Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Malta'ya gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Malta Schengen vizesi ile alakalı bir çok bilgiyi paylaşacak olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın devamında Malta Schengen vize başvurusu için ihtiyacınız olacak olan evrakların güncel listelerine, vize başvurularının hangi süreçlerden geçeceğine ve vize başvuru ücretlerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Lapseki, Biga, Çan, Bozcaada, Bayramiç, Ezine, Yenice, Gökçeada, Eceabat, Ayvacık, Gelibolu ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Tekirdağ, İzmir, Balıkesir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Malta Schengen vize başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Gerçekleştirecek olduğunuz Malta vize başvuruları için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek ve uzmanlarımızdan bilgi alabilmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Malta Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşması'na şu an toplamda 26 farklı ülke bulunmaktadır. 16 Nisan 2003 tarihinde Schengen Anlaşması'nı imzalamış olan Malta da bu 26 ülke içerisinde yer almaktadır.

Malta'ya seyahat edecek olan umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Malta Schengen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Ancak daha öncesinde hali hazırda geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen vizesine sahip olan vatandaşlarımız seyahatlerini sahip oldukları vizeleri ile gerçekleştirebilmektedirler.
Hizmet (gri) pasaportu, diplomatik (siyah) pasaport ve hususi (yeşil) pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise 180 günlük süre içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirler.

Malta Schengen vize başvurularında yalnızca, ülkemiz sınırları içerisinde mevcut olan Malta dış temsilcilikleri diplomatik yetkiye sahiptirler. İlgili konsolosluk sayfasına giderek konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi  bir diplomatik yetkileri mevcut değildir. Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yetkili olan kurumlar İstanbul ve Ankara'da yer alan dış temsilciliklerdir.

Malta konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır, konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır.

Malta Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Malta'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize türleri için gerekli olan evraklar farklılık göstermektedir bu nedenle başvuru yapacak olduğunuz vize türünün seyahatinize uygun olmasına özen göstermelisiniz.

Malta vize türleri aşağıda ana başlıklar halinde sizlere sunulmuştur. Bu başlıklara tıklayarak gerekli evrakların listelerine, evrakların nereden temin edileceğine ve başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz vize türü hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla erişebileceksiniz.

Seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda herhangi bir fikir sahibi olamıyor ya da sizlere uygun olan vize türünün yukarıda listelenmiş olan başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer "Vize İşlemleri" sayfamızı inceleyebileceğiniz gibi Vize Merkezi Çanakkale ofisimizde hizmet veren uzmanlarımızdan rehberlik talep etmek için +90 850 241 14 91 tel numarasını tuşlayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Malta vize ücretleri

Malta Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi Çanakkale şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Malta Schengen vize başvurunuzu sizler adına 4 adımda gerçekleştirmekteyiz. Vize başvuru sürecinizin çoğu aşamasında uzmanlarımız sizlere eşlik edecek ve herhangi bir zahmete girmenize gerek kalmadan tecrübeli ekimiz eşliğinde sonuç odaklı bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız.

1. Adım: Malta Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Başvuru yapacak olduğunuz vize türüne göre uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan gerekli evrakların belirtilmiş olduğu bilgilendirme maili sizlere yönlendirilecektir. Evrak listesinde belirtilmiş olan belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Tamamlamış olduğunuz evrakları Vize Merkezi Çanakkale ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz evrakları uzmanlarımız titizlikle kontrol edecek ve herhangi bir hata ya da eksik olması halinde sizlerle iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacaklardır.

2. Adım: Malta Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Gerekli kontrollerin yapılması sonrasında vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyecek olduğunuz başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık ücreti ve diğer giderler bulunmaktadır.

Malta vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarımıza havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.

Güncel Malta vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

3. Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Uzmanlarımız gerekli işlemlerin yapılması sonrasında Konsolosluğun uygunluğuna göre en erken tarihe bir randevu alacaklardır. Belirtilen tarih ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Malta vize departmanımızda hizmet vermekte olan vize danışmanlarımız sizlere eşlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemini gerçekleştirirken dosyalarınızın ilgili makamlara ulaşmasını sağlayacaklardır.

4. Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Malta Konsolosluğu tarafından değerlendirmesi yapılmış olan Malta Schengen vizenizin takibi vize uzmanlarımız yapacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alacaklardır. Vizenizin sonuçlanması ve pasaportunuzun teslim alınması sonrasında sizlerle irtibata geçilecek ve pasaportun sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Malta Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Malta resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Malta ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Malta vize merkezi Çanakkale

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Çanakkale
Ç.O. 20/07/20, 13:00

Selamlar, Çanakkale’de devlet memuru olarak görev yapıyorum. Eşimle beraber Malta’yı görmek ve gezmek için vize istiyoruz. Belge olarak neler isteniyor? Malta vizesi Çanakkale başvuruları için nereye gitmemiz gerekiyor? Form doldurma ve dilekçeler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI