Yeni Zelanda vizesi için başvuruda bulunacak olan TC vatandaşları, kendilerinden istenen gerekli evrakları büyük bir özen hazırlamalıdır. Vize başvurularında yapılan hazırlık aşaması, başvurusu sonucuna etki ettiğinden dolayı, sorunsuz ve hızlı işlemler için Yeni Zelanda vize başvurusu için Vize Merkezi uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Sizlere sunulan profesyonel bilgiler, sizin adınıza alınan randevu, doğru olduğu öngörülen evrak bilgileriniz vize başvurularınızın sonucunu etkilemektedir. Nihai kararı belirleyen Yeni Zelanda Konsolosluğu olsada, Vize Merkezi ile beraber yürüteceğiniz işbirliği ile Yeni Zelanda vizesi için olumlu adımları öngörmek kaçınılmazdır. Eğitim düzeyinin yüksek olması ile bilinen Yeni Zelanda’ya seyahat amacınızı belirtip, ona uygun olan durumlara istinaden başvuru yapmak ise doğru olan yoldur. Turizmi ile de ön plana çıkan ülke sınırlarında, pek çok amaç için bulunabilirsiniz. Bunun için gerekli ve önemli olan durum ise, bahsedildiği üzere doğru ve hatasız hazırlayacağınız evraklar olacaktır.

Yeni Zelanda Vizesi  Gerekli Belgeler

Yeni Zelanda’ya seyahatte bulunacak TC vatandaşlarına, Yeni Zelanda vizesi için evrak listesi ayrıntılı olarak sunulmuştur. Bu aşamada, hatasız ve eksiksiz bir başvuru hazırlık aşaması ile sizden istenen bilgileri yetkililere sumak geliyor. Yeni Zelanda için alacağınız vize seyahat amacına göre olmalıdır.

Yeni Zelanda turistik vizesi için, vize talep belgesi ve Yeni Zelanda vizesi bilgi formunu eksiksiz doldurmak zorunludur. Bunun için sizden istenen diğer belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olan pasaport, orijinal hali ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği istenmektedir. Şirket evrakları için, şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılacak olan dilekçe formu bulunmaktadır. Güncel olan hali ile İngilizce faaliyet belgesi ile sicil gazetesi fotokopisi, şirketin imza sirküleri fotokopisi, son tarihli vergi levhası fotokopisi istenilen evraklar arasındadır.

Yeni Zelanda vizesi için gelir göstermek üzere sunulan evraklar arasında ise, SGK işe giriş bildirgesi, e- devlet ile elektronik ortamından alabileceğiniz SGK (4a) hizmet dökümü, 3 aylık imzalı ve kaşeli olarak sunulan maaş bordronuz ile yine son 6’ayı kapsayan imza ve kaşe ile onaylanmış banka hesap dökümünüz teslim etmeniz gereken belgeler arasındadır. Tam olarak belirtilen belgelerin işlem sürecine hazırlanması, Yeni Zelanda vizesi için atacağınız önemli adımlardır. Vize Merkezi olarak burada sizin işinizi kolaylaştırmak ise bizlere düşen görevler arasındadır. Yeni Zelanda vizesi başvurucu sonucu için olumlu yanıt almanız adına sizi bilgileri yönlendiren uzmanlar aracılığı ile zahmetsiz bir işlem aşamasında bulunursunuz. İletişim bölümlerinde Vize Merkezi ile irtibat sağlayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize Merkezi aracılığı ile yapılacak olan işlemler oldukça pratik ve hızlıdır. Sizden istenen evrakları eksiksiz ve size bildirildiği üzere hazırladığınızda, bu belgeleri iletişimde bulunduğunuz danışmanınızın adresine ulaştırmanız yeterli olmaktadır.

Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi için, vize talep belgesi ve Yeni Zelanda vizesi bilgi formunu eksiksiz doldurmak zorunludur. Nüfus cüzdan fotokopisi, seyahat sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, 3,5X4,5 cm boyutlarında güncel, arka fonu beyaz olan fotoğraf gerekmektedir. Sabıka kaydı ile aile cüzdanı da Yeni Zelanda aile ziyareti için gerekli olan belgelerdir.

Yeni Zelanda vizesi için seyahatte bulunacak olan kişi için gideceği aileden davetiye mektubu istenmektedir. Davet edilen kişi tarafından gönderilmiş, davet eden kişinin adres, iletişim bilgilerini içeren imzalı davetiye çıktısı alınır. Davet eden kişi Yeni Zelanda vatandaşı ise pasaportu, kimlik fotokopisi, Yeni Zelanda vatandaşı değil ise oturum izni fotokopisi istenir. Seyahatin masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacak olması halinde kişinin son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri fotokopisine de ihtiyaç vardır.

Yeni Zelanda vizesi için sponsor olan kişiden istenenler, SSK çalışanı ise SGK iş bildirimi İngilizce vize takip dilekçesi, güncel olması şartı ile İngilizce faaliyet belgesi, ticaret sicil gazete fotokopisi, şirketin imza sirküleri fotokopisi, son tarihli vergi levha fotokopisi son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 ay’ı kapsayan imza ve kaşeli maaş banka hesap özeti bilgileri istenmektedir.

Yeni Zelanda vizesi işverenler için, İngilizce vize takip dilekçesi, güncel olması şartı ile İngilizce faaliyet belgesi, ticaret sicil gazete fotokopisi, şirketin imza sirküleri fotokopisi, son tarihli vergi levha fotokopisi, son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 ay’ı kapsayan imza ve kaşeli maaş banka hesap özeti bilgileri istenmektedir.

Yeni Zelanda öğrenci vize başvurusu için vize takip belgesi, Yeni Zelanda vize bilgi formu herkes için doldurulması gereken belgeler arasında olup bu belgeler dikkatle doldurulmalıdır. Bu belgeleri takiben nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sonrası son 6 ay’ı kapsayan pasaport, 35X45 cm  boyutlarında güncel ve arka fon beyaz olan fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, İngilizce olarak doldurulan öğrenci belgesi, seyahat edecek öğrenci 18 yaş altında ise İngilizce tercümeli olarak sunulan Muvafakatname, sabıka kaydı ve askerlik ile ilişiği bulunan erkekler için durumu gösteren belgeler istenen evraklar arasındadır. 

Yeni Zelanda vizesi emekliler için, emekliliğini bildirecek olan hesap belgeleri gerekmektedir. Bunlar, emeklilik kartının fotokopisi ve emekli maaşını gösteren en az 6 ay’ı kapsayan maaş hesap özetidir.

Yeni Zelanda vizesi devlet memuru için, çalışma belgesi, bağlı olduğu resmi makamca verilen izin belgesi, resmi kurum kartının ön ve arka yüzeylerinin fotokopisi, son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 ay’ı kapsana banka hesap özeti istenen evraklar arasındadır. Vize Merkezi olarak verdiğimiz bilgiler ve sunduğumuz kaliteli çalışma prensibiyle, pek çok vize sahiplerini istedikleri ülkelere yolcu etme imkanına sahip olduk. Gerekli duyulan bilgilerin sunumu ve tamamlanması önem kazanan evrakların bu zorlu aşamasında da iletişim adresinlerden irtibat kurabilir,  Yeni Zelanda vize başvurusundan olumlu sonuç almak için şansınızı yükseltmek adına, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 04 51
Faks : +90 (212) 287 72 44
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 04 51
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 04 51
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 25
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+ 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

Yeni Zelanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
E. G. 25/12/16, 21:29
mrb. ben yeni zellanda auckland sehrinde yolcu cruise gemisine personel olarak katilacagim. Hangi tur vize icin basvuru yapmam gerekli.
Cevabı Görüntüle
D. Ç. 13/12/16, 09:42
Oğlum M. Ömer Ç. 2017 Ağustos ayında ülkenize turistik bir gezi planlıyor.
Kendisi bir üniversite öğrencisi, reşit fakat bir çalışan değil. Bu geziyi de biz ebeveynleri finanse edeceğiz.Bu gezi için alması gereken vizede hazırlamamız gerek evraklar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
isun 30/11/16, 14:12
merhaba ben iran vatandaşıyım ve 5 senedir türkiyede resmi olarak master yaptım ve çalışma izni ile kaç farklı yabancı dilde dublaj yönetmeniyim. ingilizce, farsça, türkçe, azericeye tamamen hakimim. tiyatro yönetmenlik master mezunuyum ve 15 sene dublaj yönetmenliğinde ve oyunculukta deneyimim var. yeni zelandaya aşığım orya çalışmak amaçlı yerleşmek isterim. acaba türkiyeden başvuru imkanı var mı? çünkü ben seneye türk vatandaşı olacağım. şimdiden çok teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
M. SAÇARLAR 14/11/16, 14:25
Uzun süreli yeni zelanda vizesi almak istiyorum. Vize tipi ne olmalı , ücreti ve kaç yıllık alabilirim ?
Cevabı Görüntüle
İ. dilekçi 10/10/16, 14:11
iyi günler. Ben hem Türkiye hem de Romanya vatandaşıyım. Romanya pasaportum var. Yeni Zelanda benden vize istemiyor bildiğim kadarıyla. Eşimle oraya tatile gitmek istiyoruz ve eşimin Romanya oturumu var eşim Romanya oturumuyla vizesiz gidebilir mi?