Malta Vizesi

S.B. 04/05/20, 15:02
Merhaba, Malta’ya eşim ve 3 yaşındaki çocuğumla beraber turistik bir seyahat düşünüyoruz. Eşimin ve benim daha önce aldığımız Schengen vizelerimiz var. Şirket ortağıyım ve Malta vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

Malta ülkesine turistik bir seyahat yapmak isteyen kişiler, 6 aylık dönem içinde en çok 90 gün konaklama yapabileceğiniz kısa süreli C tipi vize türüne başvuru yapmaktadırlar. Başvurunuzu yaparken seyahat planınız ile birlikte çalışma şeklinize göre uygun evraklarınızı tamamlayarak sunmalısınız. 

Malta ülkesinin de yer aldığı Schengen üyesi ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Vize Bilgi Sistemi kullanmaya başlamışlardır. Bu sistemin gereği olarak tüm vize türlerinde vize başvurusunda bulunacak pasaport sahiplerinin biyometrik verilerinin alınması zorunluluğu getirilmiştir. Bazı istisnalar dışında Schengen ülkeleri, son 59 ay içerisinde Schengen üye ülkeleri içerisinde yer alan bir ülkenin vizesine başvuru yaptığında ve bu kısa süreli vize başvurusunun kabul edildiği durumlarda, alınan biyometrik verileri kabul ederek işlem yapabilmektedirler. 

İstisna uygulayan ülkeler içerisinde Malta da bulunmakta olup Malta vize 2020 başvurusunda bulunacak kişilerin parmak izi ve dijital fotoğraf verilerinin kayıt altına alınma işlemi için vize başvurusunda bulunacak kişilerin randevuya gelerek şahsen verilerinin alınmasını talep etmektedir. 12 yaşından küçük başvuru sahiplerinin parmak izi verileri alınmamakla birlikte randevuda bulunmaları istenmektedir. 

Her başvuru sahibi için seyahat dönüş tarihinizden sonraki 15 günü de kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir. Vize başvurunuzu, yaz dönemi yoğunluğunu, resmi ve dini bayram tatillerini göz önünde bulundurarak yapmanızda fayda vardır. Seyahat edeceklerin çalışma durumlarına göre 0212 970 0583 numaralı telefondan Vize Merkezi’ni arayarak turistik vize Malta için hazırlanması gereken belgeleri talep edebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz belgeleri Vize Merkezi’nin Malta ülke uzmanına kargo ile gönderebilirsiniz. Belgelerinizin teslim alınmasıyla birlikte uygun randevu tarihi alınarak bilgi verilmektedir. Belgelerinize ve seyahat planınıza uygun olarak başvuru formlarınız doldurulmaktadır. Başvuru formlarınızın seyahat planınız ile uyumlu olması gerekir. Bu yüzden hazırlayacağınız belgelerin Malta vizesi başvurusu için tamamlanması son derece önemlidir.  

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Malta vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x