Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan için Türkiye Vizesi

Resmi pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi olup istizan gerekir. Fakat geçerli bir Schengen vizesi ile İngiltere ya da ABD vizesi hamilleri 30 gün ikamet süreli tek giriş vizelerini internet adresinden e-Vize olarak alabilirler. Burada karışıklığa mahal vermemek için dilerseniz Vize Merkezi aracılığıyla işlemlerinizi sağlam bir şekilde yapabilirsiniz.

Gerekli belgeler:

 1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
 4. Varsa önceki vize izin belgeleri
 5. Ticari vize için iş kartı, davet mektubu vs.
 6. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
 7. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi de olur.
 8. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
 9. Evlilik üzerine gidiliyorsa karşı tarafın evlilik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
 10. Aile birleşimi için vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Vize ücreti ödendi dekontu
 12. Banka hesap dökümü
 13. Geri dönüleceğine dair maddi ispat
 14. Bankada yeterli para bulunması

Vize gerektiren durumlarda Türkiye vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Türkiye vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Türkiye vizesi için aklınıza gelen bir şey olursa Vize Merkezi ofislerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli ekibiyle Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Türkiye vize izniniz üç hafta ise Türkiye’de maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı olabilir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Türkiye yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir.

Türkiye vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Türkiye vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Türkiye Genel Konsolosluğu: 29-A, Khayaban-e-Hafiz Phase V, Defence Housing Authority Karachi - Sindh – Pakistan adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Konsolosluğun genel olarak sorumlu olduğu bölge İslamabad ve Rawalpindi hariç tüm Pakistan içindir. Konsolosluk çalışma saatleri 09:30 ile 17:00 arasındadır ve başvuru kabul saatleri ise 09:00 ile 12:300 arasındadır. Ancak konsolosluk ve diğer resmi birimler resmi tatillerde kapalıdır.

Türkiye ticari ve öğrenci vizesi 14 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda konsolosluğun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Türkiye vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız. Bunları sizler için belgeler kısmında topladık.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Başkonsolosluğuna Türkiye vizesi için başvuruda bulunacaksanız Türkiye için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Türkiye Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir.

Türkiye vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Türkiye vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Türkiye vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Türkiye vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Türkiye vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Pakistan ile Türkiye arasında diplomatik, resmi ve hizmet pasaport sahipleri için ayrıca çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bunları da aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Turistik Vize İçin Belgeler

Pakistan’dan Türkiye’ye yapılacak turistik vize için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport
 2. Kimlik belgesi
 3. Banka belgeleri
 4. Otel, uçak rezervasyon belgeleri
 5. Maddi durumu gösterir belgeler
 6. Davet karşılığı geliniyorsa davet mektubu
 7. Şirket çalışanı ise şirket izin ve yasal belgeleri
 8. Vize ücreti ödendi dekontu

Ticari Vize Belgeleri

1- Ticaret sicil gazetesi fotokopisi.

2- Şirketin imza sirküleri.

3- Şirket faaliyet belgesi (en fazla altı ay önce alınmış ve her altı ayda bir yenilenmiş olmalıdır.)

4- Vergi levhasının fotokopisi.

5- Bir işte çalışıyorsa işe giriş bildirgesi.

6- Gidilecek ülkedeki şirketten davetiye veya iş gezintisi ile ilgili bilgi içeren bir yazı alınmalıdır.

7- Şirketin antetli kağıdına dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe şirketin imza sirkülerinde yetkili bir kişi tarafından imzalanmalı ve imza sahibinin adı ve soyadı açıkça yazılmalıdır.

8- Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu. (medeni durum ve eşlerle ilgili bilgiler mutlaka belirtilmelidir.)

9- Biyometrik fotoğraf.

Not: * Pasaport süreleri en az 6 aylık ve boş vize sayfaları olması gerekiyor.
* Vize başvuruları 2 gün içerisinde cevaplandırılıyor.

Pakistan Türkiye Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan’da Türkiye Konsolosluğuna yaptığınız Pakistan Türkiye vizesi başvurusu sonucu Pakistan Türkiye seyahati için işleme alınır ve vize uygulaması olmadığı için anında başvuru kabul edilir. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Genellikle 7 iş günü içinde bir vize sonucu olur ancak mesela ticari vize 10 - 15 iş günü sürebiliyor. Ayrıca bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Pakistan Türkiye vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık içerisindedir. Böyle bir durumda başka bir şehirde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Pakistan Türkiye vizesine başvuru yapmışsanız Pakistan Türkiye vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Pakistan için Türkiye Vize Ücretleri

Pakistan Türkiye vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pakistan için Türkiye Cumhuriyeti devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Türkiye vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Pakistan Türkiye vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Pakistan’dan Türkiye vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Pakistan üzerinden Türkiye vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Pakistan Türkiye vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Pakistan’dan Türkiye vize ücretleri Pakistan’dan Türkiye ticari vize, Pakistan’dan Türkiye yatırımcı vizesi, Pakistan’dan, Pakistan’dan Türkiye basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Pakistan’dan Türkiye göçmenlik, Pakistan’dan Türkiye aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Pakistan’dan Türkiye vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Pakistan’dan Türkiye vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Pakistan’dan Türkiye vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Pakistan’dan Türkiye vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Pakistan Türkiye vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Vizesi Başvuru Formu

Türkiye vize başvuru formu Türkiye Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Türkiye vizesi alınmasında gereklidir. Türkiye vizesi başvuru formu Türkiye Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Türkiye Büyükelçiliğinde Türkiye vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Türkiye vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Türkiye vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Türkiye vizesi başvuru formu Türkçe– Urdu dili ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Türkiye vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Türkiye vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Türkiye vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Türkiye vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Pakistan Vizesi

Resmi, hususi ve hizmet pasaport sahipleri dışındaki kişiler vize başvurusu yapmak mecburiyetindedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak, Pakistan’a yapacakları seyahatin amacına uygun vize almaları mecburidir. Ancak dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizin adınıza başvurunuzu yapabiliriz. 

Gerekli belgeler:

 1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
 4. Varsa önceki vize izin belgeleri
 5. Ticari vize için iş kartı, davet mektubu vs.
 6. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
 7. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi de olur.
 8. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
 9. Evlilik üzerine gidiliyorsa karşı tarafın evlilik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
 10. Aile birleşimi için vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Vize ücreti ödendi dekontu
 12. Banka hesap dökümü
 13. Geri dönüleceğine dair maddi ispat
 14. Bankada yeterli para bulunması

Vatandaşların turist vizesiyle ülkeye giriş yapıp, daha sonra çalışma ve oturum izni almak için başvuruda bulunmaları durumunda ceza tatbik edildiği için bu konuda ayrıca dikkat etmelisiniz.

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Pakistan’a yapacakları bir yıl içinde 90 güne kadar olan yolculuklarında vizeden muaftır.

Pakistan’ın mevcut güvenlik durumu nedeniyle, Pakistan’a giden vatandaşların, ülkeye girişlerini müteakip, İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğuna bildirimde bulunmaları, ziyaret sırasında yaşanabilecek sıkıntıların giderilmesinde fayda sağlayacaktır.

Pakistan vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Pakistan vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Pakistan vizesi için aklınıza gelen bir şey olursa Vize Merkezi ofislerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli ekibiyle Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Pakistan vize izniniz üç hafta ise Pakistan’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı olabilir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Pakistan yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir.

Pakistan vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Pakistan vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız.

Pakistan Başkonsolosluğu: İstanbul Güllü Sk. No.20, 3. Levent, İstanbul adresinde bulunmaktadır. Randevu günleri hafta içi günleridir. 08:30 ile 17:00 arasında çalışmaktadır ancak başvuru saatleri öğleye kadardır. Pakistan Ankara Büyükelçiliği ise Gazi Osman Paşa Mah. İran Cad. No: 37 Çankaya / ANKARA adresinde bulunur. Randevu hafta içi günlerin içinde alınabilmektedir. Çalışma saatleri 09:15 ile 12:30 arasındadır. Başvurular ve belgeler 14:30 ile 16:00 arasında olmaktadır.

Pakistan vizesi 7 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Bu süre bazen 3 iş günü içinde de sonuç verebilir bazen yoğunluktan dolayı 7 iş günü de sürebilir. Yine de yanınızda belgeleriniz bulunmalıdır. Bu evrakların yanı sıra, seyahatleri boyunca maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli para miktarının olması gerekmektedir.

Aynı zamanda, Pakistan ya da Türkiye Cumhuriyeti topraklarına iş ya da eğitim amaçlı veya yakınları, akrabalarına kavuşmak maksadı ile giriş yapan vatandaşların yürürlükteki ilgili Pakistan Mevzuatı gereğince vize almaları mecburidir.

Yabancı uyruklu vatandaşlar ve vatandaşlığı olmayan şahıslar, planlanan yurt dışı gezisinden 3 ay önce kısa süreli vize için başvuru kayıtlarını Konsolosluk Şubesi’ne teslim etmek mecburiyetindedir.

Gerekli belgeler:

 1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
 4. Varsa önceki vize izin belgeleri
 5. Ticari vize için iş kartı, davet mektubu vs.
 6. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
 7. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi de olur.
 8. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
 9. Evlilik üzerine gidiliyorsa karşı tarafın evlilik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
 10. Aile birleşimi için vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Vize ücreti ödendi dekontu
 12. Banka hesap dökümü
 13. Geri dönüleceğine dair maddi ispat
 14. Bankada yeterli para bulunması

Vize Merkezi Temsilcileri Pakistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Pakistan vize işlemleri için gerekli olan Pakistan otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Pakistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Pakistan Vize Temsilcileri, Pakistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Pakistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Pakistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Pakistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Pakistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Pakistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Pakistan’da vizesiz kalabilmektedirler.

Burada ayrıca Türkiye Karaçi Genel Konslolosluk adresini de belirtmek isteriz. Adres aşağıdaki haritada belirtildiği gibidir.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com