Pakistan Vizesi

Vize Merkezi Pakistan vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Pakistan vize türlerinde yani Pakistan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Pakistan Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz. Pakistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman Vize Merkezidir.

Pakistan Vizesi

Pakistan Vizesi

Pakistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Pakistan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan vizesi için gerekli olan evraklar Pakistan Konsolosluğunun insiyatifinde değişebilmektedir. Pakistan vizesi için gerekli evrakların güncel haline ulaşmak için lütfen Vize Merkezi Pakistan departmanımızı arayarak güncel evrak listesini talep edin. Pakistan vizesi evrakları size e-mail yolu ile iletilecektir. 

Vize Merkezi Pakistan Vizesi departmanı önceliklerinizi gözönünde bulundurarak ihtiyacınız olan Pakistan vizenizi almanızda size destek olur. Pakistan vizesi başvurunuzun ilk adımı için öncelikle çağrı merkezimizi arayın ve seyahat amacınıza uygun Pakistan vize evraklarını talep ediniz. Hazırladığınız evrakları bize kargo, kurye veya elden ulaştırarak işleminizi hızla başlatın. Pakistan vize başvurusunda başvuru yaptığınız vize türü ne olursa olsun şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize Merkezi durumunuza uygun evrakların düzenlenmesinde yönlendirici rol oynayarak size profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaport sahipleri Pakistan vizesine tabidirler. T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri Türkiye ve Pakistan arasındaki vize anlaşması çerçevesinde 90 güne kadar Pakistan vizesinden muaf tutulmaktadırlar.

T.C. Bordo pasaport sahipleri Pakistan vize başvurularını Vize Merkezi desteği ile gerçekleştirebilmektedirler. Pakistan vize başvurularında bölge ayrımı olmamakla birlikte Ankara Pakistan vize işlemleri Vize Merkezi Ankara şubemize, İstanbul ve çevre illerde ikamet edenler Vize Merkezi İstanbul aracılığı ile Pakistan dış temsilciliklerine başvuru evrakları iletilecektir. Aşağıda yer alan Pakistan vizesi için gerekli evrakları göndermeden önce lütfen temsilcilerimizle iletişime geçin. Vize evrakları güncellenebilmekte veya size özel evraklar talep edilebilmektedir.

Pakistan vizesi işlemlerinde Pakistan ticari veya Pakistan aile ziyaret vizesi başvurularında Pakistan’dan ilgili kişi veya kurumdan gönderilen davetiye belgesi önemli rol oynamaktadır. Pakistan Konsolosluğu turist vizesi için Pakistan’daki turizm acentesinden davet mektubu istemektedir. Davetiyesiz başvurular kabul edilmemektedir. Başvuruda bulunduğunuz Pakistan vize türüne göre davetiyenin nereden temin edileceğine dair bilgiyi Vize Merkezi temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Seyahat amacınıza uygun vize türünün gerektirdiği evraklarla ilgili Vize Merkezi Pakistan sayfamızın ilgili bölümlerini ziyaret ediniz. Aşağıda yer alan Pakistan gerekli evrak listesi her başvuruda bulunması gereken evraklardır ancak turistik ve ticari vize türüne göre veya başvuran kişinin koşullarına göre ek evraklar talep edilebilmektedir.

Pakistan Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. İngilizce vize talep dilekçesi (Vize müracaatında bulunan kişinin çalışmakta olduğu firma yetkilisi tarafından yazılmalıdır.) 
 2. Vize başvuru formu.Büyük harflerle doldurulmuş İngilizce Pakistan vize başvuru formu
 3. Pasaport. (En az 2 boş sayfası bulunan ve vize bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerli olan)
 4. Fotoğraf. İki adet fotoğraf
 5. Davetiye. Pakistan Vize Davetiye (vize türüne göre davetiyeyi gönderen kurum veya kişi değişmektedir)
 6. Ticari vize için görüşmede bulunulacak firmadan davetiye 
 7. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi

Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir formdur ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir vize başvurusu için gereklidir. Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğu'nun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Pakistan Konsolosluğuna vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış, tutarsız ya da tam olmaması gibi durumlar vize sonucunda etkili bir rol oynar. Pakistan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunaklı bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Pakistan vizesi başvuru formu İngilizce-Türkçe şeklindedir. Bu nedenle her iki dilde de doldurulabilir. Ancak unutulmamalıdır ki Pakistan vize talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır.

Pakistan vize formunda verdiğinizi bilgiler kimlik ve pasaportunuzdaki bilgilerle aynı olmalıdır. Adınız soyadınız pasaportunuzda yer aldığı şekliyle yazılmalıdır. Pakistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz.  Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza Vize Merkezi yapmaktadır. Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir, diğer Pakistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı vize talebine göre değişebilir ancak evraklar doğru şekilde hazırlanıp başvuru dosyası teslim edildikten sonra 3 ila 5 gün içinde vize sonucunu alırsınız. Resmi ve hususi pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Bu durumda vize bekleme zamanlarına gerek yoktur ancak gerekli belgeleri zamanında getirmezlerse aksama olabilir. Bunun dışında vize gerektiren pasaporta sahip kişiler için bu süre 3 ila 5 iş günü sürebilir. Konsolosluk yoğunluğuna göre bu süre artabilir. Ayrıca başvuru yaptığınız vize türü de bu süreyi etkiler. Mesela konsolosluğa yaptığınız Pakistan ticari ya da öğrenci vizesi başvurusu sonucu Pakistan yolculuğu için işleme alındıktan sonra genellikle 2 iş haftası içinde sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılık gösterebilir.

Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı hadiseler haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Pakistan vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık içerisindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Pakistan vizesine başvuru yapmışsanız Pakistan vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan vize ücreti vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pakistan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olabilmektedir. Pakistan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Pakistan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Pakistan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. 

Pakistan vize ücretleri Pakistan turistik vize, Pakistan aile vizesi, Pakistan öğrenci vizesi, Pakistan ticari vize, Pakistan yatırımcı vizesi, Pakistan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Pakistan göçmenlik, Pakistan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Pakistan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Pakistan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Pakistan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Pakistan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Pakistan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Pakistan vize ücretleri ve koordinasyon bedelleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen Vize Merkezini arayınız. Pakistan vizesi sayfamızda yer alan şubelerimiz bölümünden çağrı merkezi numaralarımızı görebilirsiniz. 

Pakistan Vizesi Yeşil Pasaport

Pakistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından sadece bordo pasaportlara vize uygulayıp yeşil pasaport sahipleri Pakistan vize uygulamasından planladıkları seyahat süreleri 90 günü aşmayacaksa muaftırlar. Ancak pasaport türünüz ne olursa olsun pasaport süresinin seyahat sonrasında en 6 ay olmasına dikkat ediniz. T.C. pasaport uzatma işlemleri ancak Türkiye sınırları içinde ilgili kurumlarda yapılabilmektedir.

120 saatte Pakistan vizesi

Pakistan ile ilgili sizden gelen sorular

48 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Pakistan Turistik Başvuru Kabul Ediyor Mu
  K.O., 19 Kas 2021, 13:25

  Merhaba, Pakistan turistik başvuru kabul ediyor mu? Üç arkadaş Pakistan’a turistik seyahat etmeyi planlıyoruz. Vize işlemlerinde bize yardımcı olur musunuz? Başvuru için hangi evraklar gerekiyor? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan Arkadaş Ziyaret Vizesi
  L.L., 19 Kas 2021, 11:07

  Merhaba, sizin aracılığınızla Pakistan arkadaş ziyaret vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum fakat aklıma takılan bazı sorular var. Öncelikle size durumumdan bahsedeyim. Pakistan’a arkadaşımın yanına gideceğim ve davet mektubunun nasıl olması gerektiğini bilmiyorum. Uyguna uçak bileti bulduğumdan dolayı da şimdiden bilet almak istiyorum ancak seyahatim Mayıs ayında olacak. Vize sonuçlanmadan bilet almam sorun teşkil eder mi? Vize başvurusunu şimdiden yapabilir miyiz? Gebze’de ikamet ediyorum bir hafta sonra İstanbul’a geleceğim geldiğimde ofisinizi ziyaret ederek detaylı bilgi almak isterim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan Vize Ücreti
  E.Y., 18 Kas 2021, 10:09

  Merhaba, bir aydır Türkiye’de özel bir şirkette çalışıyorum. Denetleme amacıyla Pakistan’daki partner firmamıza gideceğim. Onlardan davetiye temin etmem gerekiyor mu? Seyahatim ortalama 8 gün olacak. Süreç nasıl ilerler? Pakistan vize ücreti nereye yatırılacak? Sizin danışmanlık ücretiniz içine neler dair? Beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan Online Vize
  E.E., 17 Kas 2021, 11:05

  Merhaba, Pakistan online vize nasıl olur? Mart ayında gideceğiz ne zaman başvuruda bulunmamız doğru olur? Daha önce Pakistan vizesi alan arkadaşım az evrakla işlem yaptığını söylemişti. Bu doğru mu? Schengen vizeleri gibi mesleki duruma göre belgeler istemiyor musunuz? Gerekli belgeleri bana mail ile iletmeniz mümkün mü? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan Vize Başvurusu
  L.F., 16 Kas 2021, 12:55

  Merhaba sayın yetkili, Pakistan vize başvurusu için sizden bilgi almak istiyorum. Daha önce vize başvurusunda bulundum ancak konsolosluk sürekli evrak güncellemesi yapabiliyor. Güncel detayları öğrenmek için sizden bilgi almak istiyorum. İşlemler yine online mı yapılıyor? Multi başvuruda bulunmak için şartlar nelerdir? Ben işverenim. Daha önce iş sebebiyle tanışmış olduğum Pakistanlı tanıdığım var. Ticari vize ile seyahat ediyordum bu sefer kendisi beni evinde ağırlayacak ve ziyaret vizesi olarak başvuru yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Pakistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp