Malta Turistik Vize

Malta turistik vizesi için gereken evrak listesini aşağıda görebilirsiniz. Ancak Malta turistik vizesi için gereken güncel evrak listesini Vize Merkezi'ni arayarak talep ediniz. Malta Konsolosluğu Malta vizesi evraklarında koşullara göre değişiklik yapabilmektedir.

Malta turistik vizesi evrakları ve vize harç ücretleri hakkında bilgi e-mail’i almak için Vize Merkezi müşteri temsilcimizi arayın.

Malta turistik vizesi kısa süreli bir Schengen vizesidir. Malta vize işlemleriniz sırasında ikamet adresinizi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet ettiğiniz şehre göre şekillenecektir.

Malta Turistik Vize Başvurusu

Malta’nın tarihi, kültürel ve turistik yanlarını keşfetmek üzere kısa süreli seyahat gerçekleştirecek kişilerin Malta turistik vize başvurusu yapması gerekir. Turistik vize 6 aylık süre içinde en fazla 90 güne kadar kalma hakkı tanımaktadır. Malta Schengen ülkesi olduğu için Schengen vize kurallarına tabidir ve bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları turistik seyahatlerinde ülkeye bu vizeyle giriş yapabilmektedir.

Turistik vize Malta için başvurular direk olarak Malta Konsolosluğu’na değil; konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize kurumlarına ya da seyahat acentelerine yapılmalıdır. Vize Merkezi de bu yetkili kurumların en tecrübelilerinden biridir. Evrak hazırlama, vize randevusu, vize sonuçlanması gibi tüm Malta vize süreçlerinde Vize Merkezi ekibi sizlere eşlik etmekte ve işlemlerinizi kolay tamamlamanızı sağlamaktadır.

Turistik vize Malta başvurularında vize sonuçlanmasında gecikme yaşanmaması adına en fazla 3 ay, en az 1 ay öncesinden işlemlere başlanması sağlıklı olacaktır. Başvuru esnasında hazırlanması gereken zorunlu evrakların eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanması gerekmektedir. Seyahat amacı, süresi, mesleki durum gibi bilgiler evraklarda belirtilmeli ve doldurulan formlardaki bilgilerle tutarlı olmalıdır. Seyahat sigortası mutlaka yaptırılmalı; uçak ve otel rezervasyonları başvuru dosyasında sunulmalıdır.

Malta turistik vizesi başvurularında biyometrik verilerin ibrazı da çok önemlidir. Son 5 yıl içerisinde yetkili başvuru merkezlerine gelerek parmak izini vermemiş yolcuların randevu alarak belirlenen gün ve saatte bu bilgilerini vermeleri gerekmektedir. Bilgiler sistemde 5 yıl boyunca saklı tutulmaktadır. Vize Merkezi’nden bir yetkili, başvuru sahiplerine randevu esnasında eşlik edecektir.

Malta turistik vize başvurusu sonuçlanma süresi ortalama 7-10 gündür ancak konsolosluğun talepleri ya da resmi tatiller bu sürenin uzamasına neden olabilir. Vize kararı veren tek yetkili kurum Malta Konsolosluğu’dur; Vize Merkezi bu konuda bir yaptırıma sahip değildir. Vize reddi olasılığı göz ardı edilmemelidir. Malta vizesinin reddedilme durumunda yeniden başvuru yapma hakkı vardır ancak daha önce ödenen vize ücretlerinin iadesi yapılmamaktadır. Daha detaylı bilgi için Malta vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Malta Turistik Vizesi İçin Gereken Evraklar

1- Malta Turistik vizesi Schengen vize başvuru formu

Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız. 

2- Türkçe veya İngilizce hazırlanmış dilekçe

Malta turistik vize başvurusu için hazırlanacak dilekçe başvuru sahibi tarafaından Malta Konsolosluğu'na hitaben yazılır ve seyahatin gidiş-dönüş tarihleri, seyahat amacı ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağını içerir.
3- Türkçe veya İngilizce hazırlanmış şirket yazısı

Bağlı bulunulan şirketin yetkilisi tarafından hazırlanacak belge; şirketin antetli kağıdına hazırlanmalı, konsolosluğa hitaben yazılmalı, başvuru sahibinin izinli olduğu tarihler, seyahatin amacı ve sponsoru belirtilmelidir. Belge kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmalı, orijinal belgeyi ibraz edilmelidir. 

4- Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

Pasaport son 10 yıl içinde alınmış, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan, vize basımı için en 2 boş sayfası mevcut, deforme olmamış olmalıdır.

5- 2 adet yeni biyometrik fotoğraf

Biyometrik fotoğraf daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış, kişinini güncel halini temsil eden, 35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerinde olmalıdır. 

6- Maaş bordrosu

Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

7- Şahsi banka hesap özeti 

 • Başvuru tarihinden maksimum son 15 gün içerisinde alınmış,
 • Son 3 aylık hesap haraketliliğini içeren,
 • En az 25.000 TL bakiyesi olan,
 • Kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş. Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

8- Kimlik fotokopisi

Ön ve arka yüz şeklinde olmalıdır.

9- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 

 • Aile ve adres bilgilerini içermelidir.
 • Evli bayanlar kızlık soyadını içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini temin etmeyi unutmamalıdır. 2 farklı belge ibraz etmeleri gerekecektir.

10- Seyahat Sağlık sigortası

Malta turistik vizesi için yaptırılacak seyahat sağlık sigortasının seyahat sonrası dönüş tarihinden itibaren 15 gün daha geçerli olması gerekir.

11- Satın alınmış gidiş-dönüş uçak bileti 
Rezervasyon kabul edilmemektedir.

Malta Vize başvurusu için başvuru sahibinin durumuna göre gereken ek belgeler

Kişi şirket sahibi ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK / Bağ-Kur hizmet dökümü
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 25.000 TL bakiyeli, kaşe, imzalı ve banka imza sirküleri ile) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

Kişi şirket çalışanı ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve kaşeli)
 • Banka hesap dökümü (güncel, son 3 aylık, en az 25.000 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

 Kişi devlet dairesi çalışanı ise;

 • Çalışma belgesi (bağlı bulunulan kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 25.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile) Tek Kalemde yüklü miktar yatırımlar gelir kaynağı ispatlanamama durumunda vize başvurunuzda sorun teşkil edebilmektedir.

 Kişi öğrenci ise;

 • Öğrenci belgesi (güncel, orijinal, İngilizce)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı, aslı)
 • Sponsorluk yazısı
  Sponsor yazısı dilekçe formatında olmalıdır ve kişinin Malta vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunludur. Sponsor yazısı öğrenciye sponsor olacak birinci dereceden yakın tarafından hazırlanacak bir dilekçe metnidir. Malta vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi statüsüne (şirket sahibi, çalışan, emekli, devlet çalışanı vb.) göre gelir durumu gösteren belgelerin vize başvurusu sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir. 

Kişi ev hanımı ise;

 • Sponsorluk yazısı
  Sponsor yazısı dilekçe formatında olmalıdır ve kişinin Malta vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunludur. Sponsor yazısı ev hanımına sponsor olacak anne, baba veya eş gibi birinci dereceden yakını tarafından hazırlanacak bir dilekçe metnidir. Malta vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi statüsüne (şirket sahibi, çalışan, emekli, devlet çalışanı vb.) göre gelir durumu gösteren belgelerin vize başvurusu sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Örneğin sponsor olan kişi şirket sahibi ise şirketinin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak belgede başvuru sahibine sponsor olacağını ve yakınlık derecesini belirtmeli, belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır.

Vize Merkezi ile Malta Turistik Vizesi

Malta’ya kısa süreli turistik seyahat gerçekleştirmek istiyor ancak uzun ve karışık vize işlemleriyle kendiniz uğraşmak istemiyorsanız; Malta Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan tecrübeli kurumlardan biri olan Vize Merkezi ile Malta turistik vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Vize başvurusu yapmak üzere Malta Vize Merkezi uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde öncelikle kişisel ve mesleki bilgileriniz, seyahat amacınız ve seyahat tarihlerinizle ilgili bir görüşme gerçekleştirirsiniz. Verdiğiniz bilgiler istinaden başvuracağınız vize türü ve buna uygun zorunlu evrak listesi tarafınıza e-posta ve kısa mesaj yoluyla gönderilir.

Size iletilen listedeki evrakları doğru, eksiksiz ve tutarlı şekilde bir araya getirip dosya halinde Vize Merkezi’ne iletmeniz gerekecektir. Dosyanızı şahsen gelerek ofislerimize bırakabileceğiniz gibi kargo yoluyla göndermeyi de seçebilirsiniz. Bu durumda kargo takip numaranızı not etmeniz sağlıklı olacaktır.

Evraklarınız Malta Vize Merkezi yetkililerimize ulaştıktan sonra yine e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz. Evraklar uzmanlarımızca kontrol edilip herhangi bir eksiklik, hata ya da sorun bulunması durumunda yine tarafımızdan bilgilendirme maili alırsınız ve ilgili evrakları yeniden hazırlayıp teslim etmeniz gerekir. Tüm evraklar Vize Merkezi’ne ulaştığında ve hiçbir sorun yok ise adınıza vize randevusu alınmak üzere onayınız istenir.

Son 5 yıl içinde biyometrik verilerinizi Schengen sistemine kaydettirmediyseniz yetkili başvuru merkezinden parmak izi randevusu alınarak parmak izinizi vermeniz gerekecektir. Bu aşamada sizin adınıza alınan randevu gün ve saatinde bizzat merkezde bulunmanız ve parmak izi kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Vize Merkezi’nden bir uzmanımız bu işlem boyunca sizlere eşlik edecektir.

Konsolosluk tarafından verilen vize kararları yaklaşık 7-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu dilerseniz ofislerimizden şahsen teslim alabilir; dilerseniz kargo ile size ulaştırılmasını talep edebilirsiniz. Vize Merkezi ile Malta turistik vizesi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz uzman temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Malta Turistik Vize Başvuru Formu

Malta turistik vize başvuru formuna sayfamızdaki “Form ve Dilekçe” bölümünden ulaşabilirsiniz. Malta vizesi başvuru formunda verilen bilgilerin eksiksiz ve vize başvuru evraklarında sunulan diğer bilgilerle tutarlı olması gerekmektedir. Bu form doldurulurken yapılan hatalı bildirimler vizenizin ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Tüm diğer vize işlemlerinizde olduğu gibi Malta vize başvuru formunun doldurulmasıyla ilgili olarak temsilcilerimizin size vereceği destek Vize Merkezi'nin vize işlem takip alanı içindedir. Malta turistik vize başvuru işlemleriniz için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçin. Sitemizin sol tarafında yer alan Vize Merkezi İletişim bölümünden ikamet ettiğiniz şehir veya ikamet ettiğiniz şehre en yakın Vize Merkezi'ni arayarak Malta vizesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Malta Turistik Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kargo-kurye veya üçüncü şahıs aracılığıyla tarafımıza ulaştırdığınız evraklarınız teslim alınıp incelendikten sonra uygun olan ilk iş gününde Malta vize randevunuz alınır ve randevu tarafınıza bildirilir. Malta vize randevusunda Vize Merkezi yetkilimiz size asistanlık edecektir.

Evraklarınızın vize usulüne uygun, güncel ve gerektiği duruma göre orijinal veya fotokopi olup olmadığına dikkat ediniz. Vize başvuru koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir.  Bu konuda karar ve yetki Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği'ne aittir ve bu kuruluşlar ek evrak talebinde veya gerektiğinde mülakat talebinde bulunabilirler.

Schengen vize işlemlerinde 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle parmak izi (biyometri) uygulamasına (VIS) başlanmıştır.  Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir. Son 5 yıl içinde alınan Schengen vizesinde VIS ibaresi olan yolcuların parmak izi vermesine gerek yoktur ancak Malta Konsolosluğu kendi VIS bilgisi dışındaki parmak izi verisini tanımamaktadır. Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır. Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biyometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Malta vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Malta vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Malta Turistik Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Malta vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat niyetlerini konsolosluğa yazılı olarak beyan etmeleri zorunludur. Malta vize başvuru sahibi; seyahat amacını, tarihlerini ve seyahatin masraflarının kimin tarafından karşılanacağını konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçe metninde açıkça belirtmelidir.

Malta Konsolosluğu'na hitaben yazılacak dilekçe metni; başvuru sahibinin sosyal statüsüne, görev aldığı şirketteki pozisyonuna ve seyahatinin amacının içeriğine göre değişiklik gösterecektir. 

Malta vizesi başvuru sahibi şirket sahibi veya ortağı ise konsolosluğa hitaben yazacağı dilekçe metnini kendi ağzından yazabilecektir. Yazılacak olan dilekçe metninde başvuru sahibinin seyahat amacı, tarihleri, seyahatin sponsoru belirtilmeli, varsa ara ülkeye seyahatler belirtilmelidir. Şirket sahibinin Malta Konsolosluğu'na hitaben yazacağı dilekçe metin Türkçe, Macarca veya İngilizce yazılabilir. Malta vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılmalı, şirkette imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanmalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Malta vize başvuru sahibi şirket görevlisi / çalışanı ise; konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni şirket yetkilisi tarafından hazırlanmalıdır. Şirket yetkilisi vize başvuru için hazırlayacak olduğu dilekçe metninde seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri, seyahat masraflarının şirket ya da kişi tarafından karşılanacağını belirtmeli ve başvuru sahibinin Malta seyahati sonrası iş yerindeki görevine devam edeceği bilgisini vermeli, belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır. Şirket çalışanı için hazırlanacak dilekçe metni Macarca, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlanabilir. 

Malta vizesi başvuru sahibi emekli ise; konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metni şahsen konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Emekli kişi Malta Konsolosluğu'na yazacağı dilekçe metnini kendi ağzından hazırlayabilirken seyahatine yönelik asgari bilgileri konsolosluk görevlileri ile paylaşmak durumundadır. Malta seyahatinize yönelik asgari bilgileri seyahat tarihleriniz, seyahatinizin amacı (turistik, ticari veya ziyaret vizesi) ve seyahatinizin sponsoru oluşturmaktadır. Malta vize müracaatında bulunacak emekli başvuru sahipleri konsolosluğa hitaben yazmış oldukları metinlerini Macarca, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlayabilirlerken belgeyi ıslak imzalı olacak şekilde konsolosluğa sunmalıdır. 

Malta vizesi başvuru sahibi ev hanımı ise; konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe metninin 2 farklı şekilde olması gerekmektedir. Malta vize müracaatında bulunacak ev hanımı kişi seyahat detaylarını belirten dilekçe metnini Konsolosluğa hitaben şahsen hazırlayabilirken kişiye sponsor olacak ebeveyn veya eş tarafından yazılmış sponspor dilekçesini de başvuru evrakları arasına eklemelidir. 

Sponsor dilekçesinin kişinin  Malta vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunludur. Sponsor dilekçesi ev hanımına sponsor olacak anne, baba veya eş tarafından hazırlanacak bir dilekçe metnidir. Malta vize müracaatında bulunacak ev hanımına sponsor olacak kişi şirket sahibi ise şirketinin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak belgede başvuru sahibine sponsor olacağını ve yakınlık derecesini belirtmeli, belgeyi kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlamalıdır.

Malta Turistik Vize Ücreti Nedir?

Malta vizesi ücretleri turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre değişiklik gösterir. Malta vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont başvuru belgeleri arasında bulunmalıdır. Dekontun orijinal müşteri nüshasının vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. Vize işlemlerinizi sonuçlandırdıktan sonra konaklama ve uçak bileti satın alımlarını gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçerek Malta vizesi başvuru işlemleri için gereken belgelerin listesinin yanında başvuruda bulunduğunuz vize türüne dair ücretler hakkında da bilgi alabilirsiniz. 

Malta vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki Malta Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

Vize Merkezi tescilli markasıyla hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz ve şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir.

Malta Vizesi Başvurusu Hakkında Önemli Hususlar

 • Malta vizesi için gereken başvuru evraklarını kargo ve kurye aracılığıyla tarafımıza ulaştırdıktan sonra evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizinle paylaşacağız. Malta turistik vize evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra vize randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihi tarafınıza bildirilecektir.
 • Malta turistik vize evraklarınız güncel bilgileri içermelidir. Örneğin biyometrik fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olmalı, banka hesap dökümleriniz son 3 aylık hesap hareketlerini içermelidir.
 • Malta turistik vize için hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği'ne aittir.
 • 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) geçilmiştir. Bu tarihten itibaren Malta Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde Vize Merkezi temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.
 • Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.
 • Malta vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.
 • Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.
 • Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biyometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biyometrik fotoğrafınızda başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.
 • Malta vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki Malta Konsolosluğu’na aittir. Vize Merkezi olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.
 • Vize Merkezi patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. şahıslara itibar etmeyiniz.

Malta vize merkezi iletişim

Yükleniyor...