Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 44 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Cezayir Vize Merkezi, Altunizade

Belarusvize merkezi altunizade

Cezayir Vize Merkezi Altunizade şubemize hoş geldiniz!

Cezayir vizesi başvurularını Altunizade' den gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız Cezayir Vize Merkezi, Cezayir Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiştir.

Cezayir vizesi ve Cezayir'e seyahatlerle ilgili her türlü sorunuz için uzman vize danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bu sayfa, Cezayir vizesi almanın süreci ve başvuruyla ilgili detayları özetleyerek sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Cezayir Vize Merkezi Altunizade şubesi ile başvurusunda bulunmak isteyenler için, Kadıköy, Anadolu Yakası, Tuzla ve Bostancı gibi bölgelerde de danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Vize başvurusu yapmak veya vize başvuru süreci hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız: +90 216 706 44 93

Cezayir Vize başvurusu Altunizade

 1. Çağrı merkezimizi arayın. (Çağrı merkezi, Cezayir uzman vize danışmanlarına bağlanmanızı sağlayacak ve seyahat planınız hakkında detayları paylaşmanızı isteyecektir. Böylece hangi vize türüne başvurmanız gerektiği ve hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaklar.)
 2. Size gönderilen bilgi mailinde belirtilen evrakları hazırlayın. (Vize danışmanınız, başvurmanız gereken vize türünün gerektirdiği evrakları size mail yoluyla iletecek ve bu evrakların temini konusunda size bilgi verecektir.)
 3. Hazırladığınız evrakları ofisimize kargo yoluyla, kurye aracılığıyla veya şahsen ulaştırın. (Cezayir vize başvuru evraklarınız, uzman vize danışmanlarımız tarafından incelenecektir. Eksiklik veya hata olduğu takdirde sizi bilgilendirerek tamamlamanızı sağlayacaklardır.)
 4. Onaylanmış randevu saatinde ofisimize gelerek biyometrik verilerinizi beyan edin. (Randevunuz, tarafınıza iletişim kurulduktan sonra belirlenecek ve size bildirilecektir.)
 5. Temsilcilerimizi arayarak başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alın ve pasaportunuzu teslim alın. (Tüm süreç boyunca sizinle iletişimde olan temsilcilerimiz, başvurunuz adına sizinle birlikte hareket edeceklerdir. Bu sayede günlük yaşamınıza devam edebilir ve seyahatiniz için son hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.)

Cezayir Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Geçerlilik süresi seyahat sonrası 6 ayı kapsayan güncel bir pasaport gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet birbiriyle aynı ve güncel biyometrik fotoğraf, arka fonu beyaz olmalıdır. Daha önce kullanılmış fotoğraflar veya 1 yıldan daha eski vizelerde kullanılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 • Başvuru Formu: Cezayir Başvurusu İçin Gerekli Evraklar arasında Doldurulmuş ve imzalanmış Cezayir vize başvuru formu bulunur.
 • Seyahat Planı: Uçak bileti rezervasyonu veya seyahat planınızı gösteren belgeler.
 • Konaklama Bilgileri: Otel rezervasyonları veya davet mektubu gibi konaklama düzenlemelerini gösteren belgeler
 • Sağlık Sigortası: Seyahat süresini kapsayan sağlık sigortası poliçesi.
 • Finansal Belgeler: Son 3 aylık banka hesap özetleri, seyahat masraflarınızı karşılayabilecek yeterli bakiyeyi göstermelidir. Ortalama ve kısa süreli seyahatler için en az 4000 TL bakiye gerekmektedir.
 • İş ve Mesleki Belgeler: Çalışıyorsanız, çalıştığınız şirketten iş izni veya izin mektubu. Serbest meslek sahibiyseniz, faaliyet belgesi veya ticaret sicil gazetesi gibi belgeler.
 • Öğrenciler İçin Ek Belgeler: Öğrenciyseniz, okulunuzdan alınan öğrenci belgesi, kayıt durumunu gösteren belgeler ve sponsorluk mektubu gibi ek belgeler.
 • Evliyseniz Ek Belgeler: Evli iseniz, eşinizin pasaport fotokopisi, evlilik cüzdanı ve evlilik durumunu gösteren diğer belgeler.

Cezayir Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir'e yapılacak giriş ve çıkışlarda, sahip olunan döviz miktarının beyan edilmesi zorunludur. Cezayir Merkez Bankası'nın yurt dışına döviz alım satım uygulamaları ve döviz hesaplarına ilişkin yönetmeliği gereği, Cezayir'e döviz ithali ve ihracatı sınırlanmıştır.

Cezayir'e giriş yaparken getirilen döviz miktarı, ne kadar olursa olsun gümrük yetkililerine beyan edilmelidir. Bu uygulama, Cezayir'in para politikasını korumasını ve yasadışı yollarla döviz girişini ve çıkışını engellemeyi amaçlamaktadır.

Girişte beyan edilen döviz, tamamen veya kısmen harcandığında, kayıtlı aracı kurumlar veya döviz bürolarında bozdurulan döviz miktarını gösteren imzalı ve kaşeli bozdurma belgeleri gümrük yetkililerine sunulmalıdır.

Cezayir'de ikamet izni talep eden yabancılar, Cezayir bankalarında bulunan döviz hesaplarından elde ettikleri 7600 Euro veya Cezayir Merkez Bankası'nın özel izniyle elde ettikleri dövizi yurt dışına çıkarabilirler.

Bu kurallar, Cezayir'in döviz hareketlerini düzenlemek ve kontrol etmek amacıyla uygulanmaktadır. Seyahat öncesi ve sırasında bu gerekliliklere dikkat etmenizi öneririz.

Cezayir Vize Merkezi Altunizade

Cezayir vize başvuruların Altunizade’den gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız, Altunizade ofisimize mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilir veya telefon ya da e-mail yoluyla iletişim kurabilirler. Ayrıca, vize sürecini başlatmak isteyen vatandaşlarımız, evraklarını kargo aracılığıyla da gönderebilirler.

Uzman vize danışmanlarımızın yönlendirmeleriyle ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Altunizade'deki Vize Merkezi şu saatlerde hizmet vermektedir:

 • Pazartesi-Cuma: 09.00-19.00 arası,
 • Cumartesi: 09.00-14.00 arası.

Cezayir vizesi başvurusu için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız gerekmemektedir. Şahsen ofisimize geldiğinizde, size anında yardımcı olunacaktır.

Cezayir vize Merkezi Altunizade Şube Randevusu

Altunizade Vize Merkezi, Cezayir seyahatiniz için gerekli vize randevusunu sizin adınıza almaktadır. Cezayir vizesi başvurusu ve süreci için yetkilendirilmiş olan kuruluşumuz sayesinde şahsen konsolosluğa gitmeniz gerekmemektedir.

Vize randevunuz alındıktan sonra sizden talep edilen belgelerle başvurunuzu gerçekleştirerek vizeniz onaylandığında size ileteceğiz.

Altunizade Cezayir Vize Merkezi şubesinden yapılacak başvurularla ilgili önemli hususlar şunlardır:

Cezayir seyahat tarihinizi netleştirmeniz önemlidir, çünkü başvurunuzun sonuçlanma süresi, konsolosluk yoğunluğuna veya her iki ülkenin resmi tatillerine denk gelebilir.

Sorunlarla karşılaşmamak için seyahat planınızı ve başvuru tarihini önceden belirleyerek ilerlemek faydalı olacaktır. Bu nedenle, Cezayir seyahatinizden en az 1 ay önce belgeleri hazırlayarak başvurunuzu yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Lütfen dikkat: Konsolosluk tatil günleri ve randevu yoğunluğu yukarıda belirtilen sürelere dahil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapmanız önemlidir. Cezayir, ülkeye yapılan girişleri farklı vize türlerine ayırarak sınıflandırmıştır. Dolayısıyla her vize türü için farklı belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Örneğin, Cezayir'deki aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu aldıysanız, Cezayir aile, akraba veya arkadaş ziyareti vizesi kategorisine başvurmanız ve bu kategoriye uygun belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Cezayir'e turistik amaçla yapılacak ziyaretler için turist vizesine başvurmanız gerekmekte ve turist vizesi için gerekli belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Ticari amaçla yapılacak Cezayir seyahatleri için ise ticari vize için gerekli evrakların hazırlanması zorunludur.

Bu detaylar hakkında daha fazla bilgi almak için uzman Cezayir vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti, konsolosluk harç bedellerinin yanı sıra Altunizade Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içermekte olup, döneme bağlı olarak güncellenebilir. Vize ücreti, Cezayir'de kalacağınız süre, seyahat amacınız ve giriş-çıkış sayısı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Başvuru evraklarının hazırlanması, randevu alınması, evrak takibi ve Cezayir vize işlemleri gibi süreçler Altunizade Vize Merkezi tarafından yürütülmektedir. Bu nedenle, Cezayir vize ücreti ve diğer tüm detaylar hakkında Altunizade Vize Merkezi'ndeki uzman vize danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Cezayir Vize Sonuçlanma Süresi

Cezayir vize işlemleri, başvurulan vize türüne ve gerektirdiği evraklara bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, başvuru sahibinin doğru ve çelişmeyen bilgiler sunması da süreyi etkileyebilir.

Genellikle, Cezayir vize işlemleri, doğru evrak sunumu ve bilgilerin doğruluğuyla birlikte ortalama olarak 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak, konsoloslukların yoğunluk dönemleri ve resmi tatiller gibi faktörler, sürenin uzamasına neden olabilir.

Vize başvurunuz reddedilirse, vize değerlendirmesi ve sonucu tamamen konsolosluk yetkisi dahilindedir. Başvurunuzda eksiklikler veya çelişen bilgiler bulunması durumunda vize başvurunuz reddedilebilir. Reddedilen vize başvuruları sırasında ödenen vize harç bedellerinin iadesi yapılmamaktadır.

Cezayir vize işlemleri ve başvurularınızla ilgili detaylı bilgi almak için Cezayir uzman vize danışmanlarımızla +90 216 706 44 93 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Cezayir Vize Merkezi Altunizade ofisimiz, başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayı alma, eksik evrakları tamamlama ve sonuçlanmış pasaportunuzu teslim alma konularında yetkilidir. Cezayir Vize Merkezi'ne [email protected] posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Cezayir vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp