Pakistan Ticari Vize

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan ticari vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Pakistan ticari vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa’daki şubeleri ile Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Pakistan Ticari Vizesi İçin gerekli Evraklar

Pakistan ticari vizesi için gerekli evraklar aşağıda dikkatinize sunulmuştur. Bununla birlikte evrakların içeriğine dair güncellemeler söz konusu olabilir. Güncel evrakların içeriğine dair sağlıklı bilgi almak için lütfen Vize Merkezi temsilcimizi arayarak belge detaylarını öğrenin ve başvurunuzu hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirin.

 1.  Pasaport.(2. sayfadaki hamilinin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalı seyahat tarihinden itibaren en az 6 Ay geçerliliği olması ve Pasaportta en az 1 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile  ''Gümrük ve Döviz kayıtları''  sayfalarına vize basılmamaktadır.
 2. Pakistan Vize Başvuru Formu (İngilizce veya Türkçe doldurulmalıdır)
 3. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.
 4. T.C kimlik numarası yazılı bulunan Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 5. Pakistan'daki Ticaret odasından onaylı ve ORJİNAL olan ya da Pakistan'daki davet eden şirketin Antetli kâğıdına yazılmış kaşeli imzalı orijinal davetiye
 6. Şirket için:
  1. İmza sirküleri
  2. Vergi Levhası
  3. Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
  4. Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi.
 7. Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 8. Şirkete ait son 3 aylık banka hesap dökümleri

Pakistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan’a iş seyahati amaçlı gidecek kişiler, şirket temsilcileri, şirket sahipleri, danışmanlar, bir şirketle sözleşmeli olarak çalışanlar Pakistan ticari vize evrakları ile başvurularını yapabilirler.

Pakistan ticari vize evraklarının hazırlık aşamasında şirket evraklarının güncelliği büyük önem taşımaktadır. Yukarıda belirtilen şirket evraklarının genellikle son 3 aya ait olması talep edilir. Bağlı olduğunuz şirketin faal bir firma durumunda olmasını ispat eden bu belgeler vize başvurusunda sorun yaşamadan vizenizin alınmasını sağlayacaktır. Eski evraklarla yapılan başvurularda başvuru kabul edilmeyebilir ve evrakların güncel hali Pakistan Konsolosluğu tarafından talep edilir.

Ticari görüşme, konferans ticari etkinlik, iş görüşmesi gibi seyahat amaçlarıyla yapılan Pakistan ticari başvurularında Pakistan’daki firma ile Türkiye’den Pakistan ticari vize talebinde bulunan firmanın faaliyet alanlarının benzerliği bir avantaj sağlarken, faaliyet alanlarındaki ciddi farklılık durumunda Pakistan Konsolosluğu ekstra evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu durumda Pakistan’daki firma ile iş ilişkilerinizi ispatı niteliğindeki belgelerin ibrazı gerekebilmektedir. Ayrıca her iki firmanın birlikte yürüttüğü ticari faaliyetin tarihsel dökümünü gösteren belgelerin ibrazı da söz konusu olabilir.

Pakistan ticari vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi evrak takibinden form ve dilekçe gibi Pakistan ticari vize başvurularında önemli rol oynayan belgelerin doldurulmasına kadarki bütün vize sürecinde önceliklerinizi dikkate alarak işlem yapar ve zamandan kazanmanızı sağlar.

Pakistan ticari vize başvurularında davetiyenin Pakistan’da ticari görüşme yapılacak firma tarafından hazırlanması, noterden tasdik ettirilmesi gerekecektir. Davetiye İş seyahatinizin içeriğine, konaklama bilgilerine, uçak ve otel rezervasyon tarihleri, davetiye gönderen firma yetkilisini kimlik bilgileriyle birlikte ibraz edilir.

Pakistan vizesi kaç günde alınır?

Pakistan vizesinin sonucuna ve çıkış süresine dair yetki sadece Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliğine aittir. Ankara Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul Pakistan Konsolosluğundan yapılan işlemler 3 ila 5 iş günü içinde sonuçlanırken bu şehirlerin dışındaki illerden yapılan başvurularda evrak teslim süresi ve pasaporta vize işlendikten sonra pasaportunun sahibine ulaştırma süresini içermez. Unutulmamalıdır ki Pakistan vize sonucuna karar veren yetkili tek kurum ilgili Pakistan Dış Temsilciliğidir yani Pakistan Konsolosluğu veya Pakistan Büyükelçiliğidir. Konsolosluktaki işlemlerin uzadığı durumlar Vize Merkezinin sorumlu olduğu kapsam alanında değildir.

Pakistan vize ücreti

Pakistan ticari vizesi tek girişli veya çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Bu durumda vize koordinasyon ücretleri farklılık gösterir. Vize ücreti Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte Vize Merkezi koordinasyon bedelleri farklılık gösterebilmektedir. Burada önemli olan Pakistan ticari vize talebinize özel, sizin durumunuza uygun kriterler dikkate alınmasıdır. O nedenle Vize merkezi temsilcilerimizi arayarak vize işlem ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Pakistan ticari vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir. Pakistan ticari vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.

Pakistan’dan Türkiye Ticari Vizesi

Türkiye’de ticaret yapmak için düzenlenmiş bir vize türüdür. Bu vize işlemine başvuru yapmak için bir takım belge ve koşullar konulmuştur. Türkiye'de çalışmak isteyen Pakistan vatandaşlarının Türkiye dış temsilciliklerine çalışma izni ve çalışma vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu başvuru sırasında işverenin Pakistan vatandaşını istihdam edeceğini gösterir belgenin, vize başvuru formunun ve pasaportun ibraz edilmesi istenen belgeler arasındadır. Bu başvurudan sonra en geç on iş günü içinde işverenin de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yani ÇSGB, anılan Bakanlıkça talep edilen belgelerle birlikte başvurması istenen şartlardan bir diğeridir. Başvurular ÇSGB tarafından 30 gün içerisinde sonuç verebilmektedir. Çalışma vizesi alarak Türkiye'ye gelen Pakistan vatandaşlarının en geç bir ay içerisinde ve çalışmaya başlamadan önce bulundukları şehirdeki Emniyet Müdürlüğü'ne ikamet izni başvurusu yapmaları mecburidir. 

Bu belge ve koşullar olmadan Türkiye Ticari Vizesi almanız mümkün değildir. Bu sebeple bu vize işlemine başvuru yapmadan önce Vize Merkezi şubelerimizi aramanızı öneririz. Ancak yine de sizler için gerekli olan bilgi ve belgeleri aşağıdaki gibi derledik:

Ticari vize için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 1. İmza sirküleri
 2. Vergi Levhası
 3. Diplomalar
 4. Doğum sertifikası
 5. Evlilik Cüzdanı
 6. Pasaport
 7. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 8. Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
 9. Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi.
 10. Ticari sicil gazetesi fotokopisi (Şirketin yer aldığı ilan net olarak okunabilmelidir)
 11. Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan bir pasaport olmalıdır. (Pasaport hamilinin imzasının bulunması ve pasaportun yırtık ve yıpranmamış olması lazımdır).
 12. Geçerli pasaportun fotokopisi.
 13. Kimlik kartı fotokopisi
 14. Son altı ayda çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz veya mavi vesikalık fotoğraf. Biyometrik olmasında yarar vardır.
 15. Türkiye Karaçi Konsolosluğuna  (çalışanlar için şirket antetli kağıdına) yazılan başvuru mektubu. Dilekçede Başvuru sahibinin şirketteki pozisyonu, Türkiye’ye gidiş sebebi, Türkiye’de işbirliği içinde bulunan firma bilgileri yer almalıdır. Ayrıca vize başvurusundan bulunan kişinin vizede belirtilen kalış süresi içerisinde tekrar ülkesine dönüş yapacağı firma tarafından garanti edilmek zorundadır. Başvuru sahibinin şahsi adresi ve irtibat numarasının da belirtilmesi gerekli bilgiler arasındadır.
 16. Sağlık sigortası

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 52
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com