Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Yeni Zelanda vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Yeni Zelanda danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Yeni Zelanda vizesi için Vize Merkezi Yeni Zelanda vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Yeni Zelanda vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Yeni Zelanda vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve en iyi şekilde sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Yeni Zelanda Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Vizenizle ilgili evrakları +90 (212) 970 04 51 numarasını arayarak vize uzmanlarımızdan ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Şartları

Yeni Zelanda vizesi için başvuruda bulunacak olan TC vatandaşları, kendilerinden istenen gerekli evrakları büyük bir özen hazırlamalıdır. Vize başvurularında yapılan hazırlık aşaması, başvurusu sonucuna etki ettiğinden dolayı, sorunsuz ve hızlı işlemler için Yeni Zelanda vize başvurusu için Vize Merkezi uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Sizlere sunulan profesyonel bilgiler, sizin adınıza alınan randevu, doğru olduğu öngörülen evrak bilgileriniz vize başvurularınızın sonucunu etkilemektedir. Nihai kararı belirleyen Yeni Zelanda Konsolosluğu olsada, Vize Merkezi ile beraber yürüteceğiniz işbirliği ile Yeni Zelanda vizesi için olumlu adımları öngörmek kaçınılmazdır. Eğitim düzeyinin yüksek olması ile bilinen Yeni Zelanda’ya seyahat amacınızı belirtip, ona uygun olan durumlara istinaden başvuru yapmak ise doğru olan yoldur. Turizmi ile de ön plana çıkan ülke sınırlarında, pek çok amaç için bulunabilirsiniz. Bunun için gerekli ve önemli olan durum ise, bahsedildiği üzere doğru ve hatasız hazırlayacağınız evraklar olacaktır.

Yeni Zelanda Vize başvurularında yapılan değişiklikle, Yeni Zelanda vize başvurularında pasaport işlemleri için VFS Global’den hizmet almaktadır. Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak kişiler artık pasaport işlem ücreti olarak 91 TL ödeyecektir.
Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak kişiler için VFS Global BAE, Cezayir, Afganistan, Bahreyn, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Libya, Fas, Amman, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye ve Yemen vatandaşlarının başvurularını kabul etmektedir. Vatandaş olmayanların, Türkiye’de başvuru yapmaları için bu ülkelerin geçerli göçmen statüsü belgesine sahip olmaları gerekir. 

Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Belgeler

Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma ait pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Yeni Zelanda Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bildiriye göre Yeni Zelanda’ya  vize başvurularının belirlenen “Vize Başvuru Merkezleri” tarafından alınmasının  kararlaştırıldığı duyurulmuştur. Bu bağlamda bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Yeni Zelanda vize başvurularınızı yapmaktan mutluluk duyacağız.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olan öğrenci ve turist vizeleri başvurularını Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçiliğine yapmaya devam edebilirler.

Fakat Oturma İzni, Sürekli Oturma İzni, Çalışma ve Sınırlı  yani (Limited Purpose) Vize başvurularını “Immigration New Zeland, Level :15, API Tower, Sheikh Zayed Road, Dubai, Birleşik Arap Emirliği” adresinde mukim Vize Başvuru Merkezine yapmaları lazımdır. Bu duyuru aynı zamanda resmi devlet sitesinde de mevcuttur.

Yeni Zelanda’ya seyahatte bulunacak TC vatandaşlarına, Yeni Zelanda vizesi için evrak listesi ayrıntılı olarak sunulmuştur. Bu aşamada, hatasız ve eksiksiz bir başvuru hazırlık aşaması ile sizden istenen bilgileri yetkililere sumak geliyor. Yeni Zelanda için alacağınız vize seyahat amacına göre olmalıdır.

Yeni Zelanda turistik vizesi için, vize talep belgesi ve Yeni Zelanda vizesi bilgi formunu eksiksiz doldurmak zorunludur. Bunun için sizden istenen diğer belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olan pasaport, orijinal hali ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği istenmektedir. Şirket evrakları için, şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılacak olan dilekçe formu bulunmaktadır. Güncel olan hali ile İngilizce faaliyet belgesi ile sicil gazetesi fotokopisi, şirketin imza sirküleri fotokopisi, son tarihli vergi levhası fotokopisi istenilen evraklar arasındadır.

Gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Yeni Zelanda vizesi başvuru formunu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Yeni Zelanda başvuru dilekçesi (İngilizce olmalıdır)
 • Şirket evrakları
 • Faaliyet belgesi
 • Sicil gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Vergi levhası
 • Çalışanlar için SGK işe giriş belgesi
 • SGK hizmet dökümü
 • Maaş bardosu
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Banka hesap dökümü
 • Başvuru ücreti ödendi dekontu
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • 18 yaşın altındakiler için izin mektubu

Yeni Zelanda vizesi için gelir göstermek üzere sunulan evraklar arasında ise, SGK işe giriş bildirgesi, e- devlet ile elektronik ortamından alabileceğiniz SGK (4a) hizmet dökümü, 3 aylık imzalı ve kaşeli olarak sunulan maaş bordronuz ile yine son 6’ayı kapsayan imza ve kaşe ile onaylanmış banka hesap dökümünüz teslim etmeniz gereken belgeler arasındadır. Tam olarak belirtilen belgelerin işlem sürecine hazırlanması, Yeni Zelanda vizesi için atacağınız önemli adımlardır. Vize Merkezi olarak burada sizin işinizi kolaylaştırmak ise bizlere düşen görevler arasındadır. Yeni Zelanda vizesi başvurucu sonucu için olumlu yanıt almanız adına sizi bilgileri yönlendiren uzmanlar aracılığı ile zahmetsiz bir işlem aşamasında bulunursunuz. İletişim bölümlerinde Vize Merkezi ile irtibat sağlayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize Merkezi aracılığı ile yapılacak olan işlemler oldukça pratik ve hızlıdır. Sizden istenen evrakları eksiksiz ve size bildirildiği üzere hazırladığınızda, bu belgeleri iletişimde bulunduğunuz danışmanınızın adresine ulaştırmanız yeterli olmaktadır.

Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi için, vize talep belgesi ve Yeni Zelanda vizesi bilgi formunu eksiksiz doldurmak zorunludur. Nüfus cüzdan fotokopisi, seyahat sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, 3,5X4,5 cm boyutlarında güncel, arka fonu beyaz olan fotoğraf gerekmektedir. Sabıka kaydı ile aile cüzdanı da Yeni Zelanda aile ziyareti için gerekli olan belgelerdir.

Yeni Zelanda vizesi için seyahatte bulunacak olan kişi için gideceği aileden davetiye mektubu istenmektedir. Davet edilen kişi tarafından gönderilmiş, davet eden kişinin adres, iletişim bilgilerini içeren imzalı davetiye çıktısı alınır. Davet eden kişi Yeni Zelanda vatandaşı ise pasaportu, kimlik fotokopisi, Yeni Zelanda vatandaşı değil ise oturum izni fotokopisi istenir. Seyahatin masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacak olması halinde kişinin son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri fotokopisine de ihtiyaç vardır.

Yeni Zelanda vizesi için sponsor olan kişiden istenenler, SSK çalışanı ise SGK iş bildirimi İngilizce vize takip dilekçesi, güncel olması şartı ile İngilizce faaliyet belgesi, ticaret sicil gazete fotokopisi, şirketin imza sirküleri fotokopisi, son tarihli vergi levha fotokopisi son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 ay’ı kapsayan imza ve kaşeli maaş banka hesap özeti bilgileri istenmektedir.

Yeni Zelanda vizesi işverenler için, İngilizce vize takip dilekçesi, güncel olması şartı ile İngilizce faaliyet belgesi, ticaret sicil gazete fotokopisi, şirketin imza sirküleri fotokopisi, son tarihli vergi levha fotokopisi, son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 ay’ı kapsayan imza ve kaşeli maaş banka hesap özeti bilgileri istenmektedir.

Yeni Zelanda öğrenci vize başvurusu için vize takip belgesi, Yeni Zelanda vize bilgi formu herkes için doldurulması gereken belgeler arasında olup bu belgeler dikkatle doldurulmalıdır. Bu belgeleri takiben nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sonrası son 6 ay’ı kapsayan pasaport, 35X45 cm  boyutlarında güncel ve arka fon beyaz olan fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, İngilizce olarak doldurulan öğrenci belgesi, seyahat edecek öğrenci 18 yaş altında ise İngilizce tercümeli olarak sunulan Muvafakatname, sabıka kaydı ve askerlik ile ilişiği bulunan erkekler için durumu gösteren belgeler istenen evraklar arasındadır. 

Yeni Zelanda vizesi emekliler için, emekliliğini bildirecek olan hesap belgeleri gerekmektedir. Bunlar, emeklilik kartının fotokopisi ve emekli maaşını gösteren en az 6 ay’ı kapsayan maaş hesap özetidir.

Yeni Zelanda vizesi devlet memuru için, çalışma belgesi, bağlı olduğu resmi makamca verilen izin belgesi, resmi kurum kartının ön ve arka yüzeylerinin fotokopisi, son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 ay’ı kapsana banka hesap özeti istenen evraklar arasındadır. Vize Merkezi olarak verdiğimiz bilgiler ve sunduğumuz kaliteli çalışma prensibiyle, pek çok vize sahiplerini istedikleri ülkelere yolcu etme imkanına sahip olduk. Gerekli duyulan bilgilerin sunumu ve tamamlanması önem kazanan evrakların bu zorlu aşamasında da iletişim adresinlerden irtibat kurabilir,  Yeni Zelanda vize başvurusundan olumlu sonuç almak için şansınızı yükseltmek adına, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Zelanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Yeni Zelanda Vize Başvurusu
K.A. 16/04/20, 16:45

Merhaba. Eşimle birlikte Yeni Zelanda vize başvurusu yapmak istiyoruz. Vize alımında bize sunduğunuz hizmetler ve vize için yapılması gerekenler nelerdir? Eşim ev hanımı. Ben şirket sahibiyim. Turistik amaçlı bir seyahat olacak, orada herhangi bir tanıdığımız yok.
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Yeni Zelanda Vize Ücreti 2020
H.K. 14/04/20, 14:15

Selamlar. Yeni Zelanda vize ücreti 2020 yılında ne kadar? Vize almak için hangi ödemeleri yapmalıyız? Ben orada yaşayan ve çalışan bir aile dostumu ziyaret edeceğim. Kendisinin oturum izni var. Türkiye’de sigortalı olarak özel bir şirkette çalışıyorum. Araştırmaya çalıştım ama diğer ülkeler gibi çok bilgi bulamıyorum. Sizin yardımınızla nasıl başvuru yapacağım? Yardımınızı rica ediyorum.
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Yeni Zelanda Vize Reddi
S.H. 21/04/20, 01:13

Merhaba, Yeni Zelanda vize reddi aldım. Sebepleri ne olabilir? Yeni bir başvuru daha yapmak istiyorum fakat tekrar ret gelme ihtimali yüksek mi? Devlet memuruyum, orada yaşayan ve çalışan bir arkadaşımı ziyarete gideceğim. Yeni başvuruda olumlu sonuç alma ihtimalim varsa aracılığınızla başvurmak isterim. Yardım rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Yeni Zelanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
Y.A. 13/04/20, 21:44

Merhabalar, Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı için aynı mı? Herhangi bir değişiklik varsa öğrenebilir miyim? Ben daha önce turist olarak Yeni Zelanda’ya gitmiştim. Yeni başvurumda yeniden tüm işlemleri aynı şekilde mi yapmalıyım? Süreç karmaşıktı, açıkçası çok zorlanmıştım. Şirket sahibi olarak turistik vize yapmam gerekenler ve hazırlamam gereken evraklar konusunda değerli desteğinizi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır?
A.F. 28/04/20, 17:52

Merhaba, Yeni Zelanda vizesi nasıl alınır? Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi başvurusu yapacağım. Teyzem ve yeğenlerimi görmeye gideceğim. Başvuru evrakları ve aşamaları nedir? Ben devlet memuru olarak çalışıyorum. Artvin’de ikamet ediyorum. İstanbul’a gelmeden sizin aracılığınızla başvuru yapmam mümkün mü? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x