İstanbul

Telefon

+902129700451

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Yeni Zelanda Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi İstanbul şubemizden Yeni Zelanda vizesi için başvuru yapmak isteyenler sizin için özel olarak hazırlanmış bu sayfayı okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayfayı inceleyerek başvurularınızı daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra hem vize uzmanlarımızla görüşmek hem de vize başvurusu yapmak için İstanbul şubemizin çağrı merkezini arayabilirsiniz. [email protected] e-mail adresine ileti göndererek vize uzmanlarımızla iletişime geçmeniz de mümkündür.

Yeni Zelanda Vizesi almak için 4 adım:

 1. Adım: Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımızla görüşün ve evrak listesi e-mailini talep edin.
 2. Adım: E-maili aldıktan sonra listede yer alan tüm evrakları sizden istenildiği şekilde ve eksiksiz olarak hazırlayınız.
 3. Adım: Hazırlık sürecini tamamladıktan sonra evraklarınızı en kısa sürede Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımız ulaştırınız.
 4. Adım: Vize başvurunuz hakkında vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıktıktan sonra vizenizi teslim alın.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Yeni Zelanda vizesi için Vize Merkezi İstanbul şubemize başvuru yapmadan önce lütfen Yeni Zelanda’yı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinize ve bu seyahat amacına uygun vize türüne karar vermiş olunuz. Böylece web sitemizde bulunan Yeni Zelanda bölümündeki alt başlıklardan tüm Yeni Zelanda vizesi türlerine ulaşabilir, buradaki evrak listelerine göre hazırlık yapabilirsiniz. Ancak Vize Merkezi olarak yararınıza olacak olan, vize uzmanlarımızla görüştükten sonra size özel olarak hazırlayacakları evrak listesini e-mail olarak talep etmenizdir. Bu e-mailde başvuracağınız Yeni Zelanda vizesi hakkında genel bilgiler, ücret detayları ve en doğru evrak listesi yer alacaktır.

Lütfen burada bulunan evrak listesini sizden istenildiği gibi hazırlayınız ve en kısa sürede İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımıza gönderiniz. Yeni Zelanda vizesi için yapılacak online başvuru ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra yapılabilecektir. Evraklarınızı Vize Merkezi İstanbul şubesini şahsen ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilirsiniz. Ya da şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız kargo veya kurye yoluyla İstanbul şubemize göndermeniz de yeterli olacaktır.

 • Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:
 • Pazartesi gününden cuma günüe 08.30 ve 18.30 saatleri arasında, cumartesi günleri ise 10.00 ve 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi İstanbul şubemiz açıktır.

Çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman İstanbul şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Vize başvurusu yapmak ya da vize uzmanlarımız ile görüşmek için şubemize gelmeden önce herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova şehirlerinde ikamet edenler Yeni Zelanda vizesi başvurularını Vize Merkezi İstanbul şubesinden gerçekleştirebilirler.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu ne zaman yapılmalıdır?

Vize Merkezi İstanbul şubesinden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yaparken lütfen başvuru tarihinizi iyi ayarlayınız. Yeni Zelanda Konsolosluğu seyahat tarihinizden en fazla 90 gün önce başvuru yapmanıza izin vermektedir. Bu tarihten daha önce yapılan başvurularınız kabul edilmeyecektir. Yeni Zelanda vizesinin çıkış süresini de hesap edip ona göre bir başvuru tarihi seçmeniz yararınıza olacaktır. Vize başvurunuzu lütfen seyahatinize çok kısa bir süre kala yapmayınız.

Yeni Zelanda vizesi başvurularınız, Dubai ya da Mumbai’de değerlendirilmekte olduğundan çıkış süresinde gecikmeler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinize kısa süre kala başvuru yaparsanız seyahat tarihiniz geldiğinde henüz vizeniz elinize geçmemiş olabilir. Böyle bir durumda rezervasyonlarınız yanabilir. Lütfen herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için başvuru tarihinizi çok iyi ayarlayınız.

Yeni Zelanda’yı hangi amaçla ziyaret edeceksiniz?

İstanbul şubemizden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmadan önce vize uzmanlarımıza hangi Yeni Zelanda vizesine başvuracağınızı ve kişisel durumunuzu mutlaka aktarınız. Vize uzmanlarımız belirttiğiniz özelliklere göre hazırlayacakları evrak listesinin bulunduğu e-maili tarafınıza ileteceklerdir. Ayrıca bu seyahat amacına göre başvuru işlemlerinizi yürüteceklerdir. Bu nedenle doğru evrak listesini hazırlayıp doğru Yeni Zelanda vizesine başvurmak son derece önemlidir. Aksi takdirde Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Yeni Zelanda vizesi başvurunuz yapıldıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız. Hangi türde Yeni Zelanda vizesine başvuracağınıza karar veremiyorsanız lütfen vize uzmanlarımızdan destek alınız.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar en kısa zamanda vize uzmanlarımızın elinde olmalıdır.

İstanbul şubemizde bulunan vize uzmanlarımız, Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için hazırladığınız evraklara ihtiyaç duyacaklardır. Bu nedenle lütfen hazırlık süreciniz biter bitmez tüm evraklarınızı İstanbul şubemize ulaştırınız. Sizden istenilen tüm evrakları istenildiği şekliyle ve tam olarak hazırladığınızdan emin olunuz. Evraklarınız şubemize ulaştığında vize uzmanlarımız başvuru işlemlerinize başlayacaklardır. Şubemize ulaştırdığınız evraklarda eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda vize uzmanlarımız derhal size ulaşacak ve evrakların düzeltilmesini talep edeceklerdir. Ayrıca Yeni Zelanda Konsolosluğu sizden her zaman için ek evrak isteme hakkına sahiptir.

Yeni Zelanda Vizesi başvurularında otel veya uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Lütfen tüm Yeni Zelanda vizesi başvurularınızdan önce konaklayacağınız otel ve uçuşunuzla ilgili rezervasyon yaptırınız. Yapılacak başvurularda otel – uçak rezervasyonu bilgileriniz sorulmakta, istenen evrakların arasında otel ve uçak rezervasyonu belgeleri de bulunmaktadır. Otel ve uçak rezervasyonunuzu ön rezervasyon olarak da yapabilirsiniz ya da satın almayı da tercih edebilirsiniz. Eğer satın alırsanız vize başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için pozitif bir katkıda bulunmuş olursunuz.

Ancak rezervasyonlarınızı satın alırken son derece dikkatli olmalısınız. Özellikle vize başvurunuz ile seyahat tarihiniz arasında yeterli zaman yoksa vizenizin çıkışı gecikebilir ve böylece satın aldığınız rezervasyonlarla ilgili bazı olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Bu gibi rezervasyon problemlerinden Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Otel – uçak rezervasyonlarınızı ön rezervasyon ya da satın almak şeklinde gerçekleştirmek tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Eğer başvurudan önce henüz rezervasyon yaptırmadıysanız lütfen vize uzmanlarımızı bu konu hakkında bilgilendiriniz.

Yeni Zelanda vizesi hakkında bazı önemli bilgiler:

 • Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar hazırlanırken tüm evrakların İngilizce olarak hazırlanması gerektiğini unutmayınız.
 • Vize başvurunuzun tamamlanabilmesi için pasaportunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu’na kargo yoluyla gönderilip tanıtılmakta ve yine 1 gün içinde geri gönderilmektedir.
 • İstanbul şubemizdeki vize uzmanları Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra vizenizi onaylama ya da başvurunuzu reddetme kararını vermek tamamen Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Tüm evraklarınız Dubai ya da Mumbai’ye gönderilerek hakkınızda bir karar verilecektir.
 • Yeni Zelanda Konsolosluğu vizenizi onaylarsa elektronik ortamda gönderecektir.
 • Vize başvurunuz tamamlandıktan sonra herhangi bir mülakat ya da biyometrik verilerinizin alınması için randevu alınması ve başvuranın bu randevuya bizzat katılması aşaması Yeni Zelanda vizeleri için geçerli değildir.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi İstanbul şubemizden yapacağınız Yeni Zelanda vizesi başvurunuz, evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir. Evraklarınızı vize uzmanlarımıza ulaştırmanız veya vize başvurunuzu yapabilmeniz için Vize Merkezi İstanbul şubemizi bizzat ziyaret etmeniz gerekmemektedir. Dilerseniz tüm evraklarınızı ve pasaportunuzu kargo ya da kurye yoluyla şubemize gönderebileceğinizi unutmayınız. Başvuru işlemleriniz yapıldıktan sonra Yeni Zelanda Konsolosluğu bir değerlendirmede bulunarak vizenizin onaylanmasına ya da başvurunuzun reddedilmesine karar verecektir.

Bu süreç en az 30 gün sürmekte bazı durumlarda 60 güne kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle seyahat tarihinizi bu süreleri göze alarak ayarlamanız gerekmektedir. Vizeniz onaylanırsa elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız sizi derhal bilgilendirecek ve vizenizi e-mail olarak tarafınıza ileteceklerdir. Yeni Zelanda’ya seyahat ederken e-mail ortamındaki vizenizin çıktısını almanız ve pasaportunuz birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Yeni zelanda vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp