Cezayir Çalışma (İşçi) Vizesi

Cezayir Çalışma (İşçi) Vizesi

Cezayir çalışma vizesi (işçi vizesi) Cezayir’e çalışmak için gitmek isteyen vatandaşların başvurması gereken vize türüdür. Cezayir Devleti, ülkeye yapılacak olan girişleri farklı kategorilere ayırarak hem başvuru sahiplerini gereksiz evraklar ile uğraştırmamayı hem de girişlerin kontrol altına alınmasını amaçlamaktadır.

Çalışma niyeti ile giden kişinin kalacağı süreler, vergi ve ödeme gibi yükümlülükleri ile ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ülkeye girdiği andan itibaren farklı kategoride değerlendirilmesi bir zorunluluktur. Turist vizesi alan bir kişinin bu vize türüyle ülkede çalışamayacağı gibi sunacağı evraklar da farklı olacaktır. 

Cezayir çalışma vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için sitemizi takip edebilir, vize başvurusu ve diğer konulardaki sorularınız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir çalışma vizesi başvurusunda diğer vize türlerinden farklı olarak hazırlanması gereken evrak listesi aşağıda sıralanmıştır:

Cezayir Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Güncel ve arka fonu beyaz olacak şekilde biyometrik fotoğraf kurallarına uygun iki(2) adet fotoğraf.
 • Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı, Cezayir’de bulunan firmayla yapılmış iş sözleşmesi.
 • Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı, ülkeye geri dönüş taahhütnamesi.
 • Cezayir Çalışma Bakanlığı Onaylı, geçici çalışma izni.
 • Vize Talep Dilekçesi. Şirketin antetli kağıdına, Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmış, kaşeli ve ıslak imzalı.
 • Pasaport ve eski pasaportlar (Eski pasaport yok ise Emniyet Şube Müdürlüğünden alınmış Protokol Belgesi)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

Cezayir Çalışma Vize Ücreti

Cezayir çalışma vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, konsoloslukça vize başvuru işlemleri için talep edilmektedir. Çalışma vize ücretleri ayrıca ülkede ne kadar süre kalınacağı ne tür iş yapılacağı, kaç kere giriş çıkış yapılacağı gibi detaylara göre de farklılık gösterebilecektir. Cezayir vize ücreti vizenizin kabul olmaması durumunda iade edilmeyecektir.

Ücretin belirlenmesi, talep edilmesi, iadesinin yapılmaması gibi tüm sürecin tasarrufunun konsoloslukta olduğunu hatırlatmak isteriz. Cezayir vize ücreti 2024 yılında güncellenmiş olup, başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Cezayir’de ülkeye hangi amaçla gittiğiniz gibi detaylara göre vize ücretinde farklılıklar olabilecektir.

Cezayir vize ücreti hakkındaki tüm detaylara Cezayir uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru gerekli evrakları arasında yer alan Cezayir vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren dekontun da yer alması gerekmektedir. Dekontun başvuru sırasında sunulmaması durumunda başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabileceğinden bu detayın önemini vurgulamak isteriz.

Cezayir vize ücreti farklılık gösterebilmekle beraber genel olarak; turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için 40 Euro’dur. Cezayir 90 günlük ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ödemek durumunda olduğu ücret ise 100 Euro’dur. En güncel Cezayir vize ücreti konusunda Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Cezayir vize ücreti 2024 ve gerekli evrak listesi ile diğer tüm detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vizesi kaç Günde Alınır?

Cezayir çalışma vizesi çıkış süresi başvuruda bulunulan vize türü ve başvuru sahibine göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvuru sahibinin maddi durumu ve sosyal konumu, başvuru yaptığı vize türü ve bunu destekleyen evrakları sunup sunamayışı bu süreyi etkileyebilmektedir. Çünkü konsolosluk, gerekli evrakların teslim edilmemesi durumunda vize başvurusunu olumsuz değerlendirebileceği gibi ekstra evrak talebinde bulunma ya da yüz yüze görüşme yapma talebinde bulunmak hakkını saklı tutmaktadır.

Cezayir’ e yapılacak olan seyahatler, ülkeye gidiş amacına göre kategorize edilerek farklı vize türlerine tabi tutulmaktadır. Bu nedenle hangi amaçla ülkeye ziyaret edeceğinizi belirlemeli ve bu doğrultuda gerekli olan vize türüne başvurmalısınız. Başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre gerekli evrakları hazırlamanız gerekecektir.

Cezayir çalışma vizesi gerekli evrakların hazırlama süreci yaşanabilecek çeşitli aksaklıklara göre, planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlanması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda, konsolosluğun yaşanabilecek muhtemel yoğunluk ya da resmî tatil sürelerine denk gelmesi durumuna göre de bu süre uzayabilmektedir.

Cezayir çalışma vizesi çıkış süresi genel olarak 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Cezayir vizesi çıkış süresi, vize başvuru sürecinizi takip etmemiz ya da diğer konularda detaylı bilgi alabilmek için uzman Cezayir vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir çalışma vize işlemleri, diğer vize işlem ve süreçlerinden farklılaşmamakla birlikte gerekli evraklar listesi her vize türü için farklılık göstermektedir. Cezayir’ e yapılacak olan çalışma amaçlı seyahatler için başvurulacak olan vize türü, bu seyahati destekleyen ve işyeri ile ilintili resmi evrak sunumunu zorunlu tutmaktadır. 

Seyahat, Cezayir’de bir iş ortaklığı gerektiriyorsa iş ortağı tarafından şirket bilgi ve belgeleriyle desteklenen bir davetiye yollanması istenecektir. Bu davetiyede Cezayir’de faaliyet gösteren şirketin kaşe ve yetkili imzasının olduğu antetli kağıdına İngilizce dilinde hazırlanması gerekmektedir.  Cezayir’e çalışmak için gidilmesi durumunda iş sözleşmesi, işveren şirketin şirket bilgileri ve davetiyesi istenecektir.

Cezayir Devleti, ülkeye yapılan girişleri kontrol altına almanın yanında ülkedeki istihdam oranını dengelemek adına ticari ve çalışma vizesi başvurularına hayli önem vermektedir. Bu nedenle, başvuru formunuz, dilekçe ve davetiyenizin gidiş amacı ve Cezayir’de planlanan çalışma plan ve takviminizi resmî belgelerle destekliyor olması önemlidir.

Cezayir ticari vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak, vize başvurusunda bulunmak, başvuru sürecinizi adınıza yürütmemiz için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi için Davetiye Gerekli Midir?

Cezayir çalışma vizesi için davetiye istenmekle birlikte ülkeye yapılacak olan seyahatlerin içeriğine göre davetiye, niyet mektubu ve farklı evrak talepleri olabilmektedir. Ancak çalışma vizesi başvurusunda davetiye sunulması zorunludur. Cezayir Devleti ülkeye giriş yanında ülkedeki istihdamı ve ticari faaliyetleri korumak adına, yapılacak olan faaliyetlerin resmi evraklarla desteklenmesini istemektedir.

Cezayir Devleti çalışma vizesi başvurusunda, Cezayir’de faaliyet gösteren iş veren ya da iş ortağının antetli kağıdına, şirket kaşeli ve şirket yetkili imzalı davetiye mektubunun sunumunu zorunlu tutmaktadır. Davetiyenin içeriği, Cezayir’de yapılacak olan faaliyeti net bir şekilde anlatan, resmi beleğeler ile temellendiren bir şekilde olmalıdır.

Cezayir’de yapılacak olan işin tanımı, kişinin bu iş için yetkinliği, maddi durumu, iş sözleşmesi gibi detaylar da belirtilerek belgelenmelidir. Ayrıca ticari vize başvurusu ticari ortaklık için gerekli ise her iki tarafın imzasının ve kaşesinin bulunduğu sözleşme, ortaklığı gösteren belge, yapılacak olan iş ve şirketlerin tanımı yer almalıdır. 

Cezayir’de faaliyet gösteren firmanın yollaması gerek davetiyenin ayrıca Cezayir’de bulunan belediye tarafından onaylanması gerekmektedir. Belediye ve resmî kurumlarca onaylanmamış davetiyelerin bir hükmünün olmayacağını hatırlatmak isteriz. Cezayir ticari vizesi için davetiye ve diğer evraklar hakkında detaylı bilgi almak ve evrakların hazırlatılması için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir çalışma vize dilekçesi Cezayir Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne hitaben yazılması gerekmektedir. Cezayir’de yapılacak olan ticari faaliyet tüm içerikleri, planı tarih ve yer detayları resmi belgeler ile desteklenerek hazırlanmalıdır. Cezayir’de yapılacak olan ticari faaliyetin varsa ortakları ile yapılan anlaşmalar, faaliyetin süresi ve ülkede ne kadar kalınacağıyla birlikte diğer evrakların da sunumu şirket kaşe ve yetkili imzalı olmalıdır. 

Cezayir çalışma vizesi başvuru sahibinin İngilizce dilinde sunmak zorunda olduğu dilekçe kişinin maddi durumunu belgeler evrakları da ekte barındırmalıdır. Cezayir çalışma vize dilekçesinin editörlerimiz tarafından hazırlanması ve diğer evrakların hazırlanması noktası yönlendirme alabilirsiniz.

Cezayir çalışma vizesi dilekçesi ile diğer evrakların hazırlanması ve vize başvurusunu sizin adınıza konsolosluk tarafından yetkili kurum olarak yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi Fotoğraf Ölçüleri Ne Olmalıdır?

Cezayir çalışma vize fotoğraf ölçüsü diğer evrakların sunumu kadar önemli bir detaydır. Cezayir vize başvuru formuyla birlikte gerekli evrak dosyasının içerisinde vize başvuru sahibine ait 2 adet de fotoğrafının bulundurulası zorunludur. Biyotmetrik fotoğraf kriterlerine uygun, Cezayir Konsolosluğu’nun sınırlarını belirlediği ölçülerde (3.0* 3.5 cm) olmalıdır.

Cezayir Devleti, vize evraklarının sunumuyla birlikte öncelikli olarak vize başvuru formu, fotoğraf gibi hakkınızda ilk izlenimi yaratacak olan detaylara dikkat edecektir. Dolayısıyla bu detayların atlanmaması, yapılan uyarılar doğrultusunda hassasiyet gösterilmesi önemlidir. Cezayir ticari vizesi fotoğraf ölçüsü ve diğer evraklar hakkında detaylı bilgi alabilmek için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz. 

Cezayir Çalışma Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir çalışma vizesi nereden alınır sorusunun cevabı, konsolosluk ve büyükelçilik olacaktır. Cezayir Devleti’nin Türkiye’deki temsilcisi niteliğinde bulunan büyükelçilik ve konsolosluk, Cezayir temsilciliği yanında dış ilişkiler, ticari ilişkilerde temsilcilik rolü üstlenmektedir. Bununla birlikte vatandaşlık hizmetleri, ölüm ve doğum işlemleri, Türkiye’de bulunan Cezayir vatandaşlarının her türlü işlemleri ile ilgilenmektedir. 

Kendi vatandaşları gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir seyahatleri ile alakalı her türlü işlemlerinde de konsolosluk ve büyükelçilikler hizmet vermektedir. Cezayir çalışma vizesine başvurmak isteyen kişilerin konsolosluk ya da büyükelçilikle irtibata geçmelidir. Büyükelçilik ve konsolosluğun bölgelere göre hizmet verdiği unutulmamalı, bölge dışında ikamet eden vatandaşlara hizmet verilemeyeceğinin hatırlatılması gerekmektedir.

Cezayir çalışma vize işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmemiz için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda vize başvuru evraklarınızı tarafımıza iletmeniz durumunda tüm işlemlerinizi konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza yapabilmekteyiz. 
Cezayir çalışma vizesi nereden alınır sorusu, gerekli evraklar listesi ve diğer tüm sorularınız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Çalışma Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir Çalışma Vizesi başvurusuna şahsen gelmenize gerek yoktur. Şirketimizin Cezayir Konsolosluğunda sizin adınıza başvuruda bulunma yetkisi vardır. Cezayir’de çalışacak olduğunuz şirket ile irtibata halinde kalarak gerekli evrakların toplanması ve beyanlarının resmi dayanaklarının olması durumunda vizeniz sorunsuz bir şekilde alınıp tarafınıza yollanacaktır.

Unutulmaması gerekir ki; gerekli görülen durumlarda konsolosluk ek evrak isteme  ve gerekirse yüz yüze görüşme talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır. Cezayir vize müracaatlarınız hakkında tek karar merci Cezayir Konsolosluğudur. Şirketimiz başvuru evraklarınızı prosedürlere uygun şekilde hazırlamanıza yardım eder ve başvurunuzu gerçekleştirir.

Cezayir Vizesi için en Yakın Şube

Cezayir ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Çalışma (işçi) vizesi
  C. Yarıcı, 12 Eki 2023, 16:55

  Cezayir’de inşaat sektöründe çalışan bir firma ile firmamız yeni bir iş anlaşması yaptı. Türkiye’den çalışma amacıyla işçi götüreceğiz. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Çalışma (işçi) vizesi için mi başvurmalıyız? İstenen evraklar nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Cezayir için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp