Pakistan Turistik Vize

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettikleriniz hakkında bizi aramaktan çekinmeyin

Pakistan turistik vize evrakları

Pakistan turistik vize evrakları aşağıda dikkatinize sunulmuştur. Ancak durumunuza özel ekstra belgeleri ibraz etmeniz veya vize başvurunuzu destekleyici belgeler de istenebilmektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru hareket Vize Merkezi Pakistan departmanımızı arayarak güncel evrakları mail ile talep ederek başvurunuzu yapmaktır.

  1. Büyük harflerle doldurulmuş başvuru formu
  2. 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf
  3. Pasaport. (En az 6 aydan uzun bir süre geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.)
  4. Varsa önceki vize izin belgelerini içeren eski pasaportlar
  5. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
  6. Turistik vize için tur acentelerinden alınmış belge ya da iş sahibi kimseden alınmış izin belgesi
  7. Davet sahibi kimseler için karşı tarafın kimlik fotokopisi, davet mektubu vs.
  8. Banka hesap özeti (Bu konuda lütfen Vize Merkezi temsilcilerimize danışın)

Pakistan Turistik Vizesi

Pakistan’a turistik amaçlı ziyarette bulunacak kimseler öncelikle konsolosluktan istenen şartları yerine getirmelidir. Pakistan turistik vize evrakları Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Evrakların eksiksiz olarak sunulması gerekmektedir. Vize Merkezi seyahat planınızı destekleyici belgelerin Pakistan vize prosedürüne uygun hazırlanmasında durumunuza özel destekleyici başka evraklar da talep edebilmektedir ki bu evraklar vize sonucunun olumlu olması açısından önemlidir. Pakistan Konsolosluğu turistik vize evraklarına ek olarak ek belgeler talep edebilmektedir. Gerekli görülen istisnai durumlarda vize başvuru sahibi konsolosluğa mülakata çağırabilir.

Birçok ülkede turistik vize başvurularında davetiye talep edilmemesine rağmen, Pakistan Konsolosluğu turistik vize işlemlerinin de davetiye ile yapılmasını istemektedir. Pakistan turistik vize davetiyesi Pakistan’daki bir turizm acentesi veya tur acentesinden gönderilmelidir. Gönderen kişi kimlik bilgilerini de davetiyeye eklemelidir. Pakistan turistik vizesi için gereken davetiyenin Pakistan’dan noter onaylı olması da gerekmektedir.

Pakistan vize davetiyesinde verilen bazı bilgiler Pakistan vize başvuru formunda da yer alacaktır. Bu 2 evraktaki bilgiler birbiriyle uyumlu olmalıdır. Seyahat tarihleri, konaklama bilgisi, otel rezervasyonu gibi ayrıntılara dair evraklarla yapılacak bir hata vize reddi almanıza neden olabileceğinden, bu tip problemlerin üstesinden kolayca gelebilmeniz için profesyonel yardım almanız Pakistan vizesini sorunsuzca almanızı sağlar. Vize Merkezi temsilcileri Pakistan vize işlemlerinizin her aşamasında size destek olacaktır.

Pakistan turistik vize başvurusuna şahsen gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi Vize Merkezinin uzman temsilci ve asistanları aracılığı ile yapabilirsiniz. Orijinal evrakları kargo ile fotokopi olarak talep edilen evrakları mail ile bize ulaştırabilirsiniz.

Pakistan vizesi kaç günde alınır?

Pakistan turistik vizesinin çıkış süresi 3 ila 5 iş günüdür. İstanbul veya Ankara dışından yapılan işlemlerde evrakların Vize merkezine kargoyla gönderilme süresi bu süreye dahil değildir. Ayrıca davetiye talebinin karşılandığı sürede bu süreye dahil değildir. Normal şartlarda evraklarınız Vize Merkezi ulaştıktan hemen sonra işleme alınır ve en az 3 en fazla 7 iş gününde vize sonucu alınır. Pakistan Konsolosluğunun kapalı olduğu günler, hafta sonları ve resmi tatiller iş günü sayılmadığından başvurunun bu tarz yoğunluklar dikkate alınarak yapılması doğru olur.

Önemli Notlar:

► Pakistan turistik vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
► Alınmış olan Pakistan vizeleri tek girişli bir vize kategorisi olacaktır. 
► Pakistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğu'nun inisiyatifi altındadır.
► Vize merkezi otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası işlemlerinde de size destek vermektedir.
►Formlar büyük harflerle ve siyah mürekkepli kalemle doldurulmalıdır. Sizden başka belge istenme durumu için hazırlıklı olmalısınız. Yukarıdaki belgeler dışında bazen başka belge gereksinimi de olabilmektedir. Bu konuda merak ettiğiniz başka bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 73
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 73
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 73
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 52
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2364
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5308
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com