Pakistan Büyükelçiliği Ankara

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Pakistan vizesi başvurularınızı Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği, Pakistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

 

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Pakistan vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Pakistan Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler.

 

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Görevlisi

Pakistan Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Sohail Mahmood

Pakistan Vizesi Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Pakistan vizesi alınmasında gereklidir. Pakistan vizesi başvuru formu Pakistan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Pakistan Büyükelçiliğinde Pakistan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Pakistan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Pakistan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Pakistan vizesi başvuru formu Türkçe– Urdu dili ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Pakistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Pakistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Pakistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

 

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Turistik Vize Dilekçe Örneği

Pakistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

 

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Ticari Vize Dilekçe Örneği

Pakistan Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

 

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Pakistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Pakistan Vize Ücretleri

Pakistan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pakistan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir.  Pakistan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Pakistan vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Pakistan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Pakistan vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Pakistan vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Pakistan vize ücretleri Pakistan turistik vize, Pakistan aile vizesi, Pakistan öğrenci vizesi, Pakistan ticari vize, Pakistan yatırımcı vizesi, Pakistan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Pakistan göçmenlik, Pakistan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Pakistan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Pakistan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Pakistan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Pakistan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Pakistan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

 

Pakistan Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Pakistan vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 iş günüdür.
 
 
Pakistan Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Pakistan vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Pakistan Ankara Büyükelçiliği'nde yenileyebilirler.

 

Pakistan Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Pakistan vize başvurusu iki türlü gerçekleşmektedir:

1 – Şahsi başvurularla
2 – Şahsi olmayan başvurularla

Şahsi başvurularla alınacak olan Pakistan vizesi, Pakistan Türkiye temsilcilikleri olan Pakistan Büyükelçiliği Ankara vize bölümü ve Pakistan Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu'na bizzat giderek yapılan başvurularla alınabilmektedir.

Şahsi olmayan başvurularla alınacak olan Pakistan vizesi, Pakistan vize işlemlerini gerçekleştiren vize kurumları aracılığıyla alınmaktadır.

 

Pakistan Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Ankara Pakistan Ankara Büyükelçiliği Adres: Sancak İran Caddesi No:37, G.O.P., Ankara

 

Pakistan Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

 

Pakistan Büyükelçiliği Posta Kodu

Posta Kodu: 06700

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com