Edirne

Adres

İstasyon Mh. İstasyon Cd. No: 15 Merkez, Edirne

Telefon/Faks

0 850 460 15 29

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Edirne

Cezayir Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Edirne’de Cezayir vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi Edirne şubemize başvuruda bulunarak Cezayir vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Cezayir vize işlemlerinde başvuruya şahsen gelmenize gerek kalmadan evrakları kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Cezayir Vize Merkezi Edirne ofisimize randevu almadan gelerek Cezayir vizesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Cezayir vizesi işlemlerinde Cezayir Konsolosluğuna şahsen gitmenize gerek olmadığından başvurularınızı Vize merkezi güvencesi ile yapabilirsiniz.

Cezayir vizesi web sayfamızda yer alana bilgiler öne bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Sayfamızın sol tarafındaki Şubelerimiz bölümünden adres, telefon ve mail bilgilerinden Edirne şubemiz ile iletişime geçerek güncel evrak ve prosedür bilgisi alabilirsiniz.

Cezayir vizesi işlemlerinde uzman Vize Merkezi temsilcilerimiz evrak listesini önceliklerinizi dikkate alarak size ileteceklerdir.

Edirne Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için gereken evraklar yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir. Cezayir vizesi güncel evrakları hakkında bilgi e-mail’i almak için Edirne Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Edirne Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Trakya bölgesinden Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Enez, Keşan, İpsala, Uzunköprü, Havsa, Kırklareli, Babaeski, Lüleburgaz  Cezayir Vizesine başvuru yapmak istediğinizde Edirne Vize Merkezi yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz. 

Edirne’den Cezayir Vizesi için başvuru yapmak istediğinizde aşağıda belirttiğimiz evrakları Edirne Vize Merkezi yetkililerine ulaştırdığınız takdirde, sizin adınıza başvurunuzu yapabilmekteyiz. Vizeniz çıktığında tekrardan Edirne Vize Merkezi’nden pasaportunuzu size teslim etmekteyiz.

  • Pasaport:
  • Cezayir Vize Başvuru Formu
  • Davetiye
  • Biyometrik fotoğraflar
  • Banka hesap özeti dökümü
  • Kimliğinizi fotokopisi


Cezayir vizesi için gerekeli evrakların detaylarını ilgili Vize İşlemleri sayfamızda ilgili kategoride görebilir veya bu konuda müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.
 

Edirne Cezayir vizenizi almak için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Adım: Vize Merkezi Edirne şubesine telefonla veya mail ile ulaşarak Cezayir vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak talep edin. Evrak listesi bildirdiğiniz e-posta adresinize ulaştırılacaktır.

2. Adım: Güncel bilgi içeren e-mail’inde belirtilen Cezayir vize evraklarını açıklamalarımızı dikkate alarak hazırlayın.

3. Adım: Cezayir vize evraklarınızı Edirne Vize Merkezi şubemize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi randevu almadan gelerek de teslim edebilirsiniz.

4. Adım: Cezayir vize sonucu çıktıktan sonra pasaportunuz belirtilen adresinize kargo ile gönderilir veya şahsen gelerek ofisimizden alabilirsiniz.

Edirne Cezayir vizesi başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Edirne’den Cezayir vizesi başvuruları için gerekli evrakları Cezayir Vize İşlemleri başlığı altında görebilirsiniz.

Cezayir vizesi başvurunuz kabul edilebilmesi için Cezayir Konsolosluğu tarafından belirlenen vize başvuru koşullarına göre hareket etmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Cezayir vizesi başvuruları kabul edilememekle birlikte vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Cezayir Büyükelçiliği ve Cezayir Konsolosluğu vize yetkilileri ek belge talebinde bulunabilirler ve gerekli gördükleri durumda sizi mülakata çağırabilirler. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda lütfen Vize merkezi temsilcimizi bilgilendirin.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuzu desteklemek amacıyla sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Size daha hızlı ulaşabilmemiz için çağrı merkezimize bildirdiğiniz e-mail adresiniz ve telefon numaranız güncel kullanımda olmalıdır. Ek belge talepleri veya ulaşılamadığınız durumda vize temsilcilerimiz sizinle e-mail yoluyla irtibat kurmaktadırlar.  

Edirne’den Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Cezayir vize işlemlerine seyahatinizden 15 gün öncesinden başlatabilirsiniz. Vizenin çıkış tarihinin seyahat tarihinizi olumsuz etkilememesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce yapmanız işlemlerde kolaylık sağlayacaktır

Vize Merkezi Edirne şubesinin danışmanlığında vize başvurusu yapacak kişiler konsolosluğun kapalı olduğu günleri, yoğunluktan kaynaklanabilen gecikmeleri dikkate alarak başvuru yapmalıdırlar.

Seyahat amacınıza uygun olan vizeye başvuru yapın

Cezayir vizesi işlemlerinden önce seyahat amacınızı yani Cezayir turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorisini  netleştirmeniz süreç sırasında sorun yaşamamanız açısından size avantaj sağlayacaktır. Vize talep dilekçeleri ve Cezayir vize başvuru formundaki seyahat amacı evraklar ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Cezayir’e ticari amaçla gidecek şirket yetkilileri, Cezayir’de ticari faaliyet ilişkisi içinde oldukları firmadan gelen davetiye ile işlemlerini yapabileceklerdir. Cezayir’e aile ziyareti vizesi ile seyahat edenler Cezayir aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gereken belgeleri buna göre hazırlamalıdırlar. Cezayir vizesi işlemlerinde başvuru yaptığınız vize türü seyahat amacınızı belirler ve seyahat amacınıza uygun vize davetiyesini Cezayir’de bağlantılı olduğunuz kişi veya kurumdan almanız gerekmektedir.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin.

Cezayir vize başvurusu için gereken evrakları bilgilendirme e-postasında görüntüleyeceksiniz. Evrakların detayları hakkında Cezayir Vize Merkezi temsilcilerimize hafta içi 08:30-18:30 ve Cumartesi günleri 10:00 – 14:00 arasında arayarak ulaşabilmektesiniz. Cezayir Konsolosluğu eksik belgelerle yapılan vize başvurularını kabul etmez ve bu konuda herhangi bir esneklik söz konusu değildir.

Seyahat amacınız net olsun

Edirne Cezayir vize başvurularında Cezayir vize dilekçesi ve vize başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz netleşmiş olmalıdır. Hotel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli, vize başvuru sürecinde Cezayir Konsolosluğu nezdinde şüphe uyandıracak bildirimlerden kaçınılmalıdır.

Vize evraklarınızın teslim edildiği Cezayir dış temsilciliği vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren geçerli olacak şekilde pasaportunuza işler. Cezayir Vize başvurunuz yolculuk tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak vizeniz talep dilekçenizde ve Cezayir vize başvuru formunda belirtilen tarihten itibaren geçerli olur.

Cezayir Hotel ve uçak bileti rezervasyonları

Cezayir vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Edirne vize başvurularınız için ön rezervasyon belgeleri kullanınız. Vize Merkezi, satın alınmış uçak biletleri ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemekte olup ön rezervasyon yapmanızı tavsiye eder.
 

Edirne Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Edirne’den yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş gününü içeren bir sürede sonuçlanmakta olup bu süre kesinlik içermez ve ek evrak talep edildiği durumlarda uzayabilir. Edirne’den yapılan başvurularda kargo süreleri de dikkate alınarak başvuru yapılması doğru olur.

Cezayir vizesinin ücreti ne kadar?

Cezayir vize ücreti konsolosluk harç bedellerini ve Edirne Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içerir. Cezayir vize türü, ülkede kalış süresi ve ülkeye girişte talep edilen giriş sayısı vize ücretini etkilemektedir.

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi Edirne
S. Pırıl 29/05/20, 13:40

Merhaba, Türkiye’de çalışma vizesi ile Edirne’de yaşıyorum. Türkmenistan vatandaşıyım ve pasaportumun geçerlilik süresi 5 yıl. Türkiye’de kendi şirketim var ve Cezayir’de aile dostumun şirketi ile ortak iş yapmayı planlıyoruz ve görüşmek için gitmek istiyorum. Cezayir vizesi Edirne’den başvuru nereye yapabilirim ve yabancı pasaport sahibi olduğum için vize alırken sorun yaşar mıyım? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x