Malta Vizesi

Vize Merkezi Malta vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Malta vize türlerinde yani Malta vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Malta Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Malta Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Malta Vizesi

Malta Vizesi

Malta’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. Malta vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, Malta vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Malta Vize Merkezi, Malta vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Malta vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Malta Konsolosluğu, Malta vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Malta Konsolosluğu tarafından belirtilen Malta vize evrak listesine ve Malta vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Malta vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezi'dir.

Malta Vize Merkezi

Malta Vize Merkezi, Malta Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize danışmanlık kurumlarından biridir ve Malta vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda izleyeceğiniz adımlar aşağıdaki şekilde olacaktır.

Vize Merkezi ile Malta vizesi almaya karar verdiğinizde öncelikle alanında uzman müşteri temsilcilerimizle telefon yoluyla iletişime geçmeniz gerekir. Telefonda Malta’ya seyahat amacınız, seyahat tarih aralığınız ve kişisel bilgilerinizi detaylı olarak uzmanımızla görüştükten sonra vize türünüz ve hazırlamanız gereken zorunlu evraklar belirlenir. Evrak listesi tarafınıza mail ve kısa mesaj yoluyla gönderilir.

Detaylı evrak listesi elinize ulaştıktan sonra yapmanız gereken bu evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlayarak dosya haline getirmektir. Bu noktada vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi de dahil tüm evrakların hatasız olması vize reddi olasılığını minimum düzeye indirmek açısından çok önemlidir. Evrakları hazırladıktan sonra Vize Merkezi’ne şahsen teslim edebileceğiniz gibi kargo yoluyla da bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Kargoyu tercih edecekseniz takip numaranızı not etmenizi öneririz.

Evraklarınız uzmanlarımıza ulaştıktan sonra size yeniden mail yoluyla bilgi verilir. Eksiklik ya da hata olup olmadığı kontrol edildikten sonra eğer herhangi bir eksik/hata varsa yine tarafınıza bilgi verilir ve ilgili evrakları yeniden hazırlamanız istenir. Evraklarınıza eksiklik ve hata yok ise vize başvuru merkezinde parmak izinizi vermek üzere vize randevunuz sizin adınıza uzmanımız tarafından alınır ve gün/saat konusunda onayınız istenir.

Vize Merkezi ile Malta vizesi başvuru adımlarından bir sonraki ise vize randevusudur. Son 5 yıl içinde Schengen veri tabanına parmak izi vermeyen başvuru sahiplerinin şahsen başvuru merkezine gelmeleri gerekmektedir. Bu işlem esnasında Vize Merkezi’nden bir danışmanımız sizlere eşlik ederek süreci daha kolay tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Randevu günü/saatinde merkezde bulunamayan başvuru sahiplerinin yeniden randevu alması gerekecektir.

Malta Vize Merkezi ile başvurularda son adım vize sonuçlanma adımıdır. Malta vize başvuruları ortalama 7-15 iş günü aralığında sonuçlanmaktadır. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu şahsen ofislerimizden teslim alabilir ya da kargo yoluyla size ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Vize reddi durumunda yeniden başvuru hakkı vardır ancak ücret iadesi yapılamamaktadır.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesi başvuruları, seyahat amacının belirlenmesine müteakiben Malta Konsolosluğu'nun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Seyahat amacı aynı zamanda vize kategorisinin belirlenmesini içerir ve o kategorinin gerektirdiği mesleğinize veya durumunuza uygun evrakların hazırlanması ile Malta vize başvuru süreci başlamış olur. Turistik, ticari, transit, spor ve kültürel etkinlik, aile ve arkadaş ziyareti ve eğitim amaçlı seyahatler gibi durumunuza uygun Malta vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezi'nden talep edebilirsiniz.

Malta’ya seyahat edecek yolcular Schengen vizesi başvurusu yapmalıdırlar. Tek girişli veya çok girişli Schengen vize talebinde bulunabilirsiniz. Tek girişli Malta Schengen vizesi ile birden fazla Schengen ülkesine seyahat etme imkanı bulunmaktadır. Schengen bölgesinden ayrılma durumunda tek girişli vize ile yeniden Schengen bölgesine giremez veya ilk girişiniz Malta’dan olsa dahi Malta’ya tekrardan geri dönüş yapamazsınız. Eğer tek girişli Malta vizesi aldıysanız ve Schengen bölgesindeki diğer destinasyonlara seyahat edeceksiniz; seyahat planınızı başvuru dilekçenizde açıklamanız, gidiş-dönüş tarihlerini de belirtmeniz önemlidir. Diğer Schengen ülkeleri de seyahat planınızda yer alıyor ve Malta’yı birden fazla kez ziyaret edeceksiniz bu ancak çok girişli vizeyle mümkün olabilmektedir.

Malta vizenizin geçerlilik süresince Malta’ya birden fazla ziyarette bulunabilirsiniz. İlk kez yapılan başvurular genellikle 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde, tek girişli vize olarak verilir ancak çok girişli vize talebinde bulunmanıza engel değildir. Çok girişli Schengen vize taleplerinde daha önceden Schengen bölgesine yapılan seyahatlere dair vize etiketlerinin bulunduğu pasaportunuzun ve varsa eski pasaportların ibraz edilmesi çok girişli Malta Schengen vizesi almanızı sağlar. Eğer Malta üzerinden Malta’da konaklamadan Schengen bölgesindeki veya Schengen bölgesi dışındaki bir başka bir ülkeye gidilecekse Malta transit vizesi almanız gerekecektir. Acil Malta vizesi başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizle +902129700583 nolu telefon veya [email protected] e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu noktada önemli bir hususu hatırlatmakta fayda vardır; Malta vizesinin sonucuna ancak ve ancak Malta Konsolosluğu karar vermektedir. Vize başvuru merkezleri evrak tesliminin yapıldığı; Vize Merkezi ise vize danışmanlık hizmetinin alındığı yerler olup Malta vizesinin sonucuna dair hüküm verme yetkisine sahip kuruluşlar değillerdir.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta vizesi için gerekli evraklar listesine Vize Merkezi Malta sayfamızda yer alan Vize İşlemleri bölümünün alt menüsünde yer alan vize türlerinden ulaşabilirsiniz. Bütün diğer Schengen vizelerinde olduğu gibi Malta vizesi başvurularında da banka hesap dökümleri ve vize başvurusunda bulunan kişinin Türkiye’ye geri dönüşünü destekler nitelikteki maddi mal varlıklarının beyanı vizenin akıbeti açısından büyük önem arzeder. Malta seyahatiniz için vize kategorisinin belirlenmesi diğer bir önemli husustur. Genel itibariyle kısa süreli Malta Schengen vizesi başvuruları turistik, ticari veya aile ziyareti vizesi kategorilerinden birini içerir. Bununla birlikte tedavi amaçlı, eğitim amaçlı veya çalışma amaçlı başvurularda da bulunulabilmektedir. Uzun süreli Malta vizesi başvuruları Malta Başkonsolosluğu'na yapılmakta olup, Malta Fahri Konsoloslukları'ndan T.C. vatandaşlarının vize işlemleri yapılmamaktadır. Malta Schengen vizesi C tipi vize kategorisinde olup 6 ay içinde 90 günü aşmayacak seyahatler için, seyahatin içerdiği belli bir tarih aralığını kapsayacak şekilde verilir ve Malta C tipi Schengen vize başvuruları Malta Konsolosluğu'nun akredite ettiği vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilir. D tipi vizeler ise uzun süreli veya ulusal vize gibi isimlerle anılmakta olup başvuruların Malta Başkonsolosluğu'na yapılması gerekir.

Malta vizesi için kullanılacak pasaportunuzun seyahat sonrası 6 ay geçerli olması, yırtık veya yıpranmış olmaması gerekir ki aynı zamanda içindeki bilgilerin okunaklı olması gerekmektedir. Doğal veya doğal olmayan yollardan yıpranmış pasaportlarla vize başvurusunda bulunulması Malta vize talebinin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir. Prosedüre uygun bir pasaportla başvurmanın yanında, eğer eski pasaportlarınızda önceden alınan vizeler ve Schengen vizeleri mevcutsa, o pasaportların ilgili sayfalarının fotokopilerinin de başvuruda kullanılması tavsiye olunur.

Size dair tüm kişisel resmi bilgileri vereceğiniz Malta vize başvuru formunun diğer seyahat evraklarınızla tutarlılık arz etmesi gerekir. Pasaport ve T.C kimlik numaralarının doğru yazılması, ilgili kutulara vize başvuru sahibi tarafından aynı imzanın atılması gibi unsurlar önemlidir. Malta vize başvuru formunda verdiğiniz bilgilerin sizinle ilgili şüpheye yer bırakmayacak doğrulukta, eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Pasaportunuzun işlenmiş tüm sayfalarının fotokopisinin olması ve seyahat sonrası 3 ay geçerli olması Malta vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanmasında önemli bir kriterdir.

Malta vizesi için gereken evrak listesini yukarıda belirttiğimiz gibi Vize İşlemleri bölümünde görebilirsiniz. Ancak bu evrakların düzenli şekilde hazır hale gelmeleri için bazı noktalara dikkatinizi çekmek isteriz. 2 adet biyometrik fotoğrafın güncel olması, yüzü gizleyen unsurların olmaması gerekir. Seyahat sağlık sigortası seyahat sonrası 15 gün geçerli olacak şekilde yaptırılmış olmalıdır. Çalışanların iş yerlerinden izin yazılarını çalıştıkları kurumun antetli kağıdına, yetkili imzasını taşıyacak şekilde alınmış olması gerekir. Son 3 aya ait banka hesap dökümlerinin güncel olması gerekmektedir. Öğrenciler, ev hanımları veya resmi bir kuruma kayıtlı şekilde çalışmayan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak birinci dereceden yakınlarının mesleki durumlarına uygun evraklarıyla başvuru yapmalıdırlar.

Malta vizesi için gerekli evraklar ve resmi belgelerin en güncel halini talep etmek için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçin. Güncel evrak listesi e-posta yoluyla size gönderilecektir. Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü koşullarda sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bunu göz önünde bulundurarak Malta vizesi başvurunuzun seyahatten 1 ay öncesinden yapılmasında fayda vardır.

Malta Schengen Vizesi Gerekli Evrak Listeleri

Malta Turistik Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Ticari Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

Malta Vize Başvurusu Genel Evraklar

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak ve konaklama rezervasyonları
 • Nüfus cüzdanı ve nüfus kaydı
 • Davetiye ile gidilecekse davetiye
 • 18 yaşından küçükler için muvakatname
 • Gelir belgeleri – iş ve mesleki duruma göre-
 • Sponsor desteğiyle gidilecekse sponsora ait mali evraklar

Malta Vizesi Türleri

Malta Kısa süreli C Tipi Vizeler

Kısa süreli vizeler 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama yapılmasına izin vermektedir.

 • Turistik vize,
 • Ticari vize,
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi,
 • Erasmus vizesi,
 • Gemici vizesi

Malta Uzun Süreli D Tipi Vizeler

90 günden uzun süre konaklama gerektirecek durumlarda alınan vizelerdendir.

 • Uzun süreli eğitim vizesi,
 • Oturum izni vizesi,
 • Aile birleşimi vizesi,
 • Çalışma izni vizesi

Kısa süreli vize türleri Malta seyahatinizin amacına göre çeşitlenmektedir. Malta’ya turistik amaçlarla gidecekseniz turistik vize; iş seyahati, toplantı, fuar katılımı gibi nedenlerle konaklayacaksanız ticari vizeye başvurabilirsiniz. Malta’da yaşayan aile üyesi, akraba ya da arkadaşınızı ziyaret edecekseniz aile ve arkadaş ziyareti vizesi; gemi personeli olarak kısa süreli seyahat planlıyorsanız gemici vizesi; öğrenci olarak kısa süreli eğitim seyahatlerinizde ise Erasmus vizesi türlerini tercih edebilirsiniz.

Seyahat amacınıza, sürenize ve mesleki/kişisel durumunuza göre başvurmanız gereken Malta vizesi türleri ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken evraklar konusunda Vize Merkezi Malta vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize Merkezi ile Malta vize başvurusu yapmaya karar verdiğinizde kurumumuz evrak temininden vize randevusuna ve vize sonuçlanmasına kadar her adımda sizlere destek olarak vize işlemlerinizi kolayca tamamlamanızı sağlayacaktır.

Malta Vize Randevusu 2024

Malta vize randevusu 2024 yılı işlemleri her yıl olduğu gibi, Malta Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize danışmanlık kurumlarından biri olan Vize Merkezi ile yapılabilmektedir. Malta vizesi randevu işlemleri, Malta vizesi için hazırlanan zorunlu evrakların teslimi ve parmak izi verme (biyometri) adımlarından oluşmaktadır.

Malta Schengen üye ülkelerinden biri olduğu için Schengen vize prosedürlerine dahildir. Malta vize başvurusu yapan vatandaşlar 25 Eylül 2014’ten itibaren alınan Schengen kararlarına göre daha önce parmak izi beyanında bulunmadılarsa bu bilgiyi kendilerine en yakın başvuru merkezine gelerek ibraz etmek zorundadırlar. Başvurunuzu Vize Merkezi danışmanlığında yapmanız durumunda randevunuz sizin adınıza bir yetkilimiz tarafından alınmakta ve vize randevusu esnasında da bir yetkilimiz sizlere eşlik etmektedir.

Malta vizesi randevu işlemleri esnasında verilen parmak izi bilgisi 5 yıl süreyle Schengen veri tabanında saklı tutulmaktadır. Bu nedenle son 5 yıl içinde parmak izi kaydını yaptıran vatandaşların tekrar bu işlem için merkeze gelmelerine gerek yoktur. 12 yaşın altındaki başvuru sahipleri de biyometri işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

Biyometri ve parmak izi işlemlerinde herhangi bir hataya izin vermemek açısından parmaklarda hasar, kesik, yara gibi durumların oluşmaması ve kına, süs eşyası gibi materyallerin olmamasına dikkat edilmelidir. Fiziksel durumu parmak izi vermeye müsait olmayan vatandaşlar, durumlarını belirten bir tıbbi rapor ibraz etmelidir. Fiziki engeli 10 parmağından da parmak izi alınmasına müsait olmayan kişilerden mümkün olan maksimum sayıda parmak izi alınır. Geçici bir fiziki engel olması durumunda, engelin düzelmesinden sonra bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Malta vize randevusu 2024 yılı işlemleri hakkında bilgi almak ve Malta vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek bilgi alabilir ya da telefonla iletişime geçerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Malta Schengen vize nasıl alınır

Malta Vize Başvurusu 2024

Malta vize başvurusu 2024 yılında da her yıl olduğu gibi Malta Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize merkezleri tarafından alınmakta ve doğrudan konsolosluklara başvuru yapılmamaktadır. Malta vizesi Schengen vizesi kapsamına girdiğinden, bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları Malta’ya seyahat etmek istediklerinde Schengen vizesi almalıdır. Yeşil, siyah ve gri pasaport sahibi T.C. vatandaşları ise 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak Malta’ya seyahat edebilirler.

Malta vizesi almak üzere yapılan başvurularda bazı konulara dikkat edilmesi, vize reddi almamak açısından önem taşımaktadır. Öncelikle 10 yıldan eski olmayan, yırtık/eksik sayfası bulunmayan ve en az 2 adet boş sayfası bulunan geçerli bir pasaporta sahip olunmalıdır. Ardından hazırlanması gereken zorunlu evrakların eksiksiz ve hatasız şekilde dosya halinde sunulması gerekmektedir. Evraklar seyahat amacına, süresine ve mesleki duruma (başvurulacak vize türüne) göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle daha rahat ve güvenilir şekilde ilerlemek üzere Vize Merkezi’nin tecrübeli uzmanlarından danışmanlık talep edebilirsiniz.

Evrak hazırlama süreci sonrası Malta vizesi almak isteyen başvuru sahipleri, son 5 yıl içinde vermedilerse yetkili başvuru merkezlerinden randevu alarak parmak izlerini vermelidirler. Bu işlem 2014 yılından itibaren Schengen yetkilileri tarafından zorunlu tutulan bir işlemdir. Verilen parmak izleri Schengen sisteminde 5 yıl süreyle saklı tutulduğundan; 5 yıllık süre zarfında bu işlemi yaptırdıysanız tekrar randevuya gelmenize gerek yoktur. Vize randevu işleminde de yine Vize Merkezi’nden bir yetkilimiz sizlere eşlik etmektedir.

Malta vize başvurusu 2024 yılı işlemlerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-15 iş günüdür. Vize kararları konsolosluklar tarafından verilmekte ve Vize Merkezi’nin karara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Vize reddi alınması durumunda vatandaşlar yeniden başvurma hakkına sahiptir ancak ücret iadesi yapılamamaktadır. Malta vizesi ile ilgili her türlü soru ve vize başvurularınız için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vize Başvuru Formu

Schengen ülkesi kapsamına giren Malta için vize başvurusu yaparken seyahat amacına, tarihlerine ve mesleki duruma göre başvurulacak vize türü de farklılık gösterir. Malta vize başvuru formu; turistik, ticari, aile ziyareti ya da Erasmus vize türlerinden hangisine başvuru yapılırsa yapılsın hazırlanması gereken zorunlu evraklar arasında en önemliler arasındadır.

Malta’ya vize almak için doldurulması gereken vize başvuru formu, Malta Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve Malta’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgi alma amacı taşıyan bir belgedir. Malta vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin vize başvuru formunu titizlikle doldurması gerekir. Formda eksik ya da hatalı bilgi bulunmamalıdır. Vize başvuru dosyasındaki diğer belgelerde beyan edilen bilgilerle başvuru formundaki bilgiler de tutarlı olmalıdır. Eksik, hatalı ya da tutarlı olmayan bilgiler verilen başvuru formu Malta Konsolosluğu tarafından vizenin reddine sebep olabilmektedir. Malta için başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır.

Başvuru sahipleri Malta vizesi başvurusu yaparken doldurulması gereken Malta vize başvuru formu konusunda özenli ve titiz davranmalıdır. Önemli detaylar gerektiren bu belgenin ve diğer zorunlu evrakların hazırlanması konusunda profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilir; vize sürecinizi zamandan tasarruf ederek ve kolay şekilde tamamlamak isteyebilirsiniz. Vize Merkezi deneyimli kadrosu ve güvenilir hizmet anlayışıyla Malta vize işlemleri konusunda başvurabileceğiniz yetkili bir kurumdur. Uzmanlarımızla iletişime geçerek merak ettiğiniz her konuda ücretsiz bilgi alabilir ve başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti 2024

Malta vizesi Schengen vize kuralları çerçevesinde değerlendirilir ve Malta’ya seyahat etmek isteyen kişiler Schengen vize başvurusu yapmalıdır. Malta vize ücreti 2024 yılı güncel bilgisi Malta Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Kısa süreli (180 gün içinde 90 günü aşmayan) Malta seyahatleri için C tipi vizeye başvuracak olan vatandaşlar seyahat amaçlarına ve sürelerine göre başvuracakları vize türü için belirlenen vize ücretini ödemelidirler.

Turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, transit, gemici gibi vize türlerine göre ödenecek Malta vizesi ücretleri değişkenlik göstermektedir. Vize başvuruları için doğrudan konsolosluklara değil, konsolosluklara akredite olan vize danışmanlık merkezlerine müracaat edilmelidir. Ücretlendirme de buna göre olmakta; ödenecek Malta vizesi ücretleri konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi danışmanlık ücretlerini kapsamaktadır. 6 yaşın altındaki çocuklardan vize ücreti alınmamakta; yalnızca vize danışmanlık firması bedeli alınmaktadır.

Çalışma, oturum, aile birleşimi, eğitim gibi 90 günden fazla süreli konaklama yapılmak üzere D tipi uzun süreli vizeye başvurulacaksa, ödenmesi gereken ücretlerde farklılık olabilmektedir. Bu durumda vize ücretlerinin Malta Konsolosluğu ya da vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi sağlıklı olacaktır.

Malta vizesi ücretleri konusunda bazı önemli hususlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize ücretlerinin iadesi yapılmamakta, devredilememekte ve başka şahıslara satılamamaktadır. Ödenen ücret tek vize başvurusu için geçerlidir; vize reddi durumunda yeni başvuru yapılması ve yeniden ücret ödenmesi gerekmektedir. Malta için ödenen vize ücreti yalnızca Malta vizesi için geçerlidir. Ücretler Euro cinsinden tahsil edilmektedir.

Malta vize ücreti 2024 yılı güncel bilgisi için web sitemizde yer alan Malta vize ücretleri bölümüne göz atabilir ya da daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vize başvurunuz, vize randevu tarihinizi müteakiben 7 ile 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak Malta Konsolosluğu'nun ve başvuru evraklarını teslim edildiği vize başvuru merkezinin tatil günleri ve yoğunlukları da göz önünde bulundurularak başvuruda bulunulması sağlıklı olur. Malta seyahatinizle ilgili Malta vize prosedürlerinin gerçekleştirilmesi sürecinde sıkıntı yaşamamak için seyahatten 1 ay önce Malta vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Acil vize ihtiyacınız (ölüm, cenaze işlemleri, hastalık gibi durumlar) söz konusu olduğu takdirde Vize Merkezi temsilcilerimiz size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Malta Vizesi Reddi

Malta vize başvurularında vize kararlarını veren tek yetkili kurum Malta Konsolosluğu’dur. Kararlar olumlu sonuçlanabildiği gibi Malta vizesi reddi ile de karşılaşılabilmektedir. Konsolosluğun verdiği ret kararlarında etkili olan bazı hususlar bulunmaktadır.

Malta vize ret kararı alınmasına neden olan durumlar aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

 • Zorunlu seyahat evraklarında eksikler ya da hatalar bulunması, evrakların orijinal olmaması, sahte evrak sunulması vize reddine neden olabilmektedir. Ayrıca belgeler arasında yer alan, seyahat sürelerini kapsar nitelikte sağlık sigortasının da mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Bu sigortanın olmaması durumunda da ret kararı ile karşılaşılmaktadır.
 • Yapılacak Malta seyahatinin türüne, seyahat amacına, süresine ve mesleki duruma uygun olmayan, tutarsız ve birbiriyle örtüşmeyen belgeler sunulması durumunda vize reddi alınabilmektedir. Örneğin; fuar, toplantı katılımı gibi nedenlerle Malta ticari vize başvurusu yapan kişilerin bu vize türüne uygun ve tutarlı belgeleri sunması gerekir.
 • 180 gün (6 ay) içinde Schengen vizesi almış ve yine 90 gün süreyle Malta dışında Schengen bölgesi sınırları içinde konaklamış başvuru sahipleri Malta vize ret kararı ile karşılaşabilecektir.
 • Schengen yasa ve kurallarına göre Malta’ya seyahat talebinde bulunan başvuru sahiplerinin kamu güvenliğini bozacak ya da tehdit edecek durumda olması vize ret kararı alınmasında önemli bir etkendir.
 • Malta Schengen üye ülkelerinden biri olduğu için alınan Schengen kararları bu ülke için de geçerli olmaktadır. Bu nedenle eğer başvuru sahibinin Malta dışında herhangi bir Schengen ülkesine giriş yasağı varsa Malta’ya girişi de kabul edilemeyeceğinden vize reddi alabilmektedir.
 • Malta vize başvurusu yapan vatandaşlar kendi ülkelerine geri döneceklerine dair belgeleri de dosyalarında mutlaka ibraz etmelidir. Malta vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, uçak bileti ve otel rezervasyon tarihleri gibi dönüşlerini kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin vizesi reddedilebilmektedir. Bununla birlikte kişiler Malta’ya seyahat edebilmek için ekonomik yeterliliklerini de belgelemek zorundadır. Maddi koşullarının yeterli olduğunu kanıtlayamayan kişiler ret alabilmektedir.

Malta vizesi reddi alan vatandaşların itiraz hakkı bulunmaktadır. Ret alan kişiler bireysel olarak; doğru, tutarlı ve eksiksiz belgelerle ŞAHSEN Malta Konsolosluğu’na başvurarak, vizelerinin yeniden değerlendirilmesini talep edebilirler.

Malta Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Malta’ya kısa süreli seyahat gerçekleştirecek vatandaşlar için Malta vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları konaklamalar için Schengen vizesi almak zorundadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşların ise kısa süreli seyahatlerde vize almasına gerek yoktur.

Malta vize başvurusu yaparken en az 2 boş sayfalı, 10 yıldan eski olmayan, yırtık/eksik sayfaları bulunmayan bir pasaporta sahip olunmalıdır. Malta’ya ailecek seyahat edilecekse tüm aile üyeleri için ayrı bireysel başvuru yapılması gerekmektedir. 18 yaş altı kişiler yalnız ya da velileriyle seyahat edeceklerse yine ebeveynleri/yasal velileri tarafından imzalanmış muvafakatname belgesini vize başvuru dosyasına eklemelidir.

Malta vize başvurusunda sunulacak zorunlu evrakların güncel olması ve doğru bilgiler içermesi gerekmektedir. Dosyaya eklenen biyometrik fotoğrafların son 6 ayda çekilmiş olması, banka hesap dökümü bilgilerinin son 3 aya ait olması, başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması çok önemlidir. Tutarsız, eksik ve hatalı bilgilerle yapılan başvuruların konsolosluk tarafından reddedilme olasılığı bulunmaktadır.

Schengen kurallarına göre daha önce başvuru merkezlerinden randevu alarak parmak izi vermemiş vatandaşların bu bilgiyi merkeze bizzat gelerek ibraz etmesi gerekmektedir. Verilen parmak izi bilgileri Schengen sisteminde 5 yıl süreyle saklı tutulacağı için son 5 yıl içinde parmak izi verildiyse yeniden bu işlemin yaptırılmasına gerek kalmayacaktır. 18 yaş altındaki başvuru sahipleri ebeveynleri ya da yasal velileri ile randevuda bulunmalıdır. 12 yaş altı çocukların ise merkeze şahsen gelmelerine gerek yoktur.

Malta vize başvurusu ortalama 7-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süreyi konsolosluğun ek evrak ve mülakat talepleri, resmi gün ve tatilleri, yoğunluk durumu gibi faktörler etkileyebileceği için başvuru işlemlerine en az 1 ay öncesinden başlanması aksaklık yaşanmaması adına önemlidir. Alınan vize kararları tamamen Malta Konsolosluğu’na aittir ve Vize Merkezi’nin etkisi bulunmamaktadır.

Malta vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili detaylı bilgi için ofislerimizi ziyaret edebilir ya da temsilcilerimizle telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Malta vize merkezi iletişim

Malta ile ilgili sizden gelen sorular

73 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Malta ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  A.K, 22 Nis 2022, 14:32

  Merhabalar, Malta’dan ticari bir davetiyem gelecek. Ama önce Almanya’ya 2 günlük turistik bir seyahatim söz konusu olacak. Almanya’dan başvuru yapmak istemiyorum. Malta ticari davet ile başvuru yapmamın kendim için çok daha garanti olduğunu düşünüyorum. Aldığım Malta ticari vize ile Almanya’ya gitmek sınırda sorun yaratır mı? Bana bu konuda ne önerirsiniz? Başvurumu Malta olarak yapmamı önerir misiniz? Malta yapma durumumda işveren olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta uzun süreli şoför vizesi almak
  F.L, 22 Nis 2022, 14:28

  Merhabalar, Malta’ya çalıştığım firma üzerinden malta uzun süreli şoför vizesi almak istiyorum. Ben yaklaşık 2 yıldır bu firmada çalışıyorum en son aldığım vize 6 aylıktı daha uzun almak istiyorum. Ne gibi belgeler sunmalıyım? Malta için genel anlamda kısa vize verildiği söyleniyor benim uzun süreli almam gerekiyor bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Başvurumu sizin üzerinizden yapabilir miyim? Bilgi ve danışmanlık alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta şoför vizesi ret geldi
  H.M, 22 Nis 2022, 14:16

  Selamlar, Malta’ya çalıştığım firma üzerinden şoför vize başvurusu yaptım. Malta şoför vizesi ret geldi ne yapmam gerekiyor? Firma bana itiraz hakkım olduğunu iletti ben itiraz hakkımı kullanmak istiyorum. Bana bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Başvuru ret itirazımı nereye nasıl yapmam gerekiyor? Başvurumu sizinle yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  Ç.K, 22 Nis 2022, 13:33

  Merhabalar, Malta’ya ticari olarak bir seyahat planım var. Malta ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? Eşim çalışan ve eşimle beraber seyahat planım olacak. Ben bu davet ile hem eşim hem kendim için vize başvurusu yapmak istiyorum. Bu davetle eşime de vize başvurusu yapabilir miyim? Ben işveren olarak evraklarımı hazırladım eşim çalışan onun işyerinden alması gereken belgeler nelerdir? Bilgi rica ediyorum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirketimin temsilciliğini kurdum Malta'da oturum nasıl alırım?
  S.O, 21 Nis 2022, 16:57

  Merhabalar, Şirketimin Malta’da temsilciliğini kurdum, Malta’da oturum nasıl alırım? İnternet üzerinde oldukça fazla bilgi kirliği bulunmakla birlikte bu oturum işlemini yapacak bir kurum bulamadım. Başvurumu nereden yapabilirim ve şirket belgelerimi sunmam gerekir mi? Malta Konsolosluğuna ulaşamıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Malta için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp