Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

Bilgi Sayfasına Dön
 • B. Dik 16 Nis 2020, 12:12
  Merhaba, 3 sene önce Cezayir’e ticari vize alarak seyahat etmiştim. Bu sene tekrar başvuru yapacağım ama uzun zaman oldu ve başvuru şartları değişmiş olabilir diye düşünüyorum. Cezayir vizesi için gerekli evraklar ve şartları hakkında desteğinizi rica ederim. Teşekkür ederim.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 16 Nis 2020, 12:12

  Merhabalar, 

  Cezayir vize başvuruları İstanbul ve Ankara Konsolosluklarına bölge ayrımı olmadan umuma mahsus pasaport sahipleri için yapılabilmektedir. Konsolosluk başvuru esnasında parmak izi almadığı için kişinin gelmesi gerekmemektedir. Bölge ayrımı bulunmaması sizin hangi ilde ikamet ederseniz edin İstanbul veya Ankara üzerinden başvurularınızı yetkili acenteler aracılığı ile yapabileceğinizi gösteriyor.  

  Son zamanlarda turistik başvurularda ticari amaç fark edilmesinin ardından Konsolosluk sadece ticari başvuruları değerlendirmeye almaya başlamıştır. Cezayir vizesi belgeleri yanı sıra başvuru formunuzu da detaylı şekilde doldurmalısınız. 

  Cezayir vizesi belgeleri konsolosluk tarafında vize türüne göre farklılık göstereceği gibi ticari vize başvuruları için belediye onaylı davetiye istemektedirler. 

  Cezayir vizesi için gerekli evraklar;

  • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli iki boş sayfaya sahip pasaport 
  • Başvuru formu 
  • 2 adet Biometrik fotoğraf
  • Cezayir’deki firmadan gönderilmiş belediye onaylı davetiye. Davetiye Cezayir’deki firmanın antetli kağıdına imzalı ve kaşeli olmalıdır. 
  • Otel rezervasyonu veya davet eden firma karşılıyor ise taahhütname
  • Türkiye’deki firmanın antetli kağıda yazılmış şirket dilekçesi 
  • Seyahat edecek kişi eğer çalışan ise İş sözleşmesi(şirket sahibinin ve başvuru sahibinin imzaları bulunan ) , şirket sahibi ise imza sirküleri
  • Çalışan ise işe giriş bildirgesi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne, baba ve eş bilgileri detaylı biçimde görünmelidir.)

  Tüm dilekçeler ve davetiyeler İngilizce olarak yazılmalı, kaşe ve imzalar eksiksiz olmalıdır. Yazacağınız şirket dilekçelerindeki seyahat amacı, gidiş dönüş tarihi aynı olmalıdır. 30 gün tek girişli ya da 90 gün çok girişli olmak üzere iki başvuru seçeneği bulunuyor. Çok girişli Cezayir vizesi talebinde bulunmak için davetiyenizde multiple yazması gerekmektedir. 

  Cezayir vizesi için gerekli evraklar ve 2020 yılına ait başvuru koşulları için detaylı bilgiyi +90 (212) 963 50 83 telefon numarasını arayarak müşteri temsilimizden bilgi alabilirsiniz. 

  Teşekkürler
  Burcu Altınışık

  Cezayir vizesi için gerekli evraklar

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp