Malta Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Malta Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Malta Vizesi

Malta’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Malta vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Malta vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Malta Vize Merkezi, Malta vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Malta vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Malta Konsolosluğu, Malta vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Malta Konsolosluğu tarafından belirtilen Malta vize evrak listesine ve Malta vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Malta vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Malta Vizesi

Malta Schengen bölgesi kapsamında yer alan ülkelerden biridir ve Malta’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Bordo pasaport sahipleri Schengen vize prosedürü çerçevesinde vize almaları gerekmektedir. Malta vizesi başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmekte olup, Malta Konsolosluğuna doğrudan başvuru yapılamamaktadır. Malta vize başvurularında bölgeye göre bir sınırlama söz konusu olmadığından, Malta vize başvurusunda bulunacak olan T.C. vatandaşları başvurularını kendilerine en yakın vize başvuru merkezinden yapabilirler. Vize Merkezi Malta Schengen vizesi başvurularınızın takibini, Malta Konsolosluğu ve akredite vize başvuru merkezinin direktifleri ve belirlediği gerekli evraklar doğrultusunda yaparak vize işlemlerinizi kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Malta Vizesi nasıl alınır?

Malta vizesi başvuruları, seyahat amacının belirlenmesine müteakiben Malta Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Seyahat amacı aynı zamanda vize kategorisinin belirlenmesini içerir ve o kategorinin gerektirdiği mesleğinize veya durumuna uygun evrakların hazırlanması ile Malta vize başvuru süreci başlamış olur. Turistik, ticari, transit, spor ve kültürel etkinlik, aile ve arkadaş ziyareti ve eğitim amaçlı seyahatler için durumunuza uygun, Malta vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezinden talep edebilirsiniz. Malta’ya seyahat edecek yolcular Schngen vizesi başvuru yapmalıdırlar. Tek girişli veya çok girişli Schengen vize talebinde bulunabilirsiniz. Tek girişli Malta Schengen vizesi ile birden fazla Schengen ülkesine seyahat etme imkanı bulunmakla birlikte, Schengen bölgesinden ayrılma durumunda tek girişli vize ile yeniden Schengen bölgesine veya Malta’da ilk girişiniz yapmış olsanız bile Malta’ya tekrardan geri dönüş yapamazsınız. Eğer tek girişli Malta vizesi aldıysanız ve Schengen bölgesindeki diğer destinasyonlara seyahat edeceksiniz, seyahat planınızı başvuru dilekçenizde açıklamanız, gidiş-dönüş tarihlerini de keza belirtmeniz önemlidir. Diğer Schengen ülkeleri de seyahat planınızda yer alıyor ve Malta’yı birden fazla ziyaret edeceksiniz çok girişli vizeyle ancak bu mümkün olabilmektedir. Malta vizenizin geçerlilik süresince Malta’ya birden fazla ziyarette bulunabilirsiniz. İlk kez yapılan başvurular genellikle 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde, tek girişli vize olarak verilir ancak çok girişli vize talebinde bulunmanıza engel değildir. Çok girişli Schengen vize taleplerinde daha önceden Schengen bölgesine yapılan seyahatlere dair vize etiketlerinin bulunduğu pasaportunuzun ve varsa eski pasaportların ibraz edilmesi çok girişli Malta Schengen vizesi almanızı sağlar. Eğer Malta üzerinden Malta’da konaklamadan Schengen bölgesindeki veya Schengen bölgesi dışındaki bir başka bir ülkeye gidilecekse Malta transit vizesi almanız gerekecektir. Acil Malta vizesi başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon veya e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu noktada önemli bir hususu hatırlatmak da fayda var ki o da Malta vizesinin sonucuna ancak ve ancak Malta Konsolosluğu karar vermektedir. Vize başvuru merkezileri evrak tesliminin yapıldığı, Vize Merkezi ise vize danışmanlık hizmetinin alındığı yerler olup malta vizesinin sonucuna dair hüküm verme yetkisine sahip kuruluşlar değillerdir.
 

Malta Vizesi başvuru evrakları

Malta vizesi için gerekli evrak listesine Vize Merkezi malta sayfamızda yer alan Vize İşlemleri bölümünün alt menüsünde yer alan vize türlerinden ulaşabilirsiniz. Bütün diğer Schengen vizelerinde olduğu gibi Malta vizesi başvurularında da banka hesap dökümleri ve vize başvurusunda bulunan kişinin Türkiye’ye geri dönüşünü destekler nitelikteki maddi mal varlıklarının beyanı vizenin akıbeti açısından büyük önem arzeder. Malta seyahatinizin için vize kategorisinin belirlenmesi diğer bir önemli husustur. Genel itibariyle kısa süreli Malta Schengen vizesi başvuruları turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorilerinden birini içerir. Bununla birlikte tedavi amaçlı, eğitim amaçlı veya çalışma amaçlı başvurularda da bulunulabilmektedir. Uzun süreli Malta vizesi başvuruları Malta Başkonsolosluğuna yapılmakta olup, Malta Fahri Konsolosluklarından T.C. vatandaşlarının vize işlemleri yapılmamaktadır. Malta Schengen vizesi C tipi vize kategorisinde olup 6 ay içinde 90 günü aşmayacak seyahatler için, seyahatin içerdiği belli bir tarih aralığını kapsayacak şekilde verilir ve Malta C tipi Schgen vize başvuruları Malta Konsolosluğunun akredite ettiği vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilir. D tipi vizeler ise uzun süreli veya ulusal vize gibi isimlerle anılmakta olup başvuruların Malta Başkonsolosluğuna yapılması icap eder.

Malta vizesi için kullanılacak pasaportunuzun seyahat sonrası 6 ay geçerli olması, yırtık veya yıpranmış olmaması gerekir ki aynı zamanda içindeki bilgilerin okunaklı olması gerekmektedir. Doğal veya doğal olmayan yollardan yıpranmış pasaportlarla vize başvurusunda bulunulması Malta vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir. Prosedüre uygun bir pasaportla başvurmanın yanında, eğer eski pasaportlarınızda önceden alına vizeler ve Schengen vizeleri mevcutsa, o pasaportların ilgili sayfalarının fotokopilerinin başvuruda kullanılması tavsiye olunur.

Size dair tüm kişisel resmi bilgileri vereceğiniz Malta vize başvuru formunun diğer seyahat evraklarınızla tutarlılık arz etmesi gerekir. Pasaport ve T.C: kimlik numaralarının doğru yazılması, ilgili kutulara vize başvuru sahibi tarafından aynı imzanın atılması gibi unsurlar önemlidir. Malta vize başvuru formunda verdiğiniz bilgilerin sizinle ilgili şüpheye yer bırakmayacak doğrulukta, eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Pasaportunuzun işlenmiş tüm sayfalarının fotokopisinin olması ve seyahat sonrası 3 ay geçerli olması Malta vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanmasında önemli bir kriterdir.

Malta vizesi için gereken evrak listesini yukarıda belirttiğimiz gibi Vize İşlemleri bölümünde görebilirsiniz. Ancak bu evrakların düzenli şekilde hazır hale gelmeleri için bazı noktalara dikkatinizi çekmek isteriz. 2 adet biyometrik fotoğrafın güncel olması, yüzü gizleyen unsurların olmaması gerekir. Seyahat sağlık sigortasının seyahat sonrası 15 gün geçerli olacak şekilde yaptırılmış olmalıdır. Çalışanların iş yerlerinden izin yazılarını çalıştıkları kurumun antetli kağıda, yetkili imzasını taşıyacak şekilde alınmış olması gerekir. Son 3 aya ait banka hesap dökümlerinin güncel olması ve son 15 günlük hesap hareketlerini yansıtması gerekmektedir. Öğrenciler, ev hanımları veya resmi bir kuruma kayıtlı şekilde çalışmayan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak birinci dereceden yakınlarının mesleki durumlarına uygun evraklarıyla başvuru yapmalıdırlar.

Malta vizesi için gerekli olan resmi belge ve evrakların en güncel halini talep etmek için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçin. Güncel evrak listesi e-posta yoluyla size gönderilecektir. Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü koşullarda sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bunu göz önünde bulundurarak Malta vizesi başvurunuzun seyahatten 1 ay öncesinden yapılmasında fayda vardır.

Malta Schengen Vizesi Gerekli Evrak Listeleri

Malta Turistik Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Ticari Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Schengen vize randevu prosedürü

Malta vizesi randevu prosedürü, malta vizesi için gereken evrakların teslimini ve biyometri işlemini içerir. Schengen yönetmeliğine göre 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta Schengen Vizesi başvurusunda bulunanların Schengen vize başvurularında parmak izlerini ibraz etmeleri koşulu konmuştur. Malta kendi VIS sistemine göre ülkeye yapılan her vize başvurusunda Malta vizesi başvuru sahibinden parmak izi biyometrik bilgisini talep etmektedir. Daha önceki Malta seyahatlerinizde parmak izi ibraz etmiş olsanız dahi her başvuruda, başvuru sahiplerinin parmak izi verme yükümlülüğü vardır. Malta vizesi başvurularında başvuru sahibi için randevu tarihi alma işlemi vize Merkezinin görev alanı içindedir.

Malta Vize Başvurusu ne zaman çıkar?

Malta vize başvurunuz, vize randevu tarihinizi müteakiben 7 ile 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak Malta Konsolosluğunun ve başvuru evraklarını teslim edildiği vize başvuru merkezinin tatil günleri ve yoğunlukları da göz önünde bulundurularak başvuruda bulunulması sağlıklı olur. Malta seyahatinizle ilgili Malta vize prosedürlerini gerçekleştirilmesi sürecinde sıkıntı yaşamamak için seyahatten 1 ay önce Malta vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Acil vize ihtiyacınız öz konusu olduğu takdirde Vize Merkezi temsilcilerimiz size memnuniyetle yardımcı olacaktır. 

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vize Başvurusu 2020
Z. T. 31/05/20, 16:55

Merhaba, İstanbul’da yaşıyorum, 24 yaşındayım. Geçen yıl üniversiteden mezun oldum. Şu an çalışmıyorum. Malta’da arkadaşlarım var. Malta vize başvurusu 2020 senesi için nasıl yapılmalı? Yardımcı oluyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Malta Vize Ücreti 2020
S. K. 30/05/20, 14:51

İstanbul’da avukatlık bürosunda çalışıyorum. Malta’ya turizm amaçlı gitmek istiyorum. Daha önce Avrupa’da birkaç ülkeye seyahat etmiştim. Malta vize ücreti 2020 yılında ne kadar oldu? Bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Malta Vize Reddi
Y. L. 06/06/20, 22:45

Merhaba, yaklaşık 6 aydır özel sektörde çalışıyorum. Mart 2020 tarihinde Malta vize başvurum onaylanmadı. Yeniden vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Malta vize reddi almamak için neler yapmalıyım? Yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Malta Vizesi için Gerekli Evraklar
V.B. 30/05/20, 20:35

Merhaba, eşimle birlikte temmuz ayında Malta’ya gitmeyi planlıyoruz. Eşim ve ben özel sektörde çalışıyoruz. Malta vizesi için gerekli evraklar ile birlikte konaklama, ulaşım, sigorta belgeleri nasıl ve hangi şekilde hazırlanmalıdır? Yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Malta Vizesi
S.B. 04/05/20, 15:02

Merhaba, Malta’ya eşim ve 3 yaşındaki çocuğumla beraber turistik bir seyahat düşünüyoruz. Eşimin ve benim daha önce aldığımız Schengen vizelerimiz var. Şirket ortağıyım ve Malta vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekir?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x