Malta Vizesi

Malta Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Malta Konsolosluğu Malta vizesi için gereken evrakları koşullara göre değiştirebilmektedir. Malta vizesi için gereken güncel evrak listesine ulaşmak için temsilcilerimizi arayın. Vize Merkezi Temsilcilerimiz Malta vize işlemlerinde size destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Malta Vizesi


Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Malta Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?
Malta Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Malta’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Malta Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Malta vize işlemeleri Malta Konsolosluğunun akredite ettiği aracı firmalara başvurunun yapılmasıyla işlem görür. Malta Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere ziyarette bulunabilirsiniz. 

Malta Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Malta Turistik Vizesi, Malta Ticari Vizesi, Malta Aile Ziyareti Vizesi, Malta Kültür / Sanat Etkinlikleri Vizesi, Malta Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Malta Tır Şoförü Vizesi, Malta Transit Vize, Malta Evlenme Vizesi, Malta Birlikte Yaşama Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Kısa süreli vize kategoririlerini Vize Merkezi Malta sayfamızın Vize İşlemleri bölümünde görebilirsiniz. Seyahat amacınız seçtiğiniz vize türüyle yakından ilgilidir. Bu nedenle örneğin aile arkadaş ziyaret için gitmeyi amalıyorsanız turistik vize başvurusunda bulunmanız vizenizi tehlikeye sokabilir. Doğru vize türünü belirlemek ve durumunuza uygun vize türüyle Malta vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak destek alabilirsiniz. 
 
Malta Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Malta Vize İşlemleri sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Malta Vize İşlemleri alt menüsünde yer alan vize türlerine ait evraklar Malta Konsolosluğunun Schengen kuralları ve Malta'nın kendi vize prosedürlerine uygun şekilde belirlenmiştir. Ancak bazı durumlarda Malta Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilmektedir bu da vize alma sürecini uzatabilen bir unsurdur. Vize Merkezi Malta vize işlemlerinde profesyonel ekibiyle vize takibini prosedürlere uygun şekilde yaparak vize işlemlerinizde size yerinde tavsiyeler vererek destek olur. Ancak unutulmaması gereken bir konu vardır ki o da Malta Schengen vizesinin akıbeti konusundaki tek karar mercii Malta Konsolosluğudur. Vize Merkezi, vize başvuru merkezleri vizenin sonucuna dair karar yetkisine sahip değildir. Malta vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
Malta Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Malta vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Malta seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. Ayrıca Malta Konsolosluğunun tatil veya başka sebeplerden kapalı olduğu tarihlerin ve ek evrak talebi gibi durumların göz önünde bulundurularak başvuru yapılması tavsiye edilir. Sayfamızda yer alan Şubelerimiz bölümünden size en yakın Vize Merkezinin iletişim bilgilerini görebilirsiniz. 
 
Malta Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati Vize Merkezi temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. 
 

Malta Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

 • Vize Merkezi Malta Vize Temsilcileri, Malta vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
   
 • Malta Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Malta vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
   
 • Malta vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya e-mail adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi iletişim bilgilerini web sayfamızın sol menüsünde görebilirsiniz.
   
 • Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye  ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
   
 • Malta vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 83
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 83
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 83
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 83
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2198
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5271
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com