Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz konular hakkında bizi aramaktan çekinmeyin!

Pakistan Vizesi almanız gereken durumlarda vize başvurunuzu seyahatinize 15 gün kalana kadar yapmanız tavsiye olunur. Pakistan vizesinin çıkış süresi resmi tatiller ve Konsolosluğun istisnai durumlardaki yoğun olmadığı durumlarda 3 ila 5 iş günüdür. İstanbul dışından yapılacak başvurularda evrakların kargo ile gönderilip alınması gözönünde bulundurularak başvuru yapılması tavsiye edilir.

Pakistan vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat tarihinizden sonra 6 ay olması gerektiğine dikkat ediniz. Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi Pakistan’a giriş yaparken sınırdan geri çevrilme olasılığı olabilir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz gerekmektedir.

Pakistan Vizesi

T.C. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport sahipleri dışındaki kişiler yani Bordo pasaport sahipleri Pakistan vize başvurusu yaparak ülkeye giriş yapabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Pakistan vize başvuruları Pakistan Ankara Büyükelçiliği veya Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan vize başvurularında seyahatin amacına uygun vize alınması bir zorunluluktur. Ülkeye giriş yaptıktan sonra seyahat amacınızın dışında harekette bulunmak bir sonraki başvurunuzda ret almanıza neden olabilir. Örneğin Pakistan turistik vize veya aile ziyareti vizesi ile giriş yaparak ticari faaliyette bulunamazsınız. Pakistan vize başvurularında Pakistan’dan gelecek olan davetiyenin mahiyeti seyahat amacını da beraberinde getirmektedir. Pakistan turistik vize başvurularında davetiye Pakistan’daki turizm acentesi tarafından gönderilirken, ticari başvurularda Pakistan’da faaliyet gösteren firma veya organizasyon yetkilisi tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Vize Merkezi olarak sizin adınıza başvurunuzu yaparken yukarıda söz edilen ayrıntıları dikkate alarak önceliklerinize göre doğru başvuru yapmanıza yardımcı olur. Diplomatik, Hizmet ve Yeşil pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Pakistan’a yapacakları seyahatlerde bir yıl içinde 90 güne kadar olan yolculuklarında vizeden muaftır. 

Pakistan vize başvurunuzu mümkün olan erken bir tarihte örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Pakistan Konsolosluğunun ek evrak veya mülakat talepleri olma olasılığı ortaya çıktığı takdirde vizenin çıkış süresi de uzayabilir. Bu durum hesaba katılarak işlemlere başlanması seyahat tarihinizden önce vize sonucunu alabilmeniz açısından önemlidir.

Kaliteli ve deneyimli ekibiyle Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli danışmanlık hizmetini sunmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize Merkezi Temsilcileri Pakistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

* Pakistan vize işlemleri için gerekli olan Pakistan otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

* Vize Merkezi Pakistan Vize Temsilcileri, Pakistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

* Pakistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Pakistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizde Vize İşlemleri bölümü altındaki vize türü seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

* Pakistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayarak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

* Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

* Pakistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli belgeler

  1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
  2. 2 adet biyometrik fotoğraf
  3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
  4. Varsa önceki vize izin belgeleri
  5. Ticari vize için iş kartı, davet mektubu vs.
  6. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
  7. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi de olur.
  8. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
  9. Evlilik üzerine gidiliyorsa karşı tarafın evlilik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  10. Aile birleşimi için vukuatlı nüfus kayıt örneği


Pakistan’ın mevcut güvenlik durumu nedeniyle, Pakistan’a giden vatandaşların, ülkeye girişlerini müteakip, İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğuna bildirimde bulunmaları, ziyaret sırasında yaşanabilecek sıkıntıların giderilmesinde fayda sağlayacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından 6 ay olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Pakistan vize izniniz üç hafta ise Pakistan’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı olabilir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Pakistan yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir.

Pakistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Pakistan vizesi 3 ila 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Bu süre bazen 3 iş günü içinde de sonuç verebilir bazen yoğunluktan dolayı 7 iş günü de sürebilir. Yine de yanınızda belgeleriniz bulunmalıdır. Bu evrakların yanı sıra, seyahatleri boyunca maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli para miktarının olması gerekmektedir.

Aynı zamanda, Pakistan ya da Türkiye Cumhuriyeti topraklarına iş ya da eğitim amaçlı veya yakınları, akrabalarına kavuşmak maksadı ile giriş yapan vatandaşların yürürlükteki ilgili Pakistan Mevzuatı gereğince vize almaları mecburidir.

Yabancı uyruklu vatandaşlar ve vatandaşlığı olmayan şahıslar, planlanan yurt dışı gezisinden 3 ay önce kısa süreli vize için başvuru kayıtlarını Konsolosluk Şubesi’ne teslim etmek mecburiyetindedir

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 52
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com