Ankara

Adres

Kazım Özalp Mah. Kuleli sok. No: 89/6, GOP-Ankara

Telefon

+903129700451

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Yeni Zelanda Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmak üzere Ankara Vize Merkezindeki vize uzmanlarımıza danışacak olan kişilerin bu sayfayı okumalarını tavsiye ediyoruz. Bu web sayfası Yeni Zelanda vize başvurusu yapmak isteyenler için bir ön bilgi niteliğindedir. Daha sonra vize başvurusu yapmak ya da vize uzmanlarımızla görüşmek için Ankara şubemizin çağrı merkezini arayabilir ya da e-mail göndererek iletişime geçebilirsiniz.

4 Adımda Yeni Zelanda Vizesi:

  1. Adım: Ankara şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüştükten sonra evrak listesinin yer aldığı e-maili isteyin.
  2. Adım: E-maili dikkatle inceleyerek tüm evrakları istenildiği gibi hazırlayın, formları da boş bırakmadan cevaplayın.
  3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan formları da doldurduğunuzdan emin olduktan sonra lütfen hepsini Ankara şubemize bizzat ya da kargo yaparak ulaştırın.
  4. Adım: Vize başvuru süreciniz hakkında vize uzmanlarımızla iletişimde kalın ve vizeniz çıktıktan sonra teslim alın.

Yeni Zelanda Vizesi için gerekli evraklar

Yeni Zelanda vizesine başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek istediğinize bağlı olarak seçeceğiniz Yeni Zelanda vizesi türünü belirlemeniz gerekmektedir. Böylece web sitemizde bulunan Yeni Zelanda bölümdeki başlıklara bakarak oradaki evrak listelerinden yararlanabilir ve evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Fakat sizin için daha doğru olan nokta, vize uzmanlarımızla görüşüp seyahat amacınızı ve kişisel durumunuzu bildirdikten sonra sizin için hazırlayacakları özel evrak listesi e-mailini istemenizdir. Vize uzmanlarımızın size gönderecekleri bu e-mailde evrak listesinin yanı sıra, başvuracağınız vize türü hakkında bilgiler ve ücret detayları da bulunacaktır. Lütfen e-mailde belirtilen tüm evrakları belirtildiği şekilde hazırlayınız ve Ankara şubesindeki vize uzmanlarımıza en kısa süre içinde ulaştırınız. Yeni Zelanda vizesi için başvuru işlemleriniz ancak bu evraklar Ankara şubemize ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Evraklarınızı kargo veya kurye aracılığı ile şubemize gönderebilirsiniz. Ankara şubemizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, evraklarınızı bizzat vize uzmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra teslim etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi gününden cuma gününe kadar 08.30 ile 18.30 saatleri arasında, cumartesi günleri ise 10.00 ile 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Ankara şubemiz açıktır.

Mesai saatleri içinde olduğu sürece önceden randevu almanıza gerek kalmadan her zaman Ankara şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilir ve vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce gibi şehirlerde yaşayan kişiler Ankara şubemiz aracılığı ile Yeni Zelanda vizesi başvurusunda bulunabilirler.

Yeni Zelanda vizesi için en erken ne zaman başvurabilirim?

Vize başvurunuzu yapmadan önce başvuru tarihinizi iyi ayarlamanız, seyahat tarihiniz geldiğinde vizenizin elinizde olması bakımından son derece önemlidir. Yeni Zelanda Konsolosluğu en erken başvurabileceğiniz tarih olarak seyahatinizden en fazla 90 gün öncesini işaret etmektedir. Bu tarihten daha önce başvuru yapamazsınız. Seyahatinizde 90 günden daha az bir süre kaldıysa, vizenizin ortalama çıkış süresini de hesaba katarak bir başvuru tarihi seçmeniz gerekmektedir. Lütfen başvurularınızı seyahatinize çok kısa bir süre kala yapmayınız. Yeni Zelanda vizesi için yaptığınız başvurular Dubai veya Mumbai’ye gönderilip orada değerlendirilmektedir. Bu açıdan çıkış süresinde gecikmeler meydana gelebileceğini düşünerek seyahatinizin tehlikeye girmemesi için uygun bir tarihte başvuru yapmaya özen gösteriniz.

Yeni Zelanda’yı ne için ziyaret etmek istiyorsunuz?

Vize Merkezi Ankara şubemizden Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin hangi amaçla Yeni Zelanda’ya gitmek istediklerini vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarmaları gerekmektedir. Bu seyahat amacı, hem vize türünüzü belirleyecek hem de hazırlamanız gereken evrakları şekillendirecektir. Ayrıca diğer tüm başvuru işlemleriniz de bu seyahat amacına uygun olarak yürütülecektir. Evraklarınızın doğru olarak hazırlanması ve seyahat amacınıza uygun olarak vize türünüzün seçilmesi Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvurunuzu onaylaması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bu konuda aklınızda herhangi bir soru işareti varsa lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar en kısa zamanda Vize Merkezi Ankara şubesinde olmalıdır.

Ankara şubemizde Yeni Zelanda vizesi başvurunuzu gerçekleştirecek olan vize uzmanlarımız, başvuru işlemlerine başlayabilmek için hazırladığınız tüm evrakların Ankara şubemize gönderilmesini bekleyeceklerdir. Ancak evraklarınız şubemize ulaştıktan sonra başvuru işlemleriniz başlayabilecektir. Bu nedenle evraklarınızı en kısa zamanda ve aynen sizden istenildiği gibi hazırlayarak şubemize iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınız şubemize ulaştığında vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilecek ve eksiklik olması ya da yanlış bir evrak gönderilmesi durumunda sizden yeniden evrak isteyebileceklerdir. Ayrıca Yeni Zelanda Konsolosluğu da sizden başka herhangi bir evrak talebinde bulunabilir. Bu durumda istenilen evrakları istenilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız şarttır.

Yeni Zelanda Vizesi için başvuru yapmadan önce otel / uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Yeni Zelanda vizesi için başvurmadan önce Yeni Zelanda’da kalacağınız otel ve Yeni Zelanda uçuşlarınız için mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerektiğiniz unutmayınız. Vize başvurunuz için doldurulacak online formlarda rezervasyon bilgileriniz bulunacak, başvuru evraklarında da rezervasyon belgeleriniz sunulacaktır. Bu rezervasyonları dilerseniz ön rezervasyon olarak yaptırabilir dilerseniz de satın alabilirsiniz. Eğer rezervasyonlarınızı satın almayı tercih ederseniz, vize başvurunuzun kabul edilmesi bakımından Yeni Zelanda Konsolosluğu’nu ön rezervasyona daha çok ikna etme şansınız ortaya çıkabilir. Ancak yine de otel rezervasyonunuzu ve uçak biletlerinizi satın alacaksanız, başvuru ve seyahat tarihinize son derece dikkat etmelisiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından oluşabilecek herhangi bir gecikmede satın aldığınız rezervasyonlar yanabilir. Bu gibi durumlarda Vize Merkezi kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir. Rezervasyonlarınızı ön rezervasyon şeklinde yapmak ya da otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın almak tamamen size kalmıştır. Eğer hiç rezervasyonunuz yoksa bu durumda lütfen rezervasyonunuz olmadığını vize uzmanlarımızla paylaşınız.

Yeni Zelanda vizesi hakkında bazı önemli bilgiler:

  • Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar listesinde bulunan tüm evraklar İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımız tarafından size gönderilen e-mailde bulunacaktır.
  • Vize başvurunuzun tamamlanabilmesi açısından pasaportunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu’na kargolanacak ve tanıtıldıktan sonra 1 gün içinde yeniden elinizde olacaktır.
  • Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımız Yeni Zelanda vizesi için yapılması gereken başvuru işlemlerini bitirdikten sonra vizenizi onaylama ya da reddetme kararı Yeni Zelanda Konsolosluğu’na kalacaktır. Bu konu Vize Merkezinin yetki alanı içinde değildir.
  • Yeni Zelanda Konsolosluğu evraklarınızı kontrol ettikten sonra uygun bulursa vizenizi onaylayacak ve elektronik ortamda gönderecektir.
  • Vize başvurunuz tamamlandıktan sonra herhangi bir mülakat ya da biyometrik verilerinizin alınması için randevu aşaması olmayacaktır. Bu prosedürlerin değişip değişmemesi tamamen Yeni Zelanda Konsolosluğu’na bağlıdır.

Yeni Zelanda Vizesi kaç günde çıkar?

Yeni Zelanda vizesi için Vize Merkezi Ankara şubemizden başvuru yaparsanız, evraklarınızın şubemize ulaştığı andan itibaren başvuru süreciniz vize uzmanlarımız tarafından başlatılır. Vize başvurunuzu yapmak veya evrak ulaştırmak için Vize Merkezi Ankara şubemizi şahsen ziyaret etmek zorunda olmadığınızı hatırlatırız. Tüm evraklarınızı ve pasaportunuzu kargo – kurye kullanarak şubemize gönderebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından Yeni Zelanda Konsolosluğu vizenizi kabul etme veya reddetme konusunda bir karar verecektir. Bu karar verme süreci en az 30 gün sürmektedir. Bazı durumlarda 60 güne kadar uzayabilmektedir. Bu anlamda lütfen başvuru tarihinizi iyi ayarlayınız ve seyahat tarihine kadar vizenizin elinizde olması için uygun bir tarih seçiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu vizenizi onaylarsa elektronik ortamda gönderecektir. Bu durumda vize uzmanlarımız derhal size ulaşarak vizenizi e-mail olarak tarafınıza ileteceklerdir. Yeni Zelanda’ya gitmeden önce elektronik ortamdaki vizenizin çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte seyahat etmeniz yeterli olmaktadır.

Yeni zelanda vize merkezi ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.