Cezayir Turistik Vize

Cezayir Turistik Vize

Cezayir turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru süreçlerini onlar adına yürütebilmekteyiz. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunan Vize Merkezi, sizin adınıza vize başvurusunda bulunabilmektedir. Vize başvurunuzu gerçekleştirmek yanında vize gerekli evrakları, bunların hazırlanması, eksiklik ve hataların tespiti ve tüm sürecin yönlendirilmesinde yanınızdayız

Cezayir turistik vizesi, ülkede kalacağınız süre, kişisel ve maddi koşullarınız gibi birçok detayla ilintili olarak farklılık arz eden gereklilikler barındırabilmektedir. Başvuruda bulunacak olan her vatandaşın özel durumu gereği sunmak zorunda olduğu evraklar farklılaşabileceği gibi talep edilen vize sürelerinin de değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır.

Başvurusu gerçekleştirilecek olan vize türünün belirlenmesi, gerekli evrak listesinin tarafınıza iletilmesi ile başlayan vize başvuru sürecinin tamamını sizler adınıza yürütebilmekteyiz. Evraklarınızı şahsen ofislerimize getirebileceğiniz gibi kargo yoluyla da ulaştırabilirsiniz. Cezayir turistik vizesi başvurusunda bulunmak ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz

Cezayir Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir’e turistik amaçla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın bu seyahatlerini, Cezayir’de geçirecekleri süreyi ispatlamaları istenmektedir. Bunun yanında seyahat sürecinde yapılacak olan aktiviteler, seyahatin maddi karşılığı, dönüş süreci gibi detaylar da konsolosluk tarafınca vize başvuru sahibinden istenmektedir. Bu nedenler çerçevesinde Cezayir’e turistik seyahatte bulunmak olan vatandaşlarımız için istenebilecek olan genel evrak listesi aşağıda sıralanmış bulunmaktadır.

Pasaport: Cezayir turistik vize başvurusunda sunulması istenilen en önemli belge pasaporttur. Sunacağınız pasaportun güncel olması, son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olması gerekmektedir.

Güncelliği kadar yıpranmamış olması da önemli olan pasaportun geçerlilik süresi de önemlidir. Cezayir turistik vize başvurusunda bulunmak için sunduğunuz pasaportun geçerlilik süresi, Cezayir seyahatinizin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. 

Vize Başvuru Formu: Cezayir turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın sunmak zorunda olduğu diğer önemli belge de vize başvuru formudur. Cezayir vizesi başvuru formu, başvuru sahibi hakkında konsolosluğa en net ve doğru bilgilerin aktarımı açısından önemlidir. Vize başvuru sahibi hakkında ilk izlenim ve özet bilgilerin yer aldığı başvuru formunun doğruluğu vizenizin onaylanması adına önemlidir.

Hem de uluslararası seyahat gerçekleştirileceğinden, yanlış bilgi beyanında bulunması durumunda uluslararası cezai yaptırımlara tabi tutulacağının unutulmaması gerekmektedir.

Davetiye: Cezayir turistik vizesi, Cezayir’de yaşayan bir tanıdık ya da arkadaşın davetiyesi ile gerçekleştirilmek isteniyorsa bu davetiyenin Cezayir vatandaşı ya da Cezayir’de oturma izni olan bir kişi olması gerekmektedir.

Yollanacak olan davetiye Cezayir Belediyesi tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Bir tanıdık olmaması durumunda alınması zorunlu olan davetiye, Cezayir’de faaliyet gösteren bir tur şirketinden alınmış olan tur sözleşmesi şeklinde sunulmak zorundadır. Sunumu zorunlu olan tur sözleşmesinde yer alması gereken rezervasyon formu, rezervasyonu yapılmış otelin antetli kağıdında yer almak zorundadır.

Antetli kağıda onaylı otel kaşe ve imzalı olması gereken tur sözleşmesi ayrıca vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini de içermelidir.

Fotoğraf: Vize başvuru evrakları arasında yer alması gereken diğer önemli belge de fotoğraftır. Kişinin yüzünü ve tanınırlılığını gizlemeyen, güncel 2 adet biyometrik fotoğrafın olması zorunludur.

Dilekçe: Diğer evraklar gibi, Cezayir konsolosluğu evrakların İngilizce ya da Fransızca yazılmasını zorunlu tutmaktadır. Dilekçe de bu evraklar gibi konsolosluğa hitaben ve İngilizce dilince yazılmalıdır. Cezayir’e yapılması planlanan turistik seyahat dilekçesi, seyahatin içerik ve amacı ile kişinin beyan ve planlarını yansıtmalıdır.

Cezayir Vizesi

Cezayir vizesi, birçok ülke vatandaşı gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından da alınması zorunlu olan vize türleri arasındadır. Akdeniz’e bakan kıyıları yanında Afrika’nın kuzeybatı bölgesinde yer alan Cezayir, umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye girişlerde vize istemektedir. Bunun yanında diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 güne kadar yapacakları seyahatler için vize istememektedir.

Cezayir vizesi Cezayir Devleti tarafından, ülkeye yapılacak olan girişler için seyahat amaçlarına uygun olarak farklı türlerde kategorize edilmiştir. Planladığınız seyahate en uygun olan vize türünün belirlenmesi, gerekli Cezayir vize evraklarının hazırlanması noktasında sizlere zaman kazandıracaktır. Ayrıca doğru evrakların hazırlanıp eksiksiz sunulması vize başvurunuzun da olumlu değerlendirilmesini sağlayacaktır. 

Cezayir vize işlemleri hakkında en güncel bilgiler ile takip edilecek adımlar için uzman Cezayir vize danışmanlarımız ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Uzman Cezayir vize danışmanlarımız sizleri başvurmanız gereken vize türü konusunda yönlendirecek, hazırlanması gereken evrak listesini tarafınıza iletecektir. 

Cezayir vizesi başvurusu sırasında başvuru sahibi tarafından istenen evraklar, başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olunması ve ülkeye yapılacak olan girişinde tehdit oluşturmaması noktasında emin olunması adına istenmektedir. Bu amaçla istenmekte olan vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması çok önemlidir.

Hakkınızdaki ilk ve genel bilgilerin istendiği vize başvuru formunun yanlış ya da eksik doldurulması uluslararası seyahatte kullanılacağından uluslararası cezai yaptırımlara tabi olmanıza yol açabilecektir. Bu noktada uzman vize danışmanlarımız sizleri en doğru şekilde yönlendireceklerdir.

Cezayir vize başvurusunda bulunurken gerekli evrakların hazırlanması, adınıza başvuru yapılması ve vizenizin sorunsuz teslim edilmesi gibi her aşamada yanınızda yer alarak yardımcı olmaktayız. Cezayir vize başvurusunda bulunmak ve evrak listesi talebinde bulunmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

Cezayir Turist Vizesi Sık Sorulan Sorular

Cezayir Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı kişiden kişiye, başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvurusunda bulunulan vize türleri kendi içlerinde farklı evrak sunumlarını gerektirebilmektedir. Bunun yanında yine başvurulan vize kategorisinin gerektirdiği evraklar sunulmuş olsa bile konsolosluk, ekstra evrak sunumu ya da yüz yüze görüşme talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır.

Cezayir vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin gerek ekstra evrak talebi ya da yüz yüze görüşme talepleri dışında tatil günleri detayını da unutmamaları gerekmektedir. Cezayir Konsolosluğu, her iki ülkenin resmî tatil günlerinde çalışmadığından, planladığınız başvuru süresi bu tatil günlerine denk geliyor ise uzama ihtimalini içerebilmektedir.

Konsolosluk belirli dönemlerinde yaşanabilecek muhtemel yoğunluklarda da vize başvuru sonuçlanma süresinin uzama ihtimali unutulmamalıdır.  Cezayir vize başvurusu tüm bu detaylar dikkate alınarak yapıldığı taktirde ortalama olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Planlamış olduğunuz.

Cezayir seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvuru sürecine başlamak ve evrakların hazırlık süresi bu tarihleri unutmadan hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır.

Cezayir vize başvurusu ne kadar sürede çıkar gibi vize başvuru süreci ile alakalı tüm detaylar hakkında detaylı bilgi almak için uzman Cezayir vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

Cezayir Turistik Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir turistik vize talebinde bulunabilmek için, Cezayir’e planlamış olduğunuz seyahatin bu kapsamda değerlendiriliyor olabilmesi önemlidir. Nasıl ki turist vizesi alarak Cezayir' de çalışamazsanız, ticari evraklar ile konsolosluğa turist vizesi başvurusunda bulunmanız da mümkün olmayacaktır. Cezayir’e turistik seyahat gerçekleştirmek için bu amaç ve planınızı dilekçenizde de beyan ederek, gerekli evrakları sunacağınız dosyanızda da bunları desteklemeniz gerekmektedir. 

Cezayir turist vize işlemleri başvuru formunda bunu beyan ederek başlamaktadır. Turist vizesi almak için konsolosluk tarafından sunulan gerekli evrak listesini eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Vize başvuru formuyla birlikte sizden dilekçe de talep eden konsolosluk, dilekçede turistik amaçla gerçekleştirmek istediğiniz seyahatinizi burada detaylandırmanızı isteyecektir.

Detaylandırmanızı istediğiniz seyahat planı; otel rezervasyonu, davetiye ya da tur sözleşmesi, uçak bileti gibi kesin, net ve resmi evraklar ile desteklenmesi gerekmektedir. Cezayir turist vizesi, tamamlanan evrak listesi ile konsolosluğa sunularak, evrakların doğruluğu ardından kabul edilmesi ile tarafınıza iletilecektir. 

Cezayir turistik vize işlemlerinde, başvuru süreci ve diğer detaylar noktasında ile konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olarak adınıza tüm süreci gerçekleştirme yetkisine sahibiz, Cezayir turistik vize işlemlerinizi ve başvurunuzu gerçekleştirmemiz için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

Cezayir Turistik Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir turistik vize dilekçesi, vize başvuru formunu destekleyen, bundan ayrı bir evrak olarak hazırlanmalıdır. Cezayir vize başvuru formunda sunmuş olduğunuz bilgileri destekler nitelikte hazırlanmak zorunda olan dilekçe esasında planladığınız seyahatinizi özetleyen bir evraktır.
Cezayir turistik vizesine neden başvurduğunuz, turistik seyahat planınınız, bu planınızı hangi evraklar ( otel rezervasyonu, uçak bileti, davetiye vs.) gösteren bir evrak niteliği taşımaktadır.

Cezayir turistik vize dilekçesi aynı zamanda kişisel bilgilerinizin de anlatıldığı desteklendiği bir dilekçedir. Dolayısıyla dilekçede kişisel bilgiler, mesleki bilgiler, gelir ve maddi durumun da ifadesi zorunludur. Cezayir’e yapılması planlanan seyahatin tarihler dahil tüm detaylarının yer alması vize başvuru sahibinin vize almasını kolaylaştıracak öneme sahiptir.

Cezayir turistik vize başvurusu konsolosluğa hitaben İngilizce ya da Fransızca dillerinden birinde yazılmalıdır. Cezayir turistik vize başvurusu, dilekçenin hazırlanması, diğer evraklar hakkında detaylı bilgi ve diğer tüm detaylar için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Turist Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır?

Cezayir turistik vizesi fotoğraf ölçüsü, vize başvuru evraklarının eksiksiz doldurulması kadar önemli bir detaydır. Elektronik ortamlarda işlenecek olan fotoğrafın ölçüsü konsolosluğun belirlediği kriter ve ölçülerde olmak zorundadır. Biyometrik fotoğraf özelliğinde olması gereken fotoğrafların ölçüsü 3.0* 3.5 santimetre olmalıdır.

Sadece dini inançlar gereği kafanın kapatılmasına müsaade edilen fotoğraf kriterleri gereği kafa dışında yüzün hiçbir yerinin kapatılmaması gerekmektedir. Yüzü saklayan, belli olmayan, tanınırlıktan uzak olmamalıdır. Aynı zamanda yıpranmış, rengi değiştirilmiş ya da üzerinde oynanmış fotoğrafların da kabul edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Cezayir turistik vizesi fotoğraf ölçüsüyle birlikte bu fotoğrafın vize başvuru sahibinin en güncel halini göstermesi de gerekmektedir. Yüzü tamamen gösteren, üzerinde oynanmamış, arka fonu beyaz ve daha önce kullanılmamış olması gerekmektedir.

Cezayir turistik vizesi fotoğraf ölçüsü, diğer evrakların doğruluğu ve hazırlanması, vize başvursunun gerçekleştirilmesi ve diğer konularda yardım almak için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Cezayir vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, konsoloslukça vize başvuru işlemleri için talep edilmektedir. Cezayir vize ücreti vizenizin kabul olmaması durumunda iade edilmeyecektir. Ücretin belirlenmesi, talep edilmesi, iadesinin yapılmaması gibi tüm sürecin tasarrufunun konsoloslukta olduğunu hatırlatmak isteriz.

Cezayir vize ücreti 2024 yılında güncellenmiş olup, başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Cezayir’de kalacağınız süre, ülkeye kaç kere giriş çıkış yapılacağı, ülkeye hangi amaçla gittiğiniz gibi detaylara göre vize ücretinde farklılıklar olabilecektir.

Cezayir vize ücreti hakkındaki tüm detaylara Cezayir uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Vize başvuru gerekli evrakları arasında yer alan Cezayir vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren dekontun da yer alması gerekmektedir.

Dekontun başvuru sırasında sunulmaması durumunda başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabileceğinden bu detayın önemini vurgulamak isteriz.

Cezayir vize ücreti farklılık gösterebilmektedir. En güncel Cezayir vize ücreti konusunda Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Cezayir vize ücreti 2024 ve gerekli evrak listesi ile diğer tüm detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu Gerekli Evrakları

Cezayir ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Cezayir turist vizesi 2020
    G. Çiçekeker, 18 Nis 2020, 23:18

    Merhaba, Eylül ayı gibi eşimle birlikte Cezayir’e turistik olarak seyahat etmeyi planlıyoruz. En erken ne zaman başvuru yapalım ve hazırlamamız gereken belgeler nelerdir? Cezayir turist vizesi 2020 yılında almak zor mudur? Yardımlarınızı rica ederim.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Cezayir için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp