Malta Vizesi Ücretleri

Malta vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Malta Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Malta Konsolosluğu istisnai olarak sadece 6 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Malta vize ücreti vize kategorisine ve ülkede kalış süresine göre de farklılık gösterebilir. Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçtiğiniz taktirde, İtalya vizesi için gereken evrak listesi ile birlikte 2019 Malta vize ücretleri de tarafınıza bildirilecektir.

Malta vizesi ücretleri seyahat amacına, başvuruda bulunulan vize kategorisine, seyahatin süresine ve başvuran durumuna göre değişiklik gösterebilir. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun, başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.Malta vizesi başvurusunda bulunmak ve Malta vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli İtalya Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Vize Uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Aşağıda Malta Konsolosluğu vize harç ücretlerini,başvuru hizmet bedeli ve VIP hizmet bedelini bulabilirsiniz. Turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre değişiklik gösteren vize ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezi temsilcimizle +90 212 9700583 numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Malta Vizesi Başvuru Ücretleri

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir. 

Vize Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Merkezi Ücreti Danışmanlık Hizmeti Ücreti Toplam Vize Ücreti
Turistik Vizesi       60 Euro           30 Euro             30 Euro       120 Euro
Ticari Vize       60 Euro           30 Euro             30 Euro       120 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi       60 Euro           30 Euro             30 Euro       120 Euro
Çalışma Vizesi                          200 Euro
Eğitim Vizesi (90 Gün Altı)                      180 Euro
6-12 Yaş Arası       35 Euro           30 Euro             30 Euro        95 Euro

 

Önemli Not:

   *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Malta Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

Malta vize ücreti iade edilmez
Malta vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
Malta vize ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
Malta vize ücretini sadece Malta vizesi için kullanabilirsiniz. 

Malta vizesi iletişim

 

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon
x