Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım! Vize Merkezi Cezayir Vize İşlemleri Temsilcileri, Cezayir vize başvurunuzu sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Cezayir Vize İşlemleri 2020

2020 yılı Cezayir vizesi başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Cezayir vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizde Vize İşlemleri bölümü altında yer alan ‘vize türü” seçimini yapmanız halinde, seyahat amacınıza uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. Cezayir vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi danışmanlarını telefonla arayarak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile bize ulaştırın. Cezayir vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından isteğiniz doğrultusunda pasaportunuz size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Cezayir Turistik Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Cezayir Vizesine Başvurmalı mıdır?

Cezayir Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır.  Cezayir’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. T.C. vatandaşlarının Cezayir’e giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak “Diplomatik”, “Hizmet” ve “Hususi” pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü geçmemesi koşuluyla Cezayir’de vizesiz kalabilmektedirler.

Cezayir Konsolosluğu

Cezayir Konsolosluğu, Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve geliştiren, çeşitli diplomatik süreçleri idame ettiren resmi bir mercidir. Cezayir Konsolosluğu’nun yükümlülükleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Cezayir Konsolosluğu Türkiye'deki ticari, ekonomik, siyasi menfaatlerini korumanın yanı sıra pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni hususlarda rehberlik etme, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile koordinasyonu sağlama, yurt dışında ölüm, doğum belgeleri gibi resmi işlemleri yürütmektedir.

Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Cezayir vizesi başvurunuzu seyahat amacınızı içeren aşağıdaki vize türlerine göre yapabilirsiniz.

  1. Cezayir Turistik Vize, 
  2. Cezayir Ticari Vize, 
  3. Cezayir Çalışma Vizesi,
  4. Cezayir Ziyaret Vizesi

Tüm vize kategorileri için vize başvurunuzu Vize Merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Cezayir vize başvuruları ülkeye giriş-çıkış sayısına ve Cezayir'de kalma sürenize göre değişiklik göstermektedir. Cezayir vizesi 30 gün tek girişli ve 90 günlü çok girişli olarak kategorilere ayrılmaktadır. Cezayir vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cezayir vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir. Sitemizde yer alan Cezayir vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki bölümü tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Evrak detaylarıyla ilgili sorularınız için şubelerimizi telefonla arayabilir veya sitemizin alt kısmında bulunan Soru/Yorum yaz bölümünü kullanabilirsiniz.
Cezayir vizesi için gereken evrakların detayları sizin vize talebinizle doğrudan ilgilidir. Bu durum vize talep dilekçesinden, Cezayir vize başvuru formunda aktarılan bilgilere kadar evrak detaylarıyla yakında ilgilidir. Durumunuzu ve seyahat amacınızı ne kadar net bir şekilde aktarırsanız size o oranda yardımcı oluruz.

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti seyahat amacınızı belirleyen vize kategorisi, ülkeye talep ettiğinizi giriş sayısı gibi unsurlara göre farklılık gösterebilmektedir. Vize Merkezi koordinasyon ücretlerini de içeren Cezayir vizesi için gerekli evrak listesinin bulunduğu bilgilendirme e-postamızda vize başvurunuza dair tüm detayları görebilirsiniz. Talep edilen Cezayir vizesinin süresi de vize ücretini etkilemektedir. Turistik, ticari ve ziyaret vizeleri kısa süreyle verilen vizelerdir ancak Cezayir çalışma vizesi daha uzun süreli vize taleplerinde ücret farklılık göstermektedir.  

Cezayir Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Cezayir vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak, Cezayir seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 10 gün önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Aracılığıyla Cezayir Turistik Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Adım – Müşteri Temsilcilerimizi arayınız. Vize Merkezi Cezayir Vize Departmanı Müşteri Temsilcilerimizi arayarak, durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların listesini içeren bilgi mailini talep ediniz. Temsilcilerimizin durumunuzla ilgili sorulara verecek olduğunuz yanıtlar size, doğru yönlendirme yapmamız açısından önemlidir. Bu şekilde durumunuza uygun doğru vize kategorisine başvuru yapmanız sağlanacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilecektir.
  2. Adım – Bilgi e-mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.Vize Merkezi Cezayir Vize Departmanı yetkililerimizin size göndermiş olduğu bilgi mailinde bulunan evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayınız.
  3. Adım – Evraklarınızı kargo ile gönderebilirsiniz. Cezayir vize başvurularına şahsen gelmenize gerek yoktur, bu nedenle evrakları bize kargo ile de gönderebilirsiniz. İsterseniz randevu almadan ofisimize gelerek de evrakları teslim edebilirsiniz..
  4. Adım – Eksik evrak ve vize süreci hakkında bilgilendirme. Cezayir Vize Departmanıız, başvuru dosyanızı inceledikten eksik veya hatalı evraklar tarafınıza bildirilecek
  5. Adım – Pasaport teslimi. Cezayir vize başvuru işlemleri ortalama 10 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre Cezayir Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve işlem değerlendirme ek süresini kapsamamaktadır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanmasının ardından ve vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportunuzu ofisimize gelerek alabileceğiniz gibi, belirttiğiniz adrese kargo ile de gönderim yapılabilmektedir.
Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Ziyaret Vizesi
Çalışma Vizesi
Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi
Evrak Tasdik İşlemleri
Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Cezayir Vize Ücreti
Telefon
x