Turistik Vize Dilekçe Örneği

Malta’ya turistik amaçla seyahat edecek kişiler, ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Malta İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Malta turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Malta turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir:

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi Malta turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Malta turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Malta turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Malta turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Malta Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Malta turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Malta Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiMalta Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • Malta turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Malta turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Malta turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Malta Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Malta turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Malta turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Malta vize ücretleri

Yükleniyor...