Gaziantep

Telefon

+903422555095

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Yeni Zelanda Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Gaziantep’te yaşayan ve Yeni Zelanda vizesi için Vize Merkezi Gaziantep şubesinden başvuru yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Yeni Zelanda Vizesi başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilmeniz için lütfen tüm sayfayı dikkatlice okuyunuz. Gaziantep şubemizden Yeni Zelanda vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, şubemizi şahsen ziyaret edebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi şubemizi ziyaret etmeden de gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizde bulabileceğiniz iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir veya [email protected] e-mail adresimize ileti yollayarak vize uzmanlarımızla ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımız en kısa sürede başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

Yeni Zelanda Vizesi için 4 adımda başvuru süreci:

 1. Adım: Yeni Zelanda vizesi türünüze ve kişisel durumunuza uygun oluşturulmuş evrak listesini vize uzmanlarımızla görüşerek talep ediniz.
 2. Adım: Evrak listesinin bulunduğu e-postayı alır almaz inceleyerek istenen tüm evrak ve formları hazırlayınız.
 3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan emin olunuz ve en kısa sürede tümünü Gaziantep şubemize ulaştırınız.
 4. Adım: Başvuru sürecinizin ilerlemesi ile ilgili vize uzmanlarımızla bağlantıda kalınız ve onaylanınca vizenizi teslim alınız.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Vize Merkezi Gaziantep şubesi aracılığı ile yapacağınız Yeni Zelanda vizesi başvurularında öncelikle hangi vize türünde bir başvuru yapacağınız daha sonra ise kişisel durumunuz önem teşkil etmektedir. Hazırlayacağınız tüm evraklar Yeni Zelanda’yı hangi amaçla ziyaret edeceğinize, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız Yeni Zelanda Vizesine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle web sitemizde yer alan Yeni Zelanda vizesi evrak listelerine bakabilirsiniz ancak kişisel durumunuza göre hazırlanmış ve içinde seçtiğiniz vize türüne dair açıklamaların ve ücret bilgisinin de bulunduğu bilgilendirme mailini Yeni Zelanda vize uzmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Başvuru süreciniz ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Gaziantep şubemizi mesai saatleri içinde ziyaret ederek evraklarınızı teslim edebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak tüm evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim etmeniz ve şubemize göndermeniz de mümkündür.

Dikkat! Vize uzmanlarımızdan talep ettiğiniz bu maili dikkatle inceleyerek istenilen bütün belgeleri tamamlayınız. Herhangi bir eksiklik veya yanlışlık durumunda Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bu nedenle vize uzmanlarımız eksik evraklarınız için sizi aradığında dikkate alarak bu evrakları temin ediniz. Ayrıca konsolosluk tarafından aranıp ek evrak istenirse bu evrakları da temin ediniz ve konsolosluğa ulaştırınız. Evraklarınızın tam ve doğru olması vizenizin onaylanması bakımından hayati önem taşımaktadır.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi Çalışma Saatleri:

 • Pazartesi ve Cuma günleri arası 08.30 ile 18.30 saatleri arasında,
 • Cumartesi ise 10.00 ile 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Gaziantep şubesi hizmetinizdedir.

Önceden randevu almanız gerekmeksizin Vize Merkezi Gaziantep şubemizi yukarıda belirtilen çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Kilis, Van, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hatay, Malatya, Hakkâri, Kahramanmaraş, Şırnak Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Bartın, Iğdır, Osmaniye illerinde ikamet eden ve vize başvurusu yapmak isteyen herkes Gaziantep şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Yeni Zelanda vizesi başvurumu yapmam gereken tarihi nasıl belirleyeceğim?

Yeni Zelanda vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Gaziantep şubemizle iletişime geçmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvurmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Bu uygun zaman 90 günden daha kısa olmalıdır çünkü Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvuruları için başvuru yapmanıza en erken izin verdiği tarih, seyahat tarihinizden 90 gün öncesidir. Seyahatinize 90 günden daha uzun bir süre varsa, bu durumda Yeni Zelanda Vizesi için başvuru yapamazsınız. Bu nedenle başvuru tarihinizden emin olmak için vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca seyahatinize çok kısa bir süre kaldığında Yeni Zelanda Vizesi başvurusu yapmak isterseniz, bu başvuru seyahatiniz açısından son derece riskli olacaktır. Seyahat tarihinize çok kısa bir süre kala yapacağınız vize başvurularında vizenizin çıkışının seyahat tarihinize yetişip yetişmemesi ile ilgili tüm sorumluluk size ait olacaktır.

Başvuracağınız Yeni Zelanda vizesinin türünün belirlenmesi için seyahat amacınız belli olmalıdır.

Yeni Zelanda’yı hangi amaçla ziyaret ettiğiniz, Yeni Zelanda Vizesi başvurunuzda en başından beri belirleyici koşullardan biri olacaktır. Tüm başvuru işlemleriniz seyahat amacınıza göre ilerleyecek ve hazırlayacağınız evrakların listesi buna göre oluşturulacaktır. Yeni Zelanda Vizesi başvurunuzun en başından beri seyahat amacınız belirlenmiş olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra seyahat amacınızı ve vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vize başvurunuzun Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmesi için lütfen seyahat amacınıza uygun Yeni Zelanda vizesine başvurunuz ve bu vizeye uygun evrakları hazırlayınız. Konuyla ilgili emin olamadığınız her şey için vize uzmanlarımızın tecrübesine güvenebilir ve desteklerini isteyebilirsiniz.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar en kısa sürede hazırlanarak Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaştırılmalıdır.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesinde iletişime geçtiğiniz vize uzmanlarımızın hazırladığı e-postada yer alan evrak listesini hiçbir evrakı atlamadan hazırlayınız. Ayrıca doldurmanız gereken formlarda da hiçbir bilgiyi eksik bırakmayınız. Evrak hazırlama sürecini tamamladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları vize uzmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Yeni Zelanda Vizesi için başvuru işlemlerinize evraklarınız Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaştıktan sonra başlanabilmektedir. Söz konusu evrakları dilediğiniz şekilde Gaziantep şubemize ulaştırmanız mümkündür.

Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Gaziantep şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı vize uzmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra teslim edebilirsiniz. Veya bunun yerine evraklarınızı kurye veya kargo yoluyla vize uzmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Evraklarınızı teslim alan vize uzmanlarımız kontrol işleminden sonra eksiklik ya da yanlışlık gibi durumlarda sizden yeniden evrak isteyebilirler. Ayrıca Yeni Zelanda Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Bu evrakları mutlaka konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Otel / uçak rezervasyonu yaptırmam gerekir mi?

Vize Merkezi Gaziantep şubesi üzerinden Yeni Zelanda Vizesi başvurusu yaparken otel / uçak rezervasyonu yaptırmış olmanız gerekmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından yapılacak online başvuruda rezervasyon bilgileriniz sorulmakta ve başvuru evraklarınız arasında rezervasyon belgelerinizin de yer alması istenmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vizenizle ilgili olumlu bir karar verebilmek için mutlaka otel / uçak rezervasyonu belgesi görmek istemektedir. Eğer başvurunuzu yaparken henüz otel / uçak rezervasyonu yapmadıysanız, bu durumdan lütfen vize uzmanlarımızı haberdar ediniz.

Rezervasyonlarınızı isterseniz doğrudan satın alabilirsiniz. Ek olarak satın almadan ön rezervasyon şeklinde yapmanız da mümkündür. İki rezervasyon türü de kabul edilmektedir ancak rezervasyonlarınızı satın aldığınızı gösteren evraklar, vize başvurunuzun daha kolay kabul edilmesini sağlar ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vizenizi onaylama ihtimali yükselir. Ancak konsolosluk kaynaklı olarak vizenizin çıkışında herhangi bir gecikme yaşanırsa bu durumdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu ile ilgili genel bilgiler:

 • Yeni Zelanda vizesine başvurunuzun yapılabilmesi için hazırlayacağınız tüm evraklar İngilizce olmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımız tarafından aktarılacaktır.
 • Vize başvuru sürecinizde pasaportunuz alınarak Yeni Zelanda Konsolosluğu’na gönderilecek, burada bir örneği alınarak konsolosluğun sistemine kaydedilecek ve 1 gün sonra kargo ile tarafınıza iade edilecektir.
 • Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemlerinizin tamamı Vize Merkezi Gaziantep şubesi tarafından yürütülecektir. Başvuru süreciniz sona erdikten sonra vizenizin onaylanması veya reddedilmesi yönünde karar verme yetkisi yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
 • Konsolosluk vize başvurunuzu uygun bulur ve kabul ederse vizenizi elektronik ortamda gönderecektir.
 • Yeni Zelanda vize başvuru işlemleri arasında konsolosluktan randevu alarak mülakata girmek ya da biyometrik veri randevusu gibi aşamalar yer almamaktadır. Bu konuda değişiklik yapma yetkisi Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden yapacağınız Yeni Zelanda Vizesi başvurunuz size özel olarak hazırlanarak gönderilen e-postada bulunan ve sizden istenen tüm evrakları tam olarak hazırladıktan sonra vize uzmanlarımıza ulaştırmanız sonucunda başlamaktadır. Vize uzmanlarımız online başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra bu formları ve hazırladığınız diğer gerekli evrakları teslim ederek Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun başvurunuz hakkında karar vermesini bekleyeceklerdir. Konsolosluğun vize başvurunuzu kabul etmesi veya reddetmesi kararını verdiği bu süreç en az 30 gün sürmekte, bazı durumlarda 60 güne kadar çıkmaktadır.

Konsolosluk vizenizle ilgili karar verdikten sonra vize uzmanlarımız tarafınıza ulaşarak başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığını bildireceklerdir. Vizeniz çıktıysa, konsolosluk tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Dolayısıyla vize uzmanlarımız tarafından e-posta adresinize gönderilecek vizenizin, Yeni Zelanda seyahatiniz önce bir çıktısını almanız ve bu çıktıyı pasaportunuzla birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Yeni zelanda vize merkezi gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp