Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Cezayir Vize Temsilcileri, Cezayir vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Cezayir vizesi başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Cezayir vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. Cezayir vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayarak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile bize ulaştırın. Cezayir vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından isteğiniz doğrultusunda pasaportunuz size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Cezayir’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. T.C. vatandaşlarının Cezayir’e giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak “Diplomatik”, “Hizmet” ve “Hususi” pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü geçmemesi koşuluyla Cezayir’de vizesiz kalabilmektedirler.

Cezayir Konsolosluğu

Cezayir Konsolosluğu, Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve geliştiren, çeşitli diplomatik süreçleri idame ettiren resmi bir mercidir. Cezayir Konsolosluğu’nun yükümlülükleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Cezayir Konsolosluğu Türkiye'deki ticari, ekonomik, siyasi menfaatlerini korumanın yanı sıra pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni hususlarda rehberlik etme, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile koordinasyonu sağlama, yurt dışında ölüm, doğum belgeleri gibi resmi işlemleri yürütmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Cezayir Vizesine Başvurmalı mıdır?

Cezayir Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Cezayir’e seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Cezayir Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Cezayir Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Cezayir Turistik Vize, Cezayir Ticari Vize, Cezayir Çalışma Vizesi, Cezayir Transit Vize dahil tüm vize kategorileri için vize başvurunuzu bizim aracılığımızla gerçekleştirebilirsiniz. Cezayir vize başvuruları ülkeye giriş-çıkış sayısına ve Cezayir'de kalma sürenize göre değişiklik göstermektedir. Cezayir vizesi 30 gün tek girişli ve 90 günlü multi olarak kategorilere ayrılmaktadır. Cezayir vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cezayir vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir. Sitede yer alan Cezayir vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Cezayir Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Cezayir vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 3-5 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak, Cezayir seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 10 gün önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Cezayir Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Cezayir vize işlemleri için gerekli olan en uygun fiyatlı Cezayir hotel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirmektedir.

 

Cezayir Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 29
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 29
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 29
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2086
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5086
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com