Edirne

Adres

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 25 Merkez - Edirne

Telefon/Faks

+90 (284) 236 24 24

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Edirne

Cezayir Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
  Cezayir turist vizesi için gereken evraklar koşullara göre farklılık göstermektedir. Cezayir vizesi güncel evraklarına ulaşmak için temsilcilerimizi arayın. Edirne Vize Merkezi Temsilcilerimiz Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.
Cezayir Turistik Vize
Trakya bölgesinden ( Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Enez, Keşan, İpsala, Uzunköprü, Havsa, Kırklareli, Babaeski, Lüleburgaz ) Cezayir Vizesine başvuru yapmak istediğinizde Edirne Vize Merkezi yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz. 
Edirne’den Cezayir Vizesi için başvuru yapmak istediğinizde aşağıda belirttiğimiz evrakları Edirne Vize Merkezi yetkililerine ulaştırdığınız takdirde, sizin adınıza başvurunuzu yapabilmekteyiz. Vizeniz çıktığında tekrardan Edirne Vize Merkezi’nden pasaportunuzu size teslim etmekteyiz.
Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Okuyacağınız metinler, Edirne Vize Merkezi – Cezayir Vize Departmanı tarafından Cezayir vizesi başvuru prosedürleri hakkında genel bilgilere erişebilmeniz için hazırlanan bir sayfa.
Cezayir Turistik Vize başvuru işlemleriniz hakkında kapsamlı bilgi için web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.
Edirne’den Cezayir Turistik Vize başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evrakların bilgisini ziyaret etmekte olduğunuz sayfamızın devamında bulabilirsiniz.
________________________________________
Cezayir Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar
•    Pasaport: Cezayir turistik vize evrakları, ülkeye kısa süreli gidişlerde toplanması gereken belgelerdir. Bunun için öncelikle pasaport sahibi olunması gerekiyor. Bu pasaport son 10 yıl içerisinde çıkartılmış, işlem yapılabilmesi için en az iki boş sayfaya sahip olması ve altı ay daha geçerliliği olması gerekiyor. Deforme olmuş pasaportlar ise Cezayir vize başvurularında işleme alınmıyor.
•    Vize Başvuru Formu: Pasaport dışında yapılması gereken en önemli şey bir başvuru formunu doldurmak. Bu evrak ile başvuru sahibi hakkında genel bilgiler verilmiş oluyor. Vize Başvuru Formu ise iki adet olmak üzere İngilizce olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekiyor. Burada ayrıca seyahat tarihleri, seyahat amacı ve ülkeye giriş tarihleri eksiksiz şekilde belirtilmiş olması gerekiyor.
•    Davetiye: Cezayir turistik vizesi almak için davetiye kullanılacaksa, Cezayir vatandaşı veya Cezayir'de oturum izni olan bir kişiden gelen Cezayir Belediyesi onaylı davetiye veya satın alınmış otel onayı (Confirmation) temin edilmesi gerekiyor. Otel onayı otelin antetli kâğıdına yazılması ve kişi bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmeli. Ayrıca otelin kaşe ve imzası da olmalı. İnternet üzerinden yapılan otel rezervasyonları kabul edilmiyor. Vize talebinde ayrıca iki adet biometrik fotoğraf da hazırlanması gerekiyor. Bir diğer küçük ayrıntı ise Cezayir’in Güney bölgesine gidenler devlet onaylı bir seyahat acentesi tarafından verilen belge de hazırlaması gerekliliği. Vize başvuru dosyasına ayrıca dilekçe de eklenmeli.