Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Vize gerektiren durumlarda Türkiye vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte;en geç 15 gün öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Türkiye vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Türkiye vizesi için aklınıza gelen bir şey olursa Vize Merkezi ofislerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli ekibiyle Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat tarihinden sonra 6 ay olması gerektiğine dikkat ediniz. Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı olabilir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Türkiye yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir.

Türkiye vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Türkiye vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız.

Pakistan Vizesi

Resmi, hususi ve hizmet pasaport sahipleri dışındaki kişiler vize başvurusu yapmak mecburiyetindedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak, Pakistan’a yapacakları seyahatin amacına uygun vize almaları mecburidir. Ancak dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizin adınıza başvurunuzu yapabiliriz. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Pakistan’a yapacakları bir yıl içinde 90 güne kadar olan yolculuklarında vizeden muaftır. 

Pakistan vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle birlikte Pakistan vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Pakistan vizesi için aklınıza gelen bir şey olursa Vize Merkezi ofislerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli ekibiyle Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli belgeler:

  1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
  2. 2 adet biyometrik fotoğraf
  3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
  4. Varsa önceki vize izin belgeleri
  5. Ticari vize için iş kartı, davet mektubu vs.
  6. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
  7. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi de olur.
  8. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
  9. Evlilik üzerine gidiliyorsa karşı tarafın evlilik cüzdanı ve kimlik fotokopisi
  10. Aile birleşimi için vukuatlı nüfus kayıt örneğiPakistan’ın mevcut güvenlik durumu nedeniyle, Pakistan’a giden vatandaşların, ülkeye girişlerini müteakip, İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğuna bildirimde bulunmaları, ziyaret sırasında yaşanabilecek sıkıntıların giderilmesinde fayda sağlayacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Pakistan vize izniniz üç hafta ise Pakistan’da maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı olabilir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Pakistan yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir.

Pakistan vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Pakistan vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız.

Pakistan Başkonsolosluğu: İstanbul Güllü Sk. No.20, 3. Levent, İstanbul adresinde bulunmaktadır. Randevu günleri hafta içi günleridir. 08:30 ile 17:00 arasında çalışmaktadır ancak başvuru saatleri öğleye kadardır. Pakistan Ankara Büyükelçiliği ise Gazi Osman Paşa Mah. İran Cad. No: 37 Çankaya / ANKARA adresinde bulunur. Randevu hafta içi günlerin içinde alınabilmektedir. Çalışma saatleri 09:15 ile 12:30 arasındadır. Başvurular ve belgeler 14:30 ile 16:00 arasında olmaktadır.

Pakistan vizesi 3 ila 5 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Bu süre bazen 3 iş günü içinde de sonuç verebilir bazen yoğunluktan dolayı 7 iş günü de sürebilir. Yine de yanınızda belgeleriniz bulunmalıdır. Bu evrakların yanı sıra, seyahatleri boyunca maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli para miktarının olması gerekmektedir.

Aynı zamanda, Pakistan ya da Türkiye Cumhuriyeti topraklarına iş ya da eğitim amaçlı veya yakınları, akrabalarına kavuşmak maksadı ile giriş yapan vatandaşların yürürlükteki ilgili Pakistan Mevzuatı gereğince vize almaları mecburidir.

Yabancı uyruklu vatandaşlar ve vatandaşlığı olmayan şahıslar, planlanan yurt dışı gezisinden 3 ay önce kısa süreli vize için başvuru kayıtlarını Konsolosluk Şubesi’ne teslim etmek mecburiyetindedir

 

Vize Merkezi Temsilcileri Pakistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Pakistan vize işlemleri için gerekli olan Pakistan otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Pakistan Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi Pakistan Vize Temsilcileri, Pakistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Pakistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Pakistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Pakistan vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Pakistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Türk vatandaşlarının Pakistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri her bir yıl için 90 günü aşmamak koşuluyla Pakistan’da vizesiz kalabilmektedirler.

 

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com