Ankara

Adres

Çankaya Mahallesi, Cinnah Caddesi & Bükreş Sokak 19/8, 06680 ANKARA

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 83

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

keni@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Ankara

Malta Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Malta vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Malta vizenizi Ankara’dan kolay ve sorunsuz şekilde alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri lütfen dikkatlice okuyunuz.

Malta Vize Merkezi Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Sivas, Kırıkkale, Aksaray, Karaman illeri ve bu illere bağlı beldelerde yaşayan vatandaşların vize başvurularını kabul etmektedir.

Malta vizesi hakkında detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya  ankara@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize talebi, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Aşağıdaki adımları takip etmeniz Malta Vizenizi karışık vize işlemleriyle vakit kaybetmeden alabilmenizde size kolaylık sağlayacaktır.

1. Adım: Vize Merkezi Departmanımızı arayınız ve Malta vizesi için gerekli evrak ve prosedürü içeren bilgi e-mailini talep ediniz.

2. Adım: Bilgi e-mailinde yer alan durumunuza uygun evrakları hazırlayın.

3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.

4. Adım: Evraklarınız Vize Merkezi Ankara ofisimize ulaştıktan sonra vize randevu talebiniz oluşturulacaktır.

5. Adım: Size bildirilen randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan ediniz. Asistanlarımız malta vize randevusunda sizi yönlendireceklerdir.

5. Adım: Vize sonucu Malta Konsolosluğundan açıklandıktan sonra pasaportunuzu Ankara Vize Merkezi şubemizden şahsen teslim alabilir veya kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

Ankara Malta Vizesi için gereken evraklar hakkında

Malta vizesi Ankara başvuruları sırasında meslek veya durumunuza (emekli, ev hanımı, öğrenci vb.) göre uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek ve seyahat amacınıza göre şekillenen Malta Schengen vizesi için istenen evrakları sitemizin Vize İşlemleri bölümü altında inceleyebilirsiniz. Malta Ankara vize Malta Schengen Vize başvuru formunu yazdırabilirsiniz.

Lütfen dikkat!  vize başvurunuzun kabulü için Malta Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Hazırlamanız gereken evraklara ek olarak müşteri temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edilebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunluluğu vardır.

Malta Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri

Malta vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Ankara ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 08.30 / 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Malta vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Malta vizesi Randevusu hakkında

Ankara’dan yapılacak Malta vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Malta vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın. Önceden alınmış Schengen vizelerinde parmak izi geçerli olan yolcularımız gerekli evrak teslimini asistanlarımız aracılığı ile yapabilmektedirler.

Malta vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Malta vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Malta vizesine Ankara’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre 1 aydır. Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Malta’ya seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın.

Kısa süreli Schengen vize başvurularında Malta’ya seyahat amacınız turistik, ticari, aile ziyareti, arkadaş ziyareti kategorilerindedir.

Malta vizesi evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Malta vizenizi sorunsuz bir şekilde Ankara’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Malta Seyahat tarihlerinizi netleştirin

Malta vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Malta Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Malta vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Malta vize İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Malta vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Malta vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Ankara’dan Malta vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Malta vizesine Ankara’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Malta Vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Ankara’dan yapacağınız Malta vize başvurularınız 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize Merkezi Ankara ofisimiz, Malta vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

daha fazla göster

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Ankara
V.P. 10/05/20, 14:44

Merhaba, arkadaşımla birlikte Malta’ya ve oradan İtalya’ya gidip gezmek istiyoruz. İkimizde Ankara’da yaşıyoruz. Ben devlet memuruyum, arkadaşım özel sektörde çalışıyor. Malta vizesi Ankara başvurusu yapılıyor mu yoksa İstanbul’a gelmemiz gerekir mi? Belgeler ve nasıl başvuru yapabiliriz, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x