Ziyaret Vizesi

Ziyaret Vizesi

Cezayir ziyaret vizesi, Cezayir’de kimi ziyaret edeceğiniz ve ziyaret edeceğiniz kişi ile bağınıza göre değişiklik gösterebilecek olan bir konudur. Aynı zamanda Cezayir’de ziyaret edeceğiniz kişinin Cezayir vatandaşı olup olmaması ya da Cezayir oturum izninin bulunup bulunmaması da yapacağınız başvuru türünü ve sunacağınız gerekli evrak listesini etkileyip çeşitlendirebilecektir.

Cezayir ziyaret vizesi hakkında detaylı bilgi almak, vize başvurunuzu konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurum olarak adınıza yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi

Cezayir aile ziyareti vizesi, ziyarette bulunacağınız kişinin Cezayir’deki konumuna bağlı olarak farklı evrak sunumlarını gerektirebilmektedir. Aynı zamanda vize başvuru sahibinin sosyal statüsü, eğitim ya da iş durumu, maddi olanakları da bu süreci ve evrak sunumlarını etkileyebilmektedir. Konsolosluk, genel olarak istenen vize evrak listesine durumunuza göre ek evrak isteme hakkını saklı tutmaktadır.

Cezayir aile ziyareti vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür. Ancak konsolosluğun muhtemel yoğun dönemlerine denk gelmesi bu süreyi etkileyebilmektedir. Aynı zamanda her iki ülkede bulunan resmî tatillerde konsolosluğun çalışmadığının unutulmaması da, başvuru sonuçlanma süresinin uzaması ihtimali olduğundan unutulmaması gereken bir detaydır.

Cezayir aile ziyareti vizesi hakkında detaylı bilgi almak, gerekli evrak listesine ulaşmak ve vize başvurunuzu adınıza yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir aile ziyareti vizesi için gerekli evrak listesini aşağıda bulabilirsiniz:

Pasaport: Aile, arkadaş veya akraba ziyareti amaçlı yapılacak Cezayir ziyaretlerinde kullanılacak olan pasaportun bitiş süresi planlanan seyahat tarihi bitiminden itibaren en az altı (6) ay olmalıdır. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun üzerinde herhangi bir fiziksel hasar bulunmamalı. Bir de vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalı. Aksi durumlarda yapılan başvuru değerlendirilmiyor.

Davetiye: Aile ziyareti vize başvurusu Cezayir’de yaşayan aile bireyi ya da tanıdık yanına gitmek üzere yapıldığından, Cezayir’de yaşayan kişi ile bağın ispatlanması gerekmektedir. Bu zorunluluğu yerine getirmek içinse bir davetiye almak gerekiyor. Davetiyeyi gönderen kişinin, Cezayir vatandaşı olması ya da Cezayir ikamet izninin bulunması gerekiyor. Ayrıca bu davetiyenin Cezayir’de bağlı bulunduğu belediye tarafından da onaylanmış olması isteniyor.

Ülkenin Fransızca veya İngilizce hazırlanması gereken davetiye belgesinde Cezayir’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi gibi kişisel bilgiler de olmalı. Bunu kanıtlamak için sahip olunan oturum kartı veya Cezayir pasaportunun fotokopisi de başvuru dosyasına eklenmeli. Ayrıca seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri de içermeli.

Vize Talep Dilekçesi: Türkiye’de başvuru yapılacak ilgili Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesinde, vize başvuru sahibinin mesleki ve görev bilgilerinin yanı sıra maaş bilgileri, Cezayir’e gerçekleştireceği seyahat ile ilgili tarih aralıkları ve kim tarafından finanse edileceğine dair gibi bilgiler yer almalı. Bu belgenin elektronik yoldan, yani internetten iletilmesi kabul edilmiyor.

Vize Başvuru Formu:

Bu formun vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekir. İçeriğinin ise kişinin Cezayir vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri desteklemesi ve ıslak imzalı olmalı. Cezayir vize başvuru formu orijinal olarak iki adet hazırlanmalıdır.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesine başvururken istendiği şekilde çekilmiş iki (2) adet fotoğraf, Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Cezayir aile ziyareti vizesi temel olarak, Cezayir’de bulunan aile bireyleri ya da aralarında kan bağı olan kişilerin birbirleri ile görüşmesi adına verilmesi gereken genel prosedürleri kapsamaktadır. Her iki ülke vatandaşlarının evlenmesi, çocuk sahibi olması günümüz globalleşen dünyasında hayli mümkündür.

Bunun yanında evlilik değil de çalışmak için farklı ülkelerde bulunmak zorunda olan vatandaşların da birbirlerini görmesi adına yaptıkları ziyaretler bu kapsama girmektedir. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Türkiye’den ülke ziyaretinde bu vb. niyetlerle bulunmak isteyen kişileri aile ziyareti vizesine tabi tutmaktadır.  Aile ziyareti vizesi için yapılacak olan başvurularda bu kategoride değerlendirilmek için davetiyesi istenen kişiyle aile ya da kan bağı olduğunun istenmesi de en doğal tavır olacaktır.

Türkiye’den Cezayir’e Aile Ziyaret Vizesi ile gidebilmek için öncelikle bu ülkenin vatandaşı veya oturum sahibi olan bir aile üyesi, akraba veya arkadaş olmalı. Cezayir aile ziyareti vize talebinde bulunabilmek için Cezayir’den bir davetiye alınması ve bu belgenin gerekli yerlerden onaylanmış olması da isteniyor.

Yabancı bir ülkeye vize talebi yaparken, belirtilen nedeni ve geçerliliği hem talebin olumlu bir şekilde sonuçlanmasına etki ediyor hem de istenen evraklar toplanırken bazı farklıkların oluşmasına da neden olabiliyor. Talep edilen davetiye de bu zorunluluklardan biri.
Cezayir Aile Ziyaret Vizesi, farklı uzunluklarda ve farklı giriş hakkı da tanıyor. 30 gün ve 90 günlük vizelerin yanı sıra bu sürelerin içinde birden çok giriş hakkı da tanınabiliyor.

Cezayir Aile Zİyaret Vizesi Sık Sorulan Sorular

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi Nedir?

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti ülkeye yapılacak olan girişler için girş amaçları doğrultusunda farklı kriterler belirleyerek vize türlerini kategorize etmiştir. Cezayir’in uyguladığı vize politikası Cezayir vatandaşı olmayan ziyaretçileri bu kriterler çerçevesinde değerlendirmektedir.
Her ziyaretin amacı farklı odluğu gibi değerlendirme kriteri ve gerekli evrak listesi de farklılaşmaktadır.

Türkiye’den Cezayir’ seyahat etmek isteyen her vatandaşın vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak, kişi hizmet, diplomatik ya da hususi pasaport sahibi ise Cezayir’e 90 güne kadar yapacak olduğu seyahatler için vize almak zorunda değildir. Aile, akraba veya arkadaş ziyareti amaçlı yapılan Cezayir vizesi başvurularının olumlu sonuçlanması için ziyaretine gidilecek olan kişi ile aile bağının ispatlanması gerekmektedir.

Talep edilen tüm belgelerin temin edilmesi, içeriklerinin doğru bilgilerle doldurulması ve gerekli yerlerden onaylanması gerekiyor. Olumlu veya olumsuz karar yetkisinin sadece Cezayir Konsolosluğu’nun olduğu ülkeye verilen vizeler bir aksaklık olmadığı sürece ve genel olarak 10 iş günü içerisinde veriliyor.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir’e kısa süreli ziyaret için gitmek isteyenler için aile ziyaret vizesi başvuru süreci diğer vize türleri prosedürleri farklılaşsa da sonuçlanma süreleri hemen hemen aynı zamanlardadır. Ancak vize türleri kendi içlerinde farklı evrak sunumlarını gerektirebilmektedir. Konsoloslukların gerekli görmesi durumunda yüz yüze görüşme talep etme yetkisinin de unutulmaması gerekmektedir.

Belirlenen kurallar çerçevesinde ve istenen belgeler hazırlandıktan sonra yapılabilen başvurular eksiksiz tamamen hazır olduklarında Cezayir’in Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerine teslim edilir. Ancak eksiklik olması durumunda işlemlerin tekrar baştan başlanması gerektiği unutulmamalı. Bu gibi durumlarda işlemler uzayabileceği de unutulmamalı. İşlemler ve evraklar ile ilgili en doğru bilgiler doğrudan Cezayir Konsolosluğu veya vize başvuru danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi’nden alınabilir.

Konsoloslukların muhtemel yoğunluk dönemleriyle birlikte her iki ülkenin resmî tatillerinde çalışmadığı detayının unutulmaması gerekmektedir. Bu gibi dönem ve durumlarda vize başvuru sonuçlanma sürenizin uzama ihtimaline karşın, vize gerekli evraklarınızın hazırlanma sürecinizi, planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce başlatmanız sizin yararınıza olacaktır.

Cezayir aile ziyareti vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve süreci sizin adınıza yürütmemiz için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi İçin Davetiye Gerekli Mi?

Cezayir aile ziyareti vizesi için davetiye istenmekle birlikte ülkeye yapılacak olan seyahatlerin içeriğine göre davetiye, niyet mektubu ve farklı evrak talepleri olabilmektedir. Ancak aile ziyareti vize başvurusunda davetiye sunulması zorunludur. Cezayir Devleti ziyareti gerçekleştirilecek kişi ile olan bağı resmi dayanaklar ile görmek istemektedir. 

Cezayir’de yaşayan aile bireyi Cezayir vatandaşı olmak zorundadır ya da kişi, Cezayir oturum iznine sahip olmalıdır. Kişinin yollayacağı davetiye ayrıca Cezayir’de bulunan belediye tarafından onaylanması gerekmektedir. Belediye ve resmî kurumlarca onaylanmamış davetiyelerin bir hükmünün olmayacağını hatırlatmak isteriz. 

Cezayir devleti, aile bireyini ziyaret edileceğinin ve oradaki yaşam masraflarının gerekirse davet eden tarafından karşılanacağının dayanağını da isteyecektir. Dolayısıyla yollanacak olan davetiye maddi durum gösterir belgelerle de desteklenmelidir. Bu belgeler seyahatin tanıdık bir kişinin yanına yapılacağının ve gerekirse sponsorluğunun kanıtı olacak. İlgili şahıstan davetiye alınmazsa Cezayir Aile Ziyaret Vizesi başvurusu kabul görmeyecek ve başvurunun yapıldığı Türkiye’deki Cezayir Konsolosluğu bu talebe ret cevabı verecektir.

Davetiye yazısı olmadan Cezayir’e Aile Ziyaret Vizesi alma imkânı bulunmamaktadır. Davetiyenin ayrıca gönderen kişinin Cezayir’de bağlı olduğu belediye tarafından de onaylanmış olması gerekir.

Cezayir Aile Ziyaret Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir için yapılacak ziyaret vize talepleri ıslak imzalı olması gerekiyor. Ayrıca başvurunun yapılacağı Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gerekiyor. Davetiyenin ülke resmi dili ya da İngilizce dilinde yazılması gerekliliği unutulmamalıdır. Yollanacak olan davetiyede davetiyeyi yollayan kişinin vatandaş olması ya da oturum izni sahibi olması gerekmektedir.

Gerekli durumlarda davet edilen kişiye sponsor olunacağı bilgisinin ve dayanağının yazılması, evraklarla desteklenmesi de gerekmektedir. Yazılacak olan davetiye ayrıca ziyaretçinin ülkede geçireceği süreyle birlikte konaklayacağı yerleri de net bir şekilde ifade etmelidir. Hazırlanan dilekçede vize başvuru sahibinin kişisel nüfus bilgileri ve meslek ve görev bilgileri, maaş bilgileri de yer almalı. Talep edilen bir başka bilgi de Cezayir’e gerçekleştirecek seyahatin tarih aralıkları ve seyahatin kim tarafından finanse edileceği de bulunuyor. 

Cezayir aile ziyareti vize dilekçesi ve diğer evraklar hakkında detaylı bilgi almak, vize başvurunuzu adınıza yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime gelebilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Ne Olmalı?

Cezayir aile ziyareti vizesi fotoğraf ölçüsü, diğer evraklar gibi öneme sahip olmakla birlikte hakkınzıda oluşacak ilk intibayı yarattığından hayli önemlidir. Cezayir vize başvuru formuyla birlikte gerekli evrak dosyasının içerisinde vize başvuru sahibine ait 2 adet de fotoğrafının bulundurulası zorunludur. Biyotmetrik fotoğraf kriterlerine uygun, Cezayir Konsolosluğu’nun sınırlarını belirlediği ölçülerde (3.0* 3.5 cm) olmalıdır.

Cezayir Devleti, vize evraklarının sunumuyla birlikte öncelikli olarak vize başvuru formu, fotoğraf gibi hakkınızda ilk izlenimi yaratacak olan detaylara dikkat edecektir. Dolayısıyla bu detayların atlanmaması, yapılan uyarılar doğrultusunda hassasiyet gösterilmesi önemlidir.   

Cezayir aile ziyareti vize başvurusu ve diğer detaylar hakkında ofislerimizi ziyaret edebilir, elektronik posta ya da telefon yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz

Cezayir Aile Ziyaret Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir için yapılacak Aile Ziyaret Vize taleplerinin ücretleri verilecek vize türlerine göre değişir. Üç farklı şekilde verilen bu tür vize tek girişli veya çok girişli olma ihtimalinin yanında, 30 günlük veya 90 güne kadar sürelerde de verilebilir. Bu farklılıklar ise fiyatların değişmesine de sebep oluyor. Cezayir Ziyaret Vizesi ücretinin en güncel halini öğrenebilmek için ilgili Cezayir Konsolosluğu’na veya hizmet alınan vize danışmanlık şirketine danışılabilir.  

Cezayir vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, konsoloslukça vize başvuru işlemleri için talep edilmektedir. Cezayir vize ücreti vizenizin kabul olmaması durumunda iade edilmeyecektir. Ücretin belirlenmesi, talep edilmesi, iadesinin yapılmaması gibi tüm sürecin tasarrufunun konsoloslukta olduğunu hatırlatmak isteriz.  

Cezayir vize ücreti 2024 yılında güncellenmiş olup, başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Cezayir’de kalacağınız süre, ülkeye kaç kere giriş çıkış yapılacağı, ülkeye hangi amaçla gittiğiniz gibi detaylara göre vize ücretinde farklılıklar olabilecektir.

Cezayir vize ücreti hakkındaki tüm detaylara Cezayir uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Vize başvuru gerekli evrakları arasında yer alan Cezayir vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren dekontun da yer alması gerekmektedir. Dekontun başvuru sırasında sunulmaması durumunda başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabileceğinden bu detayın önemini vurgulamak isteriz

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir aile ziyareti vizesi nereden alınır sorusunun cevabı, konsolosluk ve büyükelçilik olacaktır. Cezayir Devleti’nin Türkiye’deki temsilcisi niteliğinde bulunan büyükelçilik ve konsolosluk, Cezayir temsilciliği yanında dış ilişkiler, ticari ilişkilerde temsilcilik rolü üstlenmektedir. Bununla birlikte vatandaşlık hizmetleri, ölüm ve doğum işlemleri, Türkiye’de bulunan Cezayir vatandaşlarının her türlü işlemleri ile ilgilenmektedir. 

Kendi vatandaşları gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir seyahatleri ile alakalı her türlü işlemlerinde de konsolosluk ve büyükelçilikler hizmet vermektedir. Cezayir aile ziyareti vizesine başvurmak isteyen kişilerin konsolosluk ya da büyükelçilikle irtibata geçmelidir. Büyükelçilik ve konsolosluğun bölgelere göre hizmet verdiği unutulmamalı, bölge dışında ikamet eden vatandaşlara hizmet verilemeyeceğinin hatırlatılması gerekmektedir.

Cezayir aile ziyareti vize işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmemiz için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda vize başvuru evraklarınızı tarafımıza iletmeniz durumunda tüm işlemlerinizi konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza yapabilmekteyiz. 
Cezayir ticari vizesi nereden alınır sorusu, gerekli evraklar listesi ve diğer tüm sorularınız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Aile Ziyareti Vizesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cezayir Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
Cezayir vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Cezayir Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

Cezayir vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve açılmayan her türlü linkler için gerekli olan tüm dokümanları edinebilirsiniz.

Yukarıda bulunan belgelerin adresimize posta ile göndermeniz yeterlidir.

Cezayir Vize Başvuru Evrakları

Cezayir ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Cezayir için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp