Yeni Zelanda Vizesi

Vize Merkezi Yeni Zelanda vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Yeni Zelanda vize türlerinde yani Yeni Zelanda vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda Vizesi İçin Merak Edilenler

Yeni Zelanda sınırları ne zaman açılacak?

Yeni Zelanda Vizesi öncesinde bilgi vermek gerekirse; Yeni Zelanda sınır kapılarını kademeli olarak açacağını belirtti. İlk kademenin tarihi 27 Şubat 2024 olarak belirlendi. Bu kademe Avustralya’dan gelecek olan Yeni Zelanda vatandaşlarını ve Yeni Zelanda oturma iznine sahip kişileri kapsamaktadır. İkinci kademenin tarihi ise 13 Mart 2024’dir ve diğer ülkelerden gelen Yeni Zelanda vatandaşlarını, Yeni Zelanda oturma ve çalışma iznine sahip kişileri kapsamaktadır. 12 Nisan’daki üçüncü kademe hali hazırda üniversite okuyan 5000 öğrenciyi kapsamaktadır. Diğer tüm vizeler ekim ayı itibariyle açılacaktır.

Yeni Zelanda hangi aşıyı kabul ediyor?

Yeni Zelanda toplamda 33 aşıyı kabul etmektedir. Aşıların en son dozu yapıldıktan ve üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra ülkeye girişe izin verilmektedir. Onaylı aşıların en bilinenleri şu şekildedir:

 • CoronaVac (Sinovac) - 2 doz
 • Pfizer – BionTech - 2 doz
 • Sputnik V – 2 doz
 • TURKOVAC - 2 doz
 • Moderna (Spikevax) - 2 doz
 • Janssen (Johnson & Johnson) - 1 doz
 • AstraZeneca / Oxford – 2 doz
 • Sinopharm (Beijing) – 2 doz
 • Covaxin (Bharat Biontech) – 2 doz
 • Covavax (Novavax) – 2 doz

Yeni Zelanda aşısızları kabul ediyor mu?

Yeni Zelanda ülkeye girişte kendi vatandaşları hariç herkesin tam aşılı olmasını istemektedir. Lakin bu konuda birkaç istisna vardır. 16 yaş ve altındaki çocukların, tıbbi olarak kanıtlayabileceği sağlık sorunlarından dolayı aşı olamayacak kişilerin, mültecilerin ve ülkesinden sınır dışı edilmiş Afganistan vatandaşlarının tam aşılı olduğunu kanıtlama zorunluluğu aranmamaktadır

Yeni Zelanda PCR testi istiyor mu?

Yeni Zelanda ülkeye girişte aşılı veya aşısız herkesten negatif PCR test sonucu istemektedir. Bu zorunluluk 2 yaş (24 ay) altı çocukları kapsamamaktadır.

Yeni Zelanda’da karantina uygulaması var mı?

Yeni Zelanda’da karantina uygulaması iki şekildedir. Onaylı aşılarını tam olmuş kişilerin ikametlerinde 10 gün boyunca kendilerini tecrit edeceklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Eğer kişi aşılarını tam olmamış ise devlet tarafından belirlenmiş bir otelin izolasyon ve karantina bölgesinde 10 gün boyunca gözetim altında tutulacaktır

Yeni Zelanda girişte aşı kartı isteniyor mu?

Yeni Zelanda vatandaşları ve aşı olduklarını kanıtlama zorunluluğundan muaf kişiler hariç herkes ülke sınırlarına girdiklerinde Yeni Zelanda’nın onayladığı aşıları tam dozlarıyla yaptırdıklarını kanıtlamak zorundadırlar. Bunu kanıtlamak için sağlık yetkilileri tarafından onaylanmış dijital aşı kartlarının gösterilmesi gerekmektedir.

Yeni Zelanda acil vize veriyor mu?

Yapılan son açıklamaların ışığında Yeni Zelanda’nın şu anda geçici vize türünü vermeyi askıya aldığı görülmektedir. Ancak Yeni Zelanda’da bulunması kritik önem teşkil eden kişiler için yakınlarının yolladıkları davetiye ile başvuruları alınabilmektedir.

Yeni Zelanda vizesi ile Avustralya’ya gidilir mi?

Yeni Zelanda vizesi sahipleri Avustralya vize muafiyeti kapsamında olan kişiler hariç ülkeye giriş sağlayamamaktadırlar. Bu nedenle Avustralya’ya gitmek isteyenlerin Avustralya vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir

Yeni Zelanda kimlerden vize istiyor?

Yeni Zelanda vize politikasına göre Umuma mahsus (Bordo), Hizmet (Gri), Husisi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye başvurmak durumundadırlar

Yeni Zelanda’ya seyahat ederken Covid-19 kapsamında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yeni Zelanda’ya seyahat etmeden son 48 saat içerisinde PCR testinden negatif sonuç alınması gereklidir. Testten pozitif sonuç alınırsa ülkeye girişe izin verilmemektedir. Devletin belirlediği bir otelde karantinaya gireceklerin, seyahat etmeden önce otel masraflarını ödemeleri gerekmektedir. Makbuzlarını kanıtlayamayanların ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir.

Yeni Zelanda Vizesi İşlemleri

Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin geçerli bir vizelerinin gerekmektedir. Bu sebeple Yeni Zelanda vize başvuru aşamaları başvuru yapmak istenilen vize kategorisine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bunun yanında tüm vize kategorilerinin vize başvuru süreci online olarak yapılmaktadır.

Yeni Zelanda vize başvuru süreci başvurunuza uygun vize kategorisi için eksiksiz ve başvurunuzu destekleyen evraklarla başvuru yapmak büyük öneme sahiptir. Vize başvuru ücreti, vize başvurusu yapacağınız kategoriye uygun hazırlanması gereken evraklar ve online vize başvuru formu, vize kategorinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vize başvurunuzu yaparken evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanması, başvurunuzun doğru vize kategorisine yapılması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

Yeni Zelanda’ya seyahat etmeyi planlayıp, vize başvurusu yapacak tüm başvuru sahiplerinin elektronik ortamda ve tamamen online ve İngilizce olan başvuru adımlarının ardından, Yeni Zelanda Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezi Ankara ofisine şahsen giderek veya kargo yolu ile pasaportunu taranması için iletmelidir.

Yeni Zelanda vizesi için başvurular Yeni Zelanda İçişleri Bakanlığı’nın yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularını yapabilmeleri için oluşturduğu web sitesi üzerinden, tamamen online olarak tamamlanmaktadır. Yeni Zelanda vize başvuru sürecinde Vize Merkezi olarak bireysel ve kurumsal olarak, başvuru yapmak isteyen herkese hizmet verilmekteyiz. Vize Merkezi’ne telefon, e-posta ya da SMS yoluyla ulaşabilir ve yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. 

Yeni Zelanda vizesi gerekli evraklar listesi ile Yeni Zelanda vize başvuru ücretlerini görmek için sitemizdeki ilgili sayfalarımızı gözden geçirebilir; vize başvuru süreciniz ile ilgili Yeni Zelanda vizesi uzmanlarımızdan ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz. Vize Merkezi aracılığı ile yapacağınız Yeni Zelanda vize başvurunuzda vize başvurunuzun tüm aşamaları; evrak kontrolü, online vize başvuru formunun doldurulması, sisteme evrak yüklenmesi, pasaportunuzun tarama işlemleri için ilgili yetkili kuruluşa iletilmesi ve ardından teslim alınması gibi başvurunuzun tüm aşamalarını danışmanlığımız ile tamamlanacaktır.

Yeni Zelanda Vize Merkezi

Yeni Zelanda Vize Merkezi; Yeni Zelanda’ya planlanmış olan başta turistik, ticari ziyaret, aile ziyaretleri, yerleşim, göçmenlik, eğitim ya da çalışma gibi amaçlarla başvuru yapacak başvuru sahiplerinin vize başvuru süreçlerinin her aşamasında profesyonel olarak hizmet vermekte olan özel bir kurumdur. Yeni Zelanda vize başvuru sürecini Vize Merkezi’nin danışmanlığında gerçekleştirdiğinizde;

 • Yeni Zelanda vize başvuru amacınıza uygun vize kategorinizin belirlenmesi,
 • Başvuru yapacağınız vize kategorisi ve kategorinin gerektirdiği, başvurunuza uygun vize başvuru evraklarının hazırlanarak ve kontrol edilmesi,
 • Başvuru yapacağınız vize kategorinize bağlı olarak online vize başvuru formunun sizin adınıza doldurulması,
 • Vize talep dilekçeleriniz, iş yeri izin yazılarınız gibi vize başvurunuza direk etki edecek belgelerin düzenlenmesi ve kontrolü,
 • Vize başvurusu işlem süresince başvurunuzun sürekli olarak kontrol edilmesi, gerekli durumlarda pasaportunuzun takip edilmesi ve ilgili kurumlardan teslim alınarak tarafınıza ulaştırılması işlemlerinin hepsi Vize Merkezi tarafından sizin adınıza yapılmaktadır. 

Online olarak tamamlanan Yeni Zelanda vize başvurunuzun yapılmasıyla, Yeni Zelanda Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezi üzerinden başvurunuzun en son adımı pasaport tarama işlemi için pasaportunuzun elden ya da kargo ile başvuru merkezine ulaştırılması ve taranmasının ardından işlemleriniz tamamlamış olacaktır.

Vize Merkezi, 2001 yılından günümüze uzanan birikimi ve alanında uzman kadrosu ile vize başvurusu yapmak isteyen kişiler ile yaptığı görüşmeler sonrası kişinin seyahat gerekçesi, mevcut durumu gibi pek çok arklı kriteri göz önünde bulundurur ve başvuru sahibine en uygun olan vize kategorisinde başvuruya yönlendirirken; vize başvuru türüne bağlı başvuru evrakları ile birlikte ilgili vize başvuru sürecinin başarıyla tamamlanması konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Vize Merkezi ile birlikte karmaşık görünen vize başvuru sürecinizi, profesyonel yönlendirme ile en kısa sürede ve zorlanmadan tamamlayarak Yeni Zelanda vizenizi alarak planlamış olduğunuz seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye genelinde birçok şubeye sahip olan Vize Merkezi uzman kadrosu ile çözüm ortağınız ve hayatınızı kolaylaştırarak başvuru sürecinizi sizin adınıza yönetecektir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Vize Merkezi aracılığı ile Yeni Zelanda vize başvurusu yapabilirsiniz. Size en yakın Vize Merkezi şubesine giderek evrak teslimi yapabilme olanağınız olduğu gibi, kurye/kargo ile de evraklarınızı teslim etmeniz mümkündür.

Yeni Zelanda Vizesi Türleri

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip, Yeni Zelanda’ya turistik, aile / arkadaş ziyareti, eğitim, ticari, çalışma, göçmenlik ve aile birleşimi gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişiler seyahat sebeplerine bağlı olarak vize başvurusu yapmalıdır. Doğru vize türüne başvuru yapılması, ilgili kategoriye ait gerekli kriterlerin sağlanması ve evrakların doğru ve eksiksiz olması başvurunuz için büyük önem taşımaktadır.

Yeni Zelanda vize başvuru kategorileri; standart ziyaretçi, eğitim, çalışma, staj, yerleşim vizesi ve göçmenlik ana başlıkları altında bulunan çeşitli vizeler olarak sınıflandırılmaktadır. Her kategoriye ait farklı alt vize türleri bulunur. Her bir vize türünde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar ve başvuruya uygun zorunlu bazı evraklar bulunmaktadır. Ve vize başvuru ücretleri başvuru kategorisine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yeni Zelanda vizesine çok başvuru yapılan vize kategorileri şunlardır:

 • Standart ziyaretçi vizesi: turistik, ticari, aile / arkadaş ziyareti vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Working holiday vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Aile birleşimi vizesi
 • Nitelikli göçmenlik vizesi

Yeni Zelanda vize türleri ile başvuru süreçleri hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebileceğiniz gibi Vize Merkezi’ni arayabilir, uzman kadromuzun bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilir ve başvuru süreciniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Şartları

Yeni Zelanda vizesi için başvuruda bulunacak olan TC vatandaşları, kendilerinden istenen gerekli evrakları büyük bir özen hazırlamalıdır. Vize başvurularında yapılan hazırlık aşaması, başvurusu sonucuna etki ettiğinden dolayı, sorunsuz ve hızlı işlemler için Yeni Zelanda vize başvurusu için Vize Merkezi uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Sizlere sunulan profesyonel bilgiler, sizin adınıza alınan randevu, doğru olduğu öngörülen evrak bilgileriniz vize başvurularınızın sonucunu etkilemektedir. Nihai kararı belirleyen Yeni Zelanda Konsolosluğu olsada, Vize Merkezi ile beraber yürüteceğiniz işbirliği ile Yeni Zelanda vizesi için olumlu adımları öngörmek kaçınılmazdır. Eğitim düzeyinin yüksek olması ile bilinen Yeni Zelanda’ya seyahat amacınızı belirtip, ona uygun olan durumlara istinaden başvuru yapmak ise doğru olan yoldur. Turizmi ile de ön plana çıkan ülke sınırlarında, pek çok amaç için bulunabilirsiniz. Bunun için gerekli ve önemli olan durum ise, bahsedildiği üzere doğru ve hatasız hazırlayacağınız evraklar olacaktır.

Yeni Zelanda Vize başvurularında yapılan değişiklikle, Yeni Zelanda vize başvurularında pasaport işlemleri için VFS Global’den hizmet almaktadır. Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak kişiler artık pasaport işlem ücreti olarak 91 TL ödeyecektir.
Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak kişiler için VFS Global BAE, Cezayir, Afganistan, Bahreyn, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Libya, Fas, Amman, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye ve Yemen vatandaşlarının başvurularını kabul etmektedir. Vatandaş olmayanların, Türkiye’de başvuru yapmaları için bu ülkelerin geçerli göçmen statüsü belgesine sahip olmaları gerekir. 

Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yeni Zelanda’ya planladıkları seyahatleri için, seyahat amaçlarına uygun vize başvurusu yapmalıdır. Yeni Zelanda vize başvurusu aşamaları genel hatları itibariyle şu şekildedir:

 • Yeni Zelanda hükümeti taranınca belirlenmiş sistem üzerinden (Online ve İngilizce olarak) uygun vize başvuru kategorisi seçilerek, vize başvuru formunun doldurulması
 • Yeni Zelanda vize başvuru formunun doldurulmasının sonrasında, başvurunuzu destekleyen tüm vize evraklarınızın aynı online sisteme yüklenmesi
 • Başvuru evrakları İngilizce dili dışında ise, tercümesinin de ayrıca eklenmesi
 • Vize başvuru evraklarının yüklenmesinin tamamlanmasının ardından başvuru formu ve başvuru evraklarının onaylanarak aynı sistem üzerinden online vize başvuru ücretinin ödenmesi
 • Başvurunuzun yetkili makamlarca alındığı ve onaylandığına dair sistemden de erişebileceğiniz onay belgelerinin alınması
 • Pasaportunuzun taranması işlemi için Yeni Zelanda Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği başvuru merkezine pasaportun ulaştırılması

Yukarıda belirtilmiş olan tüm aşamaların eksiksiz olarak tamamlanması sonrası Yeni Zelanda vize başvurusu tamamlanmış olacaktır. Vize başvuru süreci içerisinde; vize ücretleri, gerekli belgeler, vize işlem süreleri ve ilgili prosedürlerin tamamı hem Yeni Zelanda Hükümeti / Büyükelçiliği’nin yetkisi ve değişiklik hakları hem başvuru yapacak kişilerin kişisel durumlarındaki değişiklikleri gibi sebeplerle değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayınız.

Yeni Zelanda için Türkiye’den yapılan başvurular, Türkiye’de vize bölümünün kapalı olması sebebiyle, dünya üzerindeki herhangi bir Yeni Zelanda Konsolosluğu / Büyükelçiliği vize departmanına rastgele biçimde iletilerek, incelenmektedir. Vize başvurularının değerlendirilmesinde online olarak doldurulmuş form ile vize başvuru sahibinin başvuruyu destekleyen, sisteme yüklenmiş olduğu evraklar ile vize başvurusuna dair karar verirken detaylı olarak incelenmektedir. Türkiye’den değerlendirmemesi ve Türkiye’deki sisteme ve evraklara aşina olmayan birinin başvuruyu inceleyeceği düşünülerek başvuru yapılmalıdır. Başvuru formunda yapılmış bir hata, sunulan evraklarla çelişen bilgileriniz, eksik evrak ya da hatalı vize kategorisinde yapılan başvuru, İngilizce dilinde olmayan belgeler gibi pek çok nedenle Yeni Zelanda vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilmektedir. Bu sebeple vize başvurunuzun eksiksiz olması büyük önem taşımaktadır.

Yeni Zelanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar vize başvurunuzun hızlıca sonuçlanması ve eksiksiz yapılması için dikkatle hazırlanmalıdır. Başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunun nihai kararını vermesinde formunuz kadar sunduğunuz evraklar da büyük önem taşımaktadır. Her vize başvuru kategorisinin ve başvuru sahibinin kişisel faktörlerine bağlı olarak evraklar değişkenlik gösterir. Yeni Zelanda vize başvurularında olması gereken, zorunlu evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport: başvurunuz için gerekli ilk ve en önemli belgelerdendir ve oldukça önemlidir. Pasaportunuzun planlamış olduğunuz seyahatinizin sona ermesinin ardından en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Online başvuru formu: Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar içerisinde pasaportunuzla beraber en büyük öneme sahip olan şey formunuzdur. Başvuru formunuz eksiksiz ve doğru olmalı, formda yapılacak hata ya da eksik bir bilginin de vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabileceğini unutmamalısınız. Başvuru sürecinin online ve İngilizce olması sebebiyle başvuru sürecinde yapılacak herhangi hatanın geri dönüşü neredeyse yoktur. Vize memuru, başvurunuzu incelerken formda verdiğiniz bilgilerin doğr olduğunu kabul ederek, vize evraklarınızı bu bilgilerle karşılaştırarak değerlendirmeye almaktadır.
 • Fotoğraf: Yeni Zelanda vize başvurularında zorunlu olarak eklenmesi gereken evrakların başında gelmektedir. Biyometrik, son 6 ayda çekilmiş, arka fonu beyaz olan fotoğrafınız vize başvurunuza muhakkak eklenmelidir.
 • Nüfus cüzdanı / kimlik ile vukuatlı nüfus kayıt örneği: Vukuatlı nuus kayıt örneği belgeniz İngilizce tercümesi ile başvurunuzda olması gereken, sizi ve aile bilgilerinizi içeren önemli belgelerden biridir.
 • Banka hesap dökümü: Planlamış olduğunuz seyahatini karşılayabileceğinizi gösteren evraktır. Banka hesap dökümü son 3 aylık hesap hareketlerini içermeli, kaşe ve imzalı olmalı, banka imza sirküleri de muhakkak alınmalı ve eklenmelidir. Banka hesap dökümü başvuru sahibi ya da başvuru sahibinin seyahatindeki sponsoru adına olabilir. Vize başvuru sahibinin sponsoru olması planlanan kişi ya da kurum için bir takım kriterler söz konusudur. Sponsor bilgileri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize talep dilekçesi: İngilizce, Büyükelçiliğe hitap eden, kendiniz ve başvurunuzu açıklayacağınız, özellikle belirtmek istediğiniz durumlar var ise açıklayabileceğiniz, kendinizi başvurunuzu değerlendirecek vize memuruna ifade edebileceğiniz oldukça önemli bir belgedir.
 • Çalışma / eğitim evrakları: Ülkenizdeki mevcut durumunuzu belirtip, sizi yaşadığınız ülkeye bağlayan sebepleri içeren evraklardır ve mevcut durumunuza uygun eklenmesi gerekir. Öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz ile birlikte transkriptiniz; çalışan iseniz işveren/ çalışan / emekli olma durumuna bağlı değişen evraklar bulunmaktadır. Seyahati karşılayan bir sponsor olması durumunda çalışma belgeleri, sponsorun statüsüne bağlı olarak düzenlenmeli ve başvuruya eklenmesi gereken belgelerdendir.

Bu noktada unutulmaması gereken en önemli bilgi tüm evraklarının İngilizce olma zorunluluğudur. İngilizce olmayan tüm belgeler çevirisiyle birlikte başvurunuzda yer almalıdır.

Yeni Zelanda vize başvurusu için gerekli evraklar 2024 yılı bilgileri ve tüm sorularınız için vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Reddi 

Yeni Zelanda vize başvurusu yapan kişilerin seyahat amacı inandırıcı değil ise, seyahat sebebine dair gerekli vize kriterlerini sağlayamıyor ya da herhangi başka bir sebeple hatalı başvuru yapan kişiler Yeni Zelanda vize reddi almaktadır. Vize ret gerekçeleri başvuru sahibine gönderilen vize ret mektubunda açıklanmaktadır. Genel olarak bilgi vermek gerekir ise Yeni Zelanda vize ret sebepleri şunlardır:

 • Online vize başvuru esnasında yanlış vize başvuru kategorisinin seçilmesi
 • Vize başvuru formunda bilerek ya da farkında olmadan hatalı, eksik bilgi girilmiş olması
 • Seyahat sebebinin ikna edici olmaması, seyahatin inandırıcı bulunmaması
 • Vize başvurusu yapacak kişinin mevcut olarak yaşamakta olduğu ülkede mevcut olan bağlarının (iş, okul, aile durumu vb) güçlü olmaması ya da kişinin kendisini ülkesine bağlayan geçerli nedenleri sunmaması ya da sunamaması,
 • Vize başvuru sahibinin mevcut finansal durumunun yeterli bulunmaması
 • Vize başvuru sahibinin seyahat geçmişinin olmaması, daha önce almış olduğu vize reddi, vize ihlali, deport gibi çeşitli durumlarının bulunması denilebilir.

Yeni Zelanda vize ret ihtimalini en aza indirmek ve başvurunun olumlu sonuçlanması için mevcut başvurunun tüm aşamalarının büyük bir dikkat ve titizlikle tamamlanması gerekmektedir. Doğru başvurunun yapılması, başvuru sahibinin seyahat nedeninin doğru açıklanmış olması, vize başvurunuzu destekleyen ilgili evrakların tamamının eksiksiz bir şekilde tamamlanması, çevirilerin tamamlanması ve online başvuru sistemine yüklenmesi durumunda vize başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

Yeni Zelanda vize ret nedenleri içerisinde yalan bilgi beyanı ya da sahte evrak sunulması nedenleriyle Büyükelçilik vize reddi dışında belirli sürelerle vize başvuru ve ülkeye giriş yasağı verebilmektedir. Bu yüzden vize başvurusu yaparken başvuruda şeffaf olmak ve yalan beyan vermemek önemlidir. Sadece Yeni Zelanda değil tüm ülkelere yapacağınız vize başvurularınız bu durumdan etkilenecek ve siciliniz olumsuz etkilenmiş olacaktır. Yeni Zelanda vize reddi sonrasında başvuru sahibi ret gerekçelerini analiz edip, redde sebep olan gerekçeleri çürütebilecek evraklarla ve açıklamalarla birlikte yeniden vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Yeni Zelanda vize reddi almadan, vize başvurunuzun doğru ve hızlı olarak tamamlanması konusunda Vize Merkezi’yle iletişime geçerek, vize uzmanlarımızdan destek olabilirsiniz.

Yeni Zelanda vize reddi kabus olmasın

Yeni Zelanda ile ilgili sizden gelen sorular

40 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi 2021
  L.B., 21 Oca 2021, 14:44

  Merhabalar, Yeni Zelanda öğrenci vizesi 2021 yılında nasıl alabilirim? Uluslararası eğitim yapılacak yerler arasında Yeni Zelanda’nın koşullarının daha iyi olduğunu duydum. Liseyi 2021 yılında bitiriyorum. Henüz Yeni Zelanda’da okul seçimi yapmadım. Bu konuda detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi Çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeni Zelanda Transit Vize 2021
  Y.K., 21 Oca 2021, 13:22

  Merhabalar, Yeni Zelanda transit vize 2021 yılı için şartlar nelerdir? Türk Vatandaşlarının transit vize almasına gerek var mı? Elektronik vize alarak giriş yapabilir miyiz? Avustralya vizem var Avustralya’ya giderken Auckland Uluslararası Havalimanından 3 saatlik aktarma olacak. Transit vizemi nasıl alabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeni Zelanda Vizesi Reddi 2021
  N.N., 21 Oca 2021, 11:31

  Merhabalar, Yeni Zelanda vizesi reddi 2021 yılında çok veriyorlar mı? Geçen sene yaptığım turistik vize başvurumdan ret aldım. Başvurumun ret olduğunu belirten mail göndermişlerdi. Ret mektubunda daha önce yurtdışına hiç çıkmadığım ve finansal durumumun yeterli olmadığı bundan dolayı geri dönmeyeceğimi düşünmüşler. Başvuru yapsam tekrar ret alır mıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır 2021
  L.K., 20 Oca 2021, 16:25

  Merhabalar, Yeni Zelanda vizesi nasıl alınır 2021 yılında Yeni Zelanda’ya gitmek istiyorum siz bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor musunuz? Yeni Zelanda vizesi alırken dikkat etmem gereken konular nelerdir? Covid 19 salgını sonrası değişiklikler oldu mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeni Zelanda Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021
  S.S., 20 Oca 2021, 15:42

  Merhabalar, Yeni Zelanda vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için değişiklikler oldu mu? Birçok kişiden Yeni Zelanda vize sürelerinin uzun sürdüğü konusunda bilgi aldık. Covid 19 salgını nedeniyle mi uzun sürüyor? Yoksa normal zamanlarda da vize sonuçlanma süreci uzun mu oluyor? Uzun süredir ülkeye giriş olmadığı için Yeni Zelanda’daki kız arkadaşımı ziyaret edemedim Bu konuda siz yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Yeni Zelanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp