Diyarbakır

Telefon/Faks

0850 460 15 77

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır ve çevresinden Malta’ya vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımıza bilgi vermek amacıyla hazırladığımız sayfaya hoş geldiniz. Malta Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığıyla Malta Schengen vize başvurusu ve tüm dünya ülkeleri vizeleri için başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize Merkezi, bireysel ve kurumsal vize danışmanlık işlemleri veren; konsolosluklara akredite bir kurumdur.

Malta’ya vize başvurusunu Diyarbakır ve çevresinden yapmak isteyen başvuru sahipleri, Diyarbakır Vize Merkezi şubesini şahsen ziyaret ederek ya da çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirler. Vize Merkezi’nde kısa mesaj, e-posta gibi bilgilendirilme hizmetlerinden ücret alınmaz.

Malta vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular hakkında detaylı bilgi almak için, Vize Merkezi internet sitesinde sizin için hazırlamış olduğumuz, Malta ana başlığındaki yazılara da göz atabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi Malta Vizesi Hizmetleri

Malta vize işlemlerinizi Vize Merkezi Diyarbakır şubemizden yapmaya karar verdiğinizde, size aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır:

Malta vize başvurunuzda, başvuracağınız vize türüne ilişkin en uygun evrak listesi sizinle paylaşılmaktadır. Zorunlu evrakları nasıl temin edebileceğiniz hakkında Malta vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evraklarınızı tamamlayıp dosya halinde tarafımıza şahsen ya da kargo ile ulaştırdıktan sonra; başvuru dosyasında eksik, hatalı ya da tutarlı olmayan bilgiler olması halinde uzmanlarımız sizi bilgilendirerek başvurunuzu en uygun hale getirmektedir.

Schengen üye ülkeleri arasında yer alan Malta’ya vize başvurusunda bulunurken daha önce biyometrik veri beyanında bulunmadıysanız; parmak izinizi vermek üzere yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Vize Merkezi yetkililerimiz bu randevuyu sizler için almakta ve randevu gününde sizlere eşlik etmektedir.

Vize işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız sizlere bazı ayrıcalıklar kazandırmaktadır. Bunları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Malta vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirirken, sizin tarafınızdan hazırlanması gereken evraklar dışında kalan tüm evrakların hazırlanması.
 • Vize başvuru dosyanız hazırlandıktan sonra titizlikle kontrol edilmesi.
 • Vize başvurunuzun Malta Konsolosluğu’na iletilmesi.
 • Malta vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzun alınması ve tarafınıza iletilmesi.
 • Vize başvurusunda yabancı dilde çeviri gerekmesi durumunda ve daha pek çok farklı konuda danışmanlık sağlanması.

Malta Vizesine Kimler Başvurabilir?

Malta Konsoloslukları, umumi (bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşlarından vize talep eder. Hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi T.C. vatandaşları 6 ay içinde 90 günü aşmamak üzere olan konaklamalar için vize başvurusu yapmadan Malta’ya seyahat edebilirler.

Diyarbakır Vize Merkezi ile Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Adım: Vize Merkezi Malta vize uzmanlarıyla iletişime geçerek, başvuru yapacağınız vize türü ve buna uygun evrak listesiyle ilgili bilgi almanız gerekir.
 2. Adım: Tarafınıza iletilen evrak listesini eksik ve hata olmadan tamamlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.
 3. Adım: Hazırladığınız Malta vize başvuru dosyasını tarafımıza şahsen ya da seçtiğiniz kargo vasıtasıyla iletmelisiniz. Kargo yapmanız durumunda kargo takip numaranızı not etmenizi öneririz.
 4. Adım: Daha önce vermediyseniz biyometrik verilerinizi beyan etmek üzere Vize Merkezi yetkilimizin eşliğinde, sizin için alınan randevu günü/saatinde parmak izinizi vermeniz gerekir.
 5. Adım: Vizenize konsolosluk tarafından onay verilinceye kadar süreci Vize Merkezi ile takip edin ve pasaportunuzu Vize Merkezi Diyarbakır şubesine bizzat gelerek ya da kargoyla teslim alın.

Malta Vizesi için Gerekli Başvuru Evrakları

Malta vizesinde gerekli olan başvuru evraklarıyla ilgili detaylı bilgi almak için öncelikle hangi vize türüne başvuru yapacağınızı netleştirmeniz gerekmektedir. Başvuracağınız vize kategorisine ve mesleki durumunuza göre istenen zorunlu evraklar farklılık gösterecektir. Malta vizesi başvurusu yapacak tüm vatandaşlar için ortak evrak listesi aşağıda yer almaktadır.

 • En az 2 sayfası boş olan ve Malta seyahatinden döndükten sonra en az 3 ay geçerliliği devam eden pasaport.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Başka vize başvurusunda kullanılmamış, beyaz fonlu, güncel 2 adet fotoğraf.
 • Otel ve uçak rezervasyonu.
 • Malta vize başvuru formu.
 • Malta vize talep dilekçesi.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Maddi durumu gösterir evraklar.
 • Mesleki evraklar.
 • Malta vizesi seyahat sağlık sigortası.
 • Seyahat planınızı açıklayan evraklar.

Malta Vize Reddi

Malta vize başvurusunun reddedilmesinin birçok nedeni olabilir. Bunlardan belli başlı olanlar aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

 • Evrakların tutarsız, eksik ya da hatalı hazırlanması.
 • Malta seyahati için maddi yeterliliğin olmaması ya da kanıtlanamaması.
 • Başvuru yapılan vize türüyle hazırlanan evrakların farklı olması ve uyuşmaması.
 • Malta seyahati tamamlandıktan sonra, Türkiye’ye geri dönüş yapılacağına ilişkin yeterli kanıt ya da belge olmaması.
 • Yalan bilgi beyan edilmesi.
 • Sunulan otel ve uçak rezervasyonlarının sistemde bulunamaması.

Tüm bu maddeler dışında ayrıca vize başvuru ücretlerinin yatırılmaması durumunda vize başvurusu işleme alınmamaktadır. Başvurunuz olumsuz sonuçlanarak ret kararı alındıysa, ödenen ücretlerin iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi şubesi ile yapmak, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığını arttıracaktır.

Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, size konsolosluk tarafından bu durumun nedenlerini açıklayan bir bilgilendirme mektubu gönderilecektir. Malta vizesinin olumsuz sonuçlanması halinde, mektuptaki ret nedenine itiraz edebilir ve yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz hakkında alınan kararlar tamamen Malta Konsolosluğu’na aittir ve Vize Merkezi’nin bu karara bir etkisi yoktur.

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi Ziyaretleri

Malta vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi ofisi aracılığıyla gerçekleştirmek istiyorsanız, Vize Merkezi’nin çalışma saatlerinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Mesai saatlerinde gelmek için vaktiniz bulunmuyorsa size en uygun gün ve saatte randevu alarak gelebilirsiniz.

Malta Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi çalışma saatleri:

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00

Malta vize başvurusunu başta Diyarbakır Merkez olmak üzere, Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaçınar, Kocaköy, Kulp, Silvan, Lice, Sur ilçelerinden ve Elazığ, Batman ve Şanlıurfa illerinden yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır Ofisi telefon: +90 850 460 15 77

E-Mail: diyarbakir@vizemerkezi.com

Öneri, soru ve geri bildirimleriniz için destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malta vize merkezi diyarbakır

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Diyarbakır
A. A 24/07/20, 16:47

Malta’daki dayımın yanına gidip yeğenlerimi görmek istiyorum. Şu an bir işte çalışmıyorum. Dayımın Malta’da kendi işyeri var. Konsolosluğa yazı mı yazması gerekiyor? Malta vizesi Diyarbakır başvurusunu nereye yapmam gerekiyor? Yardımcı oluyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI