Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 24 63

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Yeni Zelanda Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Bursa şubesi ile çalışarak Yeni Zelanda Vizesi almak isteyenlere özel olarak hazırlanmış bu sayfayı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Daha kolay ve pratik olarak başvuru yapmak ve başvuru süreciyle ilgili genel bilgilere sahip olmanız için bu sayfayı incelemeniz son derece önemlidir. Daha sonra tüm Yeni Zelanda vizesi başvurularınız için Bursa şubesi çağrı merkezini arayabilir, e-posta göndererek vize uzmanlarımıza ulaşabilir ya da şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vizesine 4 adımda başvuru yapmak:

 1. Adım: Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızın sizin için hazırlayacağı evrak listesi e-postasını talep edin.
 2. Adım: E-postayı alır almaz inceleyerek tüm evrakları tam olarak tamamlayın.
 3. Adım: Tüm evrakları hazırladıktan sonra en kısa zamanda Bursa şubemize ulaştırın.
 4. Adım: Vize başvurunuzla ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Yeni Zelanda’ya turistik, ticari, transit, eğitim gibi seyahat amaçlarıyla gitmek istiyorsanız seyahat amacınıza uygun bir Yeni Zelanda vizesi alarak yolculuk yapabilirsiniz. Bursa şubemizden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmadan önce lütfen seyahat amacınızı belirleyerek bu seyahat amacına uygun Yeni Zelanda vizesine başvuru yaptığınızdan emin olunuz. Bunları belirledikten sonra web sitemizde bulunan Yeni Zelanda sayfalarında bulunan Yeni Zelanda vizelerine ve bu vizelere ait evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı buralardaki listelere göre hazırlamanız mümkündür. Ya da bunun yerine vize uzmanımız tarafından sizin durumunuza özel olarak hazırlanacak ve gönderilecek e-postada yer alan evrakları temin edip formları doldurduktan sonra Vize Merkezi Bursa şubemize ulaştırabilirsiniz. Bunun için Vize Merkezi Bursa şubemize şahsen uğrayabilir ya da kargo-kurye-eposta yoluyla ulaştırmayı tercih edebilirsiniz. Bunun ardından Yeni Zelanda vizesi başvurunuz vize uzmanlarımız tarafından yapılacak, süreç tamamlandıktan sonra vizeniz tarafınıza ulaştırılacaktır.

Vize Merkezi Bursa Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi / Cuma - 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
 • Cumartesi 10.00 / 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Bursa şubesi hizmetinizdedir.

Bu mesai saatleri içinde Vize Merkezi Bursa şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve Yeni Zelanda vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Şubemize yapacağınız ziyaretler öncesi herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur, çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde yaşayan kişilerin Vize Merkezi Bursa şubemiz üzerinden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapması mümkündür.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu için en erken ve en geç başvuru tarihleri nelerdir?

Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarih, seyahatinizden 90 gün öncesidir. Bu tarihten daha önce yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Bu nedenle lütfen Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçmeden önce uygun bir başvuru tarihi seçmiş olunuz. Ayrıca seyahatinize çok az bir zaman kala başvuru yapmanız da uygun değildir. Online başvuru sisteminin çalışmaması ya da herhangi bir arıza nedeniyle vizenizin çıkışı gecikebilir ve seyahatiniz tehlikeye girebilir. Bu tür başvurular Vize Merkezi tarafından vizenizin seyahat tarihine yetişeceğine dair herhangi bir garanti verilmeden ve tüm sorumluluk size ait olmak üzere kabul edilmektedir. Herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için lütfen başvuru tarihini doğru ayarlayınız. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar verme süresi herhangi bir nedenden dolayı uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Başvurmanız gereken vize türü Yeni Zelanda’yı neden ziyaret etmek istediğinize göre değişir.

Yeni Zelanda’ya yapacağınız ziyaretin amacı, vize başvurunuzda baştan sona kadar belirleyici olmaktadır. Yeni Zelanda’ya turistik, ticari ve diğer amaçlarla gideceğinizi öncelikle vize uzmanlarımıza aktarmanız daha sonra da dolduracağınız formlarda belirtmeniz şarttır. Vize uzmanlarımız başvurularınızı size uygun olan vize türüne göre yapacak ve kişisel evrak listesini de buna göre hazırlayacaklardır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru Yeni Zelanda Vizesi türüne başvuru ve doğru evrakların hazırlanması vizenizin kabul edilmesi bakımından son derece önemlidir. Seyahat amacınızı vize uzmanlarımızla ilk görüşmenizde belirlemiş olmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizin tamamlanmasından sonra vize türünüz değiştirilemeyecektir. Vizenizin olumlu olarak onaylanması için lütfen seyahat amacınıza göre başvuru yapıldığından emin olunuz, vize uzmanlarımızdan konuyla ilgili destek alınız.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra en kısa sürede vize uzmanlarımıza ulaştırılmalıdır.

Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırladığı evrak listesini ve doldurmanız gereken formları lütfen eksik bırakmadan hazırlayınız. Sizden istenilen her şeyi tam olarak hazırladıktan sonra en kısa sürede vize uzmanlarımıza ulaşmanız ve evrakları kendilerine ulaştırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde evraklarınız ve formlarınız olmadan başvuru işlemlerinize başlanamayacaktır. Evraklarınızı ne şekilde Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırmak istediğiniz tamamen sizin takdirinizdedir. Şubemizi her zaman randevu almadan ziyaret edebilir ve evraklarınızı elden teslim edebilirsiniz. Evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim ederek şubemize göndermeniz de mümkündür. Eğer gönderdiğiniz evraklarda eksiklik veya yanlışlık varsa vize uzmanlarımız size ulaşacak ve bu evrakların düzeltilerek yeniden gönderilmesini isteyeceklerdir. Ayrıca eğer Yeni Zelanda Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen vize uzmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Yeni Zelanda Vizesi başvuru evraklarında otel veya uçak rezervasyonu var mı?

Lütfen tüm Yeni Zelanda vizesi başvurularınızdan önce otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırıp Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızla paylaşınız. Vize uzmanlarımızın yapacağı başvurularda rezervasyon bilgileriniz gerekli olacaktır. Ayrıca başvuru evraklarınız arasında bu rezervasyonlarınıza ait belgeler de bulunacaktır. Eğer Yeni Zelanda vizesi başvurusu için vize uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde henüz uçak / otel rezervasyonu yapmamışsanız lütfen bu durumdan vize uzmanlarımız haberdar ediniz. Bu rezervasyonlarınızı satın alma şeklinde yapabileceğiniz gibi ön rezervasyon şeklinde yapmanız da mümkündür. Rezervasyonlarınızı satın aldığınızı gösteren belgeler, vize başvurunuzu daha güçlü konuma getirecek ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vizenizi onaylama ihtimali artacaktır. Satın alınmış rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Eğer satın alınmış rezervasyonu tercih ederseniz, vizenizin seyahat tarihinize yetişmemesi nedeniyle yaşayacağınız olumsuzluklardan hiçbir şekilde Vize Merkezinin sorumlu olmayacağını bildiriyoruz.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu ile ilgili bazı bilgiler:

 • Vize uzmanlarımız tarafından gönderilecek evrak listesinde de belirtileceği gibi tüm evraklarınızı İngilizce olarak hazırlamayı unutmayınız.
 • Vize başvurunuzun yapılabilmesi için pasaportunuz 1 günlüğüne Yeni Zelanda Konsolosluğu’na gönderilerek tanıtılması sağlanacak, 1 gün sonra kargo ile tarafınıza geri gönderilecektir.
 • Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemleri yapıldıktan sonra konsolosluk başvurunuzla ilgili bir karar verecek, vizenizi onaylayacak ya da reddedecektir. Bu karar yetkisi her zaman yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
 • Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurunuzla ilgili herhangi bir eksiklik veya kusur görmezse vizenizi onaylayacak ve gönderimini elektronik ortamda sağlayacaktır.
 • Yeni Zelanda vizesi başvurusu için konsoloslukta mülakata girmek ya da biyometrik randevuya katılmak gibi aşamalar söz konusu değildir. Fakat bu aşamaları değiştirme yetkisi her zaman Yeni Zelanda Konsolosluğu’ndadır.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Yeni Zelanda Vizesi için yapacağınız başvuru, size gönderilen e-postada yer alan tüm evrakları hazırladıktan sonra Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırmanız ile başlayacaktır. Vize uzmanlarımız evraklarınızı teslim aldıktan sonra başvurunuzu yapacak ve bu sürecin tamamlanmasının ardından başvurunuz tamamen Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun inisiyatifine kalmış olacaktır. Evraklarınızın teslim edilmesinden itibaren konsolosluğun karar vermesiyle sonuçlanan süre 30 gün ile 60 gün arasında değişmektedir. Konsolosluk vizenizin onaylanmasına ya da reddedilmesine karar verecektir. Bu kararın tamamen Yeni Zelanda Konsolosluğu’na ait olduğunu unutmayınız. Başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra vize uzmanlarımız konsolosluğun kararını tarafınıza iletecek ve vizeniz çıktıysa teslim almanızı isteyeceklerdir. Yeni Zelanda vizeniz elektronik ortamda gönderileceğinden vizenizi e-posta olarak alabilirsiniz. Yeni Zelanda’ya seyahat etmeden önce e-posta olarak aldığınız vizenizin bir çıktısını almanız ve pasaportunuz ile birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda vize merkezi bursa

Vize Merkezi Personel

Yeni Zelanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz