Adana

Telefon/Faks

+90 322 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Malta Vize Merkezi, Adana

Malta Vize Merkezi Adana ofisimize hoş geldiniz.

Sayfamız Malta vizesine Adana ili ve çevresinden başvuru gerçekleştirecek olan vatandaşlar için hazırlanmıştır. Sayfada bulunan bilgilerin dışında daha detaylı bilgi almak için telefon ya da mail yoluyla Adana ofisimiz ile iletişime geçebilir; vizenizi Adana’dan alabilmek için gerekli şartları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için +90 322 245 07 91 no’lu telefonu arayabilir veya adana@vizemerkezi.com e-posta adresimize yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

Adana Vize Merkezi ile Malta Vize Başvuru Adımları

Adana Vize Merkezi aracılığıyla Malta vizesi almak üzere gerçekleştirilmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Çağrı merkezimizi arayarak başvuracağınız Malta vize türünü belirleyin.
  2. Tarafınıza gönderilen mailde istenen zorunlu evrak listesini eksiksiz hazırlayarak dosya haline getirin.
  3. Hazırlamış olduğunuz evrakları Adana Vize Merkezi ofisine kargo ve kurye yoluyla ya da şahsen ulaştırın. Kargo ile ulaştıracaksanız kargo takip numaranızı not etmeyi unutmayın.
  4. Adınıza Vize Merkezi yetkilisi tarafından alınan ve onaylamış olduğunuz randevu günü ve saatinde biyometrik verilerinizi kaydettirmek üzere yetkili başvuru merkezine gelin.
  5. Vize Merkezi Malta vize uzmanlarımızı arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu şahsen ya da kargo yoluyla teslim alın.

Malta Vizesi Adana Başvurularında Hazırlanması Gereken Evraklar

Malta vizesi Adana başvurusu yaparken mesleki durumunuza ve seyahat sürelerinize uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Malta Schengen vizesi için istenen zorunlu evrakların detayları için web sitemizin “Malta vize işlemleri” bölümünü inceleyebilirsiniz. Ayrıca Malta vize başvuru formunu yazdırabilir ve Malta vize işlem takip belgesi formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Malta vize başvurularının kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru şartlarının eksiksiz şekilde yerine getirilmesi çok önemlidir. Vize Merkezi Malta vize uzmanlarımızla iletişime geçerek, varsa eksik ya da tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisini alabilirsiniz.

Konsolosluk veya Vize Merkezi müşteri temsilcileri sizden yeni evrak ya da ek evrak talebinde bulunabilir. Bu durumda istenen bu yeni veya ek evrakların da hazırlanması zorunludur. Belirtilen tüm bu evraklar tamamlanamadıysa başvuru sahiplerinden Malta Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatmaları istenen bir mektup yazması talep edilebilir.

Vize Merkezi Adana Ofisinden Malta Vize Başvuruları

Malta vizesine Adana’dan başvuru gerçekleştirecek vatandaşlar, Vize Merkezi ofisini mesai saatleri içinde kendilerine uygun olacak saatlerde ziyaret edebilirler. Vakti kısıtlı olan başvuru sahipleri ise müşteri temsilcilerimizi arayıp randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan görüşme yapabilmektedir.

Vize Merkezi Adana ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 08.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Malta vizesi başvurularınızda Vize Merkezi ofisine yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız gerekmemektedir.

Malta Vizesine Adana’dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilecek Hususlar

Başvuru sürenizin yeterli olup olmadığından emin olun.

Malta vizesine Adana’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süre gerekebilir. Malta Schengen vizesi başvuruları için en erken 3 ay, en geç ise 1 ay öncesinden başvuru yapılmaktadır.

Malta’ya seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın.

Malta vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacı net olarak belirlenmelidir. Malta’ya sadece turistik bir gezi gerçekleştirecekseniz Malta turistik vizesi; Malta’da toplantı, fuar katılımı veya iş ziyareti gerçekleştirecekseniz Malta ticari vizesi türüne başvurulmalı buna uygun evraklar hazırlanmalıdır.

Malta vize evraklarını eksiksiz, hatasız ve tutarlı olacak şekilde hazırlayın.

Malta’ya eksik, hatalı ya da tutarsız evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmez. Bu durumda da başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Malta seyahat tarihlerinizi net olarak belirleyin.

Malta vize başvuruları sırasında uzmanlarımıza ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olun. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz Konsolosluğa ilettiğiniz dilekçede belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu da vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacağınız anlamına gelmektedir.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları

Malta vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmamanız gerekir. Vize başvurularında ad ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanmalısınız. Vize Merkezi ofisleri satın alımı yapılan otel ve uçak biletlerinin sorumluluğunu kabul etmemektedir.

Bazı özel durumlarda konsolosluk vize bölümü görevlileri gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Malta vize başvuru işlemleriniz devam ederken konsolosluk sizi arayabilir.

Adana’dan Malta vizesi için başvuru gerçekleştirip, işleminiz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon ya da mail ile bilgilendirildiyseniz bu durumu yetkililerimizle paylaşmanız çok önemlidir. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etmek isteyebilir.

Adana’dan Malta vizesine başvuru gerçekleştirecek kişilerin bir mülakata katılmalarına gerek yoktur. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekir. Bununla birlikte konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Malta vizesine Adana’dan yapılacak başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş kişilerden yeniden bu bilgiler talep edilebilir. Bu durum istisnai olmakla beraber parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Talep doğrultusunda bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Malta Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Adana’dan yapacağınız Malta vize başvuruları ortalama 10 ila 15 iş günü arasında değişen bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu süre herhangi bir kesinlik taşımamaktadır, tahmini bir süredir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilen sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Vize sonuçlarında verilen kararlar yalnızca konsolosluklarındır. Kurumumuzun vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Malta Vize Merkezi Adana ofisi; Malta vize başvurularını gerçekleştirme, randevu onayını alma, eksik evrakları tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportu teslim alma konularında yetkili bir kurumdur.

Malta vize merkezi Adana

Malta ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Malta Vizesi Adana
E.T. 24/07/20, 16:33

Merhaba, kardeşimle birlikte Malta ve birkaç Avrupa ülkesini gezmek istiyoruz. Annem ve babam özel sektörde çalışıyorlar. Öğrenciyiz ve seyahatimizin masraflarını ailemiz karşılayacak, ailemiz ile birlikte Adana’da oturuyoruz. Malta vizesi Adana başvurularımızı nereye yapabiliriz?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x
POI