İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
Daire:4 Kat: 1, Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 29

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, İstanbul

Cezayir Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Cezayir vizesi başvurularını İstanbul’da yapacak kişiler Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayarak veya şahsen şubemize gelerek Cezayir vize işlemlerini kolay ve hızlı ve yoldan gerçekleştirebilirler.

Lütfen sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun ve başvuru yapmak için İstanbul Vize Merkezi şubemizi arayınız. Cezayir vize işlemlerinde uzman olan müşteri temsilcilerimiz önceliklerinize göre vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmektedirler.

Cezayir vizesi işlemlerinde şahsen bulunmanız gerekmediğinden Türkiye’nin her yerinden evraklarınızı İstanbul Vize Merkezine göndererek Cezayir vizesi başvurunuz yapabilirsiniz.

Cezayir vizesini İstanbul’dan almak için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Adım: İstanbul Vize Merkezi Cezayir Departmanımızın arayarak gerekli evrakları e-mail ile gönderilmesini talep edin. Durumunuza/Mesleğinize ve seyahat amacınıza uygun Cezayir vizesi evrak listesi, vize prosedürü ve vize ücret bilgilerinin içeren bilgiler size e-mail ile bildirilecektir.

2. Adım: Bilgilendirme e-mail’inde belirtilen gerekli evrakları içeren başvuru dosyanızı hazırlayın.

3. Adım: Cezayir vizesi için gerekli evrakları İstanbul şubemize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen gelerek de yapabilirsiniz. Cezayir vizesi başvurunuz kısa sürede işleme alınacak ve bu konuda bilgilendirileceksiniz.

4. Adım: Vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya belirttiğiniz adrese kargo veya kurye ile gönderimini sağlayabilirsiniz.

Cezayir vize başvurularınız için İstanbul ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Cezayir vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, İstanbul Vize Merkezini çalışma saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi – İstanbul ofisimizin çalışma saatleri:

Pazartesi - Cuma: 08.30 / 19.00

Cumartesi: 10.00 / 14.00

Cezayir vizesi İstanbul başvuruları için gerekli evraklar hakkında

İstanbul’dan Cezayir vizesi başvuruları için gerekli evrakları Cezayir Vize Merkezi sayfamızın Vize İşlemleri bölümlerinde görebilirsiniz. Cezayir vize başvurularında durumunuza (meslek veya sosyal durum) ve seyahat amacınıza (turistik, ticari, aile ziyareti, çalışma) uygun evrakların hazırlaması gerekmekte olup evraklar koşullar çerçevesinde güncellenebilmektedir. Güncel evraklarla başvuru yapmak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Cezayir vizesi başvurunuzun kabul edilebilmesi için Cezayir Konsolosluğunun belirlediği vize koşullarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Eksik, hatalı ve güncel olmayan evraklarla yapılan Cezayir vizesi müracaatları kabul edilememektedir. Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz başvuru kriterlerine uygun işlem yapabilmeniz için sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu nedenle çağrı merkezimizi arayarak verdiğiniz iletişim bilgilerinizin güncel olması önemlidir. Buna ek olarak Cezayir Konsolosluğu vize departmanı yetkilileri de ek evrak getirmeniz talebinde bulunabilirler. Ek evraklarınız başvuru dosyanıza eklenene kadar başvurunuz tam anlamıyla işleme girmiş sayılmaz.

İstanbul Cezayir vizesi başvurularda dikkat edilmesi gereken unsurlar

Cezayir vizesi başvurusu için yeterli zamanınızın olup olmadığından emin olun ve vizenin çıkış zamanının seyahat tarihlerinizi geçirmemesine dikkat edin.

Cezayir vize işlemleri için 1 ay öncesinden başvuru yapabilirsiniz. Cezayir vizesinin çıkış süresi normal şartlarda 10 gündür. Acil Cezayir vizesi ihtiyacı durumunda temsilcilerimiz size gereken yönlendirmeyi yapacaklardır.

Cezayir vizesine başvuru yapacak kişiler Cezayir İstanbul Başkonsolosluğunun kapalı olduğu resmi tatil günlerini ve sezona bağlı yoğunluğu da dikkate alınarak işlemlerini başlatmaları gerekmektedir.

Cezayir’deki otel, firma veya davet eden şahıstan alacağınız davetiyenin geliş süresi vize başvuru süresini kapsamaz. Davetiyenizin başvuru dosyasında olması gerekmektedir.


Seyahat amacınızı netleştirin ve durumunuza uygun Cezayir vize kategorisine başvuru yapın.

Cezayir vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz sizi avantajlı duruma getirir. Cezayir vizesi talep dilekçesi ve Cezayir vizesi başvuru formunda belirtilen yolculuk amacı evraklar ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Sayfamızdaki Form ve Dilekçe bölümü hazırlamanız gereken evrakların formatına dair size bilgi sağlayacaktır.

Cezayir’e ticari amaçla gidecek firma yetkilileri, Cezayir’de iş faaliyeti içinde oldukları firmadan gelen davetiye ile işlemlerini yapabileceklerdir. Cezayir’e aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olanlar Cezayir aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gerekli evrakları buna göre hazırlamalıdırlar. Turistik vize başvurularında da belediyeden onaylı davetiyenin Cezayir’deki tur firması tarafından hazırlanıp başvuru sahibine iletilmesi gerekmektedir.


Cezayir Vize Başvuru evraklarınız tam olmalıdır.

Cezayir vizesi başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-mail’indeki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik veya hatalı belgelerle yapılan başvurularda Cezayir Konsolosluğu tarafından kabul edilmez ve söz konusu eksik evraklar tamamlandıktan sonra işlemlerinizi yapılacağı size telefon veya mail ile bildirilir. Seyahat amacı değiştiği zaman başvuru formu ve dilekçeler hazırlanmadan önce bu durumu temsilcilerimize bildirdiğiniz takdirde başvuru formaları değişiklikler gözönünde bulundurularak hazırlanır. Evraklar konsoloslukta işleme girdikten sonra herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır ancak yeni bir başvuru dosyası ile yeni bir işlem başlatılabilir. Bu tarz durumlardaki gecikmelerden Vize Merkezi sorumlu değildir. Vize Merkezi İstanbul, müşterilerinin temsilcilerimize verdiği bilgiler doğrultusunda işlem yapmaktadır.

Cezayir vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Cezayir İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.


Cezayir seyahat tarihlerinizi netleştirin

İstanbul’dan yapılan Cezayir vize başvurularında başvuru formu ve talep dilekçesinde belirtilen seyahat tarihleriniz net olmalı tutarlılık arzetmelidir. Tarih içeren bütün evraklar dikkatle incelenmekte olup, hatalı durumlar tarafınıza bildirilmektedir. Ülkeye giriş çıkış tarihleriyle birlikte otel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli ve başvuru sürecinde şüpheye yol açacak hiçbir boşluk olmamalıdır.

Cezayir Konsolosluğu vizenizi dilekçenizde belirttiğiniz ve davetiyede belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Cezayir Vizesi başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilmekte olup bu konuda karar yetkisi Cezayir Konsolosluğundadır.

 

Cezayir Vize İşlemleriniz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İstanbul’dan yapmış olduğunu Cezayir vizesi başvurunuz Konsoloslukta işleme girdikten sonra Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri onaylama ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar istinai olarak ortaya çıkmakta olup Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir.

Cezayir Vizesi ne zaman çıkar?

İstanbul’dan yapacağınız Cezayir vize başvurularınız doğru evraklarla yapılan işlemlerde 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik içermemekle birlikte ek evrak talebi sözkonusu olduğunda uzayabilmektedir.

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi İstanbul
M. Demir 29/05/20, 11:00

Merhaba, İstanbul Bağcılar’da ikamet ediyorum. İnşaat fabrikasında uluslararası lojistik departmanında müdür olarak görev alıyorum. Yakın zamanda Cezayir vizesine başvuru yapacağım. Bordo pasaport sahibiyim, ticari amaçla gideceğim. Cezayir vizesi İstanbul için gerekli evraklarla ve başvuru prosedürleri ile alakalı aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x