Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 80

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Yeni Zelanda Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş Geldiniz.

Edirne Vize Merkezinden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmak isteyenler için özel olarak oluşturulmuş bu sayfayı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buradaki ön bilgilendirmenin ışığında Yeni Zelanda vizesi başvurunuzu pratik olarak yapabilirsiniz. Vize uzmanlarımızla görüşmek veya vize başvurusu yapmak için Edirne şubemizi iletişim numaralarımızdan arayabilir veya e-posta göndererek iletişim kurabilirsiniz.

Yeni Zelanda Vizesi başvuruları için 4 temel adım:

 1. Adım: Edirne şubemizdeki vize uzmanlarımızdan kişisel durumunuz ve vize türünüze göre hazırlanacak e-postayı talep edin.
 2. Adım: E-postayı aldıktan sonra tüm evrakları istenildiği gibi hazırlayın ve formları boş bırakmadan yanıtlayın.
 3. Adım: Evraklarınızı tamamladıktan sonra formları doldurduğunuzdan da eminseniz tüm evrakları Edirne şubemize ulaştırın.
 4. Adım: Vizenizin başvuru süreci boyunca vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Edirne şubemizden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmadan önce lütfen seyahat amacınızı belirleyerek bu seyahat amacına uygun Yeni Zelanda vizesine başvuru yaptığınızdan emin olunuz. Bunları belirledikten sonra web sitemizde bulunan Yeni Zelanda bölümünün alt sayfalarındaki değişik türde Yeni Zelanda vizelerine ve bu vizelere ait evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Başvuru evraklarınızı buralardaki listelere göre hazırlamanız mümkündür.

Ancak en doğru ve en güncel evrakları öğrenmek için öncelikle vize uzmanlarımızla görüşünüz, başvurmak istediğiniz vize türünü belirtiniz ve kişisel özelliklerinizi belirtiniz. Bu kapsamda vize uzmanlarımız size özel evrak listesi oluşturacak ve tarafınıza e-posta olarak göndereceklerdir. Bu e-postada hazırlamanız gereken evrakların yanında başvuracağınız vizeye ait genel bilgiler ve ücret detayları da bulunacaktır. Lütfen alacağınız bu e-postada yer alan evrak listesini tam olarak hazırlayınız ve en kısa zamanda Edirne şubemize iletiniz. Evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim ederek şubemize gönderilmesini sağlayabilir ya da bizzat kendiniz şubemizi ziyarte ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesiden cumaya sabah 08.30 ile akşam 18.30 saatleri arasında,
 • Cumartesi ise sabah 10.00 ile öğlen 14.00 saatleri arasında Edirne şubemiz açıktır.

Bu çalışma saatleri içinde Vize Merkezi Edirne şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Şubemize yapacağınız ziyaretler öncesi herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur, çalışma saatleri içinde olduğu sürece dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale'de ikamet edenler Edirne şubemiz aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

Seyahat tarihimden ne kadar önce Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmalıyım?

Vize başvurunuzu Vize Merkezi Edirne şubemizden yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız gerekmektedir. Yeni Zelanda Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih, Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesi olarak belirlenmiştir. Bu tarihten daha önceki bir tarihte başvuru yapmak isterseniz başvurunuz kabul edilmeyecek ya da bekletilecektir. Vize başvurunuz için seyahatinize çok kısa bir zaman kala harekete geçmeniz de uygun olmayacaktır. Bu tür başvurular Vize Merkezi tarafından vizenizin seyahat tarihine yetişeceğine dair herhangi bir garanti verilmeden ve tüm sorumluluk size ait olmak üzere kabul edilmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar verme süresi herhangi bir nedenden dolayı uzayabilir ve başvurunuzu seyahatinize çok kısa bir süre kala yaparsanız vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Yeni Zelanda’yı hangi amaçla ziyaret edeceğinize göre vize türünüz değişecektir.

Lütfen vize başvurunuzu yaparken vize uzmanlarımızla görüşme aşamasında Yeni Zelanda’yı neden seyahat etmek istediğinizi vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarın. Seyahat amacınız başvuracağınız Yeni Zelanda vizesinin türünü belirlediği gibi vize uzmanlarımız hazırlamanız gereken evrak listesini de bu seyahat amacına göre oluşturacaklardır. Ayrıca tüm başvurunuz bu seyahat amacına göre yapılacaktır. Bu nedenle doğru seyahat amacına göre seçilmiş doğru Yeni Zelanda Vizesi türüne başvuru ve doğru evrakların hazırlanması vizenizin kabul edilmesi bakımından son derece önemlidir. Vize uzmanlarımız tarafından online başvurunuz yapıldıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız ve vize türünüzü belirlemeyle ilgili bilgi almak için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve en kısa sürede Edirne şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırılmalıdır.

Edirne şubemizdeki vize uzmanlarımızın vize başvurunuzu gerçekleştirebilmesi için hazırlamış olduğunuz tüm evrakların en yakın zamanda ve dilediğiniz yoldan Vize Merkezi Edirne şubemize ulaştırılması gerekmektedir. Sizden istenen tüm evrakları hazırladığınızdan ve formlardaki soruları eksiksiz olarak yanıtladığınızdan emin olunuz. Evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz online işlemlerinize ve başvurunuza başlanacaktır. Eğer gönderdiğiniz evraklarda eksiklik veya yanlışlık varsa vize uzmanlarımız size ulaşacak ve bu evrakların düzeltilerek yeniden gönderilmesini isteyeceklerdir. Ayrıca eğer Yeni Zelanda Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen vize uzmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Yeni Zelanda Vizesi başvurunuzdan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırdınız mı?

Yeni Zelanda vizelerinde başvuru işlemlerini yapmak için Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından otel ve uçak rezervasyonu yapmış olmanız istenmektedir. Bu rezervasyonlarınızı satın alma şeklinde yapabileceğiniz gibi ön rezervasyon şeklinde yapmanız da mümkündür. Rezervasyonlarınızı satın aldığınızı gösteren belgeler, vize başvurunuzu daha güçlü konuma getirecek ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vizenizi onaylama ihtimali artacaktır.

Ancak vizenizin onaylanmaması gibi bir durum oluşursa satın aldığınız otel ve uçak rezervasyonları ile ilgili sorumluluk tamamen sizde olacaktır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın almak yada ön rezervasyon olarak gerçekleştirmek tamamen sizin tercihinizdir. Edirne şubemize vize başvurusu yapmadan önce hiç rezervasyon yaptırmamışsanız bu durumu lütfen vize uzmanlarımıza bildiriniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu yetkililerinin vize başvuru süreci boyunca size ulaşabilmesi için lütfen iletişim kanallarınızın doğru ve ulaşılabilir olduğundan emin olunuz.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu ile ilgili bazı bilgiler:

 • Vize başvurunuz için hazırlayacağınız evrakların tümü İngilizce olmak zorundadır. Evrakların nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili bilgi vize uzmanlarımız tarafından aktarılacaktır.
 • Vize başvuru sürecinizde pasaportunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu’na gönderilecek, bir örneği alındıktan sonra aynı gün içinde geri gönderilerek 1 gün sonra tarafınıza teslim edilecektir.
 • Vize başvuru süreciniz vize uzmanlarımız tarafından sona erdikten sonra Yeni Zelanda Konsolosluğu vizenizin onaylanıp onaylanmamasına karar verecektir. Bu yetki her zaman için konsolosluktadır.
 • Yeni Zelanda Konsolosluğu evraklarınızı kontrol ettikten sonra eğer evraklarınız ve kişisel durumunuzda bir problem görmezse vizenizi onaylayacak ve elektronik ortamda gönderecektir.
 • Yeni Zelanda Vizesi başvurularında herhangi bir mülakat ya da biyometrik randevu aşaması söz konusu değildir. Bu tür uygulamalarla ilgili karar her zaman Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Yeni Zelanda Vizesi başvuru süreciniz Vize Merkezi Edirne şubesinden, evraklarınızın vize uzmanımıza ulaşması ile başlar. Online formunuz vize uzmanlarımız tarafından doldurularak başvurunuz yapılır ve pasaportunuz ile birlikte tüm evraklarınız teslim edildikten sonra Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurunuzla ilgili bir karar verir. Evraklarınızın teslim edilmesinden itibaren konsolosluğun karar vermesiyle sonuçlanan süre en az 30 gün, en çok 60 gün sürmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vizenizle ilgili karar verdikten sonra eğer vizeniz onaylanırsa elektronik ortamda gönderilecek, pasaportunuza basılmayacaktır. Vize uzmanlarımız vizeniz çıkar çıkmaz size ulaşacak ve e-posta yoluyla vizenizi tarafınıza aktaracaklardır. Yeni Zelanda’ya yapacağınız seyahat öncesi vizenizin çıktısını almanız ve pasaportunuzla birlikte yanınıza taşımanız yeterli olmaktadır.

Yeni zelanda vize merkezi edirne

Vize Merkezi Personel

Yeni Zelanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz