Bursa

Adres

Emirabdülkadir Cad. Güler Apt. Kükürtlü Cad. No:26/A 16080
Osmangazi, Bursa

Telefon/Faks

+90 (224) 322 2086

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 16.00

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Cezayir Vize Merkezi, Bursa

Cezayir Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Bursa’da Cezayir vizesine başvuru yapacak kişiler Bursa Vize Merkezi şubemize başvuruda bulunarak Cezayir vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Cezayir vize işlemlerinde başvuruya şahsen gelmeden evrakları kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Cezayir vizesi işlemlerinde Cezayir Konsolosluğuna şahsen gitmenize gerek olmadığından başvurularınızı Vize merkezi güvencesi ile ikametiniz Bursa olsa bile başvurunuzu en hızlı şekilde yapabileceğiniz şubemiz üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Cezayir vizesi web sitemizdeki bilgiler öne bilgilendirme niteliğindedir. Sayfamızdaki Şubelerimiz bölümünden adres, telefon ve mail bilgilerinden Bursa şubemiz ile iletişime geçerek güncel evrak ve vize prosedür bilgisini alabilirsiniz.

Cezayir vizesi işlemlerinde deneyimli Vize Merkezi temsilcilerimiz evrak listesini size özel durumunuzu dikkate alarak size e-posta ile ileteceklerdir.

Bursa Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cezayir vizesi için gereken evraklar dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bursa Cezayir vizesi güncel evraklarını içeren bilgi e-mail’i almak için Bursa Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Vize Merkezi danışmanımız Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Bursa ve civarındaki iller, Balıkesir, Kütahya, Bilecik, İzmit ve Adapazarı illerinden Cezayir vizesi başvuru yapacak olanlar aşağıda belirttiğimiz evrakları Bursa Vize Merkezi yetkililerine ulaştırdığınız takdirde, sizin adınıza başvurunuzu yapabilmekteyiz. Vizeniz çıktığında tekrardan Bursa Vize Merkezi’nden pasaportunuzu size teslim etmekteyiz.

  • Seyahat sonrası 6 ay geçerli Pasaport
  • Cezayir Vizesi Başvuru Formları
  • Vize Davetiyesi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Banka hesap özeti dökümü (detay hakkında lütfen Vize Merkezini arayınız)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Cezayir vize başvurunuzun kabul edilmesi için Cezayir Konsolosluğunun belirlediği vize başvuru koşullarına göre işlem yapmanız zorunludur. Cezayir vizesi başvurularında eksik evrakla yapılan müracaatlar kabul edilemez ve ayrıca vize reddi alma ihtimali ortaya çıkar. Cezayir Büyükelçiliği ve Cezayir Konsolosluğu vize birimleri ek döküman talebinde bulunabiliri gerekli görülen durumda sizi mülakata çağırabilirler. Böyle durumlarda lütfen Vize merkezi temsilcimizi bilgilendirin.

Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz de başvurunuzu desteklemek amacıyla sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Size daha hızlı ulaşabilmemiz için çağrı merkezimize bildirdiğiniz e-mail adresiniz ve telefon numaranız güncel kullanımda olmalıdır. Ek belge talepleri veya ulaşılamadığınız durumda vize temsilcilerimiz sizinle e-mail yoluyla irtibat kurmaktadırlar.  


Cezayir vizesi için gerekli evrakların detaylarını ilgili Vize İşlemleri sayfamızda ilgili kategoride görebilir veya bu konuda müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.
 

Bursa Cezayir vizenizi almak için yapmanız gereken

1. Vize Merkezi Bursa şubesine telefonla veya mail ile ulaşarak Cezayir vizesi için gerekli dökümanları e-posta olarak talep edin.

2. Güncel bilgilendirme e-mail’inde belirtilen Cezayir vize evraklarını, ilgili evrakın yanında parantez içinde yer alan açıklamalarımızı dikkate alarak hazırlayın.

3. Cezayir vize evraklarınızı randevu almadan gelerek Bursa Vize Merkezine teslim edebilirsiniz.

4. Adım: Cezayir vize Konsolosluktan çıktıktan sonra pasaportunuz adresinize kargo ile gönderilir veya şahsen gelip alabilirsiniz.

Önemli Not: Cezayir vizesinin sonucuna sadece Cezayir Konsolosluğu karar verir. Vize reddine itiraz gibi durumlarda doğrudan Konsoloslukla görüşmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi, başvurunuzu prosedürlere uygun şekilde yapmanızı sağlar, vize sonucuna karar vermez.

 

Bursa Cezayir vizesi başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Bursa Cezayir vizesinin çıkış tarihinin seyahat tarihlerinizi olumsuz etkilememesi için başvurunuzu seyahat tarihinizden 10-15 gün önce yapmanız işlemlerde kolaylık sağlayacaktır

Bursa Vize Merkezi şubesinin danışmanlığında Cezayir vizesi başvurusu yapacak kişiler konsolosluğun resmi tatillerini ve yoğunluktan kaynaklanabilen gecikme olabileceğini dikkate alarak başvuru yapmalıdırlar.

Seyahat amacınıza uygun olan vizeye başvuru yapın

Seyahat amacınızı bir diğer deyişle Cezayir turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorilerinden hangisine başvuru yapacaksanız onu  netleştirmeniz vize süreci sırasında problem yaşamamanız açısından fayda sağlayacaktır. Cezayir vize talep dilekçeleri ve başvuru formundaki seyahat amacı evraklar Konsolosluğa sunulduktan sonra değiştirilemez.

Cezayir turistik vizesi ile ülkeye giriş yaparak aile yakınınızın yanında kalamazsınız. Vize başvuru formunda taahhüt ettiğiniz seyahat amacına aykırı davranmış olursunuz. Benzer şekilde turistik veya aile ziyareti vizesi ile Cezayir’e giriş yaptıktan sonra ticari faaliyette bulunmanız sonucunda bu durum tespit edildiğinde cezai yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Cezayir’den alacağınız davetiye seyahat amacınıza da hizmet ettiği unutulmamalıdır. 

Bursa Cezayir Vizesi kaç günde çıkar?

Bursa’dan yapacağınız Cezayir vize başvurularınız 10 iş gününü içeren bir sürede sonuçlanmakta olup bu süre kesinlik içermemektedir ve ayrıca Konsolosluktan ek evrak talep edildiği süreleri kapsamamaktadır. Bursa’dan yapılan Cezayir vizesi başvurularında kargo süreleri de dikkate alınmalıdır.

Cezayir vizesi ücreti ne kadar?

Cezayir vize ücreti konsolosluk harç bedellerini ve Bursa Vize Merkezi koordinasyon bedellerini içerir. Cezayir vize türü, ülkede kalış süresi ve ülkeye girişte talep edilen giriş sayısı vize ücretini etkilemektedir. Cezayir vizesi ücretine dair en sağlıklı ve güncel bilgiyi çağrı merkezimizi arayarak alabilmektesiniz. 

 

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Cezayir ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x