Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yeni Zelanda'ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Yeni Zelanda İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Yeni Zelanda Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Yeni Zelanda Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Yeni Zelanda Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Yeni Zelanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Yeni Zelanda Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Yeni Zelanda Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Yeni Zelanda Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Yeni Zelanda Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Yeni Zelanda Turistik Vize DilekçesiYeni Zelanda Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • Yeni Zelanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Yeni Zelanda turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Yeni Zelanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Yeni Zelanda Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Yeni Zelanda Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Yeni zelanda vizesi hayal değil

Yükleniyor...