Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

 

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar

1 - Pasaport

Seyahat sonrası en az 6(altı) ay geçerli pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Vize etiketi için en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir.

2 - 2 Adet Fotoğraf

Güncel, beyaz fon üzerine çekilen fotoğrafınızın ölçüsü pasaport ölçülerinde, 35x45 mm olmalıdır.

3 - Davetiye

Pakistan’da noter onaylı, davet eden kişinin iletişim bilgileri, Pakistan kimlik kartı ve Pasaport fotokopisi ile birlikte Pakistan aile ziyareti vizesi evraklarına eklenir.


4 - İngilizce Vize Talep Dilekçesi

Çalışmakta olduğunuz şirketin antetli kağıdına, konsolosluğuna hitaben yazılan, Pakistan seyahatinizin amacını ve tarihlerini belirten dilekçe kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. Belirtilen tarihlerde izinli olduğunuz belirtilmelidir.

 
5 - Kimlik Fotokopiniz

Pakistan Aile Ziyareti Vizesi

Pakistan aile vizesi için başvuruya şahsen gelmenize gerek yoktur. Vize merkezi sizin adınıza Pakistan vize başvurunuzu takip yetkisine sahiptir.

Yukarıda yer alan Pakistan Aile Ziyareti vizesi evraklarını adresimize kargo ile göndererek veya elden teslim ederek vize işlemlerinde zamandan kazanabilirsiniz.

Hiçbir vize başvurusunun davetiyesiz yapılmadığı Pakistan vize işlemlerinde aile ziyareti vizesi başvurularında Pakistan’da bulunan yakınınızdan davetiye almanız gerekmektedir. Davetiye noterden onaylı olmalıdır ve Pakistan’da konaklayacağınız adres bilgisini ve sizi davet eden aile yakınınızın veya arkadaşınızın kimlik ve pasaport fotokopilerini içermelidir. Sizi davet eden yakınınız eğer Pakistan vatandaşı değilse oturum kartı ve geçerlilik tarihi oturum süresini kapsayan pasaportunun fotokopisini davetiye ile birlikte size iletmelidir.

Eğer bir firmaya bağlı çalışmıyorsanız sponsor göstermeniz gerekecektir. Sponsor seyahat masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden bir sponsorluk dilekçesi yazmalıdır. Pakistan vize işlemlerinde dilekçeler ve davetiyeler İngilizce olarak ibraz edilir. Sponsorlu gideceğinizi Pakistan  seyahatinizde, Pakistan aile ziyareti vizesi evraklarına sponsorunuza ait, özellikle finansal gücü ispat eden evraklarla başvuru yaparsanız. Sponsorun bankasında seyahat sürenizi kapsayacak kadar para bulundurulması gerekecektir. Ayrıca kendi hesap bilgilerinizi başvuruda banka hesap dökümü şeklinde paylaşmanız gerekecektir. 

Pakistan Vizesi Ankara’dan Nasıl alınır?

Pakistan vizesine Ankara Vize Merkezi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara vize merkezine evraklarınız kargo veya elden ulaştırdığınız takdirde başvurunuz hemen işleme alınacaktır. Ankara ve çevre illerde ikamet edenler işlemlerini şahsen Pakistan Ankara Büyükelçiliğine gelmeden gerçekleştirebilirler. Sitemizin sol tarafında yer alan Şubeler menüsünde Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Gaziantep, İzmir şubelerimizin bilgilerinden Vize Merkezine ulaşabilirsiniz.  

Pakistan vize ücreti nedir?

Pakistan vize ücreti talep ettiğiniz vize türü, süresi ve giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca Pakistan Konsolosluğu konjoktürel olarak vize ücretlerinde değişiklik yapabilmektedir. Vize Koordinasyon ücretlerindeki değişiklikler ve güncel ücretler hakkında bilgiyi Vize Merkezinin çağrı merkezini arayarak ulaşabilirsiniz.

Pakistan vizesi ve Yeşil pasaport

Pakistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından sadece Bordo pasaportlara vize uygulamakta olup Yeşil pasaport sahipleri Pakistan vizesinden muaftır. Ancak pasaport türünüz ne olursa olsun pasaport süresinin seyahat sonrasında en 6 ay olmasına dikkat ediniz. T.C. pasaport uzatma işlemleri ancak Türkiye sınırları içinde ilgili kurumlarda yapılabilmektedir.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 52
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com