İzmir

Telefon

+902329700451

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Yeni Zelanda Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Yeni Zelanda vizeniz için Vize Merkezi İzmir şubemizden başvuru yapmadan önce ön bilgilendirme amacıyla hazırlanmış bu sayfayı okumanızı rica ediyoruz. Buradaki bilgileri aldıktan sonra başvurunuzu yaparken hiç zorlanmayacak ve son derece pratik olacaksınız. Vize başvurunuzu yapmak veya vize uzmanlarımızla görüşmek için İzmir şubemize telefonla ulaşabilir ya da e-posta gönderebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vizesi başvurusunda izlemeniz gereken 4 adım:

  1. Adım: İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımızla iletişime geçerek size özel hazırlanacak evrak listesini e-posta olarak talep edin.
  2. Adım: E-postayı aldıktan sonra tüm evrakları istenildiği gibi hazırlayın ve formları doldurmayı unutmayın.
  3. Adım: Evraklarınızı tamamladıktan formları da doldurduktan sonra tümünü Vize Merkezi İzmir şubesine bizzat teslim edin ya da kargo yaparak gönderin.
  4. Adım: Vizenizin tüm süreci boyunca vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylandıktan sonra teslim alın.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmadan önce lütfen Yeni Zelanda’yı neden ziyaret etmek istediğinizi ve buna bağlı olarak hangi Yeni Zelanda vizesine başvurmanız gerektiğini lütfen belirlemiş olunuz. Bu aşamada web sitemizin Yeni Zelanda sayfalarına girerek burada bulunan vize türlerine ait alt başlıklardan size uygun vize türünün evrak listelerine ulaşabilir ve bu evrak listelerine göre hazırlık yapabilirsiniz. Ancak en doğru ve güncel belgelerin hangileri olduğunu öğrenmek için sizin kişisel durumunuza ve başvuracağınız vize türüne göre vize uzmanlarımız tarafından hazırlanmış e-postayı talep etmelisiniz. Vize uzmanlarımız tarafından aktarılacak bu e-postada evrak listesinin yanı sıra başvuru yapacağınız vize hakkında genel bilgiler ve ücret detayları da yer alacaktır. Lütfen vize uzmanlarımızın size özel oluşturdukları bu evrak listesini tam olarak hazırlayınız ve İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımıza iletiniz. Evraklarınız vize uzmanlarımın eline geçtikten sonra başvuru işlemleriniz başlayacaktır. Tüm evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim ederek şubemize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. İzmir şubemizi ziyaret etmek ve evraklarınızı elden teslim etmek isterseniz mesai saatlerimiz içinde her zaman ziyaret edebileceğinizi unutmayınız.

Vize Merkezi İzmir Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi günü ve Cuma günü arası sabah 08.30 ile akşam 18.30 saatleri arasında, cumartesi günleri ise sabah 10.00 ile öğlen 14.00 saatleri arasında İzmir şubemiz hizmetinizdedir.

Gördüğünüz çalışma saatleri içinde herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi İzmir şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Şubemizde vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilir ve tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak illerinde ikamet eden kişiler İzmir şubemizden İrlanda Vizesi başvurusu yapabilir.

Yeni Zelanda vizesi için en uygun başvuru tarihi ne zamandır?

Yeni Zelanda Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce lütfen uygun bir başvuru tarihi seçtiğinizden emin olunuz. Başvuracağınız tarih, seyahat tarihiniz geldiğinde vizenizin elinizde olacağı şekilde ayarlanmalıdır. Yeni Zelanda Konsolosluğu seyahat tarihinizden en fazla 90 gün önce başvuru yapmanıza izin vermektedir. Bu tarihten daha önce yapacağınız başvurular kabul edilmemekte ya da bekletilmektedir. Bu sınırlamaya dikkat ederek bir tarih seçmeniz gerekmektedir. Lütfen başvuru tarihinizi seyahat tarihinize çok yakın bir tarih olarak belirlemeyiniz. Vize başvurunuz için evraklarınız Dubai veya Mumbai’ye gönderilip değerlendirme orada yapılmaktadır. Bu nedenle seyahatinizde çok kısa bir süre kala başvuru yaparsanız vizenizin gecikmesi durumunda rezervasyonlarınız yanabilir. Lütfen seyahatinizin tehlikeye girmemesi için uygun bir başvuru tarihi seçtiğinizden emin olunuz.

Yeni Zelanda’yı hangi amaçla seyahat edeceğiniz önemlidir.

Yeni Zelanda vizesi için yapacağınız başvurulardan önce ne amaçla Yeni Zelanda’yı ziyaret edeceğinizi belirlemiş olmanız ve vize uzmanlarımıza doğru olarak iletmiş olmanız gerekmektedir. Seyahatinizin amacına bakılarak vize türünüz belirlenecek ve vize uzmanlarımız başvurunuz için hazırlamanız gereken evrakların listesini oluşturacaklardır. Evraklarınız hazırlandıktan sonra vize uzmanlarımızın yürüteceği başvuru işlemleri en başta belirttiğiniz seyahat amacına uygun olarak yapılacaktır. Seyahat amacınıza uygun vize türünü seçmeniz ve bu vize türüne uygun evrakları hazırlamanız Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vizenizi onaylayabilmesi için olmazsa olmazdır. Konu ile ilgili vize uzmanlarımızdan her zaman destek alabileceğinizi unutmayınız.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Vize Merkezi İzmir şubesine ulaştırılmalıdır.

Yeni Zelanda vizesi başvurularınızın başlayabilmesi için lütfen evraklarınızı tam olarak hazırladıktan sonra bekletmeden şubemize gönderiniz. İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımız başvuru işlemlerine başlayabilmek için evraklarınızın gelmesini bekleyeceklerdir. Bu nedenle lütfen evraklarınızı en kısa sürede hazırlayıp vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştığında kontrol edilecek ve yeniden evrak göndermeniz gerekirse vize uzmanlarımız tarafınıza bilgi verecektir. Bu tip yanlış veya eksik belge durumunda lütfen en kısa sürede istenen belgeleri temin ediniz. Ayrıca Yeni Zelanda Konsolosluğu sizden başka evrak talebinde bulunursa lütfen istenen evrakları istenen sürede konsolosluğa ulaştırınız.

Yeni Zelanda Vizesi başvurularında otel / uçak rezervasyonu gerekli midir?

Vize Merkezi İzmir şubemizden yapacağınız Yeni Zelanda vizesi başvurularınızda vize uzmanlarımız sizden otel ve uçak rezervasyonu belgesi isteyeceklerdir. Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından mutlaka istenen otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu, hem online başvuru formlarınıza bilgi olarak girilecek hem de başvuru belgeleriniz arasında rezervasyon belgeleriniz de bulunacaktır. Yeni Zelanda’da kalacağınız otelin rezervasyonunu ya da uçak bileti rezervasyonunu dilerseniz ön rezervasyon şeklinde yapabileceğiniz gibi satın almayı da tercih edebilirsiniz. Otel ve uçak rezervasyonunuzu satın almayı tercih ederseniz vize başvurunuzun kabul edilmesi bakımından Yeni Zelanda Konsolosluğu’nu ön rezervasyona göre daha iyi ikna etmiş olursunuz. Ancak satın alınmış rezervasyonların bazı sakıncaları da vardır. Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından vizenizle ilgili karar verme süreci uzarsa, satın aldığınız otel ve uçak rezervasyonlarıyla ilgili olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Vize Merkezinin herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını hatırlatırız. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın almak tamamen sizin tercihinizdir. İzmir şubemize vize başvurusu yapmadan önce hiç rezervasyon yaptırmamışsanız bu durumu lütfen vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu ile ilgili bazı bilgiler:

  • Yeni Zelanda vizesi için başvuru yapmadan önce hazırlamanız gereken tüm evrakları İngilizce olarak hazırlamanız gerektiğiniz unutmayınız. Evraklar ile ilgili ayrıntılı bilgi evrak listesi e-postasında bulunacaktır.
  • Vize başvurunuzun bir parçası olarak pasaportunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu’na kargo ile gönderilerek bir örneğinin alınması sağlanacak ve 1 gün içinde geri gönderilerek tarafınıza teslim edilecektir.
  • Vize başvuru süreciniz Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından yürütülecektir fakat vizenizin onaylanıp onaylanmamasıyla ilgili karar verme yetkisi her zaman Yeni Zelanda Konsolosluğu’ndadır.
  • Yeni Zelanda Konsolosluğu evraklarınızı kontrol edecek, eğer evraklarınız ve kişisel durumunuzda herhangi bir sorun yoksa vizenizi onaylayacak ve elektronik ortamda gönderecektir.
  • Yeni Zelanda Vizesi başvurunuzun bir aşaması olarak herhangi bir mülakat ya da biyometrik randevu söz konusu değildir. Bu tür uygulamaların değişip değişmemesiyle ilgili karar her zaman Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi İzmir şubesinden yapacağınız vize başvurularınız evraklarınızı şubemize ulaştırır ulaştırmaz başlamaktadır. Vize başvurularınız için veya evrak teslimi için şubemizi ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Telefon / e-posta yoluyla iletişim kurabilir, evraklarınızı da kargo / kurye yoluyla vize uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz. Başvuru işlemleriniz vize uzmanlarımız tarafından tamamlanacak ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvurunuz hakkında karar vermesi beklenecektir. Bu karar verme süreci minimum 30 gün sürmektedir. Süreç bazen 60 güne kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız, seyahat tarihiniz geldiğinde vizenizin elinizde olmasını garantilemek bakımından önem taşımaktadır. Konsolosluk vizenizi onaylarsa elektronik ortamda gönderecektir. Vize uzmanlarımız derhal tarafınıza ulaşacak ve e-posta olarak vizenizi göndereceklerdir. Yeni Zelanda’ya seyahat ederken pasaportunuzla birlikte e-posta olarak gönderilen vizenizin bir çıktısını almanız yeterli olacaktır.

Yeni zelanda vize merkezi izmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp