Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi İçin Merak Edilenler

Pakistan’a ziyaret sebebiyle seyahat edecek kişilerin vize almalarına gerek var mı?

Pakistan ve Türkiye arasında vize muafiyeti olmadığından dolayı seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların seyahat amacına uygun olan kategoride vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Sadece Umuma Mahsus (bordo) pasaport haricinde ki kişiler 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Pakistan ziyaret vizesi nasıl alınır?

Pakistan aile ve akraba ziyaret vizesi, Pakistan’da tanıdığınız biri tarafından resmi makamlardan hazırlanan davetiye ile işleme alınmaktadır. Davet eden kişinin kişisel ve mesleki bilgilerinin yer alması gereken bu davetiyeyi vize başvuru evrakları arasına ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Pakistan’a gitmeden önce aşı yaptırmam gerekiyor mu?

Dünya Sağlık Örgütü onaylı aşılarla aşılanmış ve son doz üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Pakistan ziyaret başvurusu nereye yapılır?

Ziyaret vize kategorisinde yer alan vize başvuruları diğer kategorilerde olduğu gibi online platform üzerinden yapılmaktadır.

Pakistan ziyaret vize işlemleri nasıl ilerler?

Pakistan vize başvurularında randevu alınıp konsolosluğa evrak teslim etme şartı aranmaz. İşlem süreci başvuru formunun eksiksiz doldurulup gerekli evrakların sisteme yüklenmesiyle başlamaktadır. Eksiksiz olan girilen bilgilerin ardından başvuru tamamlanır ve diplomatik temsilciliklerin onayına sunulmuş olur. Eksik ve hatalı bilgi beyanı vize sonucunu doğrudan etkileyebileceği gibi sürenin uzamasına sebep olmaktadır. Bu sebepten ötürü profesyonel destek alarak ülke prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmek daha doğru olacaktır.

Pakistan ziyaret vize başvurularında davetiye şart mı?

Aile ve arkadaş ziyareti vize başvurularında noter onaylı davetiye zorunlu belgedir. Davetiye temin edilmeden bu kategoride işlem yapılamaz.

Vize başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir?

 • Vize evraklarının usulüne uygun şekilde temin edilmesi gerekmektedir.
 • Davetiye mektubu İngilizce dilinde yazılmalı, resmi kurumlardan onaylatılmalı ve davet eden kişinin şahsi bilgileri yer almalıdır.
 • Profesyonel yardım almak olası risklerin en aza indirilmesini sağlamaktadır.
 • Pasaport süresi mutlaka seyahat sonrası en az 6 geçerli olmalıdır. Geçerlilik süresi devam etmeyen pasaportlar işleme alınmamaktadır.

Pakistan ziyaret vize değerlendirme süresi ne kadar?

Pakistan ziyaret vizelerinin değerlendirme ve karara bağlanma süresi 3 ila 4 iş günü arasında değişmektedir. İstisnai durumlarda başvurunun tekrar incelenmesi için geri dönüşler olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında başvuru gözden geçirilerek eksikleri tamamlanmalı ve 7 gün içerisinde yeniden gönderilmelidir. Bu süre içerisinde geri dönüş sağlanmazsa başvuru iptal edilir ve başvurunun en baştan yapılması gerekmektedir.

Pakistan’a ziyaret vizesi ile seyahat edecek yolcular nelere dikkat etmelidir?

COVID-19 sebebiyle Pakistan giriş ve çıkış şartlarında değişiklikler olabilmektedir. Seyahat etmeden önce havayolu firmasından güncel seyahat detayları hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Pakistan ziyaret vize ücreti

Başvuru yapacak kişilerin Pakistan ziyaret vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli toplam 100 Dolar’dır.

Pakistan ziyaret vizesi ret olduğunda ücret iadesi olur mu?

Pakistan ziyaret vizesi başvurusu reddedildiğinde ödenene ücretin iadesi yoktur.

Pakistan Aile Ziyaret Vizesi

Pakistan aile ziyaret vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Vize Merkezi sizin adınıza Pakistan vize başvurunuzu takip yetkisine sahiptir. Pakistan Aile Ziyareti vizesi evraklarını adresimize kargo ile göndererek veya elden teslim ederek vize işlemlerinde zamandan kazanabilirsiniz.

Pakistan vize işlemlerinde aile ziyareti vizesi başvurularında Pakistan’da bulunan yakınınızdan davetiye almanız gerekmektedir. Davetiye noterden onaylı olmalıdır ve Pakistan’da konaklayacağınız adres bilgisini ve sizi davet eden aile yakınınızın veya arkadaşınızın kimlik ve pasaport fotokopilerini içermelidir. Sizi davet eden yakınınız eğer Pakistan vatandaşı değilse oturum kartı ve geçerlilik tarihi oturum süresini kapsayan pasaportunun fotokopisini davetiye ile birlikte size iletmelidir.
Eğer bir firmaya bağlı çalışmıyorsanız sponsor göstermeniz gerekecektir. Sponsor seyahat masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden bir sponsorluk dilekçesi yazmalıdır. Pakistan vize işlemlerinde dilekçeler ve davetiyeler İngilizce olarak ibraz edilir. Sponsorlu gideceğinizi Pakistan seyahatinizde, Pakistan aile ziyareti vizesi evraklarına sponsorunuza ait, özellikle finansal gücü ispat eden evraklarla başvuru yaparsanız. Sponsorun bankasında seyahat sürenizi kapsayacak kadar para bulundurulması gerekecektir. Ayrıca kendi hesap bilgilerinizi başvuruda banka hesap dökümü şeklinde paylaşmanız gerekecektir. 

Pakistan Aile Ziyareti Vize Başvuru Formu

Pakistan aile ziyareti vize başvuru formu Pakistan aile ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerin arasında yer alıp Pakistan vize başvurusunun ilk adımıdır. Pakistan aile ziyareti vize başvuru formu ile Pakistan makamları hem sizin hakkınızda ve hem de planladığınız aile ziyaret konusunda bilgileri alarak sizi daha yakından tanır. Pakistan aile ziyareti vize başvuru formunda bilgilerinizi İngilizce veya Türkçe olarak yazma seçeneğiniz vardır. Fakat yazacağınız bilgiler büyük harflerde olmalı ve siyah mürekkepli kalem kullanmalısınız. 

Pakistan aile ziyareti vize başvuru formunda size geniş çapta sorular sorulmakta olup cevaplamanız gereken bilgilerin çapı kişisel bilgilerinizden pasaport bilgilerinize, vize için seçtiğiniz özelliklerden seyahat planınıza, mesleki bilgilerinizden iletişim bilgilerinize, askerlik durumunuzdan önceki yurtdışı seyahat tecrübelerine kadar geniştir. Formda sizden istenen bilgilerin hepsini verip vereceğiniz bilgilerin tam, okunur ve doğru olması önem taşımaktadır. Formda vereceğiniz yanlış bilgiler vize reddi almanıza yol açmaktadır. Pakistan aile ziyareti vize başvuru formu çok dikkat edilmesi gereken bir form olsa da Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız halinde uzman temsilcilerimiz formu doldurmanızda yardımcı olacağı için formu gözünüzde büyütmeye veya form konusunda çekinmenize gerek olmayacaktır.

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

 1. Pasaport. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaport olması gereklidir. Vize etiketi için en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir.
 2. Fotoğraf. İki adet güncel, beyaz fon üzerine çekilen fotoğrafınızın ölçüsü 35x45 mm olmalıdır. 
 3. Davetiye. Pakistan’dan noter onaylı, davet eden kişinin iletişim bilgileri, Pakistan kimlik kartı ve pasaport fotokopisi ile birlikte Pakistan aile ziyareti vizesi evraklarına eklenir.
 4. Uçuş rezervasyonu veya uçak bileti. Pakistan aile ziyareti vizesi için uçuş rezervasyonu ya da uçak biletinin başvuru evraklarının arasında yer almalıdır.
 5. Vize Talep Dilekçesi. Çalışmakta olduğunuz şirketin antetli kağıdına, konsolosluğuna hitaben yazılan, Pakistan seyahatinizin amacını ve tarihlerini belirten dilekçe kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. Dilekçe İngilizce dilinde yazılmalıdır. Çalışanlar dışında kalan kişilerin hazırlaması gereken dilekçe hakkında bilgi almak için temsilcilerimiz ile irtibat kurunuz. Vize Merkezi ile başvurmanız durumunda temsilcilerimiz dilekçenin hazırlanması konusunda size yardımcı olmaktadırlar.
 6. Kimlik Fotokopisi
 7. Pakistan aile ziyareti vizesi için nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir.

Pakistan Vizesi Ankara’dan Nasıl alınır?

Pakistan vizesine Ankara Vize Merkezi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara vize merkezine evraklarınız kargo veya elden ulaştırdığınız takdirde başvurunuz hemen işleme alınacaktır. Ankara ve çevre illerde ikamet edenler işlemlerini şahsen Pakistan Ankara Büyükelçiliğine gelmeden gerçekleştirebilirler. Sitemizin sol tarafında yer alan Şubeler menüsünde Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Gaziantep, İzmir şubelerimizin bilgilerinden Vize Merkezine ulaşabilirsiniz. 

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan vize ücreti talep ettiğiniz vize türü, süresi ve giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Pakistan Konsolosluğu konjoktürel olarak vize ücretlerinde değişiklik yapabilmektedir. Vize Koordinasyon ücretlerindeki değişiklikler ve güncel ücretler hakkında bilgiyi Vize Merkezinin çağrı merkezini arayarak ulaşabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kalktı mı?

Pakistan ile Türkiye arasında her zaman yakın ilişkiler içinde olmuş olup ilişkiler halen yakın olmaya devam etmektedir. Bu yakın ilişkilerden dolayı kimi kişiler Pakistan’ın vize muafiyeti uygulamasına yönelik bir haber almayı beklemektedirler. Fakat, bu konuya ilişkin henüz bir gelişme yaşanmamıştır. Dolayısıyla Pakistan vizesi kalktı mı? sualinin cevabı hayır olup Pakistan’ın bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulaması sürmektedir. Siyah, gri ve Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarınınsa Pakistan’a yapacakları seyahatlerde toplam seyahatlerinin bir yıl içinde 90 günü aşmaması koşuluyla vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaport sahibi vatandaşlar aile ziyareti de dahil seyahat maksadı ne olursa olsun seyahat amacına uygun Pakistan vize tipini almaları gerekmekle birlikte Pakistan vize başvurusunu yapabilecekleri yerler Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul ve Pakistan Büyükelçiliği Ankara’dır. Pakistan aile ziyareti vizesi de dahil Pakistan vize tipleri için bu makamlara başvuruyu şahsen yapmanız zorunlu olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilmektesiniz. Pakistan vizesi için başvuruyu daha kolay şekilde yapabilmeniz ve bu başvuruyu profesyonel destek alıp daha sağlam bir şekilde yaparak vize alma şansınızın yüksek olması için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile şubelerimizin e-mail adresleri veya telefon numaraları ile iletişime geçiniz!

Pakistan Kapıda Vize

Seyahat amacınız aile ziyareti de olsa Pakistan seyahatleri için vize almanız gereklidir. Bununla birlikte bazı ülke vatandaşları için Pakistan kapıda vize alımını uygulamaktadır. Türk vatandaşları içinse böyle bir seçenek sunulmamaktadır. Pakistan kapıda vize uygulaması Türk vatandaşları için geçerli olmadığından Pakistan’daki yakınınızı ziyaret edebilmeniz için Pakistan’a gitmeden önce Pakistan aile ziyareti vizesini almalısınız. Türkiye’de Pakistan aile ziyareti vizesi için Pakistan Büyükelçiliği Ankara veya Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul’a başvurmanız gereklidir. Pakistan Başkonsolosluğu veya büyükelçiliğine aile ziyareti vizesi başvurusunu şahsen gerçekleştirmeniz şart olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla biz sizin adınıza da gerçekleştirebilmekteyiz. Başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yaparak Pakistan aile ziyareti vizesi başvurunuz uzman temsilcilerimizden alacağınız profesyonel hizmet sayesinde hem daha kolay gerçekleşmekte hem de daha sağlıklı bir şekilde de gerçekleşerek vize alma olasılığınız daha fazladır. Pakistan aile ziyareti vizesi başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilmek için hem şubelerimize gelerek hem de temsilcililerimize şubelerimizin e-mail adresleri veya telefon numaraları ile ulaşarak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

Yükleniyor...