Cezayir Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Cezayir vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okuyacağınız metinler, Vize Merkezi – Cezayir Vize Departmanı tarafından Cezayir vizesi başvuru prosedürleri hakkında genel bilgilere erişebilmeniz için hazırlanan bir sayfa.

Cezayir Vize başvuru işlemleriniz hakkında kapsamlı bilgi için web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Cezayir Vize başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evrakların bilgisini ziyaret etmekte olduğunuz sayfamızın devamında bulabilirsiniz.


Vize Merkezi, Cezayir vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Cezayir Vize Merkezi, Cezayir vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Cezayir vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık eder. Cezayir Konsolosluğu, Cezayir vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Cezayir Konsolosluğu tarafından belirtilen Cezayir vize evrak listesine ve Cezayir vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Cezayir vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezi'dir. 


CEZAYİR VİZESİ HAKKINDA

Afrika kıtasının kuzeyinde bulunan ülkelerde bulunan Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, yaptığı uluslararası anlaşmalar çerçevesinde sınırlarına giriş yapmak isteyen bazı yabancı ülkelerin vatandaşlarından vize almalarını talep ediyor. Bu ülkelerden biri de Türkiye. Bu ülkeye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları talep edilen evrakları temin ederek ve içeriklerini de gerektiği gibi hazırlayarak Cezayir’in Türkiye’de bulunan Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul’daki Cezayir Başkonsolosluğu temsilciliklerine ulaştırmaları gerekiyor. Bu başvurular doğrudan yapılabileceği gibi hazırlık aşamasında hata ihtimalini azaltmak için başvurulan yetkili acenteler veya vize danışmanlık şirketleri tarafından da yapılabiliyor.

Cezayir Vizesi Başvuru Formu

Cezayir’e vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken temel bazı zorunluluklar bulunuyor. Başvuru evrakları içinde bulunma zorunluluğu olan ve Cezayir tüm vize kategorileri için gerekli olan temel evrak Cezayir vizesi başvuru formudur. Cezayir Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve başvuru sahipleri hakkında konsolosluğun bilgi edinebilmesini sağlayan bu belge İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu form olmadan yapılan başvurular, talep edilen diğer evraklar eksiksiz dahi olsa kabul edilmiyor. Elbette bu belgeye yazılan bilgiler de diğer evrakların içerikleriyle benzerlik göstermesi gerekiyor. Zira bilinçli yanıltıcı içeriklerin yazılması başvuru sahibine cezai yaptırım uygulanmasına neden olabilir. Form, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalı. Ayrıca ülkenin belirlediği kurallara göre çekilmiş biometrik fotoğraflar, vize başvuru formunun fotoğraf için ayrılan kutucuğuna yapıştırılması da gerekiyor.

Vize talebinde hazırlanması gereken diğer belgeler seyahat içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Turistik, ticari, aile ziyareti veya çalışma gibi farklı amaçlarla yapılması düşünülen gezilerde talep edilen evraklar da bu isteğe uygun şekilde hazırlanmalıdır. Cezayir’in Türkiye’deki resmi temsilcilikleri, daha fazla bilgi talep etmeleri durumunda ek evrakların hazırlanmasını da talep edebilir.

Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar

Cezayir’e gitmek için vize başvurusu yapmadan önce hangi evrakların talep edildiğini öğrenmek gerekir. Bunun için doğrudan ülkenin Türkiye’deki temsilciliklerine veya Afrika ülkelerinin vize başvurularını kabul eden Vize Merkezi'ne danışılabilir. Temel olarak pek çok ülke için geçerli olan kural seyahat için kullanılacak olan pasaportun güncel ve yıpranmamış olmasıdır. Ayrıca 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan başvurular da değerlendirilmiyor. Cezayir, başvuru sahibinin pasaportunun bitiş süresine en az altı (6) ay olması zorunluluğu getiriyor. Şahsın belirlenen boyutlardaki iki fotoğrafının arka fonu ise forma yapıştırılmış olması gerekiyor. Ülkeye gidiş ve dönüş bilet rezervasyon bilgi dökümü, konaklamanın yapılacağı tesisten rezervasyon ve ayrılma tarihi bilgisi ve mali kaynak ispat eden belge Cezayir Konsolosluğunun talep ettiği temel evraklar arasında yer alıyor. Elbette talep edilen hizmet ve vize ücretlerinin de ödenmiş olması gerekiyor.

Cezayir Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz, Cezayir vize ücretleri seyahat amacınıza, Cezayir'de kalma sürenize, kişisel durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza uygun Cezayir vize ücretleri hakkındaki güncel bilgiyi Cezayir Vize Merkezi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. 

Cezayir Vizesi Özel Uygulamalar

  • Azerbaycan Vatandaşları

Türkiye'de yaşayan ve Cezayir vizesi için başvuru yapacak olan Azerbaycan vatandaşları hazırlaması gereken mecburi belgeler dışında Türkiye Oturma İzni belgesi sunma zorunlulukları bulunmuyor. Bu işlem Azerbaycan’da resmi bir Cezayir temsilciliği bulunmadığı için uygulanıyor.

  • Suriye Vatandaşları

Cezayir’e gitmek isteyen Türkiye’de ikamet eden Suriye vatandaşları, vize başvurusu yaparken Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni Belgesi sunması gerekiyor. Ayrıca Cezayir devletinden bir davetiye de almaları isteniyor. Bu evraklar orijinal, kaşeli ve ıslak imzalı olması şartı koşuluyor. Bunun yanı sıra Suriye vatandaşları bağlı bulundukları ve ticari faaliyet yürüttükleri kurum veya şirketin antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğu’na hitaben, şahsen yazılan vize talebini belirtilen dilekçenin de konsolosluğu sunulması gerekiyor. 

Cezayir Vizesi Bilinmesi Gerekenler:

  • Umuma Mahsus pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarından ülkeye seyahat edebilmeleri için vize talep edilirken, diplomatik veya resmi pasaport sahipleri 90 günü aşmama koşuluyla Cezayir’e gidişlerinde vize işlemlerinde muaftır.
  • Cezayir vizesi 10 iş gününe kadar sürede çıkıyor. Bu süre, evrakların tamamlanma zamanı ve Cezayir Konsolosluğu’nun ek evrak talep etme durumuna göre değişiklik gösterebilir.  Talep edilen yeni evraklar veya hatalı hazırlanan eksik belgeler vize çıkış süresini doğrudan etkiler.
  • Cezayir vizesinin reddedilmesi durumunda yeniden başvuru yapılması gerekiyor. Eksik evrak, hatalı doldurulmuş bir belge, seyahat gerekçesinin yetersizliği veya yanlış bilgi gibi nedenlerle verilen Cezayir vizesi ret kararı işlemlerin yeniden başlatılmasını gerektiriyor. Tekrar başvuru yapıldığında başvuru evraklarının doğru bir şekilde toparlayarak tekrar vize talep etmenin önünde herhangi bir yasal engel bulunmuyor. Ret kararına karşı başvuru sahibinin Cezayir Konsolosluğuna itiraz etme hakkı da bulunuyor.

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 29
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 29
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 29
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
SEYİHAN 13/12/16, 14:24
Merhaba, Cezayir'de bulunan bir firmaya iş başvurusunda bulunmuştum. Gerekli evrak olarak diplomam istendi, ancak diplomam düzenleme aşamasında olduğu için okuldan mezun olduğuma dair ıslak imza ve mühürlü bir belge aldım. Aldığım belgede geçerlilik süresi 2 aydır ibaresi bulunduğu için firma tarafından konsolosluğun bu belgeyi kabul etmeyeceği bildirildi. E-devlet üzerinden çıkaracağım mezuniyet belgesi vize işlemlerinde kabul edilir mi?
Cevabı Görüntüle
a. giray 09/12/16, 11:53
Merhaba; Cezayir çoklu giriş turist vizesi maksimum kaç güne kadar olabiliyor? İkinci surumsa vize ücreti ve sizin danışmanlık ücretiniz toplamda ne kadar? iyi çalışmalar diliyorum.
Cevabı Görüntüle
şenol 21/11/16, 16:15
Merhaba kolay gelsin ben Cezayir vizesi çıkarmak istiyorum. Bunun için ne kadar ücret gerekli ve çıkmaması için bir risk var mıdır? Eğer var ise oradan birinin davetiye göndermesi garanti mi olur?
Cevabı Görüntüle
n. kazılıyol 05/08/16, 18:07
Vize Merkezi iyi günler. Cezayir'deki bir firmaya çalışmak için eleman göndermemiz gerekiyor. Firma ile anlaşma imzaladık. Daha önce de Cezayir vize işlemlerimizi sizin üzerinizden yürüttük, memnun kaldık. Tüm işlemleri sizin üzerinizden yürütmek istiyoruz. Hangi evraklar ile başvuru yapabiliriz?
Cevabı Görüntüle
Ö. Faruk Şendur 25/07/16, 14:37
Sayın Cezayir vize merkezi ve okuyucularına
Cezayir vizesi alacaktım. Amerikan ve Türk vatandaşıyım. Vizeye ihtiyacım var mı? Yok mu? Amerika'ya Cezayir vizesi istenmiyorsa uçak biletimi alıp gitmek istiyorum.