Cezayir vize reddi

Bilgi Sayfasına Dön
 • G. İpekli 18 Nis 2020, 21:13
  Merhaba, Cezayir’e 2 ay önce vize başvurusunda bulundum ancak dosyamı kabul etmediler. Belgelerin yetersiz olduğunu tekrar hazırlayıp başvurmamı söylediler. Bu durumda Cezayir vize reddi mi oldum? Ben bütün evraklarımı eksiksiz hazırlamıştım ve davetiyemde vardı. Bu durumda aynı evraklarla gitmem yine geri çevirmelerine sebep olur diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım desteğinizi rica ederim.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 18 Nis 2020, 21:13

  Merhabalar, 

  Cezayir konsolosluğu başvuru aşamasında başvuru formunuzun okunaklı olmaması, eksik yetersiz kalması, evraklarınızın tam olmaması ya da davetiyenizin geçerli olmaması gibi nedenler ile başvurunuzu geri çevirebilirler. Bu durumda Cezayir vize ret aldığınızı söyleyemeyiz. 
  Vize başvurunuzun ret olması için sizin konsolosluk tarafında ya pasaportunuza basarak ya da ret kâğıdı vererek işlem yapıyor olmaları gerekirdi. Cezayir vize ret almadığınız için düzeltilmesi daha kolay diyebiliriz. 

  Cezayir konsolosluğu genel olarak ret vermediği için olumsuz sonuçlandırma olarak nitelendirdiğimiz kısım başvurunuzu geri çevirmeleridir. Başvurunuzu kabul etmeleri için tüm evrak süreci ve başvuru formu kısmını titizlikle hazırlamalısınız. Bir önceki başvurunuzu neden kabul etmediklerini tespit edebilmemiz için başvuru formunuzu ve evraklarınızı detaylı incelememiz gerekiyor. 

  Öncelikle güncel evrak listesine ulaşmalı ve mevcut hazırladığınız evraklar ile karşılaştırmalısınız. Davetiyeniz belediye onaylı mı ve güncel tarihli mi buda önemli rol oynayacaktır. Başvuru formunuzda okunaksız ya da eksik bilgiler içeriyorsa konsolosluk tarafında kabul edilmez. 

  Tüm bu bilgiler ışığında Cezayir vizesi almak kolay gibi görünse de aslında başvuru aşamasında yaşayacağınız zorluklarda kolay olmadığını anlayabilirsiniz. Her konsolosluğun bir kimyası var ve vize başvurusu yaparken bu kimyayı iyi analiz etmeniz gerekiyor. Konsolosluklar gidiş amacınızı belirleyici olan evraklarınızın eksik olmasını ya da size verdikleri başvuru formlarının yanlış olmasını elbetteki kabul etmeyecektirler. Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizden güncel evrakları talep edebilir önceki belgelerinizdeki hataları tespit etmeleri için kendilerine taratıp mail olarak gönderebilirsiniz.

  Cezayir vize reddi aldığınızı düşünmeyin dosyanızı geri çevirdikleri için maddi kaybınız da olmadı. Ancak bu defa başvurunuzu daha profesyonel yapmalısınız. Müşteri temsilcilerimize [email protected] adresinden ya da +90 (212) 963 50 83 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 

  Teşekkürler,
  Burcu Altınışık

  Cezayir vize reddi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp