Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi, ülkeye girişlerin farklılaşması nedeniyle Cezayir Devleti tarafından farklı sınıflandırmalara tabi tutulmuştur. Bu doğrultuda konsolosluk tarafından birçok farklı vize türü belirlenmiştir. Belirlenen farklı vize türlerinin kategorize edilmesindeki amaç, ülkeye yapılacak olan her farklı giriş ve çıkışın farklı evrak gereksinimi doğurabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Farklılaşmadaki temel kıstas, ülkede ne kadar süre kalınacağı, ülkede yapılacak olan faaliyetler, ne zaman geri dönüleceği, birden farklı giriş çıkış gerektirip gerektirmeyeceğidir. Ayrıca ülkede yapılacak olan ticari faaliyetlerin de kayıt altına alınması için özel ve farklı türde vize kategorisi hazırlanmış bulunmaktadır

Farklılaşan vize türleri kendi içerisinde farklı evrak sunumlarını da gerektirmektedir. Ayrıca vize başvuru formu ve dilekçesinde beyan edilen bilgiler de resmi olarak farklı belgeler ile desteklenmelidir. Turist vizesi için gerekli olan otel rezervasyonu yanında çalışma ya da ticari vize işlemleri için vergi levhası, iş sözleşmesi ya da bunun gibi ekstra evraklar istenebilecektir.

Cezayir vizesi evrakları temel olarak her vize türü için ortak bazı evrakları da barındırmaktadır. Hangi tür vizeye başvurursanız başvurun vize başvuru dosyanızda olması gereken bu evraklar:

 • Pasaport: Güncel fotoğraflı ve güncel tarihli pasaportunuzun bitiş tarihi de Cezayir’den dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olmak zorundadır.
 • Fotoğraf: Biyometrik vesikalık fotoğrafınızın arkası beyaz, belirli ölçülerde ve güncel olması gerekmektedir.
 • Davetiye: Ülkeye yapacak olduğunuz seyahatinizi davetiye mektubu ile dayanaklı hale getirmeniz gerekmektedir. Konsolosluk, ülkeye gidiş amacınızı, nerede kalacağınzı, kimin yanına gittiğiniz ve ne kadar süre kalacağını net ve resmi belgeler ile belirtilmiş şekilde görmek isteyecektir.
 • Vize Başvuru Formu: Vize Merkezi web sitemizde yer alan formlar kısmında yer alan vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru beyanlar ile tamamlayarak vize başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunun, eksik ya da yanlış beyanlar içermesi durumunda uluslararası seyahat gerçekleştireceğiniz için, uluslararası cezai yaptırımlarla karşılaşabileceğinizin unutulmaması gerekmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Bunların dışında her vize türü ayrı ayrı kendi kategorisinde farklı evrakları gerektirmektedir.

Cezayir vizesi gerekli evrakları, seyahat planınız doğrultusunda belirlenecek olan vize türünüz ve diğer detaylar hakkında Cezayir vize uzman danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu için En Yakın Şube Ofisiniz

Cezayir ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar
  B. Dik, 16 Nis 2020, 12:12

  Merhaba, 3 sene önce Cezayir’e ticari vize alarak seyahat etmiştim. Bu sene tekrar başvuru yapacağım ama uzun zaman oldu ve başvuru şartları değişmiş olabilir diye düşünüyorum. Cezayir vizesi için gerekli evraklar ve şartları hakkında desteğinizi rica ederim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Cezayir için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp