Gaziantep

Adres

Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 nolu sok. Emire Yetkin Apt. 5/b Şehitkamil Gaziantep

Telefon/Faks

0 342 255 50 25

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Gaziantep

Cezayir vizesi işlemlerini yapacak kişiler Gaziantep Vize Merkezi şubemize başvuruda bulunarak Cezayir vize başvurularını randevusuz gerçekleştirebilirler. Cezayir vize başvurularında, Konsolosluğa şahsen gelmeden evrakları kargo ile Gaziantep Vize Merkezine göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Cezayir vizesiyle ilgili sorularınızın yanıtlarını web sitemizin ilgili bölümlerinde göreceksiniz. Sayfamızdaki Şubelerimiz bölümünden adres, telefon ve mail bilgilerinden Gaziantep şubemiz ile iletişime geçerek güncel evrak ve vize prosedür bilgisini ve durumunuza özel Cezayir vizesi başvurunuzu nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Cezayir vizesi işlemlerinde deneyimli temsilcilerimiz evrak listesini size e-posta ile ileteceklerdir.

Gaziantep Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için gereken evraklar döneme bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Gaziantep Cezayir vizesi güncel evraklarını içeren bilgi e-mail’i almak için Gaziantep Vize Merkezi temsilcilerimizi aradığınız takdirde Vize Merkezi danışmanımız Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Gaziantep, Muğla, Mersin, Burdur, Denizli, Isparta çevresinden Cezayir vizesi başvuru yapacak olanlar aşağıda belirttiğimiz evrakları Gaziantep Vize Merkezi yetkililerine ulaştırdıkları takdirde, sizin adınıza başvurunuzu yapabilmekteyiz. Vizeniz çıktığı anda bilgilendirilecek ve pasaportunuz adresinize gönderilecektir.

  • Pasaportunuz
  • Cezayir Vize Başvuru Formu
  • Davetiye
  • 2 adet Biometrik fotoğraf
  • Banka hesap dökümü (detay hakkında lütfen temsilcimizi arayınız)
  • Nüfus cüzdanı fotokopi

Cezayir Konsolosluğunun belirlediği vize başvuru koşullarına göre Cezayir vize başvurunuzun kabul edilmesi için evraklarınız tam olmalıdır, eksik evrakla yapılan başvuru kabul edilmez ve ayrıca vize reddi alma ihtimali ortaya çıkar. Ankara Cezayir Büyükelçiliği ve İstanbul Cezayir Konsolosluğu vize bölüm yetkileri sizden ek belge talebinde bulunabilir ve hatta gerekli görülen durumda mülakata çağrılabilirsiniz. Bu tarz istinai durumlarda lütfen Vize merkezi temsilcinizi bilgilendirin.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuzu desteklemek veya güncel evrakla başvuru yapabilmeniz için sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Size hızlı ulaşabilmemiz için Gaziantep vize merkezine bildirdiğiniz e-mail adresi ve telefon numarasının güncel kullanımda olması zaman kayıplarını önleyecektir. Ek belge istekleri veya ulaşılamadığınız durumda vize temsilcilerimiz size e-mail göndererek bildirimde bulunmaktadır.  

Cezayir vizesi için gerekli evrakların detaylarını Cezayir Vize İşlemleri web sayfamızda ilgili kategoride görülebilir veya bu konuda müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Gaziantep Cezayir vizenizi almak için yapmanız gereken

1. Vize Merkezi Gaziantep şubesine telefonla veya mail ile ulaşarak Cezayir vizesi için gerekli dökümanları e-posta olarak talep edin.

2. Güncel bilgilendirme e-mail’inde belirtilen Cezayir vize belgeleri, evrak listesindeki açıklamaları dikkate alarak hazır edin.

3. Cezayir vize evraklarınızı Gaziantep Vize Merkezine randevu almadan ziyaret ederek teslim edebilirsiniz.

4. Adım: Cezayir vize Konsolosluktan çıktıktan sonra pasaportunuz adresinize kargo ile gönderilir veya şahsen gelip alabilirsiniz.

Önemli Not: Cezayir vizesinin sonucuna sadece Cezayir Konsolosluğu karar verir. Vize reddine itiraz gibi durumlarda doğrudan Konsoloslukla görüşmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi, başvurunuzu prosedürlere uygun şekilde yapmanızı sağlar, vize sonucuna karar vermez.

Gaziantep Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Gaziantep Cezayir vizesinin çıkış tarihinin seyahat tarihlerinizi olumsuz etkilememesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce yapabilirsiniz. Gaziantep Vize İşlem Merkezi şubesinin danışmanlığında Cezayir vizesi başvurusu yapacak kişiler konsolosluğun resmi tatillerini ve yoğunluktan kaynaklanabilen gecikmeleri dikkate alarak başvuru yapmalıdırlar.

Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru

Seyahat amacınızı netleştirmek bir diğer deyişle Cezayir turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorilerinden hangisine başvuru yapacaksanız onu belirlemek Cezayir vize sürecinde problem yaşamamanız açısından önemlidir. Cezayir vize dilekçesi, sponsorluk dilekçesi ve başvuru formu gibi evraklarda belirtilen seyahat amacının aynı olması gerekir.

Turistik vize ile Cezayir’e giriş yaparak bir yakınınızın yanında kalacağınız bildiriminde bulunamazsınız. Cezayir vize başvuru formunda taahhüt ettiğiniz seyahat amacına aykırı davranmamanız gerekmektedir. Benzer şekilde Cezayir turistik veya Cezayir aile ziyareti vizesi ile ülkeye giriş yaptıktan sonra ticari faaliyette bulunmanız sizi cezai yaptırımlara maruz bırakabilir. Cezayir’den alacağınız davetiyenin seyahat amacınıza da hizmet ettiğini unutmayın.

Gaziantep Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Gaziantep’ten yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş gününü içeren bir sürede sonuçlanmakta olup bu süre kesin değildir. Konsolosluktan ek evrak talep edildiği süreler bu 10 günlük süreyi kapsamamaktadır. Gaziantep’ten yapılan Cezayir vizesi başvurularında kargo süreleri de dikkate alınarak başvuru yapılmalıdır.

Cezayir vizesi ücreti ne kadar?

Cezayir vize ücreti Gaziantep Vize Merkezi koordinasyon bedellerini ve konsolosluk harç bedellerini içerir. Cezayir ülkede kalış süresi, vize kategorisi ve ülkeye giriş sayısı vize ücretini etkilemektedir. Cezayir vizesi ücretine dair en sağlıklı ve güncel bilgiyi Vize Merkezi şubelerini arayarak öğrenebilirsiniz.

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi Gaziantep
M. Ceylan 29/05/20, 13:22

Merhaba, Ben daha önce Cezayir’e vize başvurusu yaptım. Ancak vize başvurumu geri çevirdiler. Başvuruyu Ankara üzerinden yaptım hem gidip geldik yol masrafı hem evrak hazırlama süreci açıkçası maddi ve manevi olarak zarar oldu benim için. Zamanım çok az ve Cezayir’e vize almam gerekiyor. Ben Gaziantep’te oturuyorum ve burada bildiğim kadarıyla konsolosluğu yok. Cezayir vizesi Gaziantep bölgesi için başvuru merkezi var ise yönlendirmenizi rica ederim. Daha önce yaptığım başvuru ticariydi davetiyem var ama neden kabul etmediklerini bilmiyorum. Tekrar Ankara’ya gitmek için yeterli zamanım yok ne yapabilirim? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x