Pakistan Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz.
Pakistan vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman
Vize Merkezidir.

Pakistan Türkiye Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Pakistan vizesi için gerekli olan evraklar Pakistan Konsolosluğunun insiyatifinde değişebilmektedir. pakistan vizesi için gerekli evrakların güncel haline ulaşmak için lütfen Vize Merkezi Pakistan departmanımızı arayın. Gerekli evrak listesi size e-mail yolu ile iletilecektir. 

Vize Merkezi ve şubeleri Pakistan Türkiye vize hizmetlerini en uzman ekibiyle uzman bir Pakistan Türkiye danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazlasını yapar. Pakistan Türkiye vizesi için Vize Merkezi Pakistan Türkiye vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Pakistan Türkiye vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık görevi üstlenir. Vize Merkezi Pakistan Türkiye vizesi bölümü deneyimli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelen en iyi hizmeti sunar. 

Pakistan Türkiye

Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidirler. T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadır. 

Gerekli belgeler:

  1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
  2. 2 adet biyometrik fotoğraf
  3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
  4. Varsa önceki vize izin belgeleri
  5. Ticari vize için iş kartı, davet mektubu vs.
  6. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
  7. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi de olur.
  8. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
  9. Evlilik üzerine gidiliyorsa karşı tarafın evlilik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  10. Aile birleşimi için vukuatlı nüfus kayıt örneği

Pakistan Vizesi Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir vizesi alınmasında gereklidir.  Pakistan vizesi başvuru formu Pakistan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Pakistan Konsolosluğunda vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Pakistan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

 Pakistan vizesi başvuru formu Türkçe – Urdu dili ya da İngilizce-Türkçe şeklindedir.

Pakistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

 Pakistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz.  Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Pakistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Resmi ve hususi pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Bu durumda vize bekleme zamanlarına gerek yoktur ancak gerekli belgeleri zamanında getirmezlerse aksama olabilir. Bunun dışında vize gerektiren kişiler için bu süre 3 ila 5 iş günü sürebilir. Konsolosluk yoğunluğuna göre bu süre artabilir de. Ayrıca başvuru yaptığınız vize türü de bu süreyi etkiler. Mesela konsolosluğa yaptığınız Pakistan ticari ya da öğrenci vizesi başvurusu sonucu Pakistan yolculuğu için işleme alındıktan sonra genellikle 2 iş haftası içinde vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı hadiseler haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Pakistan vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık içerisindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Pakistan vizesine başvuru yapmışsanız Pakistan vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Pakistan Vize Ücretleri

Pakistan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pakistan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir.  Pakistan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Pakistan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Pakistan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. 

Pakistan vize ücretleri Pakistan turistik vize, Pakistan aile vizesi, Pakistan öğrenci vizesi, Pakistan ticari vize, Pakistan yatırımcı vizesi, Pakistan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Pakistan göçmenlik, Pakistan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Pakistan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Pakistan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Pakistan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Pakistan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Pakistan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Pakistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz