Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Adana

Cezayir vizesi için başvuru bulunmak isteyenler başvuruyu Adana Vize Merkezi departmanı aracılığıyla randevu almadan gerçekleştirebilirler. Cezayir vize başvurularını, konsolosluğa bizzat gelmeden evrakları Adana Vize Merkezine elden teslim ederek veya kurye ya da kargo aracılığıyla göndererek de gerçekleştirebilirsiniz.

Cezayir vizesi hakkındaki suallerinizin yanıtları için web sitemizin ilgili bölümlerini ziyaret ediniz. Web sitemizin Adana şubemiz ile ilgili ziyaret ettiğiniz bu sayfada adres, telefon ve e-mail bilgilerini aldıktan sonra bu şubemiz ile iletişime geçerek durumunuza özel evrak ve vize prosedürüne ilişkin güncel bilgilerle Cezayir vizesi başvurunuzu nasıl yapabileceğinize ilişkin bilgileri alabilirsiniz.

Tecrübe sahibi temsilcilerimiz Cezayir vize işlemleri için gereken evrak listesini size e-mail ile bildireceklerdir.

Adana Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için gerekli olan evraklarda belirli zamanlarda değişmeler yaşanabilmektedir. Adana Cezayir vizesi güncel evraklara ilişkin bilgi edinebilmek için Adana Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız halinde Vize Merkezi danışmanımız evraklara ilişkin sorularınızı yanıtlamakta ve e-mail olarak evraklara ilişkin güncel bilgileri vermektedir.

Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Sivas, Kayseri çevresinden Cezayir vizesi için başvuru yapacak olanlar aşağıda yazdığımız evrakları Adana Vize Merkezi yetkililerine ulaştırmaları halinde, sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir. Vize başvurusu olumlu olarak neticelendirildiği zaman bu duruma ilişkin bilgi Cezayir vizesi için başvuruda bulunan kişiye hemen iletilecek ve pasaportu adresine gönderilecektir.

  • Geçerli pasaport
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Cezayir vize başvuru formu
  • 2 tane Biyometrik resim
  • Davetiye
  • Banka hesap dökümü (Daha fazla detaylar için lütfen temsilcimizi arayınız)

Cezayir vize başvurunuzun kabulü için evrakların Cezayir Konsolosluğunun belirlemiş olduğu koşullara göre hazırlanması önemlidir, eksik evraklar başvuruların geri çevrilmesine veya vize işlemlerinin ret olarak sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Cezayir Başkonsolosluğu İstanbul ve Cezayir Büyükelçiliği Ankara vize bölüm yetkileri gerekli görülen hallerde sizden ilave evrak getirmenizi ve hatta mülakat için gelmenizi talep edebilir. Bu tür değişik hallerde lütfen Vize merkezi temsilcinizle iletişimde olun.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuzun destekle sağlamlaşması için sizden ilave evrak talebinde bulunabilir. Ulaşımı sağlanamamasından kaynaklanan zaman kayıplarının yaşanmaması için Adana Vize Merkezi’ne bildirmiş olduğunuz e-mail adresi ve telefon numarasının güncel olmalıdır. Ek evrak talebi veya size ulaşılamaması halinde vize temsilcilerimiz bilgilendirme için size e-mail göndermektedir.  

Cezayir vizesi için gerekli evraklar hakkında daha çok bilgiler Cezayir vize işlemleri web sayfamızdaki ilgili kategoride görülebilir. Müşteri temsilcilerimiz ile irtibat kurarak da evraklar konusunda daha çok bilgileri alabilirsiniz.

Adana Cezayir vizenizi almak için yapmanız gereken

1. Vize Merkezi Adana şubesi ile e-mail ya da telefon aracılığıyla irtibat kurarak Cezayir vizesi için gerekli evraklara ilişkin bilgileri e-mail halinde verilmesini isteyiniz.

2. E-mailde bulunan Cezayir vizesi için gerekli evrak listesine ve bu liste hakkındaki açıklamalara ilişkin güncel bilgileri göz önüne alarak evraklarınızı hazırlayınız.

3. Hazırlamış olduğunuz Cezayir vize evraklarınızı Adana Vize Merkezi’ne randevu almadan gelerek verebilirsiniz.

4. Cezayir vize işlemleri Cezayir Konsolosluğu tarafından tamamladıktan sonra pasaportunuzu kargo ile adresinize gönderilerek veya şubemize gelerek alabilirsiniz.

Önemli Not: Cezayir vizesi başvurusunun sonucuna ilişkin kararı veren tek kurum Cezayir Konsolosluğudur. Vize reddine itiraz gibi durumlar için doğrudan ilgili yetkililerle ile görüşmede bulunmalısınız. Vize Merkezi, vize başvurunuzun Cezayir Konsolosluğunun istediği koşullara göre gerçekleşmesini sağlar, kurumuzun vize sonucuna karar verme yetkisi olmamaktadır.

Adana Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Adana Cezayir vizesinin planladığınız seyahat tarihinden önce çıkabilmesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce gerçekleştirebilirsiniz. Cezayir vizesi için Adana Vize Merkezi şubesinin danışmanlığıyla başvuracak kişiler konsolosluğun kapalı olduğu günlerden ve yoğunluğundan kaynaklanabilen vize işlemlerine ilişkin gecikmeleri göze önüne alarak başvuruyu gerçekleştirmelidir.

Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru

Seyahat amacınızı belirlemek başka bir deyişle Cezayir ticari, turistik, ya da aile ziyareti vizesi türlerinden başvuru yapacağınız vize türünü belirlemek Cezayir vize sürecinde sorunla karşılaşmamanız bakımından önemlidir. Cezayir vize başvuru formunda bildirilen seyahat amacı vize dilekçesi, sponsorluk dilekçesi gibi diğer belgelerde bildirilen seyahat amacı ile aynı olmalıdır.

Cezayir vize başvuru formunda doldurduğunuz bilgilerin yapmayı planladığınız seyahatin amacına aykırı olmaması gerekmektedir. Turistik vize ile Cezayir’deyken bir tanıdığınızın evini kalacağınız yer olarak beyan edemezsiniz. Benzer şekilde Cezayir turistik veya aile ziyareti vizesi ile Cezayir’de bulunduğunuz sürede ticari faaliyette bulunmanız halinde hakkınızda cezai işlemler yapılabilir. Cezayir’den size verilecek davetiyenin seyahat amacınızı belgeler nitelikte olduğuna da unutmayın.

Adana Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Adana’dan Cezayir vizesi için başvurmanız halinde işlem süresi 10 iş gününü içeren bir sürede sonuçlanmakta olup bu süre kesin değildir. Konsolosluğun ilave evrak talep etmesi halinde bu süre etkilenebilmektedir. Cezayir vizesi başvuruları kargo süreleri de göz önüne alınarak Adana’dan yapılmalıdır.

Cezayir vizesi ücreti ne kadar?

Cezayir vizesi için ödenmesi gereken ücret konsolosluk harç bedellerini ve Adana Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içerir. Başvurmayı istediğiniz Cezayir vizesinin kategorisi, ülkede sağlayacağı kalış süresi ve ülke için sağlayacağı giriş sayısı vize ücretine etki edebilmektedir. Cezayir vizesi ücretine ilişkin bilgileri en sağlıklı ve güncel olarak edinebilmeniz için Vize Merkezi departmanlarını arayabilirsiniz.

 

 

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x