Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon

+908504601752

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Pakistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Pakistan Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerden Pakistan vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi Ankara şubemiz üzerinden Pakistan vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Pakistan vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

Lütfen sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun. Sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Pakistan vize işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz önceliklerinizi dikkate alarak başvurunuzu sonuç odaklı olarak evraklarınızı inceleyerek Pakistan vizesini almanızda size destek olacaklardır. Detaylı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın.

Pakistan vizenizi Ankara’dan almak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Adım: Ankara Vize Merkezini arayarak Pakistan vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak talep edin. Uygun evrak listesi e-posta ile tarafınıza ulaştırılacaktır.
  2. Adım: Pakistan vizesi bilgilendirme e-mail’inde belirtilen belgeleri hazırlayın.
  3. Adım: Pakistan vizesi için gerekli evrakları ofisimize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Pakistan vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacaktır.
  4. Adım: Vize sonucu Pakistan Konsolosluğundan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya adresinize kargo ile gönderimini sağlayabilirsiniz.

Pakistan vize başvurularınız için Vize merkezi çalışma saatleri

Pakistan vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, Ankara Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Pazartesi, Cuma arası 08.30 / 19.00, Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında Pakistan vizesi başvurularınız için Vize Merkezi şubemize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Pakistan vizesi Ankara başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Ankara’dan Pakistan vize başvuruları için gerekli evrakları Pakistan Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz ancak güncel evrak listesini almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçin. Pakistan vize başvurularında durumunuza ve seyahat amacınıza uygun evrakların hazırlaması şarttır.

Pakistan vize başvurunuz kabul edilebilmesi için Pakistan Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize başvuru şartlarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Pakistan vizesi Ankara başvuruları kabul edilememektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz doğru başvuru yapabilmeniz için sizden fazladan evrak talebinde bulunabilir. Çağrı merkezimize bildirdiğinizi e-mail adresiniz güncel kullanımdaki bir adres olması önemlidir. Ayrıca Pakistan Büyükelçiliği vize bölümü görevlileri ekstra evrak getirmeniz talebinde bulunabilirler. Ek evraklarınız tamamlandıktan sonra başvurunuz tam anlamıyla işleme alınır.

Ankara’dan Pakistan vize başvurularda dikkat edilmesi gerekenler

Pakistan vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız.

Pakistan vize işlemlerine seyahatinizden en az 15 gün öncesinden başlatabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara danışmanlığında Pakistan vizesine başvuru yapacak kişiler Pakistan Ankara Büyükelçiliğinin kapalı olduğu günleri ve yoğunluğu da dikkate alınarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Seyahat amacına, durumunuza, mesleğinize uygun Pakistan vize türüne başvuru yapın.

Pakistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacı evraklar ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Pakistan’a ticari amaçla gidecek firma yetkilileri, Pakistan’da iş faaliyeti içinde oldukları firmadan gelen davetiye ile işlemlerini yapabileceklerdir. Pakistan’a aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olanlar Pakistan aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gerekli evrakları buna göre hazırlamalıdırlar. Ankara’dan Pakistan vize işlemlerinde başvuru yaptığınız vize türü ne olursa olsun seyahat amacınıza uygun Pakistan vize davetiyesi almanız zorunludur.

Pakistan Vize Başvuru evraklarınız eksiksiz olarak teslim edin.

Pakistan vize başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasındaki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Pakistan Büyükelçiliği eksik evraklarla yapılan başvuruları kabul edilmemektedir. Pakistan vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Pakistan Ankara Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.

Pakistan seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı netleştirin ve Vize Merkezini arayın

Ankara’dan yapılan Pakistan vize başvurularında dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz net ve benzer olmalıdır. Tarih içeren bütün belgelere özellikle dikkat edilmelidir. Ülkeye giriş çıkış tarihleriyle birlikte otel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli ve Pakistan vize başvuru sürecinde şüpheye yol açacak hiçbir boşluk olmamalıdır.

Pakistan Büyükelçiliği vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Pakistan Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihten itibaren geçerli olur.

Pakistan Hotel ve uçak bileti rezervasyonları

Pakistan vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezi, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Pakistan Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz.

Ankara’dan yapmış olduğunu Pakistan vize başvurunuz Pakistan Büyükelçiliğinde işleme girdikten sonra yetkililer tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Ankara Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz. Pakistan Ankara Büyükelçiliği görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmekte olup Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir.

Ankara Pakistan Vizesi kaç günde çıkar?

Ankara’dan yapacağınız Pakistan vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişen süre içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamakla birlikte ek evrak talep edildiği durumlarda uzayabilmektedir.

pakistan vize merkezi ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.