Turistik Vize Dilekçe Örneği

Cezayir'e Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Cezayir İstanbul Başkonsolosluğuna  ve Cezayir Ankara Büyükelçiliğine hitaben Cezayir Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Cezayir Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Cezayir Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Cezayir Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Cezayir Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Cezayir Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Cezayir Konsolosluğuna Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Cezayir Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

 

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • Cezayir Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Cezayir turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Cezayir Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Cezayir Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Cezayir Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Cezayir Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 

 

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Cezayir Vize Başvuru Formu
Turistik Vize Dilekçe Örneği
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Telefon
x