Cezayir Vizesi

Vize Merkezi Cezayir vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Cezayir vize türlerinde yani Cezayir vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Cezayir Vize Merkezi Web Sayfasına Hoş geldiniz. Cezayir vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi İçin Merak Edilenler

Cezayir vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Vize başvurularında rezervasyon ve satın alınmış bilet zorunlu değildir. Bu sebepten dolayı vize sonuçlanmadan otel ve uçak satın alınmasını tavsiye etmiyoruz. Vize onay süresi ve karara bağlama yetkisi konsolosluğa bağlı olduğundan dolayı temkinli hareket edilmesi daha doğru olacaktır.

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler, Cezayir vizesi hakkında, Cezayir vize prosedürleri ve diğer detaylar konusunda bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Vize Merkezi Cezayir vize departmanı tarafından hazırlanmış olan bilgiler, Cezayir vizesi başvuru prosedürleri genel bilgilendirmelerini içermektedir.

Cezayir vizesi hakkında detayları bilgilere ulaşmak, başvuru yapmak ve vize başvuru gerekli evrakları hakkında detaylı bilgi edinmek için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Cezayir Vize başvurusu sırasında konsolosluk tarafından istenecek olan evraklara web sitemiz Vize İşlemleri bölümünden ulaşabilir ya da Cezayir uzman vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Cezayir Devleti, Türkiye Cumhuriyeti'nden Cezayir'e seyahat etmek isteyen vatandaşlardan vize talep etmektedir. Bu durumun istisnaları bulunmakla birlikte genel olarak: Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadırlar. Umuma Mahsus pasaport sahipleri vize almak zorunda iken, Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport ve Diplomatik(siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Cezayir seyahatlerinde vize uygulamasından muaf tutulmaktadırlar

Cezayir seyahatleriniz için farklı kategorilerde değerlendirilen vizelerden, seyahatinize en uygun kategoride bulunan vize türünü uzman kadromuzla beraber belirleyebilirsiniz. İstenecek olan evrakların belirlenmesi, başvuru süreç ve prosedürleri konusunda Cezayir uzman vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Cezayir vizesi başvurularını değerlendirme yetkisinin sadece Cezayir Büyükelçiliği yetkisinde olduğunu hatırlatmak isteriz. Cezayir vizesi Vize Merkezi olarak vize başvuru süreçlerinde yönlendirme ve adınıza vize başvurusunda bulunma yetkisine sahip kurum olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Cezayir Vize Merkezi

Cezayir Vize Merkezi olarak Cezayir’ e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına profesyonel ekibimizle Cezayir vizesi almaları noktasında hizmet vermekteyiz. Cezayir’ e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından; umuma mahsus, hizmet pasaportu ya da hususi pasaport sahipleri vize uygulamasına tabidirler.

Cezayir Vize Merkezi olarak, vize almak isteyen vatandaşlarımıza, bu konuda yönlendirme yapmakla birlikte vize başvuru süreçlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlandırılması için yardımcı olmaktayız. Cezayir Devleti’nin kapı vizesi uygulaması yapmadığını, bunun için gerekli olan evraklarla konsolosluğa başvurulması gerektiğini bildirmek isteriz.

Cezayir Vize Merkezi, Cezayir Konsolosluk’ u tarafından, adınıza vize başvurusu yapma ve bu sürecinizi takip etmekle yetkilendirilmiş bulunmaktadır. Şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmayan Cezayir vizesi için adınıza başvuruda bulunarak süreci sıkıntısız bir şekilde tamamlamanız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız.

Vize merkezi olarak ülkelerin vize başvuru süreçleri, başvuru evraklarını hazırlama, gerekli evrak ve farklı vize türlerinden doğru olanın seçilmesi süreçlerinde profesyonel ekibimizle yanınızdayız. Cezayir seyahatiniz sırasında ihtiyaç duyacağınız otel rezervasyonları, seyahat planı, uçak bileti rezervasyonları süreçlerinde de sizlerin yardımcısı oluyoruz.

