Pakistan Ticari Vize

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Pakistan’dan Türkiye Ticari Vizesi

Türkiye’de ticaret yapmak için düzenlenmiş bir vize türüdür. Bu vize işlemine başvuru yapmak için bir takım belge ve koşullar konulmuştur.

Türkiye'de çalışmak isteyen Pakistan vatandaşlarının Türkiye dış temsilciliklerine çalışma izni ve çalışma vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu başvuru sırasında işverenin Pakistan vatandaşını istihdam edeceğini gösterir belgenin, vize başvuru formunun ve pasaportun ibraz edilmesi istenen belgeler arasındadır. Bu başvurudan sonra en geç on iş günü içinde işverenin de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yani ÇSGB, anılan Bakanlıkça talep edilen belgelerle birlikte başvurması istenen şartlardan bir diğeridir. Başvurular ÇSGB tarafından 30 gün içerisinde sonuç verebilmektedir. Çalışma vizesi alarak Türkiye'ye gelen Pakistan vatandaşlarının en geç bir ay içerisinde ve çalışmaya başlamadan önce bulundukları şehirdeki Emniyet Müdürlüğü'ne ikamet izni başvurusu yapmaları mecburidir. 

Bu belge ve koşullar olmadan Türkiye Ticari Vizesi almanız mümkün değildir. Bu sebeple bu vize işlemine başvuru yapmadan önce Vize Merkezi şubelerimizi aramanızı öneririz. Ancak yine de sizler için gerekli olan bilgi ve belgeleri aşağıdaki gibi derledik:

Ticari vize için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 1. İmza sirküleri
 2. Vergi Levhası
 3. Diplomalar
 4. Doğum sertifikası
 5. Evlilik Cüzdanı
 6. Pasaport
 7. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 8. Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
 9. Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi.
 10. Ticari sicil gazetesi fotokopisi (Şirketin yer aldığı ilan net olarak okunabilmelidir)
 11. Başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan bir pasaport olmalıdır. (Pasaport hamilinin imzasının bulunması ve pasaportun yırtık ve yıpranmamış olması lazımdır).
 12. Geçerli pasaportun fotokopisi.
 13. Kimlik kartı fotokopisi
 14. Son altı ayda çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz veya mavi vesikalık fotoğraf. Biyometrik olmasında yarar vardır.
 15. Türkiye Karaçi Konsolosluğuna  (çalışanlar için şirket antetli kağıdına) yazılan başvuru mektubu. Dilekçede Başvuru sahibinin şirketteki pozisyonu, Türkiye’ye gidiş sebebi, Türkiye’de işbirliği içinde bulunan firma bilgileri yer almalıdır. Ayrıca vize başvurusundan bulunan kişinin vizede belirtilen kalış süresi içerisinde tekrar ülkesine dönüş yapacağı firma tarafından garanti edilmek zorundadır. Başvuru sahibinin şahsi adresi ve irtibat numarasının da belirtilmesi gerekli bilgiler arasındadır.
 16. Sağlık sigortası

Daha fazla bilgi almak isterseniz ya da sizin durumunuza özel bir hal içeren bir şart arıyorsanız Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vize Şartları

Pakistan’da ticaret yapmak, iş kurmak ya da parasal bir akışı düzenlemek isteyen bireyler Pakistan ticari vizesine başvuru yapmak mecburiyetindedir. Bu vize olmadan Pakistan’da iş kuramaz, ticaret yapamazsınız.

Bu vize için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir:

 1.  Pasaport.(2. sayfadaki hamilinin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalı seyahat tarihinden itibaren en az 6 Ay geçerliliği olması ve Pasaportta en az 1 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar'' ile  ''Gümrük ve Döviz kayıtları''  sayfalarına vize basılmamaktadır.
 2. Vize Başvuru Formu
 3. Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.
 4. T.C kimlik numarası yazılı bulunan Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 5. Pakistan'daki Ticaret odasından onaylı ve ORJİNAL olan ya da Pakistan'daki davet eden şirketin Antetli kâğıdına yazılmış kaşeli imzalı orijinal davetiye
 6. Şirket için:
  1. İmza sirküleri
  2. Vergi Levhası
  3. Diplomalar
  4. Şirketin son 3 ay tarihli faaliyet belgesi fotokopisi.
  5. Şirketin son vergi dönemine ait vergi levhası fotokopisi.
 7. Ticari sicil gazetesi fotokopisi

Pakistan’da iş ve ticaret konusunda merak ettiğiniz bir şey varsa Vize Merkezi şubelerimizi arayıp daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önemli Notlar:

Pakistan vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
Pakistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com