İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 52

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ortadogu@vizemerkezi.com

Pakistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Pakistan Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

İstanbul ve çevre illerden Pakistan vizesine başvuru yapacak kişiler Vize Merkezi İstanbul şubemiz üzerinden Pakistan vize işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Pakistan vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

Lütfen sayfamızda yer alana bilgileri dikkatle okuyun. Sayfamızdaki adres, telefon ve mail bilgilerimizden İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Pakistan vize işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz önceliklerinizi dikkate alarak başvurunuzu sonuç odaklı olarak evraklarınızı inceleyerek Pakistan vizesini almanızda size destek olacaklardır.

Detaylı bilgi için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya ortadogu@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize talebinizi bildirin.

Pakistan vizenizi İstanbul’dan almak için aşağıdaki adımları takip edin

  1. Adım: İstanbul Vize Merkezinin çağrı merkezini arayarak Pakistan vizesi için gerekli evrakları e-posta olarak talep edin. Uygun evrak listesi ve vize başvuru kurallarını içeren e-posta tarafınıza ulaştırılacaktır.
  2. Adım: Pakistan vizesi bilgilendirme mail’inde belirtilen gerekli evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Pakistan vizesi için gerekli evrakları ofisimize kargo veya kurye ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen ve randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Pakistan vize başvurunuz kısa sürede işleme alınacaktır.
  4. 4Adım: Vize sonucu Pakistan Konsolosluğundan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya belirttiğiniz adrese kargo ile gönderimini sağlayabilirsiniz.

Pakistan vize başvurularınız için Vize merkezi çalışma saatleri

Pakistan vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, İstanbul Vize Merkezini mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

Vize Merkezi çalışma saatleri:

Pazartesi, Cuma arası 08.30 / 19.00, Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında Pakistan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Pakistan vizesi İstanbul başvuruları için gerekli evraklar hakkında

İstanbul’dan Pakistan vize başvuruları için gerekli evrakları Pakistan Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinde görebilirsiniz. Ancak güncel evrak listesini almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçin. Pakistan vize başvurularında durumunuza ve seyahat amacınıza uygun belgelerin hazırlaması gerekmektedir.

Lütfen dikkat! Pakistan vize başvurunuz kabul edilebilmesi için Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize başvuru şartlarını tam olarak yerine getirmelisiniz. Eksik evraklarla yapılan Pakistan vizesi başvuruları kabul edilememektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz doğru başvuru yapabilmeniz için sizden ek evrak talebinde bulunabilir, bu nedenle çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimize verdiğiniz e-mail adresiniz güncel kullanımdaki bir adres olması önemlidir. Ayrıca Pakistan Konsolosluğu vize bölümü görevlileri ek evrak getirmeniz talebinde bulunabilirler. Ek evraklarınız tamamlanana kadar Pakistan vize başvurunuz tam anlamıyla işlem görmez.

Pakistan vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız. Pakistan vize işlemleri için seyahatinize en az 15 gün kala öncesinden başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul danışmanlığında Pakistan vizesine başvuru yapacak kişiler Pakistan İstanbul Konsolosluğunun kapalı olduğu günleri ve yoğunluğu da dikkate alınarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Seyahat amacına ve sosyal statünüze uygun Pakistan vize türüne başvuru yapın.

Pakistan vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacı evraklar ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Örneğin Pakistan turistik vize başvurusu yaparak otelinizden aldığınız davetiye ile otel dışında bir yerde kalamazsınız. Pakistan’a ticari amaçla gidecek firma yetkilileri, Pakistan’da iş faaliyeti içinde oldukları firmadan gelen davetiye ile işlemlerini yapabileceklerdir. Pakistan’a aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek olanlar Pakistan aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvurarak gerekli evrakları buna göre hazırlamalıdırlar.

Lütfen Dikkat! İstanbul’dan Pakistan vize işlemlerinde başvuru yaptığınız vize türü ne olursa olsun seyahat amacınıza uygun Pakistan vize davetiyesi almanız zorunludur.

Pakistan Vize Başvuru evraklarınız eksiksiz teslim edin.

Pakistan vize başvurusundaki gerekli evrakları tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-mail’indeki açıklamalar doğrultusunda hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapılan başvurular Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Pakistan vizesi için gerekli evrakları hazırlarken yardıma ihtiyacınız olduğunda Pakistan İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimiz daima size destek vereceklerdir.

Pakistan seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı netleştirin

İstanbul’dan yapılan Pakistan vize başvurularında dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleriniz net ve benzer olmalıdır. Tarih içeren bütün belgelere özellikle dikkat edilmelidir. Ülkeye giriş çıkış tarihleriyle birlikte otel ve uçak rezervasyonlarındaki tarihler de tutarlık arz etmeli ve Pakistan vize başvuru sürecinde şüpheye yol açacak hiçbir boşluk olmamalıdır.

Pakistan Konsolosluğu vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Pakistan Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihten itibaren geçerli olur.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Pakistan vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezi, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Pakistan Konsolosluğu vize bölümü yetkilileri gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanızı talep edilebilir.

Pakistan Vize İşlemleriniz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İstanbul’dan yapmış olduğunu Pakistan vizesine başvurunuz Konsoloslukta işleme girdikten sonra Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bu durumda lütfen Vize Merkezi temsilcinizi bilgilendiriniz.

Pakistan İstanbul Başkonsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmekte olup Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilindedir. İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilir.

Pakistan Vizesi ne zaman çıkar?

İstanbul’dan yapacağınız Pakistan vize başvurularınız 3 ila 5 iş günü arasında değişen süre içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamakla birlikte ek evrak talep edildiği durumlarda uzayabilmektedir. Pakistan’dan talep edilen davetiyenin çıkış süresi vize süresine dahil değildir.

pakistan vize merkezi istanbul

Vize Merkezi Personel

Pakistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5987