
  4. Adım: Rusya vizesi, sürecinizi takip edin. Bu süreçte, Trabzon vize uzmanlarımız, Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza yaparak, gerekli bilgilendirmeleri tarafınıza ileteceklerdir.
  5. Adım:Rusya vizeniz onay aldıktan sonra, size telefon ya da e-posta yolu ile bilgi verilecektir. Pasaportunuzu, Trabzon şubemizi ziyaret ederek teslim alabilir ya da kargo/kurye yoluyla size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

Vize Merkezi Trabzon, vize uzmanlarımıza vermiş olduğunuz, telefon numarası, adres ve e-posta bilgilerinizin doğru ve güncel olmasına dikkat ediniz. Pasaport gönderimi belirttiğiniz adrese yapılacağından, bu konuda yanlışlık olmaması adına, vize uzmanlarımıza vereceğiniz bilgiler önem taşımaktadır.

Vize Merkezi Trabzon Şubesi Çalışma Saatleri:

Trabzon’dan Rusya’ya vize başvurusu yapacak kişiler, Vize Merkezi Trabzon şubesine mesai saatleri içerisinde gelerek, vize başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler. Vize Merkezine randevu almanıza gerek olmadan mesai saatleri içerisinde gelebilirsiniz. Kısıtlı vakti olan başvuru sahipleri şubemize kendilerine uygun zamanda randevu alarak gelebilirler.

Vize Merkezi Trabzon şubesi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

  • Hafta içi : 08.30 – 18.00 arasında,
  • Cumartesi günü: 10.00 – 14.00 arasında hizmet veriyoruz.

Rusya vizesi başvurularınızı, Vize Merkezi Trabzon şubesinden Trabzon; Sürmene, Akçabat, Araklı, Of, Vakfıkebir, Ortahisar, Dernekpazarı, Yomra, Köprübaşı, Hayrat, Çarşıbaşı, Tonya, Maçka, Arsin, Düzköy, Çaykara, Beşikdüzü ve Şalpazarı ilçeleri başta olmak üzere, çevre illerden; Ordu, Gümüşhane, Giresun, Rize, Tokat, Sivas, Erzurum, Bayburt ve Artvin‘den gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Vizesi Kategorileri – Trabzon

Rusya vizesi için hazırlamanız evrakları öğrenmek için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Rusya’ya gitme amacınız turistik, aile ziyareti veya ticari gibi sebepler olabilir. Amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapmanız gerekmektedir. Her vize kategorisinin kendine özel evrakları bulunmaktadır.

Seyahat amacınızı belirleyen en temel etken, Rusya’dan talep edilen davetiyedir. Rusya’dan gelen bu davetiye, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın onayını taşımalıdır. Bu belgenin çıkış suresi kimi zaman 40 ila 45 günü bulabilmektedir. Davetiye seyahat amacınıza göre olmalıdır. Misal vermek gerekirse; ticari amaçlarla Rusya’ya seyahat geçekleştirmek istiyorsanız, davetiye ticari faaliyet gerçekleştireceğiniz ya da ticari ilişki içerisinde olduğunuz firmanın göndermesi gerekirken, turistik vize davetiyeleri ise Rusya’da bulunan tur operatörleri tarafından hazırlanmaktadır.

Aşağıda Rusya vize türleri belirtilmiştir. Seyahat amacınıza en uygun vize kategorisine başvuru yapmalısınız. İlgili başlığa tıklayarak, Rusya vize türleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Aşağıda yer alan vize türleri, sizin amacınıza uygun değilse veya hangi vize türüne başvuru yapacağınıza emin olamıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçininiz.

Önemli Not: Rusya’dan gönderilen davetiyeler hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Vize Merkezi Trabzon şubesi ile iletişime geçiniz. Rusya tarafından gönderilen davetiye olmaması durumunda, vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmemektedir.

Rusya Vizesi İçin Gereken Evraklar Hakkında – Trabzon

Rusya vizesi için istenen evraklar, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Vize türleri hakkında detaylı bilgiyi sizin için hazırlamış olduğumuz yazılardan öğrenebilirsiniz; fakat vize prosedürleri ve istenen belgeler zamanın koşullarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle istenen evraklar hakkında en güncel bilgiyi, Vize Merkezi Trabzon şubesi ile irtibata geçerek edinebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak önceliğimiz, seyahat gerekçenizin belirlenmesi ve başvurunuz için istenen evraklar hakkında bilgilendirmenin yapılmasıdır.

Hazırladığınız belgelerin güncel olup olmadığına, Rusya’dan gönderilen davetiyenin geçerlilik süresinin devam edip etmediğine, emin olmalısınız. Vize davetiyesi, Rusça olarak hazırlanmaktadır. Davetiyenin kontrollerinin yapılması hususunda, Vize Merkezi uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Güncel belgelerle yaptığınız vize başvuruları, vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. İstisnai hallerde, Rusya Konsolosluğu veya Rusya Büyükelçiliği bazı belgelerin noter onaylı tercümesini isteyebilmektedir. Bu ve benzeri hallerde, Vize Merkezi sizin önceliklerinize göre önlem alarak, vize başvurunuzun problemsiz bir şekilde ilerlemesini sağlayacaklardır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vizesi başvurusu yapan kişilerin en merak ettiği sorulardan birisi de Rusya vizesi kaç günde çıkar? Sorusudur. Rusya vizesinin çıkış süresi hakkında ortalama bir süre vermemiz gerekirse, 4 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır diyebiliriz. Bu verilen süre, Rusya Konolosluğu’nun resmi tatil vb. sebeplerle kapalı olduğu günleri kapsamamaktadır.

Acil Rusya vizesi başvuruları için ekspres vize seçeneği bulunmaktadır. Trabzon Vize Merkezi şubesi vasıtası ile Rusya ekspres vize başvurusu yapabilirsiniz. Rusya ekspres vizesi sonuçlanma süresi çoğunlukla 2 ila 3 iş günü içerisindedir.

Rusya vizenizin kaç günde sonuçlanacağı, konsoloslukların yetkisindedir. Vize Merkezi Trabzon şubesinin, vizenizin kaç günde çıkacağına ve nasıl sonuçlanacağına karar verme yetkisi bulunmamaktadır.

Rusya Vizesi Hakkında – Trabzon

  • Rusya vize başvurusu öncesinde, lütfen seyahat gerekçenizi belirleyin. Planlamış olduğunuz seyahatin, tarihleri önceden belirlenmesi gerekmektedir. Rusya’dan tarafınıza gönderilen davetiyede yazılan tarihlere göre seyahat tarihiniz de belirlenmiş olmaktadır.
  • Rusya turistik vizesi tek girişli veya çift girişli olarak verilebilmektedir. Rusya turistik vizesi ile ülkede en fazla 1 ay boyunca kalabilirsiniz. Vize işlemlerinizi belgelerde belirtiğiniz tarihten önce sonuçlansa bile, vizenizin başlatılacağı tarih, Rusya tarafından size gönderilen davetiyede ve otel konfirmasyon evraklarında belirtmiş olduğunuz tarihler olacaktır.
  • Rusya Konsoloslukları tarafından mülakata davet edilebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Vize Merkezi Trabzon şubesini lütfen bilgilendiriniz.

Bu yazı Trabzon’dan Rusya’ya vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilere bilgi verme gayesiyle yazılmıştır. Rusya vizesi başvurunuzu bizimle birlikte yapmak istiyorsanız, Vize Merkezi Trabzon şubesinin irtibat numaralarından bize ulaşın. Başvurularınızı, gerçekleştirmekten mutluluk duyarız.

İyi günler dileriz.

Rusya Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp