Antalya

Telefon

+902422555369

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Yeni Zelanda Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret ettiğiniz bu web sayfası, Vize Merkezi Antalya şubesinden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Yeni Zelanda vizesi başvurunuzu daha pratik bir şekilde yapabilmek için bu web sayfasını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilir ve gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen Antalya şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya [email protected] e-posta hesabımıza yazınız.

Yeni Zelanda Vizesi başvurusu için izlenecek 4 adım:

  1. Adım: Başvuracağınız vize türüne ve kişisel özelliklerinize göre oluşturulan evrak listesini vize uzmanlarımızdan talep edin.
  2. Adım: Evrak listesini e-posta olarak aldıktan sonra tüm evrakları hazırlayın, formları doldurun.
  3. Adım: Evrak hazırlama süreci tamamlandıktan sonra tüm evraklarınızı Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vize başvurunuz ve sürecin ilerleyişi ile ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylandıktan sonra teslim alın.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Vize Merkezi Antalya şubesinden yapacağınız Yeni Zelanda vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız tüm evraklar seyahat amacınıza, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız Yeni Zelanda Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin Yeni Zelanda Vizesi başlıkları altındaki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak sizin için en doğru ve pratik bilgi edinme yolu, vize uzmanlarımıza seyahat amacınızı ve kişisel durumunuzu aktardıktan sonra size özel hazırlayacakları evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında genel bilgilerin ve ücret bilgisinin yer aldığı e-postayı talep etmek olacaktır. Bu e-postayı rehber olarak hazırlayacağınız belgeler en doğru belgeler olacaktır. Belgelerinizi hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Antalya şubemize iletmeniz gerekecektir. Başvuru süreciniz ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Evraklarınızı şubemizi bizzat ziyaret ederek vize uzmanlarımıza teslim edebileceğiniz gibi kargo veya kurye yoluyla şubemize göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi / Cuma günleri arası 08.30 / 18.30 saatleri arasında, Cumartesi 10.00 / 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Antalya şubesi hizmetinizdedir.

Bu mesai saatleri içinde Vize Merkezi Antalya şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla başvurmak istediğiniz vize hakkında görüşebilir ve Yeni Zelanda vizesi başvurularınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şubemize yapacağınız ziyaretlerden önce randevu almanıza gerek yoktur, mesai saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da yaşayan ve Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmak isteyen herkes, başvurularınız Antalya şubemiz aracılığı ile yapabilir.

Yeni Zelanda vizesi için ne zaman başvuru yapılması en uygundur?

Bazı ülkelerin konsoloslukları, vize başvuruları için başvuru sürelerini kısıtlayabilirler. Bu süreler genellikle en erken seyahat tarihinden 3 ay öncesi veya 6 ay öncesi olarak belirlenmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun belirlediği başvuru tarihi de seyahatinizden en fazla 90 gün öncesidir. Dolayısıyla Yeni Zelanda seyahatinizden en fazla 90 gün önce vize başvurunuz için Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Buradaki önemli olan, vize başvurunuzun seyahatinizden uygun bir zaman önce yapılmış olması gerekliliğidir. Lütfen seyahatinize çok kısa bir süre kala vize başvurusu yapmayınız. Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımız, vize başvurunuzu yine de alacaklardır ancak vizenizin çıkışının seyahat tarihinize yetişip yetişmemesi ile ilgili tüm sorumluluk size ait olacaktır. Yeni Zelanda Vizesi başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra konsolosluğun başvurunuzu inceleme süreci başlayacaktır. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar verme süresi herhangi bir nedenden dolayı uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Bu durumda seyahat tarihiniz geldiğinde vizeniz elinizde olmazda yaşayacağınız problemlerden dolayı Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Lütfen başvurunuzu ne zaman yapmanız gerektiği ile ilgili vize uzmanlarımızdan tavsiye alınız.

Başvuracağınız Yeni Zelanda vizesi, ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek istediğinize göre belirlenir.

Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımızla görüşmeden önce seyahat amacınızı belirlemiş olmanız gerekmektedir. Yeni Zelanda’ya turistik, ticari ve diğer amaçlarla gideceğinizi öncelikle vize uzmanlarımıza aktarmanız daha sonra da dolduracağınız formlarda belirtmeniz şarttır. Vize uzmanlarımıza aktaracağınız bu seyahat amacınıza göre tüm başvuru süreciniz yürütülecek ve vize uzmanlarımız size özel evrak listesini oluşturacaklardır. Vizenizin olumlu olarak onaylanması için lütfen seyahat amacınıza göre başvuru yapıldığından emin olun, vize uzmanlarımızın evrak listesini doğru olarak hazırlamasını sağlayın ve tüm evrakları doğru olarak hazırlayın. Evraklarınızı teslim ettikten sonra vize uzmanlarımızın yapacağı başvuru süreci tamamlanacak ve bu aşamadan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceksiniz. Konu ile ilgili aklınızda oluşan soru işaretleri varsa lütfen vize uzmanlarımıza danışarak en doğru bilgiyi edininiz.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar tam olarak ve istenildiği şekliyle hazırlanıp vize uzmanlarımıza ulaştırılmalıdır.

Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırladığı evrak listesini ve seyahat amacınıza göre doldurmanız gereken formları lütfen hiçbir eksik bilgi bırakmadan hazırlayınız. Evrak listesinde bulunan tüm evrakları hazırladıktan ve formları doldurduktan sonra vize uzmanlarımıza ulaşmanız ve evrakları kendilerine ulaştırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde evraklarınız ve formlarınız olmadan başvuru işlemlerinize başlanamayacaktır. Evraklarınızı ne şekilde Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırmak istediğiniz tamamen sizin takdirinizdedir. Şubemizi her zaman randevu almadan ziyaret edebileceğinizi ve evraklarınızı teslim edebileceğinizi hatırlatırız. Dilerseniz evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim ederek Antalya şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan gönderebilirsiniz. Vize uzmanlarımız evraklarınızı aldıktan sonra kontrol edecek ve düzeltilmesi gereken bir evrak varsa bu evrakların yeniden gönderilmesini veya gönderilmemiş bir evrak varsa gönderilmesini talep edeceklerdir. Yeni Zelanda Konsolosluğu sizden başka belgeler de talep edebilir. Bu durumda lütfen vize uzmanlarımıza haber vererek bu belgeleri de hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Otel / uçak rezervasyonu belgeleri Yeni Zelanda vizesi başvurusu için gerekli midir?

Yeni Zelanda Vizesi başvurunuzu Vize Merkezi Antalya şubesi aracılığı ile yapmadan önce lütfen otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapınız. Yeni Zelanda Konsolosluğu başvuru evraklarınızın içinde mutlaka otel / uçak rezervasyonu belgelerini görmek istemektedir. Vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen başvurunuzda bu rezervasyon bilgilerinize de mutlaka ihtiyaç olacaktır. Başvurunuzu yaparken henüz otel / uçak rezervasyonu yapmasıysanız bunu mutlaka vize uzmanlarımıza bildiriniz. Başvurunuzun tamamlanabilmesi için bu rezervasyonlara ihtiyacınız olacağından vize uzmanlarımız size yol göstereceklerdir. Bu rezervasyonlarınızı isterseniz doğrudan satın alabilirsiniz. Ayrıca satın almadan ön rezervasyon şeklinde yapmanız da mümkündür. Rezervasyonlarınızı satın aldığınızı gösteren belgeler, vize başvurunuzu daha güçlü konuma getirecek ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vizenizi onaylama ihtimali yükselecektir. Satın aldığınız rezervasyonlarınızla ilgili olarak, vizenizde yaşanacak gecikme gibi durumlarda yaşayacağınız hiçbir olumsuzluktan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu ile ilgili genel bilgiler:

  • Yeni Zelanda vizesine başvurunuzun yapılabilmesi için hazırlayacağınız tüm evraklar İngilizce olmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımız tarafından aktarılacaktır.
  • Vize başvuru sürecinizde pasaportunuz alınarak Yeni Zelanda Konsolosluğu’na gönderilecek, burada bir örneği alınarak konsolosluğun sistemine kaydedilecek ve 1 gün sonra kargo ile tarafınıza iade edilecektir.
  • Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemlerinizin tamamı Vize Merkezi Antalya şubesi tarafından yürütülecektir. Başvuru süreciniz sona erdikten sonra vizenizin onaylanması veya reddedilmesi yönünde karar verme yetkisi yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
  • Konsolosluk vize başvurunuzu uygun bulur ve kabul ederse vizenizi elektronik ortamda gönderecektir.
  • Yeni Zelanda vize başvuru işlemleri arasında konsolosluktan randevu alarak mülakata girmek ya da biyometrik veri randevusu gibi aşamalar yer almamaktadır. Bu konuda değişiklik yapma yetkisi Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Yeni Zelanda Vizesi için Vize Merkezi Antalya şubesi ile yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşması ile birlikte online başvuru formlarının doldurulması sonucunda başlamış olur. Vize uzmanlarımız tarafından başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra Yeni Zelanda Konsolosluğu vizeniz hakkında bir karar verir. Yeni Zelanda Vizesi için başvurunuz evraklarınızın teslim edildiği andan itibaren yaklaşık 30 - 60 gün içinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz olumlu ya da olumsuz sonuçlandıktan sonra vizeniz elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız konsolosluğun kararını tarafınıza iletecek ve vizenizi teslim almanızı isteyeceklerdir. Yeni Zelanda vizeniz elektronik ortamda gönderileceğinden vizeniz tarafınıza e-posta olarak gönderilecektir. Yeni Zelanda’ya seyahat etmeden önce e-posta olarak aldığınız vizenizden bir çıktı alarak mutlaka pasaportunuz ile birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Yeni zelanda vize merkezi antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp