Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

0 312 970 05 29

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Ankara

Cezayir Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerden Cezayir vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi Ankara şubemiz üzerinden Cezayir vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Cezayir vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

Lütfen sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun. Sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Cezayir vize işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz önceliklerinizi dikkate alarak başvurunuzu sonuç odaklı olarak evraklarınızı inceleyerek Cezayir vizesini almanızda size destek olacaklardır. Detaylı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın.

Cezayir vizenizi Ankara’dan almak için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Adım: Ankara Vize Merkezini arayarak Cezayir vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak talep edin. Uygun evrak listesi e-posta ile tarafınıza ulaştırılacaktır.

2. Adım: Cezayir vizesi bilgilendirme e-mail’inde belirtilen belgeleri hazırlayın.

3. Adım: Cezayir vizesi için gerekli evrakları Ankara şubemize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Cezayir vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacaktır.

4. Adım: Vize sonucu Cezayir Konsolosluğundan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya adresinize kargo ile gönderimini sağlayabilirsiniz.

Cezayir vize başvurularınız için Vize merkezi çalışma saatleri

Cezayir vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, Ankara Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Pazartesi, Cuma arası 08.30 / 19.00,  Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında Cezayir vizesi başvurularınız için Vize Merkezi şubemize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Cezayir vizesi Ankara başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Ankara’dan Cezayir vize başvuruları için gerekli evrakları Cezayir Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz ancak güncel evrak listesini almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçin. Cezayir vize başvurularında durumunuza ve seyahat amacınıza uygun evrakların hazırlaması şarttır.

Cezayir vize başvurunuz kabul edilebilmesi için Cezayir Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize başvuru şartlarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Ankara’dan eksik evraklarla yapılan Cezayir vizesi başvuruları kabul edilmemektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz doğru başvuru yapabilmeniz için sizden fazladan evrak talebinde bulunabilir. Çağrı merkezimize bildirdiğinizi e-mail adresiniz güncel kullanımdaki bir adres olması önemlidir. Ayrıca Cezayir Büyükelçiliği vize bölümü görevlileri ekstra evrak getirmeniz talebinde bulunabilirler. Ek evraklarınız tamamlandıktan sonra başvurunuz tam anlamıyla işleme alınır.

Ankara’dan Cezayir vize başvurularda dikkat edilmesi gerekenler

Cezayir vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız.

Cezayir vize işlemlerine seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başlatabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara danışmanlığında Cezayir vizesine başvuru yapacak kişiler Cezayir Ankara Büyükelçiliğinin kapalı olduğu günleri ve yoğunluğu da dikkate alınarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Seyahat amacına, durumunuza, mesleğinize uygun Cezayir vize türüne başvuru yapın.

Cezayir vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacı evraklar Büyükelçiliğe iletildikten sonra değiştirilemez. Cezayir’e ticari amaçla gidecek firma yetkilileri, Cezayir’de iş faaliyeti içinde oldukları firmadan gelen davetiye ile işlemlerini yapabileceklerdir. Cezayir’e aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olanlar Cezayir aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gerekli belgeleri bu kritere göre hazırlamalıdırlar. Ankara’dan Cezayir vize işlemlerinde başvuru yaptığınız vize türü ne olursa olsun seyahat amacınıza uygun Cezayir vize davetiyesi almanız zorunludur.

Cezayir Vize Başvuru evraklarınız eksiksiz olarak teslim edin.

Cezayir vize başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasındaki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Cezayir Büyükelçiliği eksik evraklarla yapılan başvuruları kabul edilmemektedir. Cezayir vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Cezayir Ankara Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.

Cezayir seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı netleştirin ve Vize Merkezini arayın

Ankara’dan yapılan Cezayir vize başvurularında vize başvuru formu ve vize talep dilekçesinde belirtilen seyahat tarihleriniz netlik ve benzerlik taşımalıdır. Tarih içeren bütün belgelere özellikle dikkat edilmelidir. Ülkeye giriş çıkış tarihleriyle birlikte otel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli ve Cezayir vize başvuru sürecinde şüpheye yol açacak hiçbir boşluk olmamalıdır.

Cezayir Büyükelçiliği görevlileri vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren veya o tarihe yakın bir tarihten itibaren geçerli olacak şekilde vize etiketine işler. Cezayir Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihten itibaren geçerli olur.

Cezayir Hotel ve uçak bileti rezervasyonları

Cezayir vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Cezayir vizesi başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu size e-mail ile gönderilen rezervasyon belgelerini kullanabilirsiniz. Vize Merkezi, satın alınmış uçak biletleri ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.
 

Cezayir Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz.

Ankara’dan yapmış olduğunu Cezayir vize başvurunuz Cezayir Büyükelçiliğinde işleme girdikten sonra yetkililer tarafından görüşmeye çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Ankara Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz. Cezayir Ankara Büyükelçiliği görevlileri başvuru sahiplerinin evraklar vasıtası ile beyan ettiği bilgileri teyit etmeye ihtiyaç duyabilir. Bu durumlar Ankara Vize Merkezi şubesinden bağımsız olarak gelişir Büyükelçilik görevlilerinin yetkisi dâhilindedir.

Ankara Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Ankara’dan yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş günü arasında değişen süre içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamakla olup ek evrak talep edildiği durumlarda Cezayir başvuru işlemi uzayabilmektedir. 

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Cezayir vizesi Ankara
M. Ersoy 29/05/20, 13:29

Merhaba, Cezayir’e 2 yıl önce vize alıp bir kez seyahat etmiştim. O dönem farklı bir şirkette bölge müdürü olarak çalışıyordum ve bayi toplantısı amacıyla gitmiştim. Şimdi başka bir şirkette çalışıyorum ve bir firma ile anlaşma yapmamız söz konusu. Eğer anlaşmayı yaparsak sık sık Cezayir’e seyahat etmem gerekecek. Ben Ankara’da yaşıyorum ve daha öncede başvurumu buradan yapmıştım. Cezayir vizesi Ankara’dan başvuru devam etmekte midir ve değişen prosedürler nelerdir? Ayrıca belirttiğim durumlar sebebi ile çok girişli ve uzun süreli vize almam mümkün müdür? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x