Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Konya

Cezayir vizesi işlemleri için başvuruda bulunmak isteyenler Konya Vize Merkezi şubemize başvuruda bulunarak Cezayir vize başvurularını randevusuz gerçekleştirebilirler. Cezayir vize başvurularında, Konsolosluğa şahsen gelmeden evrakları kurye veya kargo yoluyla Konya Vize Merkezine göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Cezayir vizesine ilişkin sorularınızın cevapları için web sitemizin ilgili bölümlerini ziyaret ediniz. Web sitemizdeki şubelerimiz bölümünden adres, telefon ve mail bilgilerini alıp Konya şubemiz ile iletişime geçerek güncel evrak ve vize prosedür bilgisini, ve durumunuza özel Cezayir vizesi başvurunuzu nasıl yapabileceğinize dair bilgileri alabilirsiniz.

Deneyimli temsilcilerimiz Cezayir vize işlemlerine ilişkin evrak listesini size e-posta ile ileteceklerdir.

Konya Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için gerekli olan evraklarda döneme bağlı olarak farklılıklar olabilmektedir. Konya Cezayir vizesi güncel evrakları bilgi e-mail’i almak için Konya Vize Merkezi temsilcilerimizi aradığınız takdirde Vize Merkezi danışmanımız Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Konya, Muğla, Mersin, Burdur, Denizli, Isparta çevresinden Cezayir vizesi için başvuru yapacak olanlar aşağıda belirttiğimiz evrakları Konya Vize Merkezi yetkililerine ulaştırdıkları takdirde, sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir. Vize çıktığı zaman bu bilgi hemen Cezayir vizesi için başvuruda bulunan kişiye iletilecek ve pasaportu adresine gönderilecektir.

  • Pasaportunuz
  • Cezayir Vize Başvuru Formu
  • Davetiye
  • 2 tane Biometrik fotoğraf
  • Banka hesap dökümü (Bu belgeye ilişki detaylar hakkında lütfen temsilcimizi arayınız)
  • Nüfus cüzdanı fotokopi

Cezayir Konsolosluğunun vize başvuru koşulları için belirlemiş olduğu evrakların tam olarak verilmesi Cezayir vize başvurunuzun kabulü için önemlidir, eksik evrakla yapılan başvuruların kabul edilmeme veya vize işlemleri sonucunda vize reddi alma ihtimali ortaya çıkar. Ankara Cezayir Büyükelçiliği ve İstanbul Cezayir Konsolosluğu vize bölüm yetkileri sizden ilave belge talep edebilir ve hatta gerekli görülen durumda sizi mülakata çağırabilir. Bu tarz farklı durumlarda lütfen Vize merkezi temsilcinizle iletişim halinde olun.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuza destek olarak veya güncel evrak verilerek vize başvurusunun daha sağlıklı olması için sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Konya vize merkezine belirttiğiniz e-posta adresi ve telefon numarasının güncel kullanımda olması size ulaşımı sağlayıp zaman kayıplarını önleyecektir. Ek belge istekleri veya size ulaşılamaması durumunda vize temsilcilerimiz sizi e-posta aracılığıyla bilgilendirmektedir.  

Cezayir vizesi için gerekli evraklara ilişkin daha detaylı bilgiler Cezayir vize işlemleri web sayfamızdaki ilgili kategoride görülebilir. Müşteri temsilcilerimiz ile danışarak da evraklara ilişkin daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Konya Cezayir vizenizi almak için yapmanız gereken

1. Vize Merkezi Konya departmanının ile telefon ya da e-mail aracılığıyla iletişime geçerek Cezayir vizesi için gerekli dökümanları e-mail olarak isteyiniz.

2. E-mail’de belirtilen Cezayir vize belgeleri ve evrak listesindeki açıklamalara ilişkin güncel bilgileri göz önünde bulundurarak evraklarınızı hazırlayınız.

3. Hazırladığınız Cezayir vize evraklarınızı Konya Vize Merkezi’ne randevu almadan ziyaret ederek ulaştırabilirsiniz.

4. Cezayir vize Konsolosluğu vize işlemlerini tamamladıktan sonra pasaportunuz adresinize kargo ile gönderilir veya şahsen gelip alabilirsiniz.

Önemli Not: Cezayir vizesi hakkındaki başvuru sonucuna ilişkin kararı yalnızca Cezayir Konsolosluğu verir. Vize reddine itiraz gibi durumlar için doğrudan ilgili yetkililerle ile görüşmede bulunmalısınız. Vize Merkezi, vize başvurunuzu Cezayir makamlarının belirlediği prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmenizi sağlar, vize sonucunu karar vermeye ilişkin yetkisi yoktur.

Konya Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Konya Cezayir vizesinin çıkış tarihinin planladığınız seyahati olumsuz etkilememesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce gerçekleştirebilirsiniz. Konya Vize Merkezi şubesinin danışmanlığında Cezayir vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin konsolosluğun resmi tatilleri ve yoğunluğundan sebep olacak vize işlemlerine ilişkin olası gecikmeleri göze önünde bulundurarak başvuruda bulunmalıdır.

Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru

Seyahat amacınızı netleştirmek başka bir deyişle Cezayir turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi türlerinden hangisine başvuru yapacaksanız onu belirlemek Cezayir vize sürecinde problem yaşamamanız açısından önemlidir. Cezayir vize dilekçesi, başvuru formu, sponsorluk dilekçesi gibi belgelerde belirttiğiniz seyahat amacı birbirinden farklı olmamalıdır.

Cezayir vize başvuru formunda belirttiğiniz bilgilerin gerçekleştireceğiniz seyahatin amacına aykırı olmaması gerekmektedir. Turistik vize alıp Cezayir’de bir tanıdığınızın evinde kalacağınızı beyan edemezsiniz. Benzer şekilde Cezayir turistik veya Cezayir aile ziyareti vizesi ile ülkeye giriş yaptıktan sonra ticari faaliyette bulunmanız halinde cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Cezayir’den alacağınız davetiyenin seyahat amacınızı belgelemek için gerekli olduğuna da unutmayın.

Konya Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Konya’dan yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş gününü içeren bir sürede sonuçlanmakta olup bu süre kesin değildir. Konsolosluktan ek evrak talep edilmesi durumunda bu süre etkilenebilmektedir. Konya’dan yapılan Cezayir vizesi başvuruları için kargo süreleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Cezayir vizesi ücreti ne kadar?

Cezayir vize ücreti Konya Vize Merkezi koordinasyon bedellerini ve konsolosluk harç bedellerini içerir. Başvurmayı planladığınız Cezayir vizesinin kategorisi, sağlayacağı ülkeye giriş sayısı ve sağlayacağı ülkede kalış süresi vize ücretini etkilemektedir. Cezayir vizesi ücretine ilişkin en sağlıklı ve güncel bilgiyi alabilmek için Vize Merkezi ofislerini arayabilirsiniz.

 

 

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi Konya
İ. Aydın 29/05/20, 14:44

Merhaba, Büyük bir fabrikada genel müdür olarak çalışmaktayım. Cezayir’e 15 günlüğüne sistem kurulumu ve eğitim için 2 ustamızı ve bölge satış müdürümüzü göndermek istiyoruz. Fabrikamız Konya’dadır ve seyahat imkânımız yoğun çalışma tempomuzdan dolayı maalesef bulunmamaktadır. Cezayir vizesi Konya için başvuruyu buradan yapabilir miyiz? Cezayir’deki firma bize bir yazı gönderdi bu yeterli olur mu? Başvuru formu her kişi için ayrı ayrı mı doldurmamız gerekiyor? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x