Pakistan Turistik Vize

Pakistan Turistik Vize

Pakistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Pakistan Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan turistik vize için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan turistik vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettikleriniz hakkında bizi aramaktan çekinmeyin

Pakistan Turistik Vizesi

Pakistan’a turistik amaçlı ziyarette bulunacak kişiler öncelikle konsolosluktan istenen şartları yerine getirmelidir. Pakistan turistik vizesi evrakları Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Evrakların eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir. Vize Merkezi seyahat planınızı destekleyici belgelerin Pakistan vize prosedürüne uygun hazırlanmasında durumunuza özel destekleyici başka evraklar da talep edebilmektedir ki bu evraklar vize sonucunun olumlu olması açısından önemlidir. Pakistan Konsolosluğu turistik vize evraklarına ek olarak ek belgeler talep edebilmektedir. Gerekli görülen istisnai durumlarda vize başvuru sahibi konsolosluğa mülakata çağırabilir.
Pakistan turistik vizesi başvurusuna şahsen gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi Vize Merkezinin uzman temsilci ve asistanları aracılığı ile yapabilirsiniz. Orijinal evrakları kargo ile fotokopi olarak talep edilen evrakları mail ile bize ulaştırabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vize Başvuru Formu

Pakistan turistik vize başvuru formu Pakistan turistik vize için istenen evrakların arasında bulunup Pakistan vize başvurusu için ilk adımı oluşturmaktadır. Pakistan makamları Pakistan turistik vize için başvuruda bulunmanız sonrasında turistik vize başvuru formu ile sizin ve planladığınız Pakistan seyahatinin içeriği hakkında öncelikli olarak bilgi alırlar. Pakistan turistik vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Ancak, bu form büyük harflerle ve siyah mürekkepli kalemle doldurulmalıdır. 

Pakistan turistik vize başvuru formu birkaç sayfadan oluşup formda başvurulan vizenin özelliği, seyahat içeriği, kişisel bilgiler, pasaport bilgileri, adres bilgileri, mesleki bilgiler, aile bireylerinize ait bilgiler, önceki seyahat bilgileriniz, askerlik bilgileriniz gibi çeşitli konulara ilişkin sizle ilgili detaylı bilgiler istenmektedir. Pakistan turistik vize başvuru formu resmi bir evrak olup hakkınızda istenen bilgilerin bildirimini resmen yapacağınızdan vereceğiniz bilgilerin hepsini vermeniz ve bunları tam, okunur ve doğru olması önemli olup böyle olmayan evraklar vize işlemlerinin daha uzun sürmesi veya vize reddi almanıza yol açabilmektedir. Pakistan turistik vize için Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda Pakistan vizesi hakkında uzman olan temsilcilerimiz formun doldurulmasında yardımcı olacağı için bu form gözünüzde büyütülecek bir evrak olmamaktadır.

Pakistan Turistik Vize Evrakları

Pakistan turistik vize evrakları aşağıda dikkatinize sunulmuştur. Ancak durumunuza özel ekstra belgeleri ibraz etmeniz veya vize başvurunuzu destekleyici belgeler de istenebilmektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru hareket Vize Merkezi Pakistan departmanımızı arayarak güncel evrakları mail ile talep ederek başvurunuzu yapmaktır.

 1. Vize başvuru formu
 2. Pasaport. Seyahat sonrası en az 6 aylık geçerli ve vize bölümünde en az 2 boş sayfası bulunmalıdır
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf
 4. Nüfus cuzdanı fotokopisi. Türkiye'de oturma izni olan yabancıların kimlik kartı
 5. Uçuş rezervasyonu veya uçak bileti
 6. Seyahat sağlık sigortası

Konsolosluğa hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi (Dilekçede olması gereken özellikler hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz)
Banka hesap özeti. Son 3 aylık olmalı, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirkülerini de bulundurmalıdır.

Pakistan Turist Vizesi Kaç Günde Alınır?

Pakistan turist vizesi ile ilgili sonuç 7 ila 10 iş gününde alınır. İstanbul veya Ankara dışından yapılan işlemlerde evrakların Vize merkezine kargoyla gönderilme süresi bu süreye dahil değildir. Normal şartlarda Pakistan turist vizesi evraklarınız Vize Merkezi'ne ulaştıktan hemen sonra işleme alınır ve en az 7 en fazla 10 iş gününde vize sonucu alınır. Pakistan Konsolosluğunun kapalı olduğu günler, hafta sonları ve resmi tatiller iş günü sayılmadığından Pakistan turist vizesi başvurusunun bu tarz yoğunluklar dikkate alınarak yapılması doğru olur.

Pakistan Turistik Vize Fotoğrafı

Pakistan turistik vize fotoğrafı vize başvuru formu gibi gerekli evrakların arasında olmakta ve fotoğraftan 2 adet istenip biri başvuru formuna konulmaktadır. Pakistan turistik vize için vereceğiniz fotoğraf Pakistan vize fotoğrafı ile ilgili belirlenen şartları karşılamalıdır. Pakistan turistik vize fotoğrafı vesikalık, 45 mm yüksekliğinde ve 35 mm genişliğindeki ölçülerde ve beyaz arka fonlu olmalıdır. Fotoğrafınız tam yüzünüzü gösterecek şekilde önden çekilmiş olmalı ve şapka, bere, güneş gözlüğü gibi aksesuarları içermemelidir. Vereceğiniz Pakistan turistik vize fotoğrafı güncel olmalı ve herhangi bir şekilde zarar görmüş veya üzerinde oynama yapılmış olmamalıdır.

Pakistan Turistik Vize Ücreti

Pakistan turistik vize ücreti zamanla değişebilmekte olup bu değişikliklerin Pakistan makamlarının yetkisine bağlı olarak gerçekleşmesiyle birlikte zamanın sunduğu koşulların gereği de ücretin değişmesine etkisi olabilir. Pakistan turistik vize başvurusunu yapacağınız zamanda ödemeniz gereken ücret hakkında bilgi için ücret bilgisini başvuru zamanınıza yakın olduğu bir zamanda almanızda fayda var. Pakistan turistik vize ücret bilgisi için Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız takdirde ücreti güncel olarak öğrenebileceksiniz.

Pakistan turistik vizesi için başvuruyu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız takdirde ödemeniz gereken ücret vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedelini içeren toplam ücrettir. Şubelerimize evrak tesliminin gerçekleşmesi vize başvuru sahibinin şubelerimizi ziyaret etmesiyle sağlanabileceği gibi kargo veya kurye aracılığıyla da sağlanabilir. Kargo veya kurye aracılığıyla hizmet alındığında bu hizmetin masrafı vize başvuru sahibi tarafından karşılanır. Pakistan turistik vize için hazırladığınız evraklar şubelerimize ulaşır ulaşmaz temsilcilerimiz vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için harekete geçer ve başvuru sonrasında da vize başvurunuza ilişkin tüm sürecin takibini yapıp size olan desteklerini sürdürürler.

Pakistan Kapıda Vize

Pakistan turistik seyahatler için Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bununla birlikte Pakistan kimi ülkelerin vatandaşları için kapıda vize vermektedir. Türk vatandaşları ise bu uygulamaya dahil olmamaktadır. Türk vatandaşları Pakistan seyahati için kapıda vize alamadığından Pakistan’a turistik olarak seyahat gerçekleştirebilmeniz için Pakistan’a gitmeden önce Pakistan turist vizesini almalısınız. Pakistan turist vizesi için Türkiye’de Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul veya Pakistan Büyükelçiliği Ankara’ya başvurmalısınız. Pakistan turist vizesi için bu resmi temsilciliklere başvuruyu şahsen yapmanız şart olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla biz sizin adınıza da yapabilmekteyiz. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti sayesinde başvurunuzu daha kolay gerçekleştirebilmenize ek olarak daha sağlam bir şekilde de gerçekleştirebilmektesiniz. Pakistan turist vizesi başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilmek için temsilcilerimizle e-mail veya telefon ile irtibat halinde olmaktan hiçbir zaman çekinmeyiniz.

Önemli Notlar:

 • Pakistan turistik vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
 • Alınmış olan Pakistan vizeleri tek girişli bir vize kategorisi olacaktır. 
 • Pakistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğu'nun inisiyatifi altındadır.
 • Vize merkezi otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası işlemlerinde de size destek vermektedir.
 • Sizden başka belge istenme durumu için hazırlıklı olmalısınız. Yukarıdaki belgeler dışında bazen başka belge gereksinimi de olabilmektedir. Bu konuda merak ettiğiniz başka bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

120 saatte Pakistan vizesi

Pakistan ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Pakistan Turistik Başvuru Kabul Ediyor Mu
  K.O., 19 Kas 2021, 13:25

  Merhaba, Pakistan turistik başvuru kabul ediyor mu? Üç arkadaş Pakistan’a turistik seyahat etmeyi planlıyoruz. Vize işlemlerinde bize yardımcı olur musunuz? Başvuru için hangi evraklar gerekiyor? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan turistik vize 2021
  D.Geylan, 06 Haz 2021, 16:47

  Merhabalar, Pakistan’a arkadaşlarımla beraber seyahat etmeyi planlıyoruz. Hepimiz bordo pasaport sahibiyiz. Pakistan turistik vize 2021 başvuru işlemleri ile ilgili olarak bilgi almak istiyoruz. Başvurular nasıl yapılır, hangi evraklar talep edilir ve bunun için ne kadar bir bütçe ayırmamız gerektiğine dair bilgi verebilirsiniz lütfen? Teşekkür ederim şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan vize ücreti 2021
  A.Coskun, 04 Haz 2021, 15:37

  Selamlar, turistik vizeye başvuruda bulunarak Pakistan’a seyahat etmek istiyorum. Konsolosluk tarafından hangi evraklar talep ediliyor ve Pakistan vize ücreti 2021 yılı için güncel tutarın bilgisini edinmek istiyorum. İşlemleri sizinle gerçekleştirirsem eğer seyahatten ne kadar önce görüşme yapmamız gerektiğinden de bahsederseniz memnun olurum. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pakistan turist vizesi
  H. Bal, 08 May 2020, 14:58

  Merhaba, Kuzenlerimle birlikte Pakistan’a turistik seyahat etmeyi planlıyoruz. Pakistan’da arkadaşım var ama biz otelde kalmayı planlıyoruz. Pakistan turist vizesi başvurusu için hazırlamamız gereken belgeler ve şartlar nelerdir? Bu konuda bizi aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Pakistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp