Cezayir Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Cezayir vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Cezayir Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Cezayir vizesi web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Okuyacağınız metinler, Vize Merkezi - Cezayir Vize Departmanı tarafından Cezayir vizesi başvuru prosedürleri hakkında genel bilgilere erişebilmeniz için hazırlanan bir sayfadır.

Cezayir Vize başvuru işlemleriniz hakkında kapsamlı bilgi için web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Cezayir Vize başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evraklar hakkında ön bilgilendirmeyi ziyaret etmekte olduğunuz sayfamızın Vize İşlemleri bölümünde görebilirsiniz. Cezayir vizesi için gerekli evraklar koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel evrak listesini Cezayir vize uzmanlarımızdan ücretsiz bir şekilde almak için +90 (212) 970 05 29 numaralı hattı arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Vize Merkezi, Cezayir vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Cezayir Vize Merkezi, Cezayir vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Cezayir vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık eder. Cezayir Konsolosluğu, Cezayir vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Cezayir vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir. 

Cezayir Vize İstiyor mu?

Afrika kıtasının kuzeyinde bulunan ülkelerde bulunan Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, yaptığı uluslararası anlaşmalar çerçevesinde sınırlarına giriş yapmak isteyen bazı yabancı ülkelerin vatandaşlarından Cezayir vizesi almalarını talep etmektedir. Türkiye Cezayir’in vize rejimi uyguladığı ülkelerden biridir.

Cezayir’e turistik, ticari, aile ziyareti ve çalışma amaçlı gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları talep edilen evrakları temin ederek ve içeriklerini de gerektiği gibi hazırlayarak vize başvurularını yapabilirler. Başvurular Cezayir’in Türkiye’de bulunan Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul’daki Cezayir Başkonsolosluğu temsilcilikleri tarafından kabul edilmektedir. Cezayir vize başvurunuzu vize koşullarına uygun şekilde yapmak ve başvurudaki hata ihtimalini azaltmak için vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Bordo pasaport (umuma mahsus) sahipleri Cezayir’e vize ile giriş yapmaları gerekirken, T.C. Diplomatik, Hususi veya Hizmet pasaportuna sahip kişiler 90 günlük süre zarfında vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Cezayir vizesi

Cezayir Vizesi Başvuru Formu

Cezayir vize başvuru formu, Cezayir vizesi evrakları içinde bulunma zorunluluğu olan ve Cezayir tüm vize kategorileri için gerekli olan temel bir evraktır. Cezayir vizesi başvuru formunu web sayfamızda Form & Dilekçe bölümü altında görebilirsiniz. Cezayir Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve başvuru sahipleri hakkında konsolosluğun bilgi edinebilmesini sağlayan bu belge İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilir. Bu form olmadan yapılan başvurular, talep edilen diğer evraklar eksiksiz dahi olsa kabul edilmiyor. Cezayir vize başvuru formunun doldurulması temsilcilerimizin çalışma sahası içindedir. Elbette bu belgeye yazılan bilgiler de diğer evrakların içerikleriyle benzerlik göstermesi gerekiyor. Zira bilinçli yanıltıcı içeriklerin yazılması başvuru sahibine cezai yaptırım uygulanmasına neden olabilir. Form, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalı. Ayrıca ülkenin belirlediği kurallara göre çekilmiş biometrik fotoğraflar, vize başvuru formunun fotoğraf için ayrılan kutucuğuna yapıştırılması da gerekiyor.

Vize talebinde hazırlanması gereken diğer belgeler seyahat içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Turistik, ticari, aile ziyareti veya çalışma gibi farklı amaçlarla yapılması düşünülen gezilerde talep edilen evraklar da bu isteğe uygun şekilde hazırlanmalıdır. Cezayir’in Türkiye’deki resmi temsilcilikleri, daha fazla bilgi talep etmeleri durumunda ek evrakların hazırlanmasını da talep edebilir.

Cezayir vize başvuru formu için buraya tıklayın.

Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar

Vize başvurusu yapmadan önce Cezayir vizesi gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu amaçla Vize Merkezini arayarak güncel evrak listesini talep edebilirsiniz. Size e-mail olarak gönderilecek evrak listesindeki evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Evraklara dair detaylar hakkında temsilcilerimiz size gereken bilgiyi vereceklerdir.

Temel olarak pek çok ülke için geçerli olan kural, seyahat için kullanılacak olan pasaportun güncel ve yıpranmamış olmasıdır. Ayrıca 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan başvurular da değerlendirilmiyor. Cezayir, başvuru sahibinin pasaportunun seyahatin bitiş süresinden sonra en az 6 ay geçerli olması zorunluluğu getiriyor. Ülkeye gidiş ve dönüş bilet rezervasyon bilgi dökümü ve mali kaynakları ispat eden belge Cezayir Konsolosluğunun talep ettiği temel evraklar arasında yer alıyor. Elbette talep edilen hizmet ve vize ücretlerinin de ödenmiş olması gerekiyor.

Cezayir vizesi gerekli evraklar listesinde Cezayir'den gönderilecek olan davetiye önem taşımaktadır. Ticari ve aile ziyareti başvurularında davetiye standart bir vize prosedürdür ancak Cezayir turistik vizesi başvurularında da her ne kadar seyahat amacı turistik de olsa davetiye alınması gerekmektedir. Cezayir'de seyahat edilecek şehir veya bölgenin bağlı olduğu belediyeden onaylı davetiyenin fotokopisi Cezayir vizesi için gereken evrakların içinde olmalıdır. Cezayir'e tur ile seyahat ediliyorsa Cezayir'deki turizm acentesinden satın alınmış tur sözleşmesinin vize dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Cezayir Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz, Cezayir vize ücreti seyahat amacınıza, Cezayir'de kalma sürenize, kişisel durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Cezayir’e giriş için talep edilen sayı ve çalışma vizesi gibi daha uzun süreli vize başvurularında Cezayir vize ücreti değişiklik göstermektedir. Vize Merkezinden talep edeceğinizi gerekli evrakları içeren bilgilendirme e-postası vize ücretlerini de içermektedir. Cezayir vize ücreti konsolosluk insiyatifinde güncellendiği için konu hakkında en sağlıklı bilgiyi çağrı merkezimizden alabilirsiniz. Durumunuza uygun Cezayir vize ücretleri hakkındaki güncel bilgiyi Cezayir Vize Merkezi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. 

Cezayir Vizesi Özel Uygulamalar

Cezayir'e gidecek olan kişiler için dikkat etmesi gereken bazı özel durumlar bulunmaktadır. Aşağıda bu detayları inceleyebilirsiniz.

Azerbaycan Vatandaşları

Türkiye'de yaşayan ve Cezayir vizesi için başvuru yapacak olan Azerbaycan vatandaşları hazırlaması gereken mecburi belgeler dışında Türkiye Oturma İzni belgesi sunma zorunlulukları bulunmuyor. Bu işlem Azerbaycan’da resmi bir Cezayir temsilciliği bulunmadığı için uygulanıyor.

Suriye Vatandaşları

Cezayir’e gitmek isteyen Türkiye’de ikamet eden Suriye vatandaşları, vize başvurusu yaparken Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni Belgesi sunması gerekiyor. Ayrıca Cezayir devletinden bir davetiye de almaları isteniyor. Bu evraklar orijinal, kaşeli ve ıslak imzalı olması şartı koşuluyor. Bunun yanı sıra Suriye vatandaşları bağlı bulundukları ve ticari faaliyet yürüttükleri kurum veya şirketin antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğu’na hitaben, şahsen yazılan vize talebini belirtilen dilekçenin de konsolosluğu sunulması gerekiyor. 

Cezayir Vizesi Bilinmesi Gerekenler

Umuma Mahsus pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarından ülkeye seyahat edebilmeleri için vize talep edilirken, diplomatik veya resmi pasaport sahipleri 90 günü aşmama koşuluyla Cezayir’e gidişlerinde vize işlemlerinde muaftır.
Cezayir vizesi 10 iş gününe kadar sürede çıkıyor. Bu süre, evrakların tamamlanma zamanı ve Cezayir Konsolosluğu’nun ek evrak talep etme durumuna göre değişiklik gösterebilir.  Talep edilen yeni evraklar veya hatalı hazırlanan eksik belgeler vize çıkış süresini doğrudan etkiler.

Cezayir vizesinin reddedilmesi durumunda yeniden başvuru yapılması gerekiyor. Eksik evrak, hatalı doldurulmuş bir belge, seyahat gerekçesinin yetersizliği veya yanlış bilgi gibi nedenlerle verilen Cezayir vizesi ret kararı işlemlerin yeniden başlatılmasını gerektiriyor. Tekrar başvuru yapıldığında başvuru evraklarının doğru bir şekilde toparlayarak tekrar vize talep etmenin önünde herhangi bir yasal engel bulunmuyor.

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi Konya
İ. Aydın 29/05/20, 14:44
2 Yorum Cezayir vizesi Edirne
S. Pırıl 29/05/20, 13:40
2 Yorum Cezayir vizesi Ankara
M. Ersoy 29/05/20, 13:29
2 Yorum Cezayir vizesi Gaziantep
M. Ceylan 29/05/20, 13:22
2 Yorum Cezayir vizesi Antalya
R. Kılınç 29/05/20, 13:13
Telefon
x