Malta Vize

Malta Vize

Malta Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Malta vizesi için gereken güncel evrak listesine ulaşmak için temsilcilerimizi arayınız. Vize Merkezi temsilcilerimiz Malta vize işlemlerinde size destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Malta Vize İstiyor mu?

Malta Devleti, T.C. umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Malta’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Malta Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Malta vize işlemeleri Malta Konsolosluğu'nun akredite ettiği aracı firmalara başvurunun yapılmasıyla işlem görür. Malta Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere ziyarette bulunabilirsiniz.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan "Malta Vize İşlemleri" sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. "Malta Vize İşlemleri" alt menüsünde yer alan vize türlerine ait evraklar Malta Konsolosluğu'nun Schengen kuralları ve Malta'nın kendi vize prosedürlerine uygun şekilde belirlenmiştir. Ancak bazı durumlarda Malta Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu da vize alma sürecini uzatabilen bir unsurdur. Vize Merkezi Malta vize işlemlerinde profesyonel ekibiyle vize takibini prosedürlere uygun şekilde yaparak vize işlemlerinizde size yerinde tavsiyeler vererek destek olur. Ancak unutulmaması gereken bir konu vardır ki o da Malta Schengen vizesinin akıbeti konusundaki tek karar mercii Malta Konsolosluğu'dur. Vize Merkezi, vize başvuru merkezleri vizenin sonucuna dair karar yetkisine sahip değildir. Malta vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin.

Malta Schengen Vizesi Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Malta turistik vizesi, Malta ticari vizesi, Malta aile ziyareti vizesi, Malta kültür/sanat etkinlikleri vizesi, Malta tıbbi tedavi amaçlı vize, Malta Tır şoförü vizesi, Malta transit vize, Malta evlenme vizesi, Malta birlikte yaşama vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Kısa süreli vize kategorilerini Vize Merkezi Malta sayfamızın "Vize İşlemleri" bölümünde görebilirsiniz. Seyahat amacınız seçtiğiniz vize türüyle yakından ilgilidir. Bu nedenle örneğin aile arkadaş ziyaret için gitmeyi amaçlıyorsanız turistik vize başvurusunda bulunmanız vizenizi tehlikeye sokabilir. Doğru vize türünü belirlemek ve durumunuza uygun vize türüyle Malta vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi ortlama 7 ila 10 iş günü içinde çıkmaktadır ama bununla birlikte işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Ancak konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak, Malta seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğru olur. Ayrıca Malta Konsolosluğu'nun tatil veya başka sebeplerden kapalı olduğu tarihlerin ve ek evrak talebi gibi durumların göz önünde bulundurularak başvuru yapılması tavsiye edilir. Malta vizesinin ortalama 7 ila 10 iş günü içinde çıkması Malta Konsolosluğu'nun insiyatifindedir. Kısa süreli vizeler için geçerli olan bu zaman dilimi, D vize gibi ulusal vize kapsamına giren uygulamalarda daha uzun zamana yayılabilmektedir. Sayfamızda yer alan "Şubelerimiz" bölümünden size en yakın Vize Merkezi'nin iletişim bilgilerinden temsilcilerimizi arayarak ne zaman başvuru yapmanız gerektiği, konsolosluk randevu durumu yoğunluğu, güncel başvuru evrakları gibi dikkat gerektiren konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişilerin tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati Vize Merkezi temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. Malta vize randevunuzu alınması Vize Merkezi temsilcilerimizin çalışma sahası içindedir. Aşağıdaki adımları takip ederek vize işlemlerinizi kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Malta Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 • Vize Merkezi Malta vize temsilcileri, Malta vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 • Malta Schengen vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Malta vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
 • Malta vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya e-mail adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi iletişim bilgilerini web sayfamızın sol menüsünde görebilirsiniz.
 • Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 • Malta vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

malta vize merkezi istanbul

Malta ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Malta öğrenci vizesi 2022
  E.Ö, 24 Şub 2022, 16:29

  Merhabalar, Malta’ya eğitim amaçlı vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Eğitimim 90 günden fazla olacak hangi vizeye başvuru yapmam gerekiyor? Bir sürü gereksiz bilgi var web sitelerinde Malta öğrenci vizesi 2022 yılında nasıl ve nereden başvuru yapılıyor? Bana başvuru türümle alakalı bilgi ve karşı okuldan almam gereken evrak listesi iletir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta Schengen Vizesi
  H. k., 06 Haz 2020, 23:13

  Merhaba, bu yaz tatilimizi Malta’da ve İtalya’da geçirmek istiyoruz. Daha önce aldığımız Schengen vizelerimiz bulunmakta, eşim ev hanımı, benim kendi adıma ait iş yerim var. Malta Schengen vizesi almak istiyoruz. Vize uzun süreli çıkar mı? Vize başvurumuzda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta Öğrenci Vizesi
  K.S., 10 Haz 2020, 13:55

  Öğrenim hayatımı Malta’da sürdürmek istiyorum. Normal vize başvurularından daha mı zordur? Belgeleri biraz daha fazla sanırım, mülakata çağırıyorlar mı? Malta öğrenci vizesi başvurusunu nasıl yapabilirim, yardımcı oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta Vizesi Nereden Alınır?
  Ö. K., 31 May 2020, 16:11

  Merhaba, kamu çalışanı olarak İstanbul’da yaşıyorum. Erkek arkadaşım da özel bir şirkette çalışıyor. Ağustos sonu Malta’yı gezip görmek istiyoruz. Daha önce vize almadığımız için Malta vizesi nereden alınır konusunda yardımınızı rica ediyorum. İstanbul’a gelmemiz gerekiyor mu? Vize başvurusu ve evraklar hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta vizesi ne zaman çıkar?
  M. Aytuğ, 16 Haz 2017, 15:59

  Malta Vize başvurusuna ne kadar sürede cevap verirler ve vize için parmak izi alımı için randevu sistemi varsa ne kadar sürede randevu verirler?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Malta Vizesi
  S.B., 04 May 2020, 15:02

  Merhaba, Malta’ya eşim ve 3 yaşındaki çocuğumla beraber turistik bir seyahat düşünüyoruz. Eşimin ve benim daha önce aldığımız Schengen vizelerimiz var. Şirket ortağıyım ve Malta vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Malta için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.