Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 83

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Çanakkale

Cezayir Vize Merkezi Çanakkale ofisimiz sayfasına hoş geldiniz!

Vize Merkezi Çanakkale Şubesi sayfası, Cezayir vize başvurularını Çanakkale’den gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız için hazırlanmıştır. 

Çanakkale Şubemiz’ den Cezayir Vizesi' ne başvurmak isteyen vatandaşlarımız; Çanakkale’ nin; Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Lapseki, Yenice ilçelerinden ve çevre illerden Cezayir vize başvuru talebinde bulunmak için ofisimizi ziyaret edebilir, Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirler. 

Cezayir vizesi başvurularınızı sizler adına yapabilmek için Cezayir Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bulunmakta olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bunun yanında uzman kadromuz ile Cezayir vizesi ve Cezayir’e yapılacak olan seyahatler konusunda aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Cezayir vizesinin nasıl alınacağı ve Cezayir vize başvurusu hakkında tüm detayları özet bir şekilde okuyup, bilgilenmeniz adına hazırlanmış bulunmaktadır. İletişim bilgilerimizi kullanarak Çanakkale ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Çanakkale’ den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için çağrı merkezimizi arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com 'a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Cezayir Vizenizi Çanakkale’den Almak İçin

  1. Çağrı merkezimizi arayın. (Çağrı merkezimizi aradığınızda, sorularınızın yanıtlanması adına Cezayir uzman vize danışmanlarına aktarılarak, seyahat planınız hakkındaki detayların paylaşılması istenecektir. Böylelikle hangi vize türüne başvurmanız gerektiği, bu doğrultuda hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.) 
  2. Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın. (Başvurmanız gereken vize türünün gerektirdiği evrakları tarafınıza mail aracılığı ileten vize danışmanımız aynı zamanda bunların temini konusunda da sizleri bilgilendirerek yardımcı olacaktır.)
  3. Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın. (Hazırlamış olduğunuz Cezayir vize başvuru evraklarınız konsolosluğa iletilmeden önce uzman vize danışmanlarımızca incelenecektir. Herhangi bir eksiklik görülmesi durumunda tamamlanması adına tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.)
  4. Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin. (Randevunuz, onayınız için tarafınızla iletişime geçildikten sonra gün ve saat gibi bilgilendirme mesajı ile netleşecektir.)
  5. Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın. (Tüm süreçte yanınızda olarak başvurunuzun adınıza yapılması aşamasında sizler evinizde, iş yerinizde günlük hayatınıza devam edebilir, bizden gelecek olan haber doğrultusunda seyahatiniz için son hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.)

Cezayir Vizesi Çanakkale Başvuruları Gerekli Evraklar

Cezayir vize başvuru dosyanızda sunacak olduğunuz evrakların tamamının güncel olması dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Güncel olmayan belgeler, geçerlilik tarihi itibariyle seyahat sonrasının 6 ayını kapsamayan pasaportlar vize başvurunuzun en başından reddedilmesine yol açabilmektedir.

Çanakkale Vize Merkezi danışmanlarımız evraklarınızın inceleme işlemi sonrası sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gerek duyulan tüm yönlendirmeleri yapacaklardır. Cezayir vize işlemleriniz için gerekli olan 2 fotoğraf birbiriyle aynı ve güncel, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf olmalıdır.

1 yıldan daha eski vizelerde (Schengen vb. vizelerde) ve eski pasaportlarda kullanılmış fotoğraflar sunulmamalıdır. Güncel olmayan ve prosedürlere uymayan dokümanlarla yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyip, vize başvurunuzun ret ile sonuçlanacağını bildirmek isteriz.
Konsolosluk tarafından istenmekte olan banka hesap özetleri son 3 aylık banka hesap giriş çıkış hareketlerini göstermeli ve seyahat için yeterli bakiyeyi barındırmalıdır. Bu bakiye, kalacağınız süre ile orantılı olarak değişmekle birlikte ortalama ve kısa süreli seyahatler için en az 4000 TL barındırmalıdır.

Vize kategorisi fark etmeksizin Cezayir’e seyahat edeceklerin dikkatine;

Cezayir’e yapılacak olan tüm giriş ve çıkışlarda sahip olunan döviz miktarının beyan edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Cezayir Merkez Bankası’nın yurt dışına döviz alım satım uygulamaları ve döviz hesaplarına ilişkin 03.02.2007 tarihli ve 07-01 sayılı yönetmeliği uyarınca, Cezayir’e döviz ithali ve ihracatına sınırlama getirilmiştir.

Cezayir’e yapılacak olan girişlerde Cezayir’e gelirken getirilen döviz, miktarının fark etmeksizin gümrük yetkililerine beyanı zorunludur. Bu uygulama ile Cezayir kendi para politikasını korumakta, yasal olmayan bir şekilde ülkeye döviz giriş ve çıkışını engellemeyi amaçlamaktadır.

Girişte beyan edilen döviz tamamen veya kısmen harcandığı takdirde, kayıtlı aracı kurumlar veya döviz bürolarında bozdurulan dövizin miktarına ilişkin imzalı ve kaşeli bozdurma belgelerinin gümrük yetkililerine ibraz edilmesi de diğer bir zorunluluktur

Cezayir oturum izni talebinde bulunan yabancılar Cezayir bankaları nezdindeki döviz hesaplarından temin ettikleri 7600 Euro tutarındaki dövizi ve/veya Cezayir Merkez Bankasının özel izni ile elde ettikleri dövizi yurt dışına çıkarabilme hakkına sahiplerdir.

Cezayir Vize Başvurularınız için Ofisimize Yapılacak Ziyaretler Hakkında

Cezayir vize başvurularını Çanakkale’ den gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız, Çanakkale ofisimizi mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilecekleri gibi telefon ya da e-mail ile de ulaşabilirler. Mail ya da telefon yoluyla ulaşarak süreçlerini başlatmak isteyen vatandaşlarımız, evrak teslimlerini de kargo aracılığı ile yapabilirler.

Konuyla alakalı tüm detayları uzman vize danışmanlarımızın yönlendirmeleri ile öğrenebilirsiniz.

Vize Merkezi – Çanakkale;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
Cumartesi: 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Cezayir vizesi başvurusu için ofislerimize yapacak olduğunuz ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Şahsen ofisimize geldiğinizde sizlerle anında yardımcı olunacaktır.

Cezayir Çanakkale Vize Randevusu

Çanakkale Vize Merkezi çalışanlarımız planladığınız Cezayir seyahati için gerekli vize randevunuzu sizler adına almaktadırlar. Cezayir vizesi başvurusu ve süreci adınıza takip etmek için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan kurumumuz sayesinde şahsen konsolosluğa gitmenize gerek kalmamaktadır.

Vize randevunuz alındıktan ve bizlere ileteceğiniz gerekli evraklar ile başvurunuzu gerçekleştirerek vizeniz hazır olduğunda sizlere iletmiş olacağız.

Cezayir Vizesine Çanakkale’ den Yapılacak Başvurular Hakkında Önemli Hususlar

Cezayir vizesi başvurusunda bulunmadan önce, planladığınız Cezayir seyahatinizin tarihini netleştirmeniz önemlidir, Konsolosluk muhtemel yoğunluk dönemlerinde ya da her iki ülke resmî tatillerine denk gelebilecek olan başvurunuzun sonuçlanma ihtimali doğabilecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına, seyahat planı ve başvuru tarihinizi netleştirerek hareket etmek sizin yararınıza olacaktır.

Planladığınız Cezayir seyahatinden en az 1 ay öncesinde evrakları hazırlayıp başvuru yapmak, sizlerin yararına olacaktır. 

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.
Seyahat amacınıza uygun vizeye başvuru yapın.

Cezayir vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Cezayir Devleti, ülkeye yapılacak olan girişleri farklı vize türlerine ayırarak sınıflandırmıştır. Dolayısıyla her vize türü kendi içerisinde farklı evrak hazırlanmasını gerekli kılacaktır.

Örneğin: Cezayir’de bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Cezayir aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Cezayir’e turistik amaçla yapılacak olan ziyaretler için, turist vizesine başvurarak turist vizesi gerekli evraklarının hazırlanması gerekmektedir. Ticari amaçla yapılması planlanan Cezayir seyahati için ise yine bu vize türünün gerektirdiği evrakların hazırlanması zorunlu olacaktır.

Tüm bu detaylar hakkında bilgi almak için uzman Cezayir vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Başvuru evraklarınız tam olmalıdır.

Cezayir vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilmek için evraklarınız tam ve doğru bilgileri içeriyor olmalıdır. Vize başvuru belgelerinin, tarafınıza yapılacak olan açıklamalar doğrultusunda hazırlamanız gerekmektedir. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, eksik evrak ya da yaşanabilecek herhangi bir aksaklık nedeniyle başvurularınızın sonuçlanma süresinin gecikme ihtimali olacaktır.

Belgeleri hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Vize Merkezi uzman vize danışmanlarımız sizlere yardım edecektir.
Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Cezayir vizesi başvuruları turistik amaçla yapılıyorsa ve konaklanacak yer belirtilmemiş ise satın alınmış hotel ve uçak bileti örnekleri vize başvurusu sırasında sunulmalıdır. Vize başvurusunda sunulacak olan rezervasyon evraklarında başvuru sahibinin adı, soyadının ve kimlik bilgilerinin net bir şekilde yer alması gerekmektedir.

Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.
Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Cezayir Vize Çanakkale Ücreti Ne Kadar?

Çanakkale Vize Merkezi’nden telefonla talep edeceğiniz başvuru evrakları listesini ile birlikte ücret detaylarını da talep edebilirsiniz. Tarafınıza yollanacak olan mailde Cezayir vize ücret detayları hakkında bilgileri bulabileceksiniz. Cezayir vize ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında Çanakkale Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içermekte olup döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir.

Cezayir ülke sınırları içerisinde konaklayacağınız süre, ülkeye gidiş amacınız, ülkeye kaç kere giriş çıkış yapacağınız gibi detaylar vize ücretini etkileyebilecek detaylar arasındadır. Başvuru ve dilekçelerin hazırlanmasında destek, başvuru dosyasının teslimi için randevunun alınması, evrak takibi ve Cezayir vize işlemlerine dair bütün işlemler Çanakkale Vize Merkezinin çalışma alanı içindedir.

Cezayir vize ücreti, Cezayir vize başvuru süreci ve diğer tüm detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.   
Cezayir vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize işlemleri Kaç Gün Sürer?

Cezayir vize işlemleri, başvurulacak olan vize türü ve gerektirdiği evrak türüne göre değişebilmektedir. Bunun yanında başvuru sahibinin başvuru formu ve dilekçede sunmuş olduğu bilgilerin çelişmemesi ve doğruluğu gibi detaylar da bu süreyi etkileyebilmektedir.  

Cezayir vize işlemleri, doğru evrak sunumu ve sunulan bilgilerin doğruluğu ile orantılı olarak ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsoloslukların muhtemel yoğunluk dönemleri ya da her iki ülkenin resmî tatil sürelerine denk gelen başvuru günlerinde sonuçlanma süresinin uzama ihtimali bulunmaktadır.  

Konuyla alakalı detaylı bilgi alabilmek ve vize başvurunuzun adınıza yapılabilmesi için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvurunuz Reddedilirse

Cezayir vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilme ihtimali her azman için bulunmaktadır.  Unutulmaması gerekir ki, vize başvurunuzun değerlendirilmesi ve incelenmesi yetkisi sadece konsolosluğa aittir. Konsolosluk görevlilerinin başvurunuzda herhangi bir eksiklik bulması durumunda ya da beyan edilen bilgilerin çelişmesi durumunda vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Vize harç bedellerinin vize başvurusunun değerlendirilmesi süreci için alındığının ve kurumumuzla alakası olmadığının da hatırlatılması gerekmektedir. Reddedilen vize başvuruları sırasında yatırılmış olan vize bedellerinin de iadesinin yapılamayacağı, vize değerlendirmesi gibi konsolosluk tasarrufunda bulunmaktadır. 

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur. Vize Merkezi Çanakkale ofisimiz, Cezayir vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Vize başvurusu ve sürecin tüm detayları için Cezayir uzman vize danışmanlarımızla iletişime geçebilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cezayir Vize Merkezi Çanakkale

Vize Merkezi Personel

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38781