Adana

Telefon

+90 (212) 963 50 83

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cezayir Vize Merkezi, Adana

Amerika vizesi nasıl alınır

Cezayir Vize Merkezi Adana Şubesi sayfamız, Adana'dan Cezayir vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız için özelolarak hazırlanmıştır. Cezayir Konsolosluğu tarafından yetkilendirildiğimizi belirtmek isteriz; dolayısıyla sizin adınıza Cezayir vize başvurularınızı gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca, deneyimli ekibimizle Cezayir vizesi veCezayir'e yapılacak seyahatlerle ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz. Bu sayfa, Cezayir vizesi nasıl alınır ve Cezayir vize başvurusuyla ilgili tüm detayları öğrenmeniz için özet bir şekilde hazırlanmıştır.

Adana ofisimizle iletişime geçmek için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Vizenizi Adana'dan almak için gerekli koşulları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için çağrı merkezimizi +90 (212) 963 50 83 arayabilir veya [email protected] e-posta adresimize yazabilirsiniz. Öneri ve şikayetlerinizi [email protected] adresine yazarak düşüncelerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

Cezayir Vize Merkezi Adana şubesi ile Cezayir vizesi almanın Yolu

 • Onaylanan randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edeceksiniz. Randevunuz, tarafınızla iletişime geçildikten sonra size bildirilecek ve belirli bir gün ve saat belirlenecektir.
 • Cezayir Vize Merkezi Adana Şubesi temsilcilerimizi arayarak başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alabilir ve pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Başvurunuz adınıza tamamlandığında, siz günlük hayatınıza devam edebilir ve seyahatiniz için son hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Bizden gelecek haberlere göre ilerleyebilirsiniz.
 • Çağrı merkezimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezimize başvurduğunuzda, Cezayir vize danışmanlarımızla görüşeceksiniz. Seyahat planınız hakkındaki detayları paylaşarak, hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini ve hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Vize danışmanımız tarafından size gönderilen bilgi e-postasında belirtilen evrakları hazırlayın. Vize danışmanımız size bu evrakları nasıl temin edeceğiniz konusunda bilgi vererek yardımcı olacaktır.
 • Hazırladığınız evrakları kargo veya kurye ile ofisimize gönderebilir veya şahsen teslim edebilirsiniz. Gönderdiğiniz Cezayir vize başvuru evrakları, uzman vize danışmanlarımız tarafından incelenecek ve herhangi bir eksiklik varsa size bildirilerek tamamlamanız istenecektir.

Cezayir Vizesi Adana Başvuruları için Gerekli Evraklar

Cezayir vize başvurusu dosyanızda sunacağınız evrakların güncel olmasına dikkat etmek önemlidir. Güncel olmayan belgeler, seyahat sonrası 6 ayı kapsamayan pasaportlar gibi, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Ayrıca, eski veya deformasyona uğramış fotoğraflarla yapılan başvuruların kabul edilme olasılığı düşüktür.

Adana Vize Merkezi danışmanlarımız, evraklarınızı inceledikten sonra size daha iyi bir hizmet sunmak için gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır. Cezayir vizesi için gereken 2 adet aynı ve güncel, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraflar sunmanız gerekmektedir.

Daha önceki vizelerde (Schengen vb.) veya eski pasaportlarda kullanılmış fotoğraflar sunmamanız önemlidir. Güncel olmayan veya prosedürlere uymayan belgelerle yapılan başvuruların kabul edilmeme ve vize başvurusunun ret ile sonuçlanma olasılığı yüksektir.

Konsolosluk tarafından istenen banka hesap özetleri son 3 aylık hesap hareketlerini göstermeli ve seyahat için yeterli bakiyeyi içermelidir. Bu bakiye, kalacağınız süreye bağlı olarak değişebilir, ancak genel olarak ortalama ve kısa süreli seyahatler için en az 35000 TL olmalıdır.

Vize kategorisi fark etmeksizin Cezayir’e seyahat edeceklerin dikkatine;

Cezayir'e giriş ve çıkışlarda sahip olunan döviz miktarının beyan edilmesi zorunludur. Cezayir Merkez Bankası'nın döviz alım satım uygulamaları ve döviz hesaplarına ilişkin yönetmeliğine göre, Cezayir'e döviz ithali ve ihracatında sınırlamalar bulunmaktadır.

Cezayir'e giriş yaparken getirilen döviz miktarı, ne kadar olduğu fark etmeksizin gümrük yetkililerine beyan edilmelidir. Bu uygulama, Cezayir'in para politikasını korumasını ve yasadışı yollarla döviz girişini ve çıkışını engellemeyi amaçlamaktadır.

Beyan edilen döviz miktarının tamamen veya kısmen harcanması durumunda, dövizin bozdurulduğuna dair imzalı ve kaşeli belgelerin kayıtlı aracı kurumlar veya döviz bürolarından temin edilerek gümrük yetkililerine ibraz edilmesi de zorunludur.

Cezayir Vize Merkezi Adana ofisimize yapılacak Ziyaretler Hakkında

Cezayir vize başvurularını Adana'dan yapmak isteyen vatandaşlarımız, Adana ofisimize mesai saatleri içinde ziyarette bulunabilecekleri gibi telefon veya e-posta yoluyla da iletişim kurabilirler. Vatandaşlarımız, süreçlerini başlatmak için e-posta veya telefon aracılığıyla bize ulaşabilir ve evraklarını kargo ile teslim edebilirler.

Uzman vize danışmanlarımızın yönlendirmeleriyle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi - Adana ofisimizi şu saatlerde ziyaret edebilirsiniz:

 • Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00 saatleri arasında
 • Cumartesi: 10.00-14.00 saatleri arasında

Adana Cezayir vize başvurusu için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Şahsen ofisimize geldiğinizde, size hemen yardımcı olunacaktır.

Cezayir Adana Vize Randevusu

Adana Vize Merkezi çalışanlarımız, planladığınız Cezayir seyahati için sizin adınıza vize randevusu almaktadır. Cezayir vizesi başvurusu ve süreci, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan kurumumuz aracılığıyla takip edilmektedir. Bu sayede şahsen konsolosluğa gitmeniz gerekmemektedir.

Vize randevunuz alındıktan sonra bize gerekli evrakları iletebilirsiniz ve başvurunuzu gerçekleştirerek vizenizin hazır olmasını sağlayabiliriz. Başvurunuzun sonucunda vize onaylandığında size bildirilecektir.

Cezayir vizesine Adana’dan Yapılacak Başvurularda Önemli Hususlar

Adana Cezayir vize başvurusunda bulunmadan önce, planladığınız Cezayir seyahatinizin tarihini netleştirmeniz önemlidir. Konsoloslukta yoğunluk yaşanabilecek dönemlerde veya her iki ülkenin resmi tatillerine denk gelebilecek başvuruların sonuçlanma süresi etkilenebilir.

Seyahat planınızı ve başvuru tarihini belirleyerek ilerlemek size avantaj sağlayacaktır. Cezayir seyahati için en a 1 ay öncesinde evrakları hazırlayıp başvurunuzu yapmanız sizin lehinizeolacaktır.

Dikkat! Yukarıda belirtilen sürelere tatil günleri ve randevu yoğunluğu dahil değildir. Bu durumları da göz önünde bulundurmanız önemlidir.

 • Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapmanız önemlidir. Cezayir vizesine başvurmadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz size avantaj sağlayacaktır. Cezayir hükümeti, ülkeye yapılan girişleri farklı vize türlerine ayırarak sınıflandırmıştır. Her vize türü kendi içinde farklı evrak hazırlama gereksinimleri taşımaktadır. Örneğin, Cezayir'de bulunan bir aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu gelmişse, aile, akraba veya arkadaş ziyareti vizesi için başvuruda bulunmalı ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlamalısınız.
 • Cezayir'e turistik amaçlı seyahatler için turist vizesi başvurusu yapmalı ve turist vizesi için gerekli evrakları hazırlamalısınız. Ticari amaçla planlanan Cezayir seyahatleri için ise ticari vize gereksinimlerine uygun evraklar hazırlamanız gerekmektedir.
 • Tüm bu ayrıntılar hakkında bilgi almak için uzman Cezayir vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru evraklarınızın eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Sorunsuz bir şekilde Cezayir vizenizi alabilmeniz için evraklarınızın tam ve doğru bilgiler içermesi önemlidir. Vize başvuru belgelerini, size verilecek açıklamalar doğrultusunda hazırlamanız gerekmektedir. Eksik veya hatalı evraklarla yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir ve eksik evraklar veya olası aksaklıklar nedeniyle başvurunuzun sonuçlanma süresinde gecikmeler yaşanabilir. Belgelerin hazırlanması aşamasında yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, Vize Merkezi uzman vize danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.
 • Vize başvurunuzu gerçekleştirirken otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızı da yapmanız gerekmektedir.

Turistik amaçla yapılan Cezayir vizebaşvurularında, konaklanacak yer belirtilmemişse, satın alınmış otel ve uçak bileti örneklerinin vize başvurusu sırasında sunulması gerekmektedir.

Sunulan rezervasyon belgelerinde başvuru sahibinin adı, soyadı ve kimlik bilgilerinin açıkça belirtilmesi önemlidir. Ancak ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılan vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Önemli bir not olarak, istisnai durumlarda konsolosluk vize bölümü görevlileri, gidiş-dönüş uçak bileti satın almanızı talep edebilirler. Bu durum yalnızca konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahipleri için geçerlidir.

Cezayir Vize Adana Ücreti Ne Kadar?

Adana Vize Merkezi'nden telefon yoluyla başvuru evrakları listesini talep edebilir ve ayrıca ücret detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Size gönderilecek olan e-postada Cezayir vize ücreti ile ilgili bilgilere ulaşabileceksiniz.

Cezayir vize ücreti, konsolosluk harç bedellerinin yanı sıra Adana Vize Merkezi'nin koordinasyon ücretlerini içerir ve dönemebağlı olarak güncellenebilir. Cezayir'de konaklayacağınız süre, ülkeye gidiş amacınız ve giriş-çıkış sayınız gibi faktörler, vize ücretini etkileyebilecek detaylar arasındadır.

Başvuru ve dilekçelerin hazırlanmasında destek sağlanması, randevu alınması, evrak takibi ve diğer Cezayir vize işlemleri Adana Vize Merkezi'nin sorumluluğu altındadır.

Cezayir vize ücreti, vize başvuru süreci ve diğer tüm detaylar hakkında Adana Vize Merkezi'nin uzman vize danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Cezayir vize ücreti hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adana Cezayir Vize işlemleri Kaç Gün Sürer?

Cezayir vize işlemleri, başvurulan vize türüne ve gereken evraklara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıca başvuru sahibinin sunduğu başvuru formu ve dilekçede yer alan bilgilerin tutarlı ve doğru olması da süreyi etkileyebilir.

Cezayir vize işlemleri genellikle doğru evrak sunumu ve doğru bilgi verilmesi durumunda ortalama olarak 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluk dönemleri veya her iki ülkenin resmi tatil süreleri nedeniyle başvurunun sonuçlanma süresi uzayabilir.

Daha detaylı bilgi almak ve vize başvurunuzun sizin adınıza yapılabilmesi için Cezayir uzman vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Onlar size gerekli bilgileri sağlayacaktı

Cezayir Vize Reddi

Cezayir vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali her zaman mevcuttur. Vize başvurunuzun değerlendirilmesi ve incelenmesi tamamen konsolosluğun yetkisi altındadır.

Konsolosluk görevlileri, başvurunuzda eksiklik veya beyan edilen bilgilerin çelişkili olduğunu tespit etmeleri durumunda vize başvurunuzu reddedebilirler.

Ayrıca, vize harç bedelleri vize başvurusunun değerlendirilme süreciyle ilgili olarak alınır ve bu konuda Vize Merkezi'nin bir etkisi veya sorumluluğu bulunmamaktadır. Reddedilen vize başvuruları durumunda ödenen vize ücretinin iade edilemeyeceği konsolosluk tarafından belirlenen bir politikadır.

Vize Merkezi temsilcilerimizin vize başvurularınızla ilgili verilecek kararlar veya başvurunuzun sonuçlanma süresi üzerinde herhangi bir müdahale yetkisi bulunmamaktadır. Adana ofisimiz sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış pasaportunuzu teslim alma gibi işlemlerde yetkilidir.

Cezayir Vize Merkezi Adana Şubesi ile başvuru yapmak ilgili tüm ayrıntılar ve süreç hakkında daha fazla bilgi almak için Cezayir uzman vize danışmanlarımızla +90 (212) 963 50 83 arayarak veya [email protected] e-posta adresimize yazarak iletişime geçebilir veya ofisimize ziyarette bulunabilirsiniz.

Cezayir Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp