Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

0 242 255 50 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Antalya

Cezayir vizesi işlemlerini yapacak kişiler Antalya Vize Merkezi şubemize başvuruda bulunarak Cezayir vize başvurularını randevusuz gerçekleştirebilirler. Cezayir vize başvurularında, Konsolosluğa şahsen gelmeden evrakları kargo ile Antalya Vize Merkezine göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Cezayir vizesiyle ilgili sorularınızın yanıtlarını web sitemizin ilgili bölümlerinde göreceksiniz. Sayfamızdaki Şubelerimiz bölümünden adres, telefon ve mail bilgilerinden Antalya şubemiz ile iletişime geçerek güncel evrak ve vize prosedür bilgisini ve durumunuza özel Cezayir vizesi başvurunuzu nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgileri alabilirsiniz.

Cezayir vizesi işlemlerinde deneyimli temsilcilerimiz evrak listesini size e-posta ile ileteceklerdir.

Antalya Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için gereken evraklar döneme bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Antalya Cezayir vizesi güncel evraklarını içeren bilgi e-mail’i almak için Antalya Vize Merkezi temsilcilerimizi aradığınız takdirde Vize Merkezi danışmanımız Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Antalya, Muğla, Mersin, Burdur, Denizli, Isparta çevresinden Cezayir vizesi başvuru yapacak olanlar aşağıda belirttiğimiz evrakları Antalya Vize Merkezi yetkililerine ulaştırdıkları takdirde, sizin adınıza başvurunuzu yapabilmekteyiz. Vizeniz çıktığı anda bilgilendirilecek ve pasaportunuz adresinize gönderilecektir.

  • Pasaportunuz
  • Cezayir Vize Başvuru Formu
  • Davetiye
  • 2 adet Biyometrik fotoğraf
  • Banka hesap dökümü (detay hakkında lütfen temsilcimizi arayınız)
  • Nüfus cüzdanı fotokopi

Cezayir Konsolosluğunun belirlediği vize başvuru koşullarına göre Cezayir vize başvurunuzun kabul edilmesi için evraklarınız tam olmalıdır, eksik evrakla yapılan başvuru kabul edilmez ve ayrıca vize reddi alma ihtimali ortaya çıkar. Ankara Cezayir Büyükelçiliği ve İstanbul Cezayir Konsolosluğu vize bölüm yetkileri sizden ek belge talebinde bulunabilir ve hatta gerekli görülen durumda mülakata çağrılabilirsiniz. Bu tarz istinai durumlarda lütfen Vize merkezi temsilcinizi bilgilendirin.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuzu desteklemek veya güncel evrakla başvuru yapabilmeniz için sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Size hızlı ulaşabilmemiz için Antalya vize merkezine bildirdiğiniz e-mail adresi ve telefon numarasının güncel kullanımda olması zaman kayıplarını önleyecektir. Ek belge istekleri veya ulaşılamadığınız durumda vize temsilcilerimiz size e-mail göndererek bildirimde bulunmaktadır.  

Cezayir vizesi için gerekli evrakların detaylarını Cezayir Vize İşlemleri web sayfamızda ilgili kategoride görülebilir veya bu konuda müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.
 

Antalya Cezayir vizenizi almak için yapmanız gereken

1. Vize Merkezi Antalya şubesine telefonla veya mail ile ulaşarak Cezayir vizesi için gerekli dökümanları e-posta olarak talep edin.

2. Güncel bilgilendirme e-mail’inde belirtilen Cezayir vize belgeleri, evrak listesindeki açıklamaları dikkate alarak hazır edin.

3. Cezayir vize evraklarınızı Antalya Vize Merkezine randevu almadan ziyaret ederek teslim edebilirsiniz.

4. Adım: Cezayir vize Konsolosluktan çıktıktan sonra pasaportunuz adresinize kargo ile gönderilir veya şahsen gelip alabilirsiniz.

Önemli Not: Cezayir vizesinin sonucuna sadece Cezayir Konsolosluğu karar verir. Vize reddine itiraz gibi durumlarda doğrudan Konsoloslukla görüşmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi, başvurunuzu prosedürlere uygun şekilde yapmanızı sağlar, vize sonucuna karar vermez.

Antalya Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Antalya Cezayir vizesinin çıkış tarihinin seyahat tarihlerinizi olumsuz etkilememesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce yapabilirsiniz. Antalya Vize İşlem Merkezi şubesinin danışmanlığında Cezayir vizesi başvurusu yapacak kişiler konsolosluğun resmi tatillerini ve yoğunluktan kaynaklanabilen gecikmeleri dikkate alarak başvuru yapmalıdırlar.

Seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru

Seyahat amacınızı netleştirmek bir diğer deyişle Cezayir turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorilerinden hangisine başvuru yapacaksanız onu belirlemek Cezayir vize sürecinde problem yaşamamanız açısından önemlidir. Cezayir vize dilekçesi, sponsorluk dilekçesi ve başvuru formu gibi evraklarda belirtilen seyahat amacının aynı olması gerekir.

Turistik vize ile Cezayir’e giriş yaparak bir yakınınızın yanında kalacağınız bildiriminde bulunamazsınız. Cezayir vize başvuru formunda taahhüt ettiğiniz seyahat amacına aykırı davranmamanız gerekmektedir. Benzer şekilde Cezayir turistik veya Cezayir aile ziyareti vizesi ile ülkeye giriş yaptıktan sonra ticari faaliyette bulunmanız sizi cezai yaptırımlara maruz bırakabilir. Cezayir’den alacağınız davetiyenin seyahat amacınıza da hizmet ettiğini unutmayın.

Antalya Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Antalya’dan yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş gününü içeren bir sürede sonuçlanmakta olup bu süre kesin değildir. Konsolosluktan ek evrak talep edildiği süreler bu 10 günlük süreyi kapsamamaktadır. Antalya’dan yapılan Cezayir vizesi başvurularında kargo süreleri de dikkate alınarak başvuru yapılmalıdır.

Cezayir vizesi ücreti ne kadar?

Cezayir vize ücreti  Antalya Vize Merkezi koordinasyon bedellerini ve konsolosluk harç bedellerini içerir. Cezayir ülkede kalış süresi, vize kategorisi ve ülkeye giriş sayısı vize ücretini etkilemektedir. Cezayir vizesi ücretine dair en sağlıklı ve güncel bilgiyi Vize Merkezi şubelerini arayarak öğrenebilirsiniz. 

 

 

 

 

daha fazla göster

Telefon
x