Cezayir Vizesi

a. giray 09/12/16, 11:53
Merhaba, iki ay sonra Cezayir vizesi alarak seyahat etmeyi planlıyorum. Cezayir’e daha önce hiç başvuru yapmadım. Cezayir’e yapacağım bu seyahat turistik olacak bazı evraklar hazırladım ancak emin değilim. Bana başvuru için destek olmanızı rica ederim. Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, 

Umuma mahsus ( bordo) pasaport sahipleri Cezayir’e yapacakları seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Hususi (yeşil) , Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah ) pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır. 

Vize Cezayir turistik başvuruları İstanbul ve Ankara Konsoloslukları tarafından kabul edilmemektedir. Bu yüzden Cezayir’e seyahat etmek isteyen umuma mahsus Türk vatandaşlarının davetiye ile başvuru yapması şarttır. 

Başvuru aşamasında şahsen gelmenize gerek olmadığı için başvurunuzu sizin adınıza müşteri temsilcilerimiz yapabilirler. Parmak izi istemediği için Ankara ya da İstanbul Konsolosluklarından birinde bölge ayrımı olmadan başvurunuzu yapabiliriz. Başvuru yapılmasından itibaren 2-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Vize Cezayir başvurusunda bulunabilmeniz için Cezayir’deki şirketin antetli kağıdına yazılmış kaşeli ve imzalı belediye onaylı davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye olmayan başvurular Cezayir konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Davetiye ile bilgi bizlerden yardım alabilirsiniz. 

Cezayir konsolosluğu vize işlemleri için belli saatler arasında başvuru kabul etmektedir. Genellikle 2 iş günü içerisinde sonuçlanabiliyor ancak konsolosluğun resmi tatilleri ya da özel durumları veya eksik belge talep etmesi gibi durumlar göz önünde bulundurulup seyahate kısa süre kala başvuru yapmasını önermiyoruz. 

Başvuru için hazırladığınız evrakları kontrol edebilmemiz için müşteri temsilcimize gönderebilirsiniz. Evraklarınız hazır olduktan sonra konsolosluktan randevu alarak başvuru formunuzunda doldurulmasından sonra başvurunuz tamamlanmaktadır. 

Cezayir konsolosluğuna hitaben gidiş amacınızı beyan eden dilekçe hazırlamalısınız. Ancak şuanda turistik vize başvurusu olmadığı için yanlış başvuru yapmamanız adına destek almanızı öneririz. Türk vatandaşları Cezayir’e genel olarak iş amaçlı seyahat etmek istemektedir ve davetiye almak istemeyen yolcuların turistik başvuru yapması konsolosluk tarafından anlaşılmıştır. 

Cezayir vizesi başvurunuz için gerekli belgeler ve fiyat teklifi için müşteri temsilcilerimize +90 (212) 963 50 83 telefon numarasından veya afrika@vizemerkezi.com mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Teşekkürler
Burcu Altınışık

Cezayir vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.