Ziyaret Vizesi

Cezayir aile ziyareti vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişiklik göstermektedir. Cezayir vizesi güncel evraklarına ulaşmak için temsilcilerimizi arayın. Vize Merkezi Temsilcilerimiz Cezayir aile ziyareti vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi

Sayfamızı dikkatli bir şekilde incelerseniz Cezayir Aile Ziyareti Vize başvuru işlemlerinize dair aradığınızı bulabilirsiniz. Cezayir aile ziyareti vizesi için gerekli evrak listesini adresimize posta ile ulaştırmanız yeterli olacaktır. Belgelerinizin ulaşması ile birlikte Cezayir vize başvurunuzu gerçekleştirecek ve tarafınıza bilgi vereceğiz. Cezayir vizesi sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

  • Pasaport: Aile, arkadaş veya akraba ziyareti amaçlı yapılacak Cezayir ziyaretlerinde kullanılacak olan pasaportun bitiş süresine en az altı (6) ay olması gerekir. Ayrıca pasaport 10 yıldan eski ve üzerinde herhangi bir fiziksel hasar bulunmamalı. Bir de vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalı. Aksi durumlarda yapılan başvuru değerlendirilmiyor.
  • Davetiye: Aile ziyareti vize başvurusu bir tanıdık insanın yanına yapılacağı için bu durumun kanıtlanması da talep ediliyor. Bu zorunluluğu yerine getirmek içinse bir davetiye almak gerekiyor. Davetiyeyi gönderen, Cezayir vatandaşı veya Cezayir ikamet izninin bulunması gerekiyor. Ayrıca bu kişinin bağlı bulunduğu Cezayir’deki belediyesi tarafından da onaylanmış olması isteniyor. Ülkenin resmi dilinde veya İngilizce hazırlanması gereken davetiye belgesinde Cezayir’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi gibi kişisel bilgiler de olmalı. Diğer şart ise davetiye gönderenin Cezayir vatandaşı veya Cezayir’de ikamet iznin bulunması. Bunu kanıtlamak için sahip olunan oturum kartı veya Cezayir pasaportunun fotokopisi de başvuru dosyasına eklenmeli. Ayrıca seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri de içermeli.
  • Vize Talep Dilekçesi: Türkiye’de başvuru yapılacak ilgili Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesinde, vize başvuru sahibinin mesleki ve görev bilgilerinin yanı sıra maaş bilgileri, Cezayir’e gerçekleştireceği seyahat ile ilgili tarih aralıkları ve kim tarafından finanse edileceğine dair gibi bilgiler yer almalı. Bu belgenin elektronik yoldan, yani internetten iletilmesi kabul edilmiyor.
  • Vize başvuru formu: Bu formun vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekir. İçeriğinin ise kişinin Cezayir vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri desteklemesi ve ıslak imzalı olmalı. Cezayir vize başvuru formu orijinal olarak iki adet hazırlanmalıdır.
  • Cezayir Aile Ziyaret Vizesine başvururken istendiği şekilde çekilmiş iki (2) adet fotoğraf, Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

Dünya ülkelerinin sınırları sadece sahip olunan toprakları belirlemiyor. Aynı zamanda insanları da birbirlerinden ayırıyor. Daha çok komşu ülkelerde geçerli olsa da, bazen uzak bir ülkeye evlilik, iş veya farklı bir sebepten dolayı gidip oraya yerleşmek de ihtimaller arasında bulunuyor. Bu ülkelerde oturum iznine sahip olan, hatta vatandaşlık alan akraba, aile üyeleri veya arkadaşları ziyaret etmek istendiğinde ise vize almak gerekebiliyor. Bu durum ise Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne bu amaçla yapılacak yolculuklar için de geçerli.

Ülkesine kısa süreli ziyaretlerde gelişin amacına göre farklı vizeler veren Cezayir, aile ziyareti nedeniyle başvuru yapılmasına da müsaade ediyor. Türkiye’den Cezayir’e Aile Ziyaret Vizesi ile gidebilmek için öncelikle bu ülkenin vatandaşı veya oturum sahibi olan bir aile üyesi, akraba veya arkadaş olmalı. Cezayir aile ziyareti vize talebinde bulunabilmek için Cezayir’den bir davetiye alınması ve bu belgenin gerekli yerlerden onaylanmış olması da isteniyor. Yabancı bir ülkeye vize talebi yaparken, belirtilen nedeni ve geçerliliği hem talebin olumlu bir şekilde sonuçlanmasına etki ediyor hem de istenen evraklar toplanırken bazı farklıkların oluşmasına da neden olabiliyor. Talep edilen davetiye de bu zorunluluklardan biri.
Cezayir Aile Ziyaret Vizesi, farklı uzunluklarda ve farklı giriş hakkı da tanıyor. 30 gün ve 90 günlük vizelerin yanı sıra bu sürelerin içinde birden çok giriş hakkı da tanınabiliyor.  

CEZAYİR AİLE ZİYARET VİZESİ SIK SORULAN SORULAR

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi Nedir?

Afrika kıtasının Kuzeybatı bölgesinde bulunan Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, uyguladığı vize politikası ile kendi vatandaşı olmayan yabancı ülkelerden gelen ziyaretçilere vize uygulayabiliyor. Bu zorunluluk her ülke için geçerli olmasa dahi Türkiye’den bu ülkeye gidecek olan normal pasaport sahipleri vize almaları gerekiyor. Aile, akraba veya arkadaş ziyareti amaçlı yapılan Cezayir vizesi başvurularının olumlu sonuçlanması için talep edilen tüm belgelerin temin edilmesi, içeriklerinin doğru bilgilerle doldurulması ve gerekli yerlerden onaylanması gerekiyor. Olumlu veya olumsuz karar yetkisinin sadece Cezayir Konsolosluğu’nun olduğu ülkeye verilen vizeler bir aksaklık olmadığı sürece ve genel olarak 10 iş günü içerisinde veriliyor.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir’e kısa süreli ziyaret için gitmek isteyenler için aile ziyaret vizesi başvuru süreci diğer vize türleri ile aynı şekilde işliyor. Belirlenen kurallar çerçevesinde ve istenen belgeler hazırlandıktan sonra yapılabilen başvurular eksiksiz tamamen hazır olduklarında Cezayir’in Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerine teslim edilir. Ancak eksiklik olması durumunda işlemlerin tekrar baştan başlanması gerektiği unutulmamalı. Ayrıca ilgili konsolosluk bazen başvuru sahibi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için ek evrak isteme hakkına da sahip. Bu gibi durumlarda işlemler uzayabileceği de unutulmamalı. İşlemler ve evraklar ile ilgili en doğru bilgiler doğrudan Cezayir Konsolosluğu veya vize başvuru danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi’nden alınabilir.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi İçin Davetiye Gerekli Mi?

Cezayir’e aile, arkadaş veya akraba ziyareti amaçlı vize talep ediliyorsa, ziyaret edilecek olan kişiden bir davetiye yazısı alınması mecburiyeti de bulunuyor. Bu belge seyahatin tanıdık bir kişinin yanına yapılacağının kanıtı olacak. İlgili şahıstan davetiye alınmazsa Cezayir Aile Ziyaret Vizesi başvurusu kabul görmeyecek ve başvurunun yapıldığı Türkiye’deki Cezayir Konsolosluğu bu talebe ret cevabı verecektir. Davetiye yazısı olmadan Cezayir’e Aile Ziyaret Vizesi alma olanağı bulunmuyor. Davetiyenin ayrıca gönderen kişinin Cezayir’de bağlı olduğu belediye tarafından de onaylanmış olması gerekir.

Cezayir Aile Ziyaret Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir için yapılacak ziyaret vize talepleri ıslak imzalı olması gerekiyor. Ayrıca başvurunun yapılacağı Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gerekiyor. Hazırlanan dilekçede vize başvuru sahibinin kişisel nüfus bilgileri ve meslek ve görev bilgileri, maaş bilgileri de yer almalı. Talep edilen bir başka bilgi de Cezayir’e gerçekleştirecek seyahatin tarih aralıkları ve seyahatin kim tarafından finanse edileceği de bulunuyor.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Ne Olmalı?

Cezayir vizesi için iki (2) adet fotoğraf isteniyor ve ülkenin bu konuda belirlediği kurallara göre çekilmeleri gerekiyor. Ölçüsü 3.0x3.5 santimetre boyutunda olması talep edilen fotoğrafların arka zeminleri beyaz fonlu olmalı.  Ayrıca vize başvuru sahibinin en güncel halini temsil etmesini, yani son üç (3) ayda çekilmiş olmaları gerekiyor.

Cezayir Aile Ziyaret Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir için yapılacak Aile Ziyaret Vize taleplerinin ücretleri verilecek vize türlerine göre değişir. Üç farklı şekilde verilen bu tür vize tek girişli veya çok girişli olma ihtimalinin yanında, 30 günlük veya 90 güne kadar sürelerde de verilebilir. Bu farklılıklar ise fiyatların değişmesine de sebep oluyor. Cezayir Ziyaret Vizesi ücretinin en güncel halini öğrenebilmek için ilgili Cezayir Konsolosluğu’na veya hizmet alınan vize danışmanlık şirketine danışılabilir.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi Nereden Alınır?

Bu ülkeye yapılacak aile akraba veya arkadaş ziyareti için vize başvuruları Cezayir’in Türkiye’de bulunan iki resmi temsilciliğinden birine yapılır. Cezayir Ankara Büyükelçiliği sadece Ankara ve çevresine hizmet verirken, Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu tüm Türkiye’den başvuruları kabul ediyor. Her iki temsilcilik de farklı bölgelere yönelik hizmet yaptığı için yaşanan bölgenin görev alanı dışındaki temsilciliğe yapılan başvurunun kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Cezayir Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
  • Cezayir vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Cezayir Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.
  • Cezayir vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve açılmayan her türlü linkler için gerekli olan tüm dökümanları edinebilirsiniz.
  • Yukarıda bulunan belgelerin adresimize posta ile göndermeniz yeterlidir.
  • Cezayir vize çıkış süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür.

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Ziyaret Vizesi
Çalışma Vizesi
Basın, Tedavi, Grup, Kültür Vizesi
Evrak Tasdik İşlemleri
Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Cezayir Vize Ücreti
Telefon
x