Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 12 19

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Çanakkale

Sayın Ziyaretçimiz, 

Çanakkale Cezayir Vize Merkezi şubesi olarak Cezayir Vizesi ile alakalı hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfanın devamında sizlere Çanakkale’nin; Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Lapseki, Yenice ilçelerinden ve çevre illerden Cezayir vize başvuru talebinde bulunmak için hangi adımları geçmeniz gerektiğine dair size gerekli bilgileri aktaracağız. 

Uzman vize danışmanımız ile görüşüp ondan daha detaylı bilgi almak ve profesyonel anlamda sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanmak istiyorsanız +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz isterseniz de canakkale@vizemerkezi.com adresimize mail atabilirsiniz.

Cezayir Vizesi Kimler İçin Gereklidir? – Çanakkale

Ülkemizden Cezayir’e seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu ziyaretçilerimiz için vize zorunlu kılınmıştır. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini en fazla 90 gün sürecek şekilde planlarlar ise vizeden muaf sayılırlar.

Ülkemiz sınırları içerisinde Cezayir’e ait 2 adet dış temsilcilik bulunmaktadır. Vize başvurularında değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca bu iki kuruma aittir. Konsolosluklar hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir? – Çanakkale

Hangi vize türü ile başvuru yapacağınızı vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce vize danışmanınıza bildirmeniz gerekmektedir. Başvuru yapmanız gereken vize türünü, gerçekleştirecek olduğunuz Cezayir seyahatinizin gerekçesi belirlemektedir. Vize türünü belirlemede bir sıkıntı yaşıyorsanız vize danışmanınız size bu konuda destek verecektir. Cezayir için vize türleri şu şekilde verilmiştir:

Konsolosluğun sizden istemiş olduğu başvuru belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvurularında gerekli olan evraklar genellikle aynıdır. İlgili vize türüne tıklayarak gerekli evrak listelerine ulaşabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Seyahatinize göre size özel olarak hazırlanmış evrak listelerine ulaşabilmek için Çanakkale Cezayir Vize Merkezi şubemizi +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Çanakkale

Konsolosluk tarafından özel olarak yetkilendirilmiş olan Çanakkale Cezayir Vize Merkezi olarak sizler adına Cezayir vize başvurularını 4 temel adımda sonuçlandırmaktayız. Bu süreç içerisinde uzmanlarımız sizleri düzenli olarak bilgilendirecek ve hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan çözüm odaklı bir şekilde başvuru işlemini gerçekleştireceklerdir.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Vize danışmanlarımız seyahat gerekçenize ve mesleki durumunuza göre özel olarak düzenlenmiş olan gerekli evrak listelerini sizlere yönlendirecektir. Tarafınıza iletilmiş olan gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde, uzmanlarımız rehberliğinde hazırlamalı ve Çanakkale ofisimize iletmeniz gerekmektedir. Hazırlanmış olan evraklar herhangi bir eksik ya da hata olmaması için uzmanlarımız tarafından tekrar kontrol edilecek ve gerekli görülmesi halinde sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanacaktır.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Cezayir vize başvuru ücreti, başvuru yapılan vize türüne göre ve vize süresine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Cezayir vize başvuru ücretini Çanakkale şubemize canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinden e-posta atarak öğrenebileceğiniz gibi +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayarak da uzmanlarımızdan bilgilendirme alabilirsiniz.
  • Başvuru Dosyasının Sunulması: Cezayir vize başvurularında, başvuru sahiplerinin bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur. Konsolosluk uygunluk durumuna göre en erken tarih için randevu alınacak ve hazırlamış olduğunuz Cezayir Vize başvuru dosyanızı ilgili makamlara iletecektir. Vize uzmanlarımız sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Cezayir vize başvuru sürecini uzmanlarımız sizler için düzenli bir şekilde takip ederler. Cezayir Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde pasaportunuz uzmanlarımız tarafından teslim alınacak ve en kısa zamanda sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Cezayir Vize başvuruları genellikle 4 ila 10 gün arasında sonunda sonuçlanır. Yaşanabilecek bir yoğunlukla beraber vize başvuru değerlendirme süresi uzayabilir. Konsolosluğun sizden ek evrak istemesi gibi bir durum da değerlendirme süresini etkileyebilir. Cezayir vizesine 3 ay öncesinden başvuru sağlayabilirsiniz. Yaşanabilecek bir aksilik sonucu son dakika seyahat planlarınızın bozulmaması için vize başvurunuzu yapabildiğiniz kadar erken yapmanızı tavsiye ederiz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Cezayir Vize sayfasını incelediniz. Cezayir’e gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde Çanakkale Cezayir Vize Merkezi şubemizle irtibata geçerek seyahat planlamanızı en doğru şekilde gerçekleştirebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanarak çözüm odaklı bir başvuru süreci geçirebilirsiniz. Bizlere ulaşmak için +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine iletişim bilgilerinizi göndererek sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, Çanakkale Cezayir Vize Merkezi şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x