Cezayir Vize Merkezi, uzun yıllar boyunca vize takip ve yönlendirme süreçlerinde uzmanlığını ve güvenilirliğini kanıtlamış bir kurum olarak, vize başvuru, evrak takibinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Cezayir Vize Merkezi uzman danışmanları ile iletişime geçerek aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Cezayir Vize İstiyor mu?

Afrika Kıtası’nın kuzeyinde bulunan ve farklı ülke topraklarına komşu durumda bulunan Cezayir, ülkeye giriş çıkışlar için yabancı ülke vatandaşlarını vize uygulamasına tabi tutmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da, Cezayir’e giriş yapmak için vize uygulamasına tabi olmaktadırlar.

Umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir vizesi almak zorundadırlar. Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport ve diplomatik(siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Cezayir seyahatlerinde vize uygulamasından muaf tutulmaktadırlar. 90 günü aşan süreler için belirtilen pasaport sahiplerinin de vize uygulamasına tabi tutulacağı ya da içinde bulundukları özel durumlar çerçevesinde farklı uygulamalar ile ülkede kalma ya da vize alma durumunda olacaklardır.

Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşların almak zorunda oldukları vize türleri de kendi içlerinde seyahatin içerik ve planı dahilinde değişiklik göstermektedir. Turistik, çalışma, ticari, aile ziyareti gibi farklı kategoride bulunan vize türleri farklı evrakların sunumunu zorunlu tutmaktadır.

Cezayir vizesi uzman danışmanlarımızın yönlendirmesi doğrultusunda belirlenen vize türünün gerektirdiği evrakların da hazırlanması, nasıl ve ne şekilde hazırlanacağı bilgisini de yine danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Vize başvuruları Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Cezayir vize başvurunuzu sizin adınıza yapma yetkisine sahip olan Vize Merkezi aracılığı sıfır risk ile zahmetsiz bir şekilde alabilirsiniz

Cezayir vize istiyor mu, Cezayir vizesi, Cezayir’ e nasıl giderim vb tüm sorularınız ve gerekli evrak listesi için konsoloslukça yetkilendirilmiş kurum ve danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu

Cezayir vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken ilk husus, konsolosluğun gerekli kıldığı evrakların eksiksizliğidir. Bununla birlikte konsolosluğa sunulacak olan evrakların doğru bilgiler ile doldurulmuş olup, uygun formatta hazırlanması da önemlidir.

Cezayir vize başvurusunda bulunacak olan kişinin vize başvuru formunda beyan ettiği bilgiler ile çelişmeyen evraklar ile seyahat planını desteklemesi gerekmektedir. Vize başvuru formunda sunulan bilgiler, yapılacak olan seyahat biletleri, uçak rezervasyonları yanında bu masrafların karşılanacağı fon, sponsor ya da banka hesap bilgileri gibi detayları da içermelidir.

Cezayir Konsolosluğu, sunulan evrak dosyasını iade ederek bunların tamamlanması noktasında tavır geliştirebilmektedir. Bu durum, vizenizin ret olduğu anlamına gelmese de bir uyarı niteliğindedir.

Cezayir vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumumuz tarafından başvurunuzu gerçekleştirmek için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Başvuru Adımları

Cezayir vizesi başvurunuzu konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz. Vize Merkezi aracılığı ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilir, gerekli evrak listesi ve tüm süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm aşamalarında danışmanlarımızın yanınızda olacağı vize başvuru ve teslim süreci aşağıda belirtilen adımlarda ilerlemektedir

 • Cezayir vizesi uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek vize başvuru sürecinizin başlatılması konusunda beyanda bulunabilirsiniz. Vize, seyahat talep ve beklentilerinizi danışmanımızla paylaştıktan sonra kendileri, planlanan seyahatinize en uygun rotayı belirleyecektir. İhtiyacınız olan vize ve bunun gerekli evraklarını mail aracılığıyla tarafınıza iletecektir.
 • Cezayir vize başvurusu için gerekli evrakların yazılı olduğu listeyi eksiksiz ve doğru beyanlar içerecek şekilde tamamlamalısınız. Böylece vize başvuru için ilk aşama olan evrak listesi hazırlama adımı tamamlanmış olur.
 • Cezayir vizesi başvurusu için gerekli evrak listesini hazırladıktan sonra şahsen, Vize Merkezi ofislerimize getirebilirsiniz. Vize Merkezi ofislerine ulaşım imkânınız bulunmuyor ise kargo aracılığıyla da evraklarınızı tarafımıza iletebilirsiniz.
 • Tarafımıza ulaşan evrak listesi paketinizin uzman vize danışmanlarımızca incelenecektir. Listede belirtilen belgelerde ya da belgelerin içeriğinde bir eksiklik olması durumunda uzman vize danışmanlarımız konuyla alakalı sizlerle irtibat kuracaklardır.
 • Fotoğraf ve evrakların en son noktada değerlendirilmesi, vize onayınızın ya da reddinin tasarrufu konsolosluğa aittir. Cezayir Vize Merkezi olarak evraklarınızın eksiksiz olarak kontrol ve gönderimini gerçekleştirilmesi için yıllardır profesyonel ve konsoloslukça yetkilendirilmiş bir şekilde çalışmaktayız. Evraklarınızın kontrolü sonrasında herhangi bir sıkıntı çıkmaması ve vizenizin onaylanması durumunda pasaportunuzu şahsen ofislerimize gelerek alabilir ya da belirttiğiniz adrese gönderilmesini talep edebilirsiniz.
 • Vize başvurusu sonrası evrak tesliminden itibaren vizenizin sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt arayan vatandaşlarımızın takip etmesi gereken belirli adımlar bulunmaktadır. Cezayir vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle, geçerli ve planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Kişinin planladığı seyahat planını belirtmesi gerekmektedir. Belirtilen seyahat planı doğrultusunda kendisine en uygun vize türü belirlenecektir.

Cezayir vizesi kişinin seyahat planı doğrultusunda değişiklik göstermekte, farklı kategorilere ayrılmış bulunmaktadır.

Cezayir vize türleri:

 • Turistik vize
 • Ticari vizesi
 • Ziyaret vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Basın, tedavi, grup, kültür vizesi

Kişinin mesleki ve maddi durumuyla birlikte, medeni durumu, ülkeye gitme nedeni, geri döneceğinde yapacağı iş, alacağı eğitim gibi birçok faktör vize başvuru sonucunu etkilemektedir. Kişinin planladığı seyahat planı doğrultusunda uzman vize danışmanımızın hazırlanmasını ilettiği evraklar hazırlanmasıyla birlikte başvurulması gerekilen vize türüne başvuru yapılacaktır.

Cezayir vizesi nasıl hazırlanır sorusunun yanıtları arasında en önemlisi, doğru bilgiler içeriyor olmasıdır. Evrakların hatasız ve doğru bilgileri içerecek şekilde hazırlanması vizenin reddedilmemesi noktası önem arz etmektedir. Ayrıca kişilerin, uluslararası seyahat gerçekleştireceğinden yanlış beyanlarda bulunmaları noktasında uluslararası seyahat kural ve kanunlarınca cezai yaptırımlara tabi olacakları unutulmamalıdır.

Evraklarınızın hazırlanması, evrakların takibi, vize başvurunuzun yapılması ve sonuçlanma süreci gibi tüm vize başvuru aşamalarında yanınızdayız.

Cezayir vizesi nasıl alınır sorunuzun tüm yanıtları ve tüm süreç için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurum olan Vize Merkezi uzman danışmanları ile irtibata geçerek yardım alabilirsiniz.

Cezayir Vize Türleri

Cezayir, ülkeye giriş çıkışlar için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almasını zorunlu tutmaktadır. Tüm vize türleri ve ülkeye giriş çıkışlar için pasaportunuzun güncel olmasıyla birlikte planlanan seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Umuma mahsus pasaport sahipleri Cezayir’e yapacak oldukları seyahatlerde vize almak zorundadırlar. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil), hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Cezayir’e yapacakları girişlerde 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadır. Son 10 yılda çıkarılmış ve seyahat dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olması zorunlu olan pasaportun aynı zamanda en az 2 sayfasının da boş olması gerekmektedir.

Cezayir’e yapılacak olan girişler farklı kategorilerde ele alınarak ülkeye yapılacak olan giriş çıkışların kategorize edilmesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda Cezayir vize türlerini kategorilere ayırmak, başvurular sırasında gereksiz evrak hazırlama yükünden ve zamandan tasarruf etmenin de önünü açmaktadır

Cezayir vize türlerinin farklı kategorilere ayrılması sonucu, her vize türü için farklı ve gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Örneğin; turistik vize başvurusunda bulunurken işyeri imza sirküsü ve vergi levhası gerekmekken ticari vizesi için bu evrakların isteneceğinin unutulmaması gerekmektedir.

Cezayir vize türleri ve her vize türü için ayrı gerekli evrak listesine ulaşmak, sizin adınıza başvuru yapılması ve tüm süreç hakkında detaylı bilgi almak için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Randevusu

Cezayir vize randevusu ve vize başvurusu konusunda Vize Merkezi olarak adınıza işlem yapmak üzere konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunmaktayız. Bu nedenle, vize başvurunuzun randevu da dahil tüm süreçlerini sizin adınıza yürütebilmekteyiz. Vize başvurusu için, planladığınız seyahatin gerektirdiği vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapacağınız vize türünün gerektirdiği evrak listesini Cezayir uzman vize danışmanlarımız sizlere sunacaktır.

Cezayir vize randevusunu online almanız gerekmektedir. Bu adımı sizler adınıza yürütmemizi istemeniz durumunda da vize başvuru harcını yatırmanız gerekmektedir. Yatırılan başvuru harç dekontunun da vize başvuru evraklarıyla birlikte sunulması gerekmektedir. Vize başvuru evraklarınızı hazırlarken, konsoloslukların her iki ülke resmî tatil günlerinde çalışmadığını hatırlatmak isteriz.

Dolayısıyla bu günlere denk gelen başvuru süreçlerinin uzama ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına Cezayir vize başvurusunda bulunacak kişilere vize başvurusunun planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması, evraklarının hazırlanmaya başlamalarını tavsiye etmekteyiz.

Cezayir vize randevusu almak isteyen, diğer evraklar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyen vatandaşlarımız, Cezayir vizesi için uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek yardım alabilirler.

Cezayir Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vize başvurusunun sonuçlanma süresi, başvuru bulunulacak olan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru sonuçlanma sürelerinin değişiklik gösterme nedeni, vize türlerinin kendi içlerinde farklı evrak sunumlarını gerektirebilmesidir. Gerekli evrakların konsolosluğa zamanında sunulmuş olmasına karşın bazen konsolosluk, yüz yüze görüşme talebinde bulunarak bu süreyi uzatabilmektedir.

Cezayir vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin gerek ekstra evrak talebi ya da yüz yüze görüşme talepleri dışında tatil günleri detayını da unutmamaları gerekmektedir. Cezayir Konsolosluğu, her iki ülkenin resmî tatil günlerinde çalışmadığından, planladığınız başvuru süresi bu tatil günlerine denk geliyor ise uzama ihtimalini içerebilmektedir. Ayrıca konsolosluk belirli dönemlerinde yaşanabilecek muhtemel yoğunluklarda da vize başvuru sonuçlanma süresinin uzama ihtimali unutulmamalıdır.

Cezayir vize başvurusu tüm bu detaylar dikkate alınarak yapıldığı taktirde ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Planlamış olduğunuz Cezayir seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvuru sürecine başlamak ve evrakların hazırlık süresi bu tarihleri unutmadan hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır.

Cezayir vize başvurusunun kaç günde sonuçlanacağı ile alakalı tüm sorularınız, vize işlemleri, başvurusu ve gerekli evrak listesi için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

Cezayir Vizesi Başvuru Formu

Cezayir vizesi başvuru formu, tüm vize türleri için Cezayir vizesi gerekli evraklarıyla birlikte sunulması zorunlu olan evraktır. Vize başvuru formu, vize başvurusunda bulunan kişi hakkında ilk ve en özet bilgileri içermesi bakımından önemlidir. Vize başvuru formu sunulan bilgilerin doğruluğu, vize başvurunuz değerlendirilirken sizin hakkınızdaki intibaı da etkilemektedir.

Vizenizin çıkma durumunda dahi uluslararası bir seyahat geçekleştireceğiniz için, beyanında eksiklik ya da yalan olan bir bilginin fark edilmesiyle birlikte hakkında uluslararası kurallardan doğan cezai işlemlerin uygulanabileceğini de hatırlatmak isteriz. Cezayir vizesi başvuru formunu sitemiz, Form& Dilekçe sekmesinden bulabilirsiniz. Formu indirerek bilgisayar ortamında doldurup ıslak imzalı bir şekilde sunmanız mümkündür.

Cezayir vizesi başvuru formu, diğer vize başvuru formu gerekli evrakları ve başvuru süreci hakkında danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti, ülkeye yapılan girişler için kullanılan vize türleri birçok farklı kategoride olduğundan tek bir ücretlendirme işlemi de bulunmamaktadır. Her vize türünün gerekli evrakları kendi içerisinde farklılaştığı gibi ücretleri de farklılaşmaktadır.

Cezayir’e yapılacak olan seyahatlerin süreleri, ülkede ne kadar süre kalınacağı, ülkeye ne amaçla gidileceği, nerede ya da kimin yanında kalınacağı ve ne zaman dönüleceği bu kategorileri etkilemektedir. Seyahat ve diğer planlarınız doğrultusunda başvurusunda bulunmanız gereken vize türünü Cezayir uzman vize danışmanlarımız sizlere aktaracaktır.

Başvurusunda bulunacağınız vize türü ücreti tarafınıza iletilecektir. Cezayir vize ücretlerini belirlemek ve tahsil etmek yetkisinin sadece konsolosluklarda olduğunu hatırlatmak isteriz. Ücret, başvuru randevusu alındıktan sonra yatırılarak, vize başvuru dosyasına dekontunun eklenmesini gerektirmektedir.

Cezayir vize ücreti ve vize gerekli evrakları ile diğer detaylar konusunda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan Vize Merkezi Cezayir uzman vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Cezayir Vize Reddi

Cezayir konsolosluğu Cezayir Vize başvuruları esnasında gerekli evrakların eksiksizliğine çok önem vermektedir. Bununla birlikte vize başvuru prosedürlerinin yerine getirilmesi, başvuru niyet beyanları ve ülkede kalınacak süre ve seyahat içerikleri de en az başvuru prosdürleri kadar önemlidir.

Cezayir Konsolosluğu, bu gibi detayların ya da evrakların eksikliği durumunda vize başvuru dosyasını geri çevirebilmektedir ancak bu durum, vize başvurusunun ret edilmesinden ziyade evrakların tamamlanması uyarısı olarak da değerlendirilebilir.

Cezayir vize reddi ya da başvuruş dosyasının iadesi ile karşılaşılmaması için ilk olarak dikkat edilmesi gereken husus. Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmasıdır. Tarafınızdan istenen evrakların güncelliği, doğruluğu da Cezayir Konsolosluğu tarafından vize reddi açısından önemli değerlendirme kriterleri arasındadır.

Cezayir vize reddi ile karşılaşmamak, vize sürecinizi mümkün olan en kısa sürede ve olumlu tamamlamak için uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi gerekli evrakları Cezayir Devleti Büyükelçiliği’nin belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde belirlenmektedir. Büyükelçiliğin, vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından istemiş olduğu evraklar kişinin başvurduğu vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Cezayir devleti, ülkeye yapılacak olan giriş çıkışlar için farklı türde vize kategorileri belirlemiş bulunmaktadır.

Hem ülke giriş ve çıkışlar kontrol altına alınabilecek hem de vize almak isteyen vatandaşlar Cezayir vizesi için gerekli evrakları toplamakta yetinerek gereksiz uğraşlar ile yorulmayacaktır. Cezayir vizesi için gerekli evraklar belirtildiği üzere her vize kategorisinde farklılık gösterebilmektedir.

Turist vizesi için gerekli olan otel rezervasyonu yanında çalışma yada ticari vize işlemleri için vergi levhası, iş sözleşmesi ya da bunun gibi ekstra evraklar istenebilecektir. Cezayir vizesi evrakları temel olarak her vize türü için ortak bazı evrakları da barındırmaktadır. Hangi tür vizeye başvurursanız başvurun vize başvuru dosyanızda olması gereken bu evraklar:

 • Pasaport: Güncel fotoğraflı ve güncel tarihli pasaportunuzun bitiş tarihi de Cezayir’den dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olmak zorundadır.
 • Fotoğraf: Biyometrik vesikalık fotoğrafınızın arkası beyaz, belirli ölçülerde ve güncel olması gerekmektedir.
 • Davetiye: Ülkeye yapacak olduğunuz seyahatinizi davetiye mektubu ile dayanaklı hale getirmeniz gerekmektedir. Konsolosluk, ülkeye gidiş amacınızı, nerede kalacağınzı, kimin yanına gittiğiniz ve ne kadar süre kalacağını net ve resmi belgeler ile belirtilmiş şekilde görmek isteyecektir.
 • Vize Başvuru Formu: Vize Merkezi web sitemizde yer alan formlar kısmında yer alan vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru beyanlar ile tamamlayarak vize başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunun, eksik ya da yanlış beyanlar içermesi durumunda uluslararası seyahat gerçekleştireceğiniz için, uluslararası cezai yaptırımlarla karşılaşabileceğinizin unutulmaması gerekmektedir.

Bunların dışında her vize türü ayrı ayrı kendi kategorisinde farklı evrakları gerektirmektedir. Cezayir vizesi gerekli evrakları, seyahat planınız doğrultusunda belirlenecek olan vize türünüz ve diğer detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vizesi Özel Uygulamalar

Cezayir Devleti de birçok ülke gibi, ülkeye giriş çıkışlarda kişi hangi ülkeden Cezayir’e giriş yapıyorsa o ülke vatandaşı olarak yine o ülkenin vatandaşlarının tabi olduğu kurallara göre uygulama yapmaktadır. Türkiye’den giden bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Cezayir’e giriş yapmak istediğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kategorisinde, ona göre uygulamaya tabi olmaktadırlar.

Ancak, Türkiye’de yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan başka ülke vatandaşları buradan başvuru yapmaları durumunda bazı özel uygulamalara tabi tutulmaktadırlar.

Azerbaycan Vatandaşları: Azerbaycan’ da resmi olarak Cezayir temsilciliği bulunmadığı için Azerbaycan vatandaşlarının Türkiye’den başvuru yapma hakları bulunmaktadır. Standart vize gerekli evrakları dışında, kendilerinden ekstra bir belge istenmemektedir. Ayrıca, Azerbaycan vatandaşlarının Türkiye’ de bulunan Cezayir temsilciliklerinden vize başvurusunda bulunmaları için Türkiye’de bir oturum izinlerinin olma şartı da aranmamaktadır.

Suriye Vatandaşları: Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden Suriye Devleti vatandaşlarının, Cezayir vizesi başvurusunda bulunmak istemeleri durumunda Türkiye’deki ikamet izinlerini Cezayir konsolosluklarına sunmak zorundadırlar. Bunun yanında Cezayir’e yapacak oldukları seyahati destekleyen bir davetiye mektubunu alarak, sunmak zorundadırlar.

Suriye Devleti vatandaşının, Cezayir’e ticari amaçla gitmesi durumunda beraber çalışacağı ya da ortak olduğu ve Cezayir’de faaliyet gösteren ticari yer ve tacirden şirket mühür ve ıslak imzalı davetiye mektubunu sunması zorunludur.

Cezayir Vizesi Bilinmesi Gerekenler

 • Cezayir vizesi, 90 günlük seyahat süresini aşmamak kaidesiyle; Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport ve diplomatik(siyah) pasaport sahipleri için alınması zorunlu değildir. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahiplerinin, yapacak oldukları Cezayir seyahatlerinde vize almaları zorunludur.
 • Cezayir vizesi başvuruları normal şartlarda 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
 • Cezayir Konsolosluğu da, birçok ülke konsolosluğu gibi her iki ülke resmi tatillerinde çalışmamaktadır. Dolayısıyla planladığınız Cezayir seyahatinizden en az 15 gün önce evraklarınızı tamamlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz olası yoğunluk ya da tatil sürelerine denk gelse bile gidişinizden önce hazır olmuş olacaktır. Başvurunuzu ve evrak toplama sürecinizi erkenden yapmanızı tavsiye ederken, tüm bu süreci sizin adınıza tamamlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz.
 • Cezayir vize ücretlerini belirleme ve alma yetkisinin sadece konsolosluklara ait olduğunun da bilinmesi gerekmektedir. Vize başvuru ücreti ve harçların, başvuru süreci evrak işlerine harcanmasından dolayı vizeniz reddedilse bile iade edilmeyecektir.
 • Cezayir vizesinin reddedilmesi durumunda tekrar vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Vizenizin reddedilme sebebini iyi analiz etmeli ya da öğrenmeli ve ikinci başvurunuzda bu eksik ya da yanlış beyanların düzeltilmesi gerekmektedir.

Cezayir Vizesi Ücretleri

Cezayir ile ilgili sizden gelen sorular

39 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Cezayir Aile Ziyareti Vize Ücreti
  e. ç, 29 Kas 2023, 13:09

  Kardeşim Cezayir’de evlendi ve orada yaşıyor. Onu ziyarete gideceğim. Cezayir aile ziyareti vizesine başvuracağım. Cezayir aile ziyareti vize ücreti bildirir misiniz? Bu ücretler vize süresine göre değişiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cezayir aile ziyareti vize randevusu
  j. m, 29 Kas 2023, 13:03

  Cezayir yaşayan eşimin halasını Haziran 2024 tarihinde eşimle beraber ziyaret etmeyi planlıyoruz. Eşim Cezayirli olduğu için vizesiz gidebiliyor. Ben Cezayir aile ziyareti vizesi için başvurusu yapacağım. Aile ziyareti vize başvurusu yaparken randevu almam gerekiyor mu? Cezayir aile ziyareti vize randevusu nereden alınır? Randevu alırken istenen bilgiler ve evraklar nelerdir? Bu vize ne kadar süre için geçerlidir? Ne kadar sürede çıkar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cezayir Aile Ziyareti Vize Başvurusu
  h. l, 29 Kas 2023, 12:58

  Cezayir’de yaşayan uzun zamandır görmediğim çok yakın bir akrabamı ziyaret edeceğim. Cezayir aile ziyareti vize başvurusu mu yapmalıyım? Cezayir aile ziyareti vize başvurusunu nasıl ve hangi şehirden yapabilirim? Bu vize ne kadar süre için geçerlidir? Ne kadar sürede çıkar? Cezayir aile ziyareti vize başvurusunu şahsen yapmam gerekir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cezayir aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar
  A. n, 29 Kas 2023, 12:50

  Cezayir’de yaşayan eşimin ailesini çocuklarımla beraber ziyaret edeceğim. İlk Cezayir ziyaretimiz olacak. Cezayir aile ziyareti vize başvurusunda bulunacağız. Cezayir aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Bu vize ne kadar süre için geçerlidir? Ne kadar sürede çıkar? Bu vize başvurusunu nasıl ve hangi şehirden yapabilirim? Cezayir aile ziyareti vize başvurusunu şahsen yapmam gerekir mi? Çocukların da başvuruda bulunması gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Cezayir Ticari Vize Randevusu
  T. H, 29 Kas 2023, 12:16

  Cezayir’de ortak olduğumuz bir firmaya makine kurulumu için elemanımızı göndereceğiz. Cezayir ticari vize başvurusu yapacağız. Cezayir için ticari vize randevu almamız gerekiyor mu? Cezayir ticari vize randevusu nasıl ve nereden almalıyız? Randevu alırken istenen bilgiler ve evraklar nelerdir? Bu vize ne kadar süre için geçerlidir? Ne kadar sürede çıkar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Cezayir için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp