Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Cezayir'e turistik amaçla seyahat edecek olan kişiler, ülkeye yapmayı planladıkları seyahate ilişkin Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu veya Cezayir Ankara Büyükelçiliği'ne hitaben Cezayir turistik vize talep dilekçesi yazmalıdır.

Cezayir turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Cezayir Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.

Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Cezayir Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Cezayir Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Cezayir Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.

Cezayir Konsolosluğuna Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Cezayir Turistik Vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize Talep Dilekçesi

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

Cezayir Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Cezayir turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.

Cezayir Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Cezayir Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir.

Sponsor olacak kişi Cezayir Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Cezayir Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Vize dilekçesi yazmak konusunda yardım almak, vize başvurusunda bulunmak ve diğer tüm konularda Cezayir uzman vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize Dİlekçesi

Cezayir ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Cezayir için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp