İzmir

Adres

Cumhuriyet Bulvarı Mayıs İş Merkezi No:123 / 33-34 Alsancak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 29

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konak@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, İzmir

Cezayir Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

İzmir’de Cezayir vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi İzmir şubemize başvuruda bulunarak Cezayir vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Cezayir vize işlemlerinde başvuruya şahsen gelmenize gerek kalmadan evrakları kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Cezayir Vize Merkezi İzmir şubesine randevu almadan gelerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Cezayir vize başvurularında konsolosluğa şahsi olarak gitmenize gerek kalmadan başvurularınızı yapabilirsiniz. Vize Merkezi Cezayir vizesi başvurularınızı sizin adınıza takibini yapmakta yetkin bir kuruluştur

Cezayir vizesi web sayfamızda yer alana bilgiler öne bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Sayfamızın sol tarafındaki Şubelerimiz bölümünden adres, telefon ve mail bilgilerinden İzmir şubemiz ile iletişime geçebilir, güncel evrak ve prosedür bilgisi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir vizesi işlemlerinde uzman Vize Merkezi temsilcilerimiz evrak listesini önceliklerinizi dikkate alarak size ileteceklerdir.

İzmir Cezayir vizenizi almak için aşağıdaki adımları takip edin

1. Adım: Vize Merkezi İzmir şubesine telefonla veya mail ile ulaşarak Cezayir vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak talep edin. Evrak listesi güncel e-posta adresinize ulaştırılacaktır.

2. Adım: İleteceğimiz bilgilendirme e-mail’inde belirtilen Cezayir vize evraklarını açıklamalarımızı dikkate alarak hazırlayın.

3. Adım: Cezayir vize evraklarınızı İzmir şubemize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de teslim edebilirsiniz.

4. Adım: Vize sonucu belli olduktan sonra pasaportunuz adresinize kargo ile gönderimi yapılabilir veya şahsen gelerek alabilirsiniz.

İzmir Cezayir vizesi başvuruları için gerekli evraklar hakkında

İzmir’den Cezayir vizesi başvuruları için gerekli evrakları Cezayir Vize İşlemleri başlığı altında görebilirsiniz.

Cezayir vizesi başvurunuz kabul edilebilmesi için Cezayir Konsolosluğu tarafından belirlenen vize başvuru koşullarına göre hareket etmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Cezayir vizesi başvuruları kabul edilememekle birlikte vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Cezayir Büyükelçiliği ve Cezayir Konsolosluğu vize yetkilileri ek belge talebinde bulunabilirler ve gerekli gördükleri durumda sizi mülakata çağırabilirler. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda lütfen Vize merkezi temsilcimizi bilgilendirin.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuzu desteklemek amacıyla sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Size daha hızlı ulaşabilmemiz için çağrı merkezimize bildirdiğiniz e-mail adresiniz ve telefon numaranız güncel kullanımda olmalıdır. Ek belge talepleri veya ulaşılamadığınız durumda vize temsilcilerimiz sizinle e-mail yoluyla irtibat kurmaktadırlar.  

İzmir’den Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Cezayir vize işlemlerine seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başlatabilirsiniz. Vizenin çıkış tarihinin seyahat tarihinizi olumsuz yönde etkilememesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce yapmanız faydalı olacaktır.

Vize Merkezi İzmir danışmanlığında Cezayir vize başvurusu yapacak şahıslar konsolosluğun kapalı olduğu günleri ve sezona bağlı yoğunluğu da dikkate alarak başvuru yapmalıdırlar.

İzmir’de Cezayir Konsolosluğu olmadığı içi evraklarınızın konsolosluğa ulaştırılma ve çıkan pasaportun size ulaştırılma süresini dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirin.

Turistik/ticari/aile ziyareti vizelerinden seyahat amacınıza uygun olanına başvuru yapın

Cezayir vizesi işlemlerinden önce seyahat amacınızı yani Cezayir turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorisini  netleştirmeniz süreç sırasında sorun yaşamamanız açısından size avantaj sağlayacaktır. Vize talep dilekçeleri ve Cezayir vize başvuru formundaki seyahat amacı evraklar ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Cezayir’e ticari amaçla gidecek şirket yetkilileri, Cezayir’de ticari faaliyet ilişkisi içinde oldukları firmadan gelen davetiye ile işlemlerini yapabileceklerdir. Cezayir’e aile ziyareti vizesi ile seyahat edenler Cezayir aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gereken belgeleri buna göre hazırlamalıdırlar. Cezayir vizesi işlemlerinde başvuru yaptığınız vize türü seyahat amacınızı belirler ve seyahat amacınıza uygun vize davetiyesini Cezayir’de bağlantılı olduğunuz kişi veya kurumdan almanız gerekmektedir.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin.

Cezayir vize başvurusu için gereken evrakları bilgilendirme e-postasında görüntüleyeceksiniz. Evrakların detayları hakkında Cezayir Vize Merkezi temsilcilerimize hafta içi 08:30-18:30 ve Cumartesi günleri 10:00 – 14:00 arasında arayarak ulaşabilmektesiniz. Cezayir Konsolosluğu eksik belgelerle yapılan vize başvurularını kabul etmez ve bu konuda herhangi bir esneklik söz konusu değildir.

Cezayir seyahat amacınızı netleştirin

İzmir Cezayir vize başvurularında dilekçe ve vize başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz netleşmiş olmalıdır. Hotel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli, vize başvuru sürecinde Cezayir Konsolosluğu nezdinde şüphe uyandıracak bildirimlerden kaçınılmalıdır.

Vize evraklarınızın teslim edildiği Cezayir dış temsilciliği vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren geçerli olacak şekilde pasaportunuza işler. Cezayir Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak vizeniz dilekçenizde ve Cezayir vize başvuru formunda belirtilen tarihten itibaren geçerli olur.

Cezayir Hotel ve uçak bileti rezervasyonları

Cezayir vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. İzmir vize başvurularınız için ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezi, satın alınan hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.
 

Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçilik tarafından aranabilirsiniz.

İzmir’den yapmış olduğunu Cezayir vize başvurunuz Cezayir Büyükelçiliğinde işleme girdikten sonra yetkililer tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen İzmir Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz. Cezayir İzmir Büyükelçiliği görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri kontrol etme ihtiyacı duyabilir. Bu tip durumlar Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir.

İzmir Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

İzmir’den yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş günü içinde sonuçlanmakta olup bu süre kesinlik taşımamakla birlikte ek evrak talep edildiği durumlarda uzayabilmektedir. İzmir’den yapılan başvurularda kargo süreleri de dikkate alınarak başvuru yapılması doğru olur.

Cezayir vizesinin ücreti nedir?

Cezayir vize ücreti konsolosluk harç bedellerini ve Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içermektedir. Vize türü, kalış süresi ve ülkeye girişte talep edilen giriş sayısı vize ücretini etkilemektedir. Buna ek olarak Cezayir vizesi ücretleri Cezayir Konsolosluğu tarafından değiştirilebilmektedir.

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi İzmir
D. Toktamış 29/05/20, 13:04

Merhaba,
İstasyon amirimiz ve bölge müdürlerimizle birlikte Cezayir’e önemli bir toplantı ve sonrasında Konferans’a dinleyici olarak katılacağız. İzmir Karşıyaka’da işyerimiz buradan başvuru nereden yapabiliriz? Cezayir vizesi İzmir’den başvuru yapabileceğimiz büyükelçilik adres ve telefon numarasına ulaşamadım mümkünse yönlendirmenizi rica ederim? Ayrıca başvuru aşamaları hakkında da kısaca bilgilendirirseniz memnun olacağım. Saygılarımla,
Cevabı Görüntüle
Telefon
